Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Los weteranów
Opublikował Wiadomość
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 22 Lip, 2020   

Generalnie PiS jest za wojskiem.
Ale dwie sprawy:
- ciężko walczyć z urzędniczą mentalnością
- PiS od kilku miesięcy nie jest cool i dostaje regularnie wpieprz w internecie.
A Żemła tylko korzysta z tej mody.
Ja pamiętam czasy kiedy w wojsku się taką biedę klepało że rodziny kapitanów mieszkały w jednej żołnierskiej sali z rodzinami podoficerów. Salę zaś dzieliło się kotarą na dwie części.
I już tak nie jest.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12718
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 23 Lip, 2020   

Pierwsze, co Żemła powinna zrobić, to napisać, w ilu sprawach wystąpiono z zarzutem przedawnienia i kto to zrobił. Część spraw prowadzi prokuratoria, która nie podlega pod MON i nie występowanie z takim zarzutem jest generalnie naruszeniem obowiązków, bo oni mają bronić państwowych pieniędzy, niezależnie od okoliczności moralnych etycznych itp. No ale co my będziemy redaktorce, która zna się na wojsku, mówić co ona ma robić Gorzej, że np. na Onecie większość materiałów dot. PiSu jest preparowana w ten sposób.
PiS traci w internecie, co jest wynikiem różnych czynników, w tym zwykłego zużycia partii, trudnościami w sformułowaniu oferty do innego niż tradycyjny elektoratu, w tym części organicznie go nienawidzącego, niedojrzałości części polskich wyborców (kilka mln niezdecydowanych bezp, przed II turą), którzy są skłonii porzucać swoje preferencje polityczne na podstawie takich właśnie przesadzonych artykułów itp.
W zasadzie to normalna demokracji sprawa, tylko jak to w Polsce często normalna ²
Natomiast dla mnie jako przedstawiciela określonej grupy społecznej, to są i tak najlepsze czasy, jakie przeżyłem w wojsku i w żaden sposób nie wpływa to na moje wybory. Byłbym głupcem, żeby tęsknić do czasów SLD/PSL czy PO/PSL.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12718
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 23 Lip, 2020   

Też mi chłopaki mówili, że nie jest za bystra.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Czw 23 Lip, 2020   

porze napisał/a:
A polscy urzędnicy ostatnimi czasy to już nie sabotażyści, ale dywersanci. Vide wkręcenie Prezydenta w skecz telefoniczny.


Eee tam.
Tacy dowcipnisie byli zawsze, np:

https://historia.org.pl/2015/03/11/delegacja-z-beludzystanu-czyli-studencki-wyglup-z-1924-r/
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 24 Lip, 2020   

porze napisał/a:
A losy weteranów to temat ogronnie trudny - w zasadzie los na loterii - w której z jednej strony mozna stracić zycie a z drugiej dostać medal. Romantyczna wizja nazywa sie poświecenie dla innych.
Ale ci inni sa nie tylko skąpi, żal im kasy na weterana, ale tez niewdzieczni nawet symbolicznie, Chyba, ze da sie na wterenanie ugrać jakąś polityke.

Weterani nie wzięli się z Księżyca. Polityka państwa sprzed lat i obecna ich wytworzyła.
Państwu po latach zrobiło się trochę głupio bo już dziś inaczej traktujemy ludzi i na fali tych moralnych rozterek państwa dla weteranów systematycznie wdraża się kolejne pakiety pomocowe.
A że wdrażają je urzędnicy czyli ludzie w czasie pracy działający w oparciu o przepisy a nie wyższe idee jak moralność, uczciwość albo honorowość to wychodzi czasem straszno. Minister chce pomóc a ministerstwo daje kopa w d...
michqq napisał/a:
Tacy dowcipnisie byli zawsze, np:

Ale w tym co komentowałeś nie chodziło o dowcipnisi, którzy są zawsze tylko o nieudolność urzędników - która przyznaje też jest zawsze.
Ale x 2: inni urzędnicy w innych krajach błaźnili się podobnie. Więc nie że nasz kraj jest tu jakiś totalnie gorszy - bo niektórzy taki przekaz formułują.
Nawet według tych Rosjan - w Polsce było trudniej niż w bardziej dojrzałych zachodnich społeczeństwach (dojrzałych albo przejrzałych).

[ Dodano: Pią 24 Lip, 2020 ]
manfred napisał/a:
PiS traci w internecie, co jest wynikiem różnych czynników, w tym zwykłego zużycia partii, trudnościami w sformułowaniu oferty do innego niż tradycyjny elektoratu, w tym części organicznie go nienawidzącego, niedojrzałości części polskich wyborców

Przede wszystkim PiS zawsze w necie był słaby. To że w 2015 roku internet znienawidził PO to nie była jak kłamcy pisali zasługa PiS ani botów. Ale tak najłatwiej było wtedy wyjaśnić: "dlaczego przegraliśmy".
I mimo iż PiS nałowił naprawdę sporo osób przez te parę lat rządów - to osoby w necie wciąż są nowe.
Jak dodamy do tego coraz silniejsze pogłoski o tym że Jarek rezygnuje to w zasadzie za 3 lata będzie inaczej.
No i trzeba teraz dodać na jesień efekty walki z koroną. Dla budżetu opłakane. Kopanie PiSu będzie jesienią tak łatwe że nawet Rafał da radę. Normalnie by nie dał rady, ale teraz da.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1193
Skąd: MSS
Wysłany: Czw 25 Lut, 2021   

