Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Modernizacja polskich Mig-29
Opublikował Wiadomość
Stamp 
Banita


Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 2623
Skąd: były Garnizon Polska
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013   

Simon, ja nie pisałem o wojnie jądrowej, ale o konwencjonalnej. Chyba się nie zrozumieliśmy. Proponuję skończyć bo widzę że temat wojny rozpala wyobraźnię aż wywołuje wypieki u niektórych ale za tym nie idzie poziom wiedzy. A wątek jest o MiG-29. Zaraz niektórzy wejda na psychologie rządzenia, tajemnice alkowy Putina i małego ptaszka Kim Dzong Una.
_________________
"Byli czekiści nie istnieją." W. Putin
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013   

Michael444 napisał/a:
bo jak wspomniałeś i jak ja powtarzam tutaj z uporem maniaka, przewagę w powietrzu wywalcza się niszcząc lub unieruchamiając samoloty przeciwnika na ziemi. Takie podejście wymaga zastosowania mniejszej liczby samolotów przy lepszym efekcie bo atakuje się najwyżej kilka celów o znanym położeniu, których uszkodzenie czy zniszczenie eliminuje lotnictwo przeciwka z gry.


Rozległosć geograficzna potencjalnego przeciwnika, liczba lotnisk, potrzebne w związku z tym do napadu zasięgi lotu, ich długotrwałość, czas spędzony nad terytorium przeciwnika i tak dalej - uniemożliwiają zastosowanie podejścia o którym mówisz.
Polska nie ma mozliwości zniszczenia potencjału lotniczego "przeciwnika o którym mowa" na ziemi, nie z racji samej tylko dysproporcji potencjału bojowego, a z racji giganciornej dysproporcji w zakresie rozmiarów państw.

Polska to jest taki kwadracik w przybliżeniu, jakieś 500 x 600 km, tu nie ma gdzie manewrować lotniskami.
Tak, dobrze napisałem - lotniskami.
Natomiast "przeciwnik o którym mowa" może przesuwać swój potencjał o pare tysięcy kilometrów dalej, bliżej, na bok - jak potrzeba.
A i AWACSy mogą mu latać, ohoho, tak daleko od strefy walk jak daleko im potrzeba.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013   

Stamp napisał/a:
Simon, ja nie pisałem o wojnie jądrowej, ale o konwencjonalnej. Chyba się nie zrozumieliśmy. Proponuję skończyć bo widzę że temat wojny rozpala wyobraźnię aż wywołuje wypieki u niektórych ale za tym nie idzie poziom wiedzy. A wątek jest o MiG-29. Zaraz niektórzy wejda na psychologie rządzenia, tajemnice alkowy Putina i małego ptaszka Kim Dzong Una.


No to niech Kolega nawiaże czymś ciekawym do modernizacji MiG-29 (tak nawiasem to tytuł wątku ma niepoprawną nazwę).

Można taki temat:

"Modernizacja MiG-29 poza etap III (silniki, mechanika) z użyciem komponentów zachodnich i izraelskich jako stopniowa droga do uzyskania przez polski przemysł zdolności do produkcji własnego bojowego samolotu odrzutowego względnie następców w postaci odrzutowych dronów".

Jako kontrwariant współpraca ze Szwedami i Turkami w temacie alternatyw w tym samym celu.

Może inny?
 
 
Baldigozz 
7



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 2041
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013   

michqq napisał/a:
Natomiast "przeciwnik o którym mowa" może przesuwać swój potencjał o pare tysięcy kilometrów dalej, bliżej, na bok - jak potrzeba.

No a co mu da w konflikcie z Polską lotnisko parę tysięcy km od Polski? Rozumiem, że już gdzieś za Kaukazem? Szczególnie stamtąd byłyby dla nas śmiertelnie groźne chmary MiG-29 he, he.
A tak na poważnie. Nikt nie neguje, że Rosja ma nad Polską olbrzymią przewagę sił i nie potrzeba do tego zaraz przytaczać całości ich sił zbrojnych, bo to jest nieracjonalne. Wystarczy im tego co mają w Kalingradzie czy w Zachodnim Okręgu Wojskowym choć też przecież rozległym. Tak czy siak mogą na nas wysłać 2-3 setki samolotów i mało to nie jest. Żeby jednak skutecznie wykorzystać Su-27 i Su-24 nie mogą one znajdować się kilka tysięcy od Polski tylko co najwyżej kilkaset km żeby mówić o zabieraniu sensownego uzbrojenia z sensownym czasem jaki mogą przebywać nad Polską. Dla MiG-29 i Su-25 ta odległość spada dwukrotnie i na dobrą sprawę żeby działać swobodnie nad Polską musiałyby stacjonować 100-200 km od jej granic. To chyba dość radykalnie zmniejsza tą swobodę manewrowania lotniskami?
 
