Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak uzyskać jakość szkolenia?
Opublikował Wiadomość
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 27 Lip, 2012   

Ciekawi mnie czy zadał sobie ktoś pytanie jak na tle innych armii wygląda nasza kwitologia? Czy są armie mające jakiekolwiek szanse z nami na "kwitach"? A jeszcze bardziej ciekawi mnie odpowiedź na to pytanie. A może jesteśmy najbardziej kwitologiczną armią świata? Nie wiem, nie znam innych armii.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Pią 27 Lip, 2012   

Innych nie znam ale po naszej już mam dość kwitów. Utonąłem w nich.
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 28 Lip, 2012   

Bez tych kwitów mogliby wyciąć czyjś etat... :oops1:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
fala85 
1


Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 23
Skąd: pomorze
Wysłany: Sro 29 Sie, 2012   

Moim zdaniem następuje regres w szkoleniu. Przykład - nowy program strzelań z broni strzeleckiej, który określa nowe normy i warunki strzelania. Od września nie pozwala wykonywać strzelań w warunkach ograniczonej widoczności, bo w jednostce broń stara i niedostosowana do wykonywania zadań w nocy. Po drugie np. rzut granatem - nie raz w roku, ale raz na trzy lata. I jak tu mówić o poprawie jakości szkolenia? Pozdrawiam
 
 
wujek dobra rada 
5
kwitoman wizjoner



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 726
Wysłany: Sro 29 Sie, 2012   

Podsumowując - może zabraknąć kasy na amunicję, paliwo, wyposażenie - ale na papier do drukarki i faksu nie:)
_________________
w naszym zoo jest wesoło
 
 
stachu1 
5
<O((((><


Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 329
Skąd: ja mogę to wiedzieć?
Wysłany: Czw 30 Sie, 2012   

Ja zawsze mówiłem, że jeżeli chce się, aby to państwo upadło na kolana czy poddało się w jakiejkolwiek walce, to nie niszczyć stolicy i budynków rządowych etc. Tylko fabryki papieru np. w Kwidzynie ;)
_________________
Choć nieraz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę
J.K. Piłsudski
 
 
aquirre 
4
jedi



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 282
Skąd: UE
Wysłany: Sro 24 Paź, 2012   

Jakość szkolenia ważną rzeczą jest, ale... litości! Nie ma w całym WP nikogo mądrego, kto określi zakres wymagań? Co z tego, że są programy szkolenia, określono co żołnierz ma wiedzieć, co potrafić itp jak "beton" i tak górą. Jeżeli coś jest do wszystkiego do jest do d... Znane powiedzenie? A mnie szlag trafia, jak przyjeżdża BARDZO WAŻNA KONTROLA i poddaje 100% jednostki sprawdzianom. I co? Demokracja! Wszyscy ze wszystkiego! Za robienie sprawdzianu szeregowym z instrukcji mobilizacyjnej, to autor takiego pomysłu powinien wylądować w cywilu, albo w psychiatryku. Później Dowódca WLąd przykładowo pastwi się nad którąś brygadą, bo z instrukcji mobilizacyjnej "wyszło 2". Na tym ma polegać wyszkolenie? Na produkcji omnibusów? Czy przypadkiem nie ma w wojsku stanowisk, zakresów obowiązków? Za ciężko z "mobki" sprawdzić osoby kierujące mobilizacyjnym rozwinięciem? Za mało dramatycznie wyszłoby, gdyby sprawdzian pisało 10 osób a nie 500? Czy szeregowy powinien pisać sprawdzian ze znajomości ustawy pragmatycznej? Czy szeregowy powinien pisać sprawdzian z dokumentów doktrynalnych np DD 7.1? A uwierzcie ludzie że takie bzdury się zdarzają! I takie polecenia wydają ludzie w poważnych stopniach. Armia profesjonalna oznacza armię fachowców, u nas niestety zapomina się o tym i mamy armię zawodową a nie profesjonalną. A to jest różnica. Ogromna. A dziwne jest to tym bardziej, że wiele osób na wyższych stanowiskach miało kontakt z armiami innych państw i mieli możliwość obserwacji jak to wygląda gdzie indziej. Konkludując, szkolenie nie powinno polegać na zasadzie "róbmy coś bo podpadniemy" tylko szkolmy się w czasie pokoju do tego co mamy robić na wojnie!
 
