Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Karbala II zmiana PKW-I
Opublikował Wiadomość
Martinez999 
1


Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 15 Lut, 2012   Karbala II zmiana PKW-I

Mocno intereuję się tematem Karbalii w czasie II zmiany (rebelia Sadra).
Napotkałem sporo informacji na forum i wiem, że są tu weterani II zmiany. Proszę o pomoc w identyfikacji wywołań kodowych poszczególnych pododdziałów. Jak najwięcej rzetelnych, merytorycznych informacji poproszę :)
FOX-y - kompania rozp. kpt G. Kaliciaka 17 bz
HAMMER-y - logistycy z 17bz?
GREEN DRAGON-y - ?
PAP-Y - ?
WHISKEY - ?
 
 
Busi
1


Dołączył: 04 Wrz 2005
Posty: 35
Wysłany: Sro 15 Lut, 2012   

Myślę kolego, że podawania w postach nazwisk żołnierzy biorących udział w działaniach nie jest dobrym pomysłem.
No, chyba że oni wyrazili na to zgodę.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sro 15 Lut, 2012   

A o czym tu pisać? Jedni się bronili przed "krzyżowcami", a drudzy ich zabijali w imię sojuszu z państwem, które rozpętało wojnę opierając oskarżenia na kłamstwie w celu obrony swoich partykularnych interesów. Ponadto państwo, które wysłało żołnierzy ma ich dokonania daleko gdzieś. Co chcesz jeszcze wiedzieć...? :(
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11585
Skąd: -)
Wysłany: Czw 16 Lut, 2012   

~~Ad~~ napisał/a:
A o czym tu pisać?

O taktyce.
O dobrej zolnierskiej robocie.
Walka polskich zolnierzy przeciw rebelii Sadra zasluguje na jakas ksiazke czy film - o mniejszych rzeczach powstawaly ksiazki i filmy.

Sadr jest swoja droga w tej chwili politykiem kontrolujacym znacza czesc opozycji parlamentarnej, bardzo prawdopodobne ze bedzie w przyszlosci liderem kraju.

Szanujmy wiec wrogow z ktorymi sie strzelamy i nie ufajmy sojusznikom z ktorymi sciskamy sie za raczki.
Nigdy nie wiadomo czy za kilka lat wrog nie stanie sie sojusznikiem, a sojusznik - wrogiem.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Czw 16 Lut, 2012   

Ze względu na szacunek do przeciwnika (nie wroga) i do naszych żołnierzy napisałem to co napisałem. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Martinez999 
1


Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 16 Lut, 2012   

Cytat:
O taktyce.
O dobrej zolnierskiej robocie.

Dzięki Michqq. O to właśnie chodzi.
Czekam na merytoryczne posty, a jak ktoś nie ma co w temacie mądrego dodać to po co pisze? Szkoda klawiatury.
Co do as Sadra, w 2003 mieliśmy zgładzić go my (wtedy jeszcze jako podrzędnego watażkę (komp. spec.), a w 2004 zastanawiali się dan tym też Amerykanie, ale odstąpili - zbyt ważna była to persona i nieprzewidywalne skutki takiej akcji.
Jeśli chodzi mi o rebelię Sadra i jego Armii Mahdiego w Karbalii to tą pierwszą z kwietnia i maja (II zmiana), jak wiadomo gorąco było też w sierpniu 2004.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Czw 16 Lut, 2012   

Nie zamykaj mi ust, bo nie masz do tego kompetencji. A pisanie publicznie o niuansach taktyki i motywach zastrzelenia kogoś lub nie, gdy się jeszcze "wojny" z zagrożeniem terrorystyczno - islamskim nie wygrało, jest głupotą czystej wody. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Antonio 
9



Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 4337
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 16 Lut, 2012   

michqq napisał/a:

Szanujmy wiec wrogow z ktorymi sie strzelamy i nie ufajmy sojusznikom z ktorymi sciskamy sie za raczki.


Popieram! :efendi2:
_________________
####### - Zdrap zdrapkę, a zobaczysz opis.
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 16 Lut, 2012   

Busi napisał/a:
Myślę kolego, że podawania w postach nazwisk żołnierzy biorących udział w działaniach nie jest dobrym pomysłem.

Akurat nazwisko mjr. Kaliciaka jest już powszechnie znane. DOstał nawet Buzdygana z okazji tego wyczynu. Więc nie zdradza tu Martinez tajemnicy państwowej :cool:
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Czw 16 Lut, 2012   

Nie mniej jednak drążąc temat (w mojej ocenie) do tego dąży... :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
mimo66 
6
Zadowolony Emeryt



Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1429
Skąd: Landsberg
Wysłany: Nie 10 Cze, 2012   

"Papa" - saperzy - dowódca kapitan. Zadania typowo saperskie - wysadzanie amunicji, patrole.

"Whiskey" - dowódca chorąży, później porucznik.
Powstała do konwojowania ładunków KBR i osób, od marca zadania typowo patrolowe i inne wynikające z sytuacji.

Co do szczegółowych zadań i taktyki to wybacz, ale :nie2:
:gent:
_________________
www.irekmo.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group