Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bezpieczeństwo Informatyczne
Opublikował Wiadomość
kruszyciel_betonu 
1
na straży zmian



Wiek: 35
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 20
Skąd: WSOWL Wrocław
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2012   Bezpieczeństwo Informatyczne

Proszę żołnierzy o odpowiedzenie na 18 pytań z zakresu bezpieczeństwa informatycznego w ankiecie potrzebnej do pracy magisterskiej.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za poświęcony czas.

Bezpieczeństwo Informatyczne
_________________
"Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere." - Seneka
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten na starość będzie skurwysynem." - Józef Piłsudski
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15932
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2012   

Napiszę jedno. Nieodpowiednie miejsce /internet/, nieodpowiednia ankieta /tematyka/.
Zalecałbym ostrożność !
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kubba 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 198
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2012   

Chyba sobie jaja robisz.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15932
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2012   

kubba, tak robię sobie jaja.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2012   

Nie widzę w tej ankiecie niczego nieodpowiedniego. Natomiast trudno będzie jej wyniki uznać za wiarygodne.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15932
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2012   

radiola napisał/a:
Natomiast trudno będzie jej wyniki uznać za wiarygodne.
Niewiarygodne, a może i kłamliwe i to w takiej tematyce.
Ankieta nie będzie dotyczyć konkretnej osoby, ani konkretnej jednostki. Zobrazuje jedynie sytuację jaka jest w SZ. Skąd mamy pewność, że będą ją wypełniać tylko żołnierze ? Mamy pewność, że nie będzie złośliwych odpowiedzi ukazujący negatywny wizerunek zabezpieczenia teleinfo. ?

Za kilka dni w "poczytnej" gazecie ukaże się news "Tragiczny stan zabezpieczenia teleinformatycznego w SZ RP". A później będziemy przez miesiąc dyskutować, jacy to dziennikarze źli, piszą same kłamstwa i niesprawdzone informacje ... Sami kręcimy bat na siebie bezmyślnie pisząc o rzeczach, które powinniśmy zachować dla siebie i nie powinny wychodzić poza pewne obszary. No, ale cóż żołnierz potrafi się chwalić ile to on nie wypił, z kim to pił i to jeszcze w godzinach pracy. Jakie to on przekręty robił ... i to nie tylko w ankiecie. :brawo:

Byli już na forum tacy, którzy chcieli etaty do wglądu i instrukcje wypełniania dok. mob.

Ale w dobie profesjonalizacji to "róbta, co chceta", przecież nie zabronię Wam wypełnić ankiety. :gent:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11545
Skąd: -)
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2012   

-=Alex=- napisał/a:
Byli już na forum tacy, którzy chcieli etaty do wglądu


Bo uwazasz, za powinny byc tajne?

Jesli wiadomo, bo wiadomo, ile czolgow liczy polski batalion Leo-2, to w ramach rownowazenia zagrozenia wywiadowczego ukryjmy koniecznie jaki jest etat osobowy tegoz batalionu, coby przeciwnik nie wiedzial ile tam mamy kucharzy i kancelistow w tym batalionie.

To mu bardzo utrudni faktyczna ocene potencjalu naszego batalionu Leo.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
kubba 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 198
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2012   

-=Alex=- napisał/a:
kubba, tak robię sobie jaja.


Alex nie obrażaj się, to było do autora ankiety :)


michqq napisał/a:
coby przeciwnik nie wiedzial ile tam mamy kucharzy i kancelistow w tym batalionie.

To mu bardzo utrudni faktyczna ocene potencjalu naszego batalionu Leo.


A niby dlaczego należy cokolwiek ułatwiać przeciwnikowi ? To forum i inne media są wystarczającym źródłem wiedzy dla obcych wywiadów. Talibowie w Afganistanie pewnie też je czytają.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15932
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2012   

kubba napisał/a:
Alex nie obrażaj się, to było do autora ankiety :)
Myślałem, że do mnie. Pisałeś bezpośrednio pod moją wypowiedzią.

michqq napisał/a:
Bo uwazasz, za powinny byc tajne?
Nie mnie oceniać czy powinny być niejawne czy jawne. Od tego są odpowiednie instytucje. A jednak jak widzisz są niejawne (etaty). To ile czołgów czy też ludzi jest w strukturze organizacyjnej to nie jest jeszcze etat.
Polecam lekturę etat jednostki http://www.nfow.pl/viewto...der=asc&start=0

Ale nie o etacie to temat.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kruszyciel_betonu 
1
na straży zmian



Wiek: 35
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 20
Skąd: WSOWL Wrocław
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2012   

Starałem się zrobić rzetelnie, ale spotkałem się z blokadą. Wiem, że nie będzie wiarygodna. Ale to i tak jest jakiś krok w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego. Taka ankieta powinna być częścią audytu wewnętrznego jednostki wojskowej lub nawet zewnętrznego, tak jak to robią banki.

Wierzę jednak, że żołnierzy ją wypełnią i powstanie pewien obraz bezpieczeństwa teleinformatycznego.
_________________
"Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere." - Seneka
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten na starość będzie skurwysynem." - Józef Piłsudski
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2012   

Wypełniłem. Niestety ze względu na zastosowane w pytaniach wyrażenia, także na same pytania ankieta nie jest wiarygodna jeśli chodzi o wyniki.
Na miejscu piszącego dopracowałbym te pytania. I chyba trochę się z motyką na Słońce porywa - wydaje mi się że jednak nie zna specyfiki pracy we współczesnej jednostce wojskowej. Wszystkie systemy są wrzucone do jednego worka, tymczasem inna jest ochrona sieci jawnych a inna niejawnych. To tak jakby wrzucić do jednego worka wyniki z Formuły 1 i ruch po drogach wewnętrznych i zapytać czy jest bezpiecznie.
 
 
kruszyciel_betonu 
1
na straży zmian



Wiek: 35
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 20
Skąd: WSOWL Wrocław
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2012   

Tutaj właśnie pojawia problematyka białego wywiadu i wywiadu gospodarczego. Informacje jawna staje się tak samo wartościowa jak niejawna. Takie myślenie jest błędem pod względem socjotechnicznym
_________________
"Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere." - Seneka
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten na starość będzie skurwysynem." - Józef Piłsudski
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group