Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jednopikselowy gif zamiast nowej strony
Opublikował Wiadomość
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Sob 07 Lip, 2012   Jednopikselowy gif zamiast nowej strony

Od pewnego czasu mam na laptopie problem z otwieraniem niektórych stron. Wpisując adres lub klikając odnośnik "otwórz w nowej karcie" uzyskuję kartę zawierającą jednopikselowy gif zamiast treści. Odświeżanie strony nic nie daje, żadne zmiany ustawień wyświetlania mi nie pomogły. Dotyczy to głównie stron zawierających grafikę. Wyświetlanie zawartości, właściwości, ustawień itd. na takich stronach nic mi nie wyjaśnia.
Nie jestem pewien, ale czy może to być związane ze złymi ustawieniami Kaspersky IS?
Ma ktoś jakąś poradę?

Vista Home Premium, NVidia GF 9600 M GT, Kaspersky Int. Sec. 2012, FF i Chrome.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sob 07 Lip, 2012   

Stawiam na blokadę KIS. Od dawna go nie używam, więc nie podpowiem co trzeba zrobić i jak go ustawić (m.in. dawno temu z niego zrezygnowałem). Dobrze skonfigurowany jest świetny. cały problem właśnie w ustawieniach.
Być może inni mają większe doświadczenia z nim.
Spróbuj na chwilę wyłączyć KIS i sprawdź czy wtedy strony wczytują się normalnie. Będzie jasność czy własnie on blokuje.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Sob 07 Lip, 2012   

KIS nie ma tutaj żadnego udziału. :) Miałem powyższy objaw na stacjonarnym blaszaku z Win XP Pro+SP3. Natomiast na lapku z W7HP nie było czegoś takiego.
lokom spróbuj tak:
=> w Firefoksie w pasku adresu wpisz about:config lis warczy (olewamy) i w okienko filtra Szukaj wpisz dom.disable_window_open_feature.location będzie na true trzeba zmienić (Przełącz) na false. Powinno pomóc.
Zamelduj efekt.
pzdr
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 07 Lip, 2012   

Pierwsza podstawowa sprawa. Jak inne przeglądarki się zachowują.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Pon 09 Lip, 2012   

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie
Uzupełniając:
Przeglądarki FF, Chrome, opera - te same objawy.
Problem wyłącznie na lapku z vistą, na lapku z Win 8 nie ma, nie ma też na starym blaszaku z XP.
Endriu48 zadanie zrealizowane, melduję jednak, że bez oczekiwanego efektu.

Klikając odnośnik np. w Money (ofert pracy) dostaję przekierowanie na adres http://ads.businessclick....253Dmoney_promo i pusta strona.
W raportach KIS mam:
- w blokowaniu banerów - zabroniono, Powód "Bazy danych"
- w Raporcie szczegółowym podobnie.

Nie widzę w KIS opcji blokowania/odblokowania stron zawierających bazy danych.
No i jak pisałem - podobny efekt mam przy niektórych stronach zawierających grafikę (jednopikselowy obrazek).

[ Dodano: Pon 09 Lip, 2012 ]
Odblokowanie banerów też nie pomogło :-o zresztą sprawdzałem to wcześniej.
Podejrzewam, że kluczem może być system, albo współpraca KIS z Windą. Jak pisałem, przy podobnych ustawieniach KIS nie mam takich problemów na Win 7 (testowe 8 też), ani na XP.
Kłopot jest tylko na Viście. Żałuję, że nie zrobiłem analizy co zmieniło się w systemie, w chwili kiedy po raz pierwszy miałem problem. Bo wcześniej, przy tych samych ustawieniach KIS nie było kłopotu. A teraz nie wiem, do jakiego momentu przywrócić system, żeby analizować powód zmiany.
Mam więc sytuację, kiedy bez zmiany ustawień KIS ten zaczął blokować niektóre strony, nie wiem jednocześnie, czy i jakie zmiany (aktualizacje, wynik instalacji czegoś lub czyszczenia) miałem w systemie.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Wolfchen 
5
Rezerwista



Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 457
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 10 Lip, 2012   

Spróbuj wejść w Ustawienia -> Blokowanie bannerów i tam wpisz stronę, która Ci się nie chce otwierać w listę "adresy dozwolone" czy jakoś tak i daj znać, czy działa (oczywiście moduł musi być włączony) :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group