Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka droga do korpusu szeregowych zawodowych?
Opublikował Wiadomość
pawelek997 
1


Wiek: 31
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Kaszuby
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   Jaka droga do korpusu szeregowych zawodowych?

Witam. Chciałbym się poradzić jak wygląda proces kwalifikacji na szeregowych zawodowych i czy istnieje możliwość przyjęcia osoby z ukończonym gimnazjum i dwoma klasami technikum? Dodam , iż nie miałem jeszcze komisji wojskowej. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Ostatnio zmieniony przez pawelek997 Sob 22 Paź, 2011, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   

Proponuję lekturę tych wątków: http://www.nfow.pl/viewto...=35247&start=45 , http://www.nfow.pl/viewto...regowi+zawodowi Może coś tam znajdziesz. :gent: M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
Toper07 
3


Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 120
Skąd: wawa
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   

Szansa czy istnieje, bo zjadasz jakoś wyrazy w wypowiedzi i ciężko zrozumieć? Istnieje ale zadajesz pytanie które na forum ma już kilka odpowiedzi w różnych tematach. Próbuj, twoja szansa nazywa się WKU, ostatni u nich bywałem i naprawdę dostrzegłem chęć pomocy.

Spóźniłem się :)
_________________
"...jesteśmy tacy jak to co strzeżmy i bronimy."
 
 
pawelek997 
1


Wiek: 31
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Kaszuby
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   

Czytałem te wątki, ale chodzi mi o pomoc ze strony czysto "technicznej" co potrzebuje by dostać się do służby?
 
 
aron73 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 630
Skąd: skąd?
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   

Może najpierw skończ technikum:)
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
http://www.pajacyk.pl/ http://www.polskieserce.pl/
Nie dojrzy pszczółka wśród kwiecia pyłu, gdy zapyli ją bączek od tyłu...
 
 
leoncio 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 64
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 485
Skąd: lotnisko i WKU
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   

Jeżeli jesteś urodzony w roku 1992 lub wcześniej, zgłoś się do swojej WKU. Tam założą Ci ewidencję wojskową i skierują na komisję lekarska, aby określić zdolność do służby wojskowej i wydadzą książeczkę wojskową. Jeżeli urodziłeś się w 1993 lub 1994r. - musisz czekać na kwalifikację wojskową (planowana jest na luty-kwiecień 2012). Po uzyskaniu orzeczenia komisji lekarskiej o zdolności do czynnej służby wojskowej, napisz w WKU wniosek o powołanie do służby przygotowawczej i wstąp do NSR. Jest to na razie jedyny sposób podjęcia służby zawodowej w korpusie szeregowych.
Chyba, że skończysz szkołę średnią (z maturą) to będziesz mógł startować do szkoły oficerskiej.
Powodzenia :hey:
_________________
Pytanie mechanika MiG-21: jaki jest zasięg pocisku R-3S? Odpowiedź specjalisty: łeeeeee, te to lecą!
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   

Osobiście radzę zdać maturę. Otworzy Ci to (przynajmniej teoretycznie) drogą do oficera czy podoficera.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
pawelek997 
1


Wiek: 31
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Kaszuby
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011   

leoncio napisał/a:
Jeżeli jesteś urodzony w roku 1992 lub wcześniej, zgłoś się do swojej WKU. Tam założą Ci ewidencję wojskową i skierują na komisję lekarska, aby określić zdolność do służby wojskowej i wydadzą książeczkę wojskową. Jeżeli urodziłeś się w 1993 lub 1994r. - musisz czekać na kwalifikację wojskową (planowana jest na luty-kwiecień 2012). Po uzyskaniu orzeczenia komisji lekarskiej o zdolności do czynnej służby wojskowej, napisz w WKU wniosek o powołanie do służby przygotowawczej i wstąp do NSR. Jest to na razie jedyny sposób podjęcia służby zawodowej w korpusie szeregowych.
Chyba, że skończysz szkołę średnią (z maturą) to będziesz mógł startować do szkoły oficerskiej.
Powodzenia :hey:


