Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyżki dla pracowników wojska
Opublikował Wiadomość
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Erystyka powiadasz. :hmmm:

Zwrócę uwagę na dwa aspekty Twojej wypowiedzi:

1. Przywołujesz niszowe specjalności dla poparcia swojej tezy. W WP służy ok. 96 tys. żołnierzy. Jaki odsetek stanowią te niszowe specjalności? O żołnierzach z batalionów, brygad, pułków, eskadr, flotyll już zapominasz?
Wybacz ... ale przypominasz mi pewną panią (pracownika cywilnego wojska), która owe wojsko "poznała" gdyż pracowała w jednej z kancelarii szkoły podoficerskiej. I miała ugruntowane mniemanie, że całe wojsko to jest jak ta szkoła podoficerska. Dużo, oj dużo ona wojska widziała.

2. Nawet żołnierz zawodowy, który jest administratorem sieci komputerowych podlega nie pod Kodeks Pracy, a pod ustawę o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.
Rozumiem, że skoro pracujesz przy wojsku, to znasz różnicę? Ufam, że owej różnicy nie trzeba Ci tłumaczyć?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

1. Oczywiście, że ogromna większość pracowników cywilnych wykonuje zupełnie inną pracę niż żołnierze. Nigdy nie twierdziłem inaczej. Ale pytałeś jakim cudem pracownik cywilny i wojskowy mogą robić to samo. Ja ci odpowiedziałem , że mogą, choć oczywiście masz rację, że to nisze.

Jeśli chodzi o tą panią, to ja akurat znam wojsko z obu stron.

2. Ale to, że podlegają pod u.o.s.w nie zmienia faktu, że wykonują dokładnie tą samą pracę co cywile (mówimy cały czas o tych niszowych). Choć jak pisałem już kilka razy wcześniej mają kilka dodatkowych obowiązków i kilka przywilejów.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

klm napisał/a:
Ale to, że podlegają pod u.o.s.w nie zmienia faktu, że wykonują dokładnie tą samą pracę co cywile (mówimy cały czas o tych niszowych).

Nawet ci niszowi nie wykonują "takiej samej pracy".

1. Są zobowiązani stosunkiem służby a nie pracy.
2. Toteż nie chronią ich zapisy Kodeksu Pracy.
3. Złożyli przysięgę: "W potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić".
4. Mają ograniczone prawa obywatelskie.
5. Nie mogą bez zgody dowódcy Jednostki Wojskowej podejmować pracy.
6. Nie mogą zakładać związków zawodowych.
7. Nie wolno im strajkować.
8. Muszą zdawać egzaminy z:
    # szkolenia strzeleckiego;
    # wiedzy specjalistycznej (np. o czołgu, samolocie, śmigłowcu, okręcie itp.);
    # znajomości armii innych państw;
    # OPBMAR;
    # taktyki;
    # regulaminów;
    # ustaw normujących służbę wojskową;
    # wychowania fizycznego;
    # ustawy o dyscyplinie;
    # itp.

9. Obowiązuje ich dyspozycyjność.
10. Mają obowiązek wykonywać rozkazy.
11. Nie wolno im skarżyć przełożonego do sądu pracy.

Chcesz więcej przykładów różnic?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Pracę. Ze wskazaniem na wyraz praca. To co ty opisałeś to prawa i obowiązki. No i zapomniałeś opisać przywileje. Lekarz wojskowy operuje tak samo jak cywilny, jako lekarz robi dokładnie to samo co cywil. Różnice oczywiście są, jednak nie dotyczą samej pracy. Jak weźmiesz dwóch pracowników z fabryki, jeden na etacie, drugi z agencji pracy tymczasowej. Obaj robią przy taśmie dokładnie to samo, tylko ten drugi nie ma połowy praw pierwszego. To czy wykonują inną pracę?
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

klm napisał/a:
To co ty opisałeś to prawa i obowiązki.

Nie. To nie są prawa i obowiązki. To są ograniczenia oraz wymagania jakim nie podlegają cywilni pracownicy wojska.

klm napisał/a:
No i zapomniałeś opisać przywileje.

1. Słowo "przywilej" jest tu nie na miejscu.
2. Chcesz sprowadzać dyskusję na poboczne tory, kiedy Ci główny już nie pasuje do wyznawanej teorii?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Ależ jak najbardziej mi pasuje. Ja pisałem o wykonywanej pracy. I tylko tyle. To czy masz prawo do strajku czy nie, nijak ma się do pracy lekarza, czy zarządzania siecią informatyczną. I pisałem ci już o pracownikach z agencji i na etacie. Różne prawa, ograniczenia, a praca ta sama.
Temat zresztą jest o podwyżkach, a dopóki tych nie będzie doświadczeni pracownicy będą odchodzić, a wojsko będzie tracić, również finansowo, o bezpieczeństwie nie ma nawet co wspominać.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
LostOutsider 
3



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 134
Skąd: ... z daleka
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Jałowa dyskusja i powracanie do temau po raz n-ty.

