Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Wto 29 Mar, 2016
Pytania do przedstawicieli Konwentu Dziekanów -cz.2
Opublikował Wiadomość
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sob 19 Lis, 2011   Pytania do przedstawicieli Konwentu Dziekanów -cz.2

Otwieram nowy wątek (o co prosiło sporo Użytkowników) z pytaniami do Konwentu Dziekanów.
Czy odpowiedzą - zobaczymy. Poprzedni Przewodniczący i poszczególni Dziekani odpowiadali (do czasu) na pytania. Jak postąpią nowi - nie wiem, ale postaram się ich powiadomić o tym miejscu. Od nich zależy czy Wam odpowiedzą. Będzie to także świadectwo czy rzeczywiście poważnie traktują swoją misję i szanują wszystkich żołnierzy.
Proszę tylko o konkretne zadawanie pytań (nie żali, inwektyw - bo te będą usuwane).

Dla przypomnienia - kto jest kim w Konwencie:

Przewodniczący
Konwentu Dziekanów
Korpusu Oficerów Zawodowych WP

płk Marian BABUŚKA

--------------------------------

Zastępca Przewodniczącego Konwentu Dziekanów
Dziekan Korpusu Oficerów Zawodowych
Ministerstwa Obrony Narodowej

kmdr Wiesław BANASZEWSKI


--------------------------------

Dziekan Korpusu Oficerów Zawodowych
Wojsk Lądowych

płk Czesław WIELICZKO

--------------------------------

Dziekan Korpusu Oficerów Zawodowych
Sił Powietrznych

płk Janusz CHWIEJCZAK

--------------------------------

Dziekan Korpusu Oficerów Zawodowych
Wojsk Specjalnych

płk Krzystof SYGUŁA

--------------------------------

Dziekan Korpusu Oficerów Zawodowych
Marynarki Wojennej RP

kmdr por. Adam CHROSTOWSKI

--------------------------------

Dziekan Korpusu Oficerów Zawodowych
Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych

kmdr por. Dariusz DĘBSKI


 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Sob 19 Lis, 2011   

Z zamkniętego tematu:

Żołnierze odchodzą do rezerwy. Zdecydowana większość ma pełną wysługę, co oznacza, że zaczynała służbę w początkach lat 80-ych, lub nawet w 70-ych. W tym czasie ich przebieg służby był uregulowany przepisami z lat 70-ych, a często i starszymi.
Kończąc służbę i w początkowym okresie emerytury zaczynają myśleć o sobie (tak, zaczynają, do tej pory nie mieli na to możliwości) i szukają przepisów istotnych do ubiegania się o "różne zaliczenia", w szczególności przepisów umożliwiających dochodzenie swoich uprawnień przed komisją lekarską. Karty opisu ryzyka to niedawny "wynalazek".
Typowy absurd: Przew. TWKL po stwierdzeniu wad słuchu u żołnierza będącego 20 lat temu dowódcą pododdziału oczekuje przedstawienia dokumentu potwierdzającego wielokrotny udział tego żołnierza w zajęciach strzeleckich. Z jednej strony rozumiem, TWKL to organ administracji, ale przecież d-ca pl osobiście przystrzeliwuje broń, d-ca komp. prowadzi zajęcia...
Teraz ci żołnierze indywidualnie zwracają się do różnych archiwów, szukają starych przepisów.
Czy Konwent może spowodować udostępnienie dokumentów regulujących działalność kadrową, przyznawanie dodatków i innych należności, zasady kwalifikacji żołnierzy do kat. zdrowia ze wzgl. na zajmowane stanowisko, wykaz czynników szkodliwych i niebezpiecznych, ramowe (nie wiem jak to nazwać) obowiązki na typowych stanowiskach (by było jasne, że d-ca pododdziału prowadzi szkolenie, a były takie dokumenty).

Te dokumenty są w archiwach, potrzeba kogoś, kto zainspiruje decydentów by je zeskanować i umieścić np. na stronach DK MON i na stronie KD.
Po pierwsze, ułatwi to życie kandydatom na emerytów i nowym emerytom. Po drugie ułatwi to życie archiwistom, bo raz udostępnią i nie będą musieli odpowiadać na sprawy indywidualne w udostępnionym zakresie. Po trzecie, tak byłoby lepiej i prościej.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Sob 19 Lis, 2011   

lokom dobry pomysł, bo wielu żołnierzy starej daty ma takie problemy i dla nich, a także dla innych w podobnej sytuacji byłoby to pomocne.

