Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
26 śmigłowców= to jeszcze nie przetarg
Opublikował Wiadomość
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Czw 21 Lip, 2016   

Cytat:
Arrakis - z całym szacunkiem, ale wprowadzenie naszej łączności, naszego uzbrojenia i naszych BSP oznacza napisanie oddzielnego software dla Polski czyli wchodzimy w "wariant brytyjski" i nie możemy korzystać z bieżących zmian i modernizacji które wypracuje Wujek Sam.

Jest bezpieczny zakres, w którym można to zrobić. Mówimy oczywiście o zabezpieczeniu możliwości na przyszłość, bo na razie nie bardzo mamy o czym mówić.

O możliwościach systemu uzbrojenia jakim jest AH-64 decyduje informacja, jej pozyskiwanie, przetwarzanie, wizualizacja i wymiana z innymi elementami systemu. Śmigłowca sami nie zbudujemy - nawet z czymś tak prostym jak SW-4 były problemy - ale możemy korzystać z gotowej platformy po swojemu. (Nomen omen, ztcw, Brytyjczycy operują WAH-64 po swojemu i nie kopiują Amerykanów.) Aby to było możliwe, potrzebne jest to, co wymieniłem. Drawsko zresztą udowodniło, że są u nas ludzie potrafiący myśleć nieszablonowo.

Tak swoją drogą, to należałoby zacząć od zadań, które mają realizować te śmigłowce i dopiero potem wskazywać, który wybrać. Moim zdaniem gen. Duda powiedział na SKON o to jedno zdanie za dużo.

Cytat:
Arrakis, SAR to nie jedyne zadanie dla smiglowca MW. Przy udwigu i zasiegu AW101, jeden smiglowiec jest w stanie ogarnac wiecej zadan czy wykonac wiecej zanurzen sonaru, czy dostarczyc specjalsow czy chorego na wieksza odleglosc. Sa oczywiscie sa "ale" takie jak:

Mylisz się. Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem.
Przy okazji prośba, nie udźwig, a masa użyteczna.

Arrakis
 
 
asimo2 
6


Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 1077
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 21 Lip, 2016   

Ja bym jednak nie skreślał jeszcze Cobry :)
Tym bardziej, że musimy liczyć pieniążki (OT kosztuje, że o Wiśle czy Narwi nie wspomnę) a AH1Z jest tańszy od AH64E o ok. 5 mln $ ...
Choć zakup tego śmigła ma pewne :) wady ... (terminy dostaw części przez Bella choćby).
 
 
lekomin
7


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 2578
Wysłany: Czw 21 Lip, 2016   

Brytole właśnie odeszli od własnej wersji i zamawiają waniliowego Guardiana.
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3315
Skąd: z cywila
Wysłany: Czw 21 Lip, 2016   

Ale z Brimstone...
 
 
X_ray 
5


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 312
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw 21 Lip, 2016   

Brytole wybrali Brimstone. Francuzi też podążają tą drogą.

Nie ma się czemu dziwić. Hellfire się kończy a JAGM jest w lesie. Brimstone za to jest skokiem jakościowym i jest gotowy.


Nikt nam nie broni zrobić tego samego. :gent:
 
 
Prukfi 
5


Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 301
Wysłany: Pią 22 Lip, 2016   

Niezawodny prezes:
Cytat:
– Od dawna stoimy na stanowisku, że wojsko oczekuje maszyn specjalizowanych dla poszczególnych zadań.

Dobre. "My" stoimy na stanowisku że armia oczekuje. Choć warunki przetargu były inne, "my" stoimy na stanowisku.
Cytat:
Pytany o ewentualny podział zamówienia w przetargu na maszyny wielozadaniowe dla polskiej armii pomiędzy kilku producentów wskazał, że śmigłowce powinny należeć do jednej rodziny - tak jak Sokół/Głuszec, AW149 i AW101 do zastosowań morskich.

patchworkowa ta rodzina. :)

http://biznesalert.pl/kry...jednej-rodziny/
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13547
Skąd: ---
Wysłany: Pią 22 Lip, 2016   

