Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Problem] szkoda w mieniu
Opublikował Wiadomość
picasso 
1


Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 4
Skąd: żary
Wysłany: Wto 13 Mar, 2012   [Problem] szkoda w mieniu

Witam serdecznie proszę o info-pomoc.Naliczono mi szkodę za ponadnormatywne zużycie paliwa w wysokości 150 zł a mojemu zmiennikowi 170 zł. Jak wybrnąć z tego.Wykluczam całkowicie kradzież .Pojazd jest po kapitalnym remoncie . Nie mam zamiaru sponsorować systemu.Liczę się z następnymi przepałami.Pozdrawiam
 
 
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Wto 13 Mar, 2012   Re: szkoda w mieniu

picasso napisał/a:
Pojazd jest po kapitalnym remoncie .


I w tym jest rzecz. Trzeba jechać do zakładu niech zrobią litrażowanie, przecież jakąś gwarancję na pewno dali.
Najlepiej napisz meldunek do dowódcy, opisując całą sytuację. :gent:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
Remix7111 
4



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Maj 2005
Posty: 209
Skąd: SP
Wysłany: Wto 13 Mar, 2012   

Witam, niestety przepisy mamy takie, że z każdym, nawet niewielkim, ponadnormatywnym zużyciem należy postępować jak ze szkodą :(

Czyli, w przypadku odmowy dobrowolnego uregulowania - postępowanie wyjaśniające. I w tym bym upatrywał Twojej szansy. Masz prawo wypowiedzieć się na ten temat. A decyzję odnośnie sposobu naprawienia szkody podejmuje dowódca JW.

Wachlarz możliwości ma szeroki, niekoniecznie do kasy.

Powodzenia.

ps. 150 + 170, jeżeli to na jednym urządzeniu - to jakby trochę zbyt dużo :cool:
_________________
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."

 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1717
Skąd: warm-maz
Wysłany: Wto 13 Mar, 2012   

picasso napisał/a:
Pojazd jest po kapitalnym remoncie .

Jeżeli jest na dotarciu, to kiedyś przysługiwały specjalne dodatki paliwa, a jak jest teraz, nie wiem.
Remix7111 napisał/a:
150 + 170, jeżeli to na jednym urządzeniu - to jakby trochę zbyt dużo

Też tak mi się wydaje.
Znam sytuacje w której kierowca jeździł, płacił za przepały i narzekał, że auto złom itd. Było tak do momentu aż pewien podoficer wsiadł do kabiny przełączył biegi z polowych na szosowe i od tamtej pory auto już nie było bee... :cool:
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group