Dzięki za sensowną odpowiedź ;) mam jeszcze pytanko czy wstępując do NSR przerzucą mnie automatycznie do korpusu szeregowych zawodowych? Bo słyszałem ze w 7 BOW Słupsk otworzyli nabór dla tego korpusu...
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011   

NIE nie przerzucą, najpierw szkolenie przygotowawcza, potem albo NSR albo nie, twój wybór. Mając odbyte przeszkolenie możesz się starać o przyjęcie do służby. Nie ma tu działania automatycznego, po służbie przygotowawczej też nie ma pewności czy zostaniesz przyjęty do służby w charakterze szeregowego zawodowego
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
pawelek997 
1


Wiek: 31
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Kaszuby
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011   

a ile trwa takie szkolenie przygotowawcze i czy w czasie jego trwania otrzymuje się jakieś wynagrodzenie?
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Paź, 2011   

pawelek997, zerknij do tematu o NSR. Tam masz wszystko dokładnie opisane. Dziękuję. :gent:
 
 
leoncio 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 64
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 485
Skąd: lotnisko i WKU
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011   

steell napisał/a:
Nie ma tu działania automatycznego, po służbie przygotowawczej też nie ma pewności czy zostaniesz przyjęty do służby w charakterze szeregowego zawodowego

Ale potrzeby kadrowe w tym korpusie są. NSR jest zaś jedyną możliwością sprawdzenia żołnierza po 4-miesięcznej służbie przygotowawczej, jak sobie radzi i czy ma ochotę dalej służyć w armii. Z mojego doświadczenia wynika też, że pod koniec każdego roku sporo JW nagle zgłasza potrzeby szer.zaw. w dużych ilościach (mają rozpocząć służbę najpóźniej 15 grudnia).
_________________
Pytanie mechanika MiG-21: jaki jest zasięg pocisku R-3S? Odpowiedź specjalisty: łeeeeee, te to lecą!
 
 
pawelek997 
1


Wiek: 31
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Kaszuby
Wysłany: Sob 05 Lis, 2011   

leoncio napisał/a:
steell napisał/a:
Nie ma tu działania automatycznego, po służbie przygotowawczej też nie ma pewności czy zostaniesz przyjęty do służby w charakterze szeregowego zawodowego

Ale potrzeby kadrowe w tym korpusie są. NSR jest zaś jedyną możliwością sprawdzenia żołnierza po 4-miesięcznej służbie przygotowawczej, jak sobie radzi i czy ma ochotę dalej służyć w armii. Z mojego doświadczenia wynika też, że pod koniec każdego roku sporo JW nagle zgłasza potrzeby szer.zaw. w dużych ilościach (mają rozpocząć służbę najpóźniej 15 grudnia).



i właśnie o taką informacje mi chodziło- Dzięki bardzo :)
 
 
Remaker 
1
Licealista


Wiek: 29
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: Bochnia
Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

Moment. Kończę liceum, zdaję maturę(roz. z mat i ang) i idę do WKU zapisać się jako ochotnik na służbę przygotowawczą. Podoficerów nie przyjmują, więc bardziej pyli się iść na szeregowego. Kończę służbę i dostaje do podpisania kontrakt do NSR. Jeśli nie podpisze to mogę, ale nie muszę zostać zawodowym. Jeśli podpiszę to podczas trwania kontraktu nie zostanę zawodowym. Tak? Jeśli jest zbyt wiele podoficerów to większe szanse, że szer. przyjmą.
 
 
aron73 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 630
Skąd: skąd?
Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

Podpisany kontrakt w NSR nie stoi na przeszkodzie by zostać żołnierzem zawodowym, a wręcz przeciwnie - pomaga. :gent:
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
http://www.pajacyk.pl/ http://www.polskieserce.pl/
Nie dojrzy pszczółka wśród kwiecia pyłu, gdy zapyli ją bączek od tyłu...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group