Z początku chciałem tę wypowiedź rozebrać na czynniki pierwsze. Ale ... dam sobie spokój.
Poczekam.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Pią 22 Lip, 2016   

Może jednak :efendi2:

Arrakis
 
 
7TPSul 
3


Wiek: 49
Dołączył: 25 Wrz 2015
Posty: 118
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 22 Lip, 2016   

1.Jestem doświadczony w robieniu w bambuko polskiego MON-u, chcę robić to nadal.
2.Wiem lepiej co jest potrzebne Polskiemu Wojsku niż ono samo. A Sokoła będę serwisował nawet wtedy kiedy nie zostanie z niego ani jedna śrubka. Oczywiście za godziwą wg mnie opłatą
3.Nazwa Leonardo jest bardziej seksowna niż Airbus. Rodzina swoja jest lepsza od obcej. Wpuszczenie nowego lisa do kurnika spowoduje że nie wystarczy kur dla mnie. Wybór Guardiana jeszcze przełknę , Tiger- a nie strawię. Prezesem WZL-1 raczej nie zostanę.
4. Zawsze warto postraszyć konsekwencjami prawnymi,a nuż ktoś się przestraszy. Moja oferta offsetowa jest jest gorsza niż Airbusa, ale lepsza bo moja. Mam osobistego szpiega w mediach i Ministerstwie Rozwoju.
:cool:
_________________
Kochaj i ufaj sojusznikom najbardziej na świecie...
Dla pewności zaminuj ich pozycje.
 
 
asimo2 
6


Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 1077
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 22 Lip, 2016   

I mimo wyroku sądowego nadal uważam, że przetarg obarczony był szeregiem uchybień prawnych (to z czatu z Panem Prezesem: Uważamy, że jedynym właściwym rozwiązaniem jest zamknięcie postępowania bez wyboru zwycięzcy. Skala naruszeń prawa i reguł postępowania powoduje, że ewentualny wybór jest obarczony ogromnym ryzykiem prawnym. ) :)
Miszcz!!!
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Sob 23 Lip, 2016   

Nic, czego by już nie było, ale dla leniwych lub zabieganych, polecam słupki na 2 stronie:

http://www.erahelicopters...02_2016_eng.pdf

http://www.erahelicopters...02_2016_eng.pdf

W kwestii 85% zgodności pomiędzy AH-1Z i UH-1Y, jak to naprawdę jest, ze szczegółami:
http://www.dtic.mil/dtic/.../u2/p010302.pdf

strona A2-6, punkt "Commonality as Strategy", czyli wspólność jako strategia. Generalnie, jest to także wstęp do tego, dlaczego nawet tak bogate kraje jak USA dążą do wprowadzenia wspólnej platformy śmigłowcowej i oparcia się na jednym typie.

Arrakis
 
 
Prukfi 
5


Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 301
Wysłany: Nie 24 Lip, 2016   

Bardzo fajne zestawienie z FB Corrana:
https://m.facebook.com/gdziewojsko/photos/a.179115532098880.44081.147562418587525/1261107533899669/?type=3&source=54
Dobrze pokazuje możliwości maszyn.
 
 
corran 
9
pasożyt


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Maj 2005
Posty: 5037
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 24 Lip, 2016   

To są grafiki ze strony którą Arrakis wielokrotnie podawał.

Ludziom trzeba podać na tacy by zobaczyli.
_________________
Fotorelacje z imprez wojskowych i zbrojeniowych
 
 
 
Prukfi 
5


Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 301
Wysłany: Pon 25 Lip, 2016   

Chwała ci za to podawanie.
Cztery razy większy zasięg H225 przy podobnym payload-zie. "Świetny" ten Leonardo.

[ Dodano: Sro 27 Lip, 2016 ]
Bajania Michała Fiszera:
http://www.rp.pl/Opinie/3...ojska.html#ap-2
Naprawdę mu za to płacą???
 
 
7TPSul 
3


Wiek: 49
Dołączył: 25 Wrz 2015
Posty: 118
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 27 Lip, 2016   

Jest zapotrzebowanie , jest pisanie
_________________
Kochaj i ufaj sojusznikom najbardziej na świecie...
Dla pewności zaminuj ich pozycje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group