Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
26 śmigłowców= to jeszcze nie przetarg
Opublikował Wiadomość
Michael444 
7



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 2600
Skąd: Z daleka
Wysłany: Nie 02 Cze, 2019   

Odpowiedź jest prosta. To moje hobby. Dlatego nie ekscytuję się tym, że ktoś ma inne zdanie i nie staram się robić idiotów ze swoich oponentów. AW-101 w zamówionej wersji jest w stanie wypełnić większość zadań jakie wypełniły Mi-14. Nie jest to rozwiązanie idealne i mówiłem o tym wielokrotnie. Nie zgadzam się tylko z opinią, że SAR powinien być traktowany z większą atencją niż inne dziedziny.
_________________
A poza tym uważam, że Polska powinna posiadać broń nuklearną.

Powiedzieć, że ludzie ciało jest konstukcją arcygenialną to jakby powiedzieć, że na słońcu jest ciepło. Stwierdzić, że ludzkie ciało jest dziełem przypadku to jakby utrzymywać, że Ziemia jest płaska.
 
 
philiprvn 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 508
Skąd: Wybrzeże
Wysłany: Nie 02 Cze, 2019   

Cytat:
Mając 8 Anakond to spokojnie można zrobić 3 całodobowe bazy: Babie Doly, Darłowo i Dziwnów.

Przypomnij mi kiedy ostatnio mieliśmy 8 WARM-ów
Cytat:

Usterki to też nie problem. Ma się dyżury Dziwnów Darłowo i Babie Doly plus np rezerwe na Babich Dolach. Nawala śmigłowiec np w Darłowie. .. leci rezerwa z Babich Dolow i obejmuje dyżur.

Żeby to było jeszcze takie proste (przepisy)
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Nie 02 Cze, 2019   

Cytat:
AW-101 w zamówionej wersji jest w stanie wypełnić większość zadań jakie wypełniły Mi-14. Nie jest to rozwiązanie idealne i mówiłem o tym wielokrotnie. Nie zgadzam się tylko z opinią, że SAR powinien być traktowany z większą atencją niż inne dziedziny.


Której wersji Mi-14? Może wystarczyłoby też aby SAR zaczął być traktowany poważnie.
 
 
po 
5


Wiek: 39
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 425
Skąd: daleko
Wysłany: Nie 02 Cze, 2019   

Jak ostatnia wróci Anakonda z remontu to będzie 8 Anakond, a że producent tak wspiera eksploatacje tych śmigłowców, że trudno zrobić wysoki nalot roczny...
W końcu wiadomo czy te 2 pierwsze wersje T przerebione na Anakondy mogą dyżurowac ? To też nie problem mogą służyć wyłącznie do szkolenia.
A ilu godzinne są dyżury załóg na śmigłowcach? a ile jest potrzebnych techników czy służb zabezpieczających do dyżuru.
Jak rozmawiałem z jednym z pilotów to tak było, że dyżur był 24h a zaliczalo się do rozliczenia h 16h.
Punkt w Dziwnowie mógłby wyglądać tak. Hangar z platformą. Dyżur: załoga śmigłowca plus 2 techników. MPS stacjonarny, wózek rozruchowy, chyba w dzisiejszych czasach straż pożarna nie jest potrzebna przy uruchamianiu, oslona meteo nie ma problemu.
Dyzury np 3dniowe po 12h czyli 2 zalogi na dobę . Dowóz załóg na dyżury 3 dniowe z Darłowa. Chyba w wojski są możliwe 3 dniowe delegacje.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Pon 03 Cze, 2019   

philiprvn napisał/a:
Żeby to było jeszcze takie proste (przepisy)


Acha, czyli mówimy wreszcie prawdę.

Trzeba doliczyć w kraju zakup dodatkowych śmiglowców, z tego powodu że Wojsko nie jest w stanie zorganizować sobie przepisów umożliwiających ich elastyczne przebazowywanie.

Część postulowanych zakupów sprzętu zatyka dziury w przepisach, a nie dziury na mapie zasięgów.

Porownywanie do LPR nie m sensu o "inna specyfika", ale oni sobie przebazowywuja tam gdzie potrzeba, jakoś w tym przypadku przepisy zrobiono pod sytuację.
Dlaczemu wojsko tego nie może?

