Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyżki dla pracowników wojska
Opublikował Wiadomość
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Pon 30 Lip, 2012   

Oddzielając fakt bezsprzeczny ze pracownicy wojska zarabiają skandalicznie mało od źle adresowanych pretensji, żądań i malkontenctwa, stwierdzam new że trolujesz, trolujesz i co z tego wynika?
- zazdrościsz żołnierzom? Startuj w kamasze i zarabiaj tyle co oni. Nie startujesz? Czyli nie nadajesz się (nie spełniasz kwalifikacji, więc nie dziw się, że spełniający kwalifikacje lepiej zarabiają) albo wolisz cywilne życie miast wojskowej służby (więc nie dziw się, że ci, którzy pełnia służbę mają więcej);
- nie wiesz nawet tego, że wymienieni przez Ciebie żołnierze mają tyle do gadania, że muszą realizować budżet uchwalony przez Sejm? Kompromitacja;
- muszę Cię zmartwić. W wojsku żołnierz jest (a przynajmniej powinien być) pępkiem świata.

Wylewasz żale na forum. A nie lepiej zwrócić się do związków? Zacząć działać w związkach?
Może w ogóle zacząć działać a nie tylko płakać.
Piszesz
Cytat:
żołnierze nawet nie chwalą się czy dostali tą podwyżkę
może dotrze do Ciebie, że żołnierze wiedzą, iż pracownicy zarabiają mało i nie chcą powodować zadrażnień?
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
new 
1


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 16
Skąd: poland
Wysłany: Pon 30 Lip, 2012   

Nie zazdroszczę Wam tylko upominam się o swoje a Ty koleżko pisząc że troluję obrażasz mnie. Brak Ci kultury osobistej więc może nie zabieraj głosu, gdybyś czytał ze zrozumieniem lub chciał zrozumieć naszą fatalną sytuację to byś inaczej pisał, a zachowujesz się jak przysłowiowy tr..p. Chcę wywołać dyskusję w środowisku żołnierzy na temat zarobków pracowników w wojsku, a tylko słyszę było się wstąpić do służby, ja swoje odsłużyłem koledzy żołnierze (za żołd), więc wiem i znam służbę w wojsku. Was w zasadzie żołnierze, nie proszę byście zabierali głos, chciałbym aby pw pisali, choćby na wojskowym forum, a może i nawet nauczycielskim forum.
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Pon 30 Lip, 2012   

new napisał/a:
Chcę wywołać dyskusję w środowisku żołnierzy na temat zarobków pracowników w wojsku, a tylko słyszę było się wstąpić do służby, ja swoje odsłużyłem koledzy żołnierze (za żołd), więc wiem i znam służbę w wojsku. Was w zasadzie żołnierze, nie proszę byście zabierali głos


Po pierwsze, zdecyduj się w końcu na jedną wersję, po drugie - nasze Forum dostępne jest dla wszystkich, więc nie wyznaczaj: kto ma zabrać głos, a komu tego nie wolno. To, że ktoś ma inne od Twojego zdanie nie oznacza, że masz go wykluczyć z dyskusji, którą sam zacząłeś. :gent: M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pon 30 Lip, 2012   

new, nie wydaje mi się żeby żołnierze byli właściwymi adresatami Twoich pretensji. No może z wyjątkiem przyszłego dyrektora DSS :-) Decyzje o wydatkowaniu pieniędzy MON na płace PW podejmują pojedyncze osoby na najwyższych stanowiskach.
Ale może zaproponujesz jakiś sposób wynagradzania PW. Tylko strukturalny - nie kwotowy, by za jakiś czas problem nie musiał wracać.
Ja na przykład uważam, ze wysokość wynagrodzenia PW powinna stanowić odpowiedni % wynagrodzenia żołnierza. Służymy/pracujemy w jednym wojsku i chcemy podobnego traktowania. Niestety, mamy dziki kapitalizm, gdzie (podobno) rządzi rynek, więc dopóki PW godzi się pracować za określoną stawkę dopóty te stawki nie wzrosną.
Może ktoś wreszcie zauważy, że dobrego jakościowo pracownika nie można pozyskać za byle jakie wynagrodzenie. Chyba, że wojsku nie zależy na profesjonalizmie i chce nadal tolerować bylejakość.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012   

Cytat:
Może ktoś wreszcie zauważy, że dobrego jakościowo pracownika nie można pozyskać za byle jakie wynagrodzenie.


Nie, nikt tego nie zauważy. To nie prywatna firma i ci, którzy decydują o zatrzymaniu pracownika, nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje decyzje i mają to w nosie. Spójrz zresztą na moje posty wyżej. Tak dzieje się od lat i tak będzie dalej.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
new 
1


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 16
Skąd: poland
Wysłany: Sro 01 Sie, 2012   

No i nic na temat podwyżek ani nagród na Święto WP. Cisza jak makiem zasiał nawet o propozycji ministra MON, który chciał jednorazowo wypłacić pieniądze zamiast podwyżki. Szkoda, że nas tak traktują.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

new napisał/a:
Objaśnij jak duża, to wyjaśnienie nie wystarcza.

Podam Ci dwa objaśnienia. Oba mają zastosowanie:
1. Jak duża jest różnica pomiędzy lekarzem po studiach a salową po studiach?
2. Jak duża jest różnica pomiędzy lekarzem po studiach a pielęgniarką po studiach?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Ja szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem to porównanie. Lekarz i pielęgniarka wykonują inne zadania. A co jeśli w wojsku cywil i wojskowy robią dokładnie to samo? Choć oczywiście różnice są, chociażby służby itd. Z drugiej jednak strony wiem od kolegów będących za granicą, że bywa tak, że cywil pracujący dla wojska, wcale nie na kierowniczym stanowisku zarabia więcej niż oficer.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Nie rozumiesz?
Wytłumaczę:
Pielęgniarka po studiach nadal nie jest lekarzem.
Salowa po studiach nadal nie jest lekarzem.
Choć pracują razem w jednej firmie.

Nie stawiaj zatem znaku równości pomiędzy żołnierzem a pracownikiem wojska.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

U nas też nie jest to wcale takie niecodzienne.
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Ależ ja nie stawiam znaku równości między wojskowym a cywilem, napisałem że są różnice. Ale tak jak napisałem bywa, że obaj wykonują ten sam zawód. Lekarz i pielęgniarka nie. Lekarz wojskowy jest lekarzem i cywilny też jest lekarzem, a mogą pracować w wojskowym szpitalu.

McSimus

Szkoda, że nie w mojej firmie.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

klm napisał/a:
Ale tak jak napisałem bywa, że obaj wykonują ten sam zawód.

Jakim cudem żołnierz i pracownik cywilny mogą wykonywać ten sam zawód?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Np.: lekarze, pielęgniarki, administratorzy sieci. Oczywiście wojskowi lekarze mają pewnie jeszcze jakieś dodatkowe obowiązki. Myślę, że znalazłoby się takich zawodów całkiem sporo.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Nie rozumiemy się jak widzę.

"Żołnierz zawodowy" - znasz takie pojęcie?

Ani lekarz cywilny, ani pielęgniarka cywilna, ani cywilny administrator sieci komputerowych nie są żołnierzami zawodowymi. A zatem - nie wykonują tego samego zawodu.

Prościej już nie potrafię Ci tego wytłumaczyć.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

No tak, ale to już erystyka. Bo czym różni się praca wojskowego lekarza od cywila, poza nazewnictwem? Operuje bagnetem? Czym różni się praca wojskowego administratora, poza tym, że 2 razy w miesiącu ma służbę i raz w miesiącu strzelanie?
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group