Stevie powiedz im "pomóc rzecz ludzka" :viktoria:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
ziom 
1


Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012   

Witam.
A ja mam następujące pytanie. Czy po wejściu nowych przepisów emerytalnych nie wejdzie coś takiego, że na starych zasadach będą mogli pozostac tylko Ci, którzy mają służbę stałą, a osoby na kontraktach będą musieli stosować się do nowych zasad?? Pytam się bo miałem informację, że coś takiego chcą PONOĆ wdrożyć.
Pozdrawiam.
 
 
DaroMegamózg 
3



Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 112
Skąd: berlin
Wysłany: Sob 25 Lut, 2012   

Witam
Mam pytania:
1. Dlaczego w Inspektoracie Wsparcia jest zakaz podpisywania służby stałej podoficerom ?
2.Dlaczego 4RBLog. nie pozwala aby żołnierze z podległych mu jednostek wyjednali do PKW Afganistan?
_________________
Lepiej być martwym niż czerwonym.
 
 
gieniomar 
4
gieniomar



Pomógł: 4 razy
Wiek: 57
Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 227
Skąd: Ustka/Gdynia
Wysłany: Pon 05 Mar, 2012   

Ziom, jeśli chodzi o Twoje pytanie to również w tym stylu zostało zadane na spotkaniu podoficerów i szeregowych z MON, z całą stanowczością padła kolejny raz odpowiedź, że przepisy nowej Ustawy Emerytalnej obowiązywać będą jedynie tych, którzy wstąpią do służby po 01.01.2013 r. Ten, kto obecnie jest w służbie, bez względu na to czy jest to kontrakt, czy służba stała, będzie podlegał przepisom obecnej Ustawy.
DaroMegamózg, proponuję pytanie - problem skierować do Męża Zaufania Korpusu Podoficerów IWSZ, od końca grudnia 2011 już funkcjonuje na stanowisku. Jak go znam to na pewno zbada sprawę i da odpowiedź. Jeśli nie zdążysz to niebawem spotykamy się całym Kolegium i sprawę na pewno mu przekażę. E.M. :gent:
_________________
Sindbad Yachtsman
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pon 05 Mar, 2012   

DaroMegamózg napisał/a:
1. Dlaczego w Inspektoracie Wsparcia jest zakaz podpisywania służby stałej podoficerom ?


Powołanie do służby stałej następuje na mocy decyzji uprawnionego podmiotu, wg ściśle określonych kryteriów (RSZ) oraz potrzeb Sił Zbrojnych. Podzielam stanowisko, iż tej kwestii nie może działać mechanizm - automatyzmu. Uwzględniając fakt ciągłych zmian organizacyjno - etatowych oraz to, że w całych SZ w dalszym ciągu pełni służbę wielu podoficerów ''na kontrakcie'' z wysługą powyżej 15 lat - w pierwszej kolejności należy uwzględnić ich (doświadczonych i obytych w służbie) potrzeby w przedmiocie powołania do służby stałej ...

Na koniec, :cool: nie ma zakazu powoływania podoficerów do służby stałej, tylko istnieje, coś takiego jak, hierarchizacja, priorytet zadań oraz określone cele ...
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
DaroMegamózg 
3



Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 112
Skąd: berlin
Wysłany: Pon 05 Mar, 2012   

Dziękuję za odpowiedź.
Wiem jakie są warunki służby stałej , potrzeby sił zbrojnych ten magiczny zapis niestety nie przekonuje mnie. Wiem również ,że praktyka podpisywania służby stałej jest hm..... mówiąc delikatnie dosyć inna , po za tym jak to jest możliwe ,że podoficerowie którzy byli na misjach nie dostają służby stałej? I szkoda mi kolegów ,których opuściło żołnierskie szczęście i są w IWSZ ...
_________________
Lepiej być martwym niż czerwonym.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Wto 06 Mar, 2012   

DaroMegamózg napisał/a:
po za tym jak to jest możliwe ,że podoficerowie którzy byli na misjach nie dostają służby stałej?


Gdzie zostało zapisane w przepisach, że udział w misji stabilizacyjnej lub pokojowej lub służba w strukturach NATO stanowi przepustkę do powołania do służby stałej ?. Słuzba poza granicami państwa stała się tak powszechna w SZ, iż wielu żołnierzy uznało ją za tzw. ''sposób na przeżycie'' ... Nie chcę rozwijać, tego wątku, biorąc pod uwagę, iż kwestia powołania do słuzby stałej posiada umocowanie prawne - ustawa. Jestem rad, że przepisy nie nakazują z automatu - realizować tego przedsięwzięcia w stosunku do wszystkich którzy spełnili wymóg ustawowy, a tylko tych w stosunku do których przełożony nie widzi formalnych przeszkód. (czynnik decyzyjny - nie narzucony ustawą) :brawo:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Pon 01 Paź, 2012   

Ładny temat. Szkoda, że zamiast odpowiedzi KD mamy wciąć tylko własne.

