Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co dalej z szeregowymi?
Opublikował Wiadomość
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13764
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pon 30 Kwi, 2012   

plakat77 napisał/a:
Tylko PDT znajdź mi posła który w czasie głosowania za przyjęciem czy odrzuceniem ustawy , rozporządzenia interesuje się co w tej ustawie,rozporządzeniu się znajduje.


Więc po co ta farsa z interpelacją, kiedy nawet do wystąpienia na mównicy nie przygotował się ?
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
alien 
5


Wiek: 43
Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 630
Skąd: emeryt
Wysłany: Sro 02 Maj, 2012   

Wg mnie powinna byc możliwosc uzupelniania wakujacych stanowisk podoficerskich w SP szeregowymi z WL lub odwrotnie, ponadto rzeczywiście wybierać najlepszych a nie z najlepszymi znajomosciami. Jak w każdym korpusie są zupełnie przypadkowi i nienadajacy się ludzie ale wielu jest naprawdę wartościowych żołnierzy którzy maja nadzieje na dalszą służbę.Jaka ma być motywacja dla kazdego jednego szeregowego skoro jeden z d-ców rodzaju SZ mówi na odprawie ze jego kierowca po roku bycia szeregowym zostaje skierowany na kurs podoficerski (inni muszą być minimum 5 lat w służbie) :x
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13544
Skąd: ---
Wysłany: Czw 03 Maj, 2012   

A co mieliby ci ludzie z Wojsk Lądowych robić w Siłach Powietrznych?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Czw 03 Maj, 2012   

Można by rzec, a co będą robić w MW itd. Myślę, że dla chcącego nic trudnego. Problem tkwi w czym innym. Ci przyszli podoficerowie nie chcą etatów w innych jednostkach, chcą etaty tam gdzie służą. Czyli znowu kwadratura koła. :gent:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13544
Skąd: ---
Wysłany: Czw 03 Maj, 2012   

Dla chcącego nic trudnego powiadasz?
Zapewniam Cię, że ja tych chcących już setki widziałem. I dziwnym trafem nie nadawali się.

Ale przecież w Siłach Powietrznych też są etaty dla magazynierów i kierowców.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13764
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 03 Maj, 2012   

szeregowy90 napisał/a:
Ci przyszli podoficerowie nie chcą etatów w innych jednostkach,


Czy w tym jest aż tak wielki problem ? Wcześniej absolwenci WSO i SCh nie mieli większego wpływu na wybór JW, byli tam kierowani gdzie były wolne etaty i od samego początku byli uświadamiani. Fakt rodziło to później patologie, że łatwiej było się zwolnić niż przenieść.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
copy 
4



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 161
Skąd: SP
Wysłany: Czw 03 Maj, 2012   

PDT napisał/a:
szeregowy90 napisał/a:
Ci przyszli podoficerowie nie chcą etatów w innych jednostkach,


Czy w tym jest aż tak wielki problem ? Wcześniej absolwenci WSO i SCh nie mieli większego wpływu na wybór JW


Problem jest, gdyż wspomniani absolwenci WSO i SCh swoją przygodę z wojskiem zaczynali od szkoły, po ukończeniu której, nie mając jeszcze żadnych zobowiązań typu: dom, rodzina, dzieci, byli narażeni jedynie na rozłąkę z domem rodzinnym. Natomiast większość "przyszłych podoficerów" z wieloletnią wysługą ma już poukładane życie rodzinne i zmiana jednostki wojskowej a co za tym idzie, przeprowadzka z rodziną nie jest zbyt zachęcająca.
_________________
Państwo zapewnia żołnierzom zawodowym godne warunki życia, umożliwiające oddanie się służbie Narodowi i Ojczyźnie, rekompensując odpowiednio trud, ograniczenia i wyrzeczenia związane z pełnieniem zawodowej służby wojskowej.
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Czw 03 Maj, 2012   

Copy, z przykrością informuję Cię, że taka sytuacja zawsze była częścią życia zawodowego żołnierza, zwłaszcza oficerów i chorążych. Ewentualna możliwość awansu bardzo często uzależniona była (i jest) od przeniesienia.