 
Magic123 
3


Dołączył: 18 Sie 2013
Posty: 115
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 18 Sie, 2013   

Rozwiązanie jest dość proste należy zlikwidować biurokrację i ujednolicić system szkolenia. Nie możemy sobie pozwolić, aby żołnierz w czasie „P” wykonywał jedne kwity a na czas „W” inne. Dlaczego nie można przyjąć, że rok szkoleniowy to czas kampanii (jak na wojnie) wtedy plan działania jest niczym innym jak planem walki. Czy to jest trudne? Tak, bo gdzie tutaj rola oszołomów od regulaminów, wychowania patriotycznego czy od czystości w izbach żołnierskich. Po co były by wypasione kancelarie jak oficer musiał by siedzieć na SD (w umocnionej piwnicy) w końcu gdzie tu warunki pracy. Taki tryb szkolenia leczyłby z biurokracji, bo główny księgowy nie mógłby siedzieć w gabinecie tylko w bunkrze na SD i musiał by każdą swoją decyzję uzasadnić kalkulacjami a po co jak teraz nie musi.
_________________
Magic
 
 
puchatek 
7



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2900
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

Magic123 mógłbyś bliżej o tym planie walki równym planowi działania?
i jeszcze dodaj nieco argumentów za takimi rewolucyjnymi zmianami, jakieś uzasadnienie czy coś?
I pamiętaj tryb W jest znacznie bardziej kosztowny, dlatego nikt go nie wprowadza w czasie P, o ile nie musi...
_________________
Tolerancja dla wszystkich! Za wyjątkiem wrogów tolerancji!
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

Chodzi chyba raczej o urealnienie szkolenia (dzialania)...
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
Magic123 
3


Dołączył: 18 Sie 2013
Posty: 115
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 20 Sie, 2013   

Wojsko ma się szkolić na czas W dlatego pisze się program szkolenia (jednolity ) natomiast tematy dobiera się do zadania głównego na rok, po to jest tło taktyczne aby przećwiczyć w danym roku jakiś scenarjusz. W końcujak można sprawdzić zzałożenia planu obrony jak nikt nie sprawdza czy jest wykonalny. Szkolenie ma być realne a nie papierowe a poto są limity aby przećwiczyć tylko wybrane elementy. Na wojnie też są limity tylko inne (straty, brak amunicji, brak czasu). To jak mają się nauczyć działać oficerowie jak na P robią inaczej a na W ma być inaczej. Kogo stać na takie rozbieżności po prostu w cz P nie ma strat bezpowrotnych a szkolenie przechodzi w coraz bardziej zaawansowane formy z użyciem środków pozoracji
_________________
Magic
 
 
puchatek 
7



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2900
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Sro 21 Sie, 2013   

i w jakimś kraju tak szkolą?
_________________
Tolerancja dla wszystkich! Za wyjątkiem wrogów tolerancji!
 
 
MDS 
7


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2760
Wysłany: Sro 21 Sie, 2013   

Czytam niektóre posty i doszedłem do wniosku że chyba wątek o orbitowaniu został zdublowany. Proponuję zejść na ziemie .
 
 
Magic123 
3


Dołączył: 18 Sie 2013
Posty: 115
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 22 Sie, 2013   

USA Izrael tam wiedzą że im więcej potu i krwi na ćwiczeniach tym mniej strat w polu. Ciekawe czy zgadniecie który Polski generał to powiedział ?
_________________
Magic
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Wto 01 Paź, 2013   

Informacja nie jest najnowsza, ale pokazuje, że i w USA mają problemy ze szkoleniem, dyscypliną. I to całkiem poważne.
http://www.wprost.pl/ar/3...ne-zwolnionych/

Cytat:
Decyzja o zwolnieniu zapadła po kontroli w Bazie Sił Powietrznych Minot w Północnej Dakocie. Jej wyniki były na tyle złe, że dowództwo zadecydowało o zwolnieniu 17 oficerów. Jednostce zarzucano łamanie zasad bezpieczeństwa, okazywanie braku szacunku przełożonym, kwestionowanie rozkazów i celowe łamania zasad w sposób który mógłby doprowadzić do tego, że kody służące odpalaniu rakiet byłyby ujawnione.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group