Może w takim razie kolejna propozycja?
Trwa nagonka na przedstawicieli służ mundurowych. KD działa w ramach EUROMIL i V4.
Czy jest możliwość uzyskania od innych przedstawicieli narodowych danych, pozwalających porównać szeroko rozumiane uprawnienia żołnierskie w czasie służby i po przejściu na emeryturę?
Czy KD mógłby te dane zebrać, udostępnić w czytelnej wersji?

Chętnie przecież porównamy, jakie mamy kokosy w porównaniu z żołnierzami innych państw.
No i oczywiście - w związku z tym, że politycy i media szermują hasłami o naszych nadmiernych przywilejach, to równie chętnie skorzystają z tych danych dla potwierdzenia tego co mówią.


Stowarzyszenie i jego "matecznik" czyli NFOW zyskały dawno oficjalne uznanie MON. Forum jest największym społecznym medium żołnierskim. Może w końcu na stronie głównej przedstawicieli żołnierzy pojawi się link do NFoW? Jakby nie patrzeć, to chyba właściwsze niż link do NSR.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 01 Lis, 2012   

lokom napisał/a:
Czy Konwent może spowodować udostępnienie dokumentów regulujących działalność kadrową


Pomysł może i dobry, tylko jak KD ma to zrobić :?:
Wydać zarządzenie - chyba nie ma takich uprawnień :?:

Niestety, każdy zainteresowany musi sam szukać w archiwach potrzebnych dokumentów.
Myślę, że jedyne co może zrobić KD to wymóc na decydentach, by służby sprawujące nadzór nad danym archiwum wykazywały większą empatie w takich sprawach.

lokom napisał/a:
Chętnie przecież porównamy, jakie mamy kokosy w porównaniu z żołnierzami innych państw.


Szanowny lokom, swego czasu zwracałem się z zapytaniem do KD dlaczego część żołnierzy MON została pozbawiona świadczeń socjalnych (powtarzam – części, ponieważ części żołnierzy/funkcjonariuszy min. ON zachował) i otrzymałem kłamliwą odpowiedź, że sprawy emerytów wojskowych nie wchodzą w zakres KD, więc wątpię byś znalazł zrozumienie w KD dla przedstawionego problemu.
 
 
GL 
4


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 210
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 03 Mar, 2013   

Dzień dobry,
czy Konwent może/powinien/musi/chce/chciałby (niepotrzebne skreślić :D ) zaangażować się w badanie jakości odpowiedzi przesyłanych przez Biuro Skarg i Wniosków MON? Oczywiście mam na myśli odpowiedzi na skargi, a nie codzienną bieżączkę.

Pozdrawiam,
GL
 
 
GL 
4


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 210
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 03 Mar, 2013   

Ero03, empatia nie wystarczy. Wysłałem wniosek do Archiwum, w odpowiedzi papierowej poinformowano mnie o statusie sprawy. Dodatkowo zadzwonił do mnie pracownik Archiwum i poinformował co się z moja sprawa dzieje. Za empatię i zaangażowanie pracowników Archiwum - piątka i wielkie dzięki! Niestety, gdy ludzi kupa to i Samson...
Napływ wniosków to setki, a obecnie nawet tysiące spraw...a zatrudnienie? Tu chyba nie muszę tłumaczyć, znacie to z własnych podwórek...Zatem drogi KD wnioskujcie o rozwiązanie systemowe w tej i innych sprawach. Trzymam za to kciuki.
Pozdrawiam,
GL
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Sro 06 Mar, 2013   

GL, jak chyba zauważyłeś, od bardzo dawna NIKT z Konwentu nie zabiera już tutaj głosu. Pytania pozostają bez odpowiedzi. Co do tzw. Biura Skarg i calego systemu skarg i wniosków w MON - mamy założony specjalny WĄTEK . Zastanawiam się tylko, czy z uwagi na sposób funkcjonowania tego tworu, ów wątek nie powinien znaleźć się w "Kąciku absurdu". :x M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
norbim 
5
bezapelacyjnie Żołnierz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 509
Skąd: Z pięknego miasta.
Wysłany: Czw 08 Paź, 2015   

Chciałbym poznać opinię przedstawicieli ludu w sprawie:

http://www.bydgoszcz.spor...-wojskowej.html

I dlaczego nic nie zrobiono w kierunku pozbycia się tego pseudo żołnierza z armii ? Może konwent wyśle zapytanie do odpowiednich przełożonych ? Dlaczego ta czarna owca jeszcze służy i pobiera uposażenie ?

:gent:
_________________
Abp. Fulton "Zasady moralne nie zależą od zdania większości. Błąd jest błędem, nawet jeśli wszyscy są w błędzie. Prawda jest prawdą, nawet jeśli nikt jej nie uznaje"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group