Ps. Zaliczyłem 19 garnizonów.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13764
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 03 Maj, 2012   

copy, spójrz na oficerów ( szczególnie starszych) którzy muszą szlajać się po garnizonach, albo na cywilnym rynku pracy tych co mają kierownicze stanowiska. Wydaje mi się jak ktoś decyduje się i dąży do tego aby zostać podoficerem to godzi się z "wyścigiem szczurów".
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
copy 
4



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 161
Skąd: SP
Wysłany: Czw 03 Maj, 2012   

lokom napisał/a:
Copy, z przykrością informuję Cię, że taka sytuacja zawsze była częścią życia zawodowego żołnierza, zwłaszcza oficerów i chorążych.

PDT napisał/a:
Copy, spójrz na oficerów ( szczególnie starszych) którzy muszą szlajać się po garnizonach


Panowie, nie mówimy tutaj o oficerach i chorążych, tylko o szeregowych chcących zostać kapralami :!: I jak długo jestem już w wojsku akurat ta wspomniana część życia zawodowego żołnierza nie dotyczyła podoficerów nazwijmy to "młodszych". Co najwyżej przesiesienie odbywało się z kompanii do kompanii w ramach jednej JW.
_________________
Państwo zapewnia żołnierzom zawodowym godne warunki życia, umożliwiające oddanie się służbie Narodowi i Ojczyźnie, rekompensując odpowiednio trud, ograniczenia i wyrzeczenia związane z pełnieniem zawodowej służby wojskowej.
 
 
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Czw 03 Maj, 2012   

Wy mnie nie cytujcie, ja to nam z autopsji. I taka jest prawda mnie to wisi czy szeregowy, chce czy nie, ma propozycję, odrzuca, to da,da, cywil. :gent:
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Pią 04 Maj, 2012   

Copy armia została zmniejszona. Skutkiem tego mniejsza ilość etatów, więc również mniejsza ilość (ewentualnych) wakatów. To, co kiedyś było udziałem oficerów i chorążych chcących awansować/służyć teraz stało się chlebem powszednim dla wszystkich chcących awansować i dla większości chcących dalej służyć.
Różnica zasadnicza polega na tym, że "dawniej" w korpusie podoficerskim była duża szansa na dosłużenie do emerytury w jednej JW (ZT, garnizonie), teraz chyba nikt na to nie może liczyć.
Żołnierz jak Jaś Wędrowniczek musi zmieniać miejsce służby (oops, dostaje propozycję, często taką, którą musi odrzucić ze względów życiowych, osobistych i ląduje w rezerwie).
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 04 Maj, 2012   

Cóż. Ja nie wiem czemu żołnierze tak płaczą. Tak się złożyło, że jakiś czas przyszło mi pracować w dwóch cywilnych firmach - korporacjach.

W jednym przypadku kwestia awansu wyżej niż kierownik sklepu/salonu wiązała się z jazdami przez ponad 5 miesięcy na trasie trójmiasto - ściana wschodnia a potem stałym przeniesieniem do trójmiasta.

W drugim przypadku przeniesienie najpierw z polski zachodniej do trójmiasta a potem na Kociewie. I to może nie być koniec.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
Artur Goławski 
Gość Specjalny



Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 16 Sty 2005
Posty: 1147
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 06 Maj, 2012   

Celem wpowadzenia reguły 12 lat służby kontraktowej było także uzyskanie oszczedności na emeryturach i rentach wojskowych. Dlatego ta reguła się nie zmieni. Jestem tego pewien w 200%. Nie ma takiej możliwości przy obecnych trendach wskazanych w nowelizacjach pragmatyki i ustawy emerytalnej.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 06 Maj, 2012   

Artur Goławski napisał/a:
Jestem tego pewien w 200%.


Podbijam stawkę x 2 ... i moge uzmysłowić szeregowym, że zmiana niekorzystnych dla nich przepisów nie dojdzie do skutku ... :gent:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group