Czy Minister ma inicjatywe ustawodawczą w ramach posiedzeń Rady Ministrów?
Czy jednostki Wojskowe mają etatowych zawodowych prawników którzy potrafią zaprojektować poprawki do ustaw? Czy Wojska Lotnicze mają zawodowych oficerów ktorzy potrafią zaproponowac zmiany do regulaminów?
Mają, ale poconaco.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Zibi201 
7


Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 2283
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 12 Sie, 2019   

Modernizacja Sokołów do wersji SAR. To dla LPGR?
https://www.defence24.pl/...lejnych-sokolow
 
 
philiprvn 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 508
Skąd: Wybrzeże
Wysłany: Pon 19 Sie, 2019   

Pewnie dla 3. GPR Krakow. Mi-8P/RL i Mi-8T/RL, koncza wlasnie resurs techniczny

zrodlo
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6043
Skąd: z nikąd
Wysłany: Sro 21 Sie, 2019   

https://www.defence24.pl/...30-roku-analiza
A Czesi po prostu modernizują Mi17
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
Zibi201 
7


Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 2283
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 21 Sie, 2019   

A jednocześnie chcą zastąpić Sokoły i Mi35 UH-60 lub UH1Y+AH-1Z.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Sro 21 Sie, 2019   

Mógłby też ktoś popełnić rozprawkę na temat iż lepszy Battlehawk ze swoimi ograniczeniami ale nowoczesnym uzbrojeniem, niż Mi-24 bez uzbrojenia. Oczywiście zapomniawszy o własnych umiejętnościach remontów i modernizacji...
 
 
HENK_X 
1


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 22 Sie, 2019   

ToMac, nie prowokuj bo jescze jakis lobbysta podchwyci i emerytowany genanerał napisze, a ty jako podatnik zapłacisz nic nie dostajac w zamian.
A polskich propozycji dla Mi-8, 17 czy 24 było juz kilka, w tym wystawiony w 2010 roku w Kilecach cyfrowy Mi-8, czy uzbrojenie Głuszca w Spike i przelozenie tego na Mi-24.
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6043
Skąd: z nikąd
Wysłany: Czw 22 Sie, 2019   

ToMac napisał/a:
Mógłby też ktoś popełnić rozprawkę na temat iż lepszy Battlehawk ze swoimi ograniczeniami ale nowoczesnym uzbrojeniem, niż Mi-24 bez uzbrojenia. Oczywiście zapomniawszy o własnych umiejętnościach remontów i modernizacji...

Chciałeś napisać że lepiej mieć 32 S-70i w tym 16 battlehawków niż 12 ah-64 i np. 16 H-225 ;-)
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Nie 25 Sie, 2019   

Bardziej jako temat rozprawki :) Chyba głównie z powodu czynnika czasu i możności.

Co do drugiej pary, to indiański kawaler kandydat na następcę choć muskularny to się starzeje a potomkowie Muenhausena chcą mu dorobić pchające śmigiełko a kandydatkę na małżonkę szambelan oszpecił widelcem na balu więc nie wiem na ile powrót możliwy. I z jakim posagiem.

Z kolei zarówno pasierb Mi-24 jak i dziecko z nieprawego łoża - Sokół - nadworny opętany ideą przeszczepów lekarz proponuje leczyć narządami izraelskimi, ukraińskimi czy południowoafrykańskimi i to opętanie wydaje się mieć sens, jeśli ma wejść nowa generacja.

Król z małżonką w alkowie też coś.próbował no i wyszedł tylko ILX-27.

Przeszczepy ok, jeśli kompletnie, szybko i porządnie.
 
 
HENK_X 
1


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 25 Sie, 2019   

Niestety zespół asystujący przeszczep i transport narządów ze szpitali na Klonowej i Królewskiej zadba aby przeszczep nie nastapił przed śmiercią pacjenta.
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6043
Skąd: z nikąd
Wysłany: Nie 25 Sie, 2019   

Tak czy siak
Albo wszystkie S-70i oddajemy MSW (niech lata policja, SG, straż pożarna)
Albo mówimy "B" i przynajmniej traktujemy go jako platformę specjalistyczną
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group