Czasami, ludzka psychika nie jest w stanie poradzić sobie z przeżyciami np. PTSD :cry:
"Angelo Quinto był weteranem wojskowym, cierpiącym na zaburzenia psychiczne. Przez jego atak paranoi rodzina wezwała policję. Interweniujący funkcjonariusz klęczał na szyi mężczyzny przez kilka minut, doprowadzając do śmierci" :rip:
https://www.onet.pl/infor...mcrfhh,79cfc278

[ Dodano: Pią 12 Mar, 2021 ]
Chyba trochę to niewporzo. "... krwi własnej ani życia nie szczędząc ..." :modli:
Machina. Przemieli, obije, wyssie i wypluje ... :cry:
https://www.onet.pl/infor...czzk5x,79cfc278
_________________
BORN TO RIDE
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pią 12 Mar, 2021   

Ciężko ranny weteran wygrywa w sądzie z resortem obrony

https://www.onet.pl/infor...czzk5x,79cfc278

Cytat:
Kapral Marcin Chłopeniuk, lat 41, jest weteranem misji w Iraku i Afganistanie. Dnia 14 września 2010 r. nie pamięta w ogóle. To, co się wtedy stało, zna jedynie z opowieści i dokumentów.

Wracał wtedy z patrolu rosomakiem, którego był kierowcą. Maszyna była już na terenie bazy, kiedy zaczął się ostrzał. Odłamek rakiety, która wybuchła na dziedzińcu, wleciał przez uchylony na ledwie 15 centymetrów właz rosomaka i trafił żołnierza w głowę. Prawie dwa kolejna lata nie podnosił się z łóżka. Do dziś nie odzyskał sprawności ruchowej, boryka się z poważnymi problemami neurologicznymi.

Lekarze wyliczyli u niego trwały uszczerbek na zdrowiu w wysokości 100 proc.


Cytat:
Sąd Najwyższy nie zgodził się z Sądem Apelacyjnym, który uznał, że termin trzech lat przedawnienia nie powinien liczyć się od momentu, kiedy ciężko ranny żołnierz otrzymał szpitalną kartę z informacją o jego uszczerbku na zdrowiu. Według Sądu Najwyższego Chłopeniuk był wówczas w zbyt złej kondycji fizycznej i psychicznej, aby mógł świadomie zapoznać się z jej treścią, a następnie podjąć świadome działania w sądach.


Terminy...
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Sob 13 Mar, 2021   

Cytat:
Lekarze wyliczyli u niego trwały uszczerbek na zdrowiu w wysokości 100 proc.

Może i się mylę. Ale jak dla mnie "trwały uszczerbek na zdrowiu w wysokości 100%" oznacza śmierć.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1744
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Sob 13 Mar, 2021   

I nie czepiaj się tekstu redaktora który niewiele wie.
Liczy się to, że chłopaki mają szansę na to co im się należało.

Nikogo nie poróżniając, jaka jest różnica pomiędzy śmiercią w locie smoleńskim a śmiercią na terenie operacyjnym. Powiem jaka w środkach które otrzymała rodzina i dzieci.
czy tak powinno być. Chyba nie.
 
 
antracyt 
2
antracyt



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 13 Mar, 2021   

i napisał/a:
Cytat:
Lekarze wyliczyli u niego trwały uszczerbek na zdrowiu w wysokości 100 proc.

Może i się mylę. Ale jak dla mnie "trwały uszczerbek na zdrowiu w wysokości 100%" oznacza śmierć.


Guru, mylisz się. Według tabel oceny uszczerbku na zdrowiu są jasne ale może inne niż na pierwszy rzut oka kryteria. Warto to wiedzieć jeśli kupujemy polisę.

Tabele oceny uszczerbku na zdrowiu
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 13 Mar, 2021   

i napisał/a:
Ale jak dla mnie "trwały uszczerbek na zdrowiu w wysokości 100%" oznacza śmierć.
Są uszczerbki na zdrowiu jednostkowe, które dają 100%, lub suma różnych uszczerbków może być równa 100%.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 8 sierpnia 2003 r. w sprawie ustalania stopnia uszczerbku na zdrowiu oraz związku śmierci żołnierzy ze służbą wojskową wskutek wypadku lub choroby.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Nie 14 Mar, 2021   

Ja już dawno temu przyzwyczaiłem się. że ludzie nie uczą się logiki.
Ale - czemu się dziwić w tym kraju?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 14 Mar, 2021   

Bo to nie jest tak jak myślisz.
Ten uszczerbek na zdrowiu dotyczy ciała, funkcji narządu lub układu, które nie ulegnie w przyszłości poprawie i dotyczy naruszenia sprawności.
Np. utrata języka to jest 100% i dotyczy tego języka, a nie że człowiek jako istota jest w 100% "niesprawny" (nie powinien już żyć).
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Nie 14 Mar, 2021   

Idąc tym tropem to pewnie można mieć i sześć tysięcy procent uszczerbku na zdrowiu.

Ale co tam. Ja lekarzem nie jestem. Mądrzejsi ode mnie to wymyślili.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Pon 06 Lis, 2023   

Zaczyna się pisanie o PTSD wśród żołnierzy Ukrainy.


https://wiadomosci.wp.pl/pieklo-w-glowie-6959093552880160a
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group