Na pytanie czym się różni praca żołnierza od pracownika cywilnego skoro ten pierwszy zarabia więcej, należy odpowiedzieć pytaniem dlaczego nie jesteś żołnierzem skoro jedyną różnicą jest wyższe wynagrodzenie?
_________________
"Państwo zapewnia żołnierzom zawodowym godne warunki życia, umożliwiające oddanie się służbie Narodowi i Ojczyźnie, rekompensując odpowiednio trud, ograniczenia i wyrzeczenia związane z pełnieniem zawodowej służby wojskowej."
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

klm napisał/a:
To czy masz prawo do strajku czy nie, nijak ma się do pracy lekarza, czy zarządzania siecią informatyczną.

Ale ma - do bycia żołnierzem zawodowym.

klm napisał/a:
Temat zresztą jest o podwyżkach, a dopóki tych nie będzie doświadczeni pracownicy będą odchodzić, a wojsko będzie tracić, również finansowo, o bezpieczeństwie nie ma nawet co wspominać.

Nie martw się. Nie istnieją ludzie niezastąpieni. :cool:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Generalnie nie oto chyba chodzi, że jeśli żołnierz i cywil wykonują tą samą pracę to mają zarabiać tyle samo. Oczywiste jest dla mnie, że żołnierz w związku z pewnymi dodatkowymi obowiązkami powinien zarabiać więcej. Natomiast chore jest, że specjalista cywilny, na stanowisku, na które wymagane jest wyższe wykształcenie i generalnie duża odpowiedzialność plus dopuszczenie do tajnego włącznie,zarabia mniej niż szeregowy. Tak jak pisałem już kilka razy, to powoduje odpływ najlepszych, najbardziej doświadczonych do firm cywilnych. Jeśli się tym nie przejmujecie, wasza sprawa. My po 2-3 latach pracę zawsze znajdujemy(piszę o mojej specjalności). Tracicie tylko wy, przez ciągłą rotację.

Cytat:
Nie martw się, nie istnieją ludzie nie zastąpieni


To po co ten lament, w ogromnej ilości wątków, że odchodzą najlepsi wojskowi?
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Nie rozumiem Ciebie.
klm napisał/a:
Tak jak pisałem już kilka razy, to powoduje odpływ najlepszych, najbardziej doświadczonych do firm cywilnych.

Dlaczego zatem nie "odpłyniesz" do firmy cywilnej? Rozumiem z Twoich wypowiedzi, że tam tylko czekają na "najlepszych" i "najbardziej doświadczonych".

klm napisał/a:
To po co ten lament, w ogromnej ilości wątków, że odchodzą najlepsi wojskowi?

Znów chcesz zwekslować temat? Czy to temat o żołnierzach zawodowych? Czy o cywilnych pracownikach wojska?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Ależ oczywiście, że odpłynę.

Czekają, czekają. Tak jak napisałem: co 2-3 lata pełna wymiana składu w mojej firmie.

I chyba nie do końca zrozumiałeś co chciałem napisać. Mi nie chodzi o moja pensję. Za jakiś czas odejdę (około roku) i zarobię więcej, w wojsku zdobyłem doświadczenie, co prawda mała kasa, ale cóż frycowe trzeba zapłacić. Pisałem już kilka razy o co mi chodzi. O to, że szkoli się pracowników dla firm cywilnych, to jest marnotrawstwo pieniędzy. Chciałbym by w wojsku pracowali najlepsi, bo również na to płacę podatki (jak będę w prywatnej firmie, też będę płacił). Zależy mi by nasza armia była jak najbardziej profesjonalna. Mam nadzieję, że zrozumiałeś moje pobudki.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Uwaga do wszystkich: to nie jest temat o prównaniu pracy i służby. Proszę zakończyć licytację w tym wątku i zerknąć na jego temat. :stop2: MK-J
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
new 
1


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 16
Skąd: poland
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Niektórzy chyba celowo rozmywają ten wątek, żeby zapomnieć jak nisko opłacani są pracownicy cywilni. Ja może jestem wyjątkiem, ale lubię swoją pracę i nie mam zamiaru być ani żołnierzem zawodowym ani pracownikiem w cywilu, mam wyższe wykształcenie i administruję siecią LAN - WAN (dla wojskowych to się nazywa MIL - WAN). Traktowanie informatyków w wojsku po macoszemu odbije się niedługo potężną czkawką to jest chwila kilku lat. Możliwe, że ja nie odejdę, ale inni odchodzą. W przeciągu pięciu lat w tych jednostkach, które znam odeszło 12 informatyków. Przychodzą nowi, przeważnie po studiach i.... wysyła ich MON na szkolenie. Szkolenia wiadomo jakie są, więc dzwonią do mnie, a ja ich za free doszkalam (telefonicznie), ale to mój problem że to robię.
Może ktoś słyszał jednak o nagrodach dla cywili na 15 sierpnia, to przecież też nasze Święto, chodzi mi o pieniądze z puli MON, a nie dowódcy jednostki.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Podwyżek (znaczących) dla pracowników wojska w mojej ocenie nie będzie, bo stan bezrobocia na poziomie 13% z tendencją wzrostową świadczy, że Rząd nic w tym względzie nie musi robić, a chętni do pracy będą. Smutne, ale prawdziwe i nie do wojska te żale. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
new 
1


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 16
Skąd: poland
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

Szkoda a już myślałem, że coś skapnie nam.

[ Dodano: Czw 02 Sie, 2012 ]
A pracownicy cywilni policji chyba dostali od 1 lipca - do końca tego roku po 140 zł brutto miesięcznie, to jednak można tylko Wojsko ma nas w d..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group