 
Vanisher 
5


Wiek: 38
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 406
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013   

knat napisał/a:

Najwygodniej jest lekceważyć wszystko, co nie pozwala na dobre samopoczucie.



Jeśli masz coś wartościowego do powiedzenia to powiedz to zamiast zwyczajnie zmyślać.Nigdzie nie napisałem,iż Rosji nie nalezy traktować poważnie więc z łaski swojej nie stawiaj chochołów.

Stamp napisał/a:

Vanisher - A co przywiązane są do tego Kaukazu?


Dwa "maluczkie" powody.Jeden jest to rejon zapalny i miękkie podbrzusze FR,drugi Turcja,czyli obecnie najsilniejsza armia w NATO po USA. A komentarze o przedszkolu to sobie zwyzcajnie daruj, bo wraz z tymi pokroju"oni mają 500 000 czołgów więc my musimy znisczyć 499 999 z nich" pokazujesz jedynie własny brak kultury.
_________________
"A statesman is a dead politician. We need more statesmen."
 
 
Stamp 
Banita


Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 2623
Skąd: były Garnizon Polska
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013   

Ja nawiązałem do MiG-29 pisząc że modernizacja nie ma sensu bo potrzebujemy samolotów które wygrywaja z MiGiem 5 do 1 takich jak F-16, po czym przyszedł chory na dysgrafię (czy jak to się nazywa) Vanisher i zaczął pitolić o 17 milionach km Rosji, Kamczatce i granicy z Chinami a potem przyszła reszta ekipy w tym ToMac i Baldigozz zabawiając się dowcipasami o "wrednej Polsce" jak na "tolerancyjnych miłosników Rosji" przystało i sprowadzając temat na psy. Ja mam dość. Prośba do Moderacji żeby wykasowała ostatnie 27 postów. O wojnie rozmawiamy w innym temacie! Ja tylko porównałem potencjały nie bądźcie tacy przewrażliwieni Miłosnicy Pokojowej Rosji! Nie wypowiadałem się o prawdopodobieństwie wybuchu tej wojny!!! I jeszcze dodam że pisanie o tym że zabraknie lotnisk jest bzdurą. Poza tym to było porównanie ilosci samolotów ale przecież nikt nie twierdzi że wszystkie samoloty muszą być wykorzystane w tym samym czasie. W ciągu całego konfliktu a nie równoczesnie.
_________________
"Byli czekiści nie istnieją." W. Putin
Ostatnio zmieniony przez Stamp Sob 27 Kwi, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vanisher 
5


Wiek: 38
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 406
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013   

Stamp napisał/a:
po czym przyszedł chory na dysgrafię (czy jak to się nazywa) Vanisher


Pokazuj dalej jaki poziom reprezentujesz,napewno zajedziesz na tym "daleko" :gent:


Stamp napisał/a:

i zaczął pitolić o 17 milionach km Rosji, Kamczatce i granicy z Chinami !


Po przecież od dawna wiadomo iż Rosja będac nawjwiększym powierzchniowo krajem na kuli ziemskiej ganiczy jedynie z Polską i cały swój potencjał militarny moźe skierować przeciwko niej,bez obawy o inne kraje. :cool:
_________________
"A statesman is a dead politician. We need more statesmen."
 
 
Stamp 
Banita


Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 2623
Skąd: były Garnizon Polska
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013   

Vanisher, jak by ci tu wytłumaczyć, policz sobie ile trwa przelot z Mińska do Chabarowska albo Władywostoku i przestań pitolić.
_________________
"Byli czekiści nie istnieją." W. Putin
 
 
Simon 
5


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 450
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013   

Stamp napisał/a:
Ja nawiązałem do MiG-29 pisząc że modernizacja nie ma sensu bo potrzebujemy samolotów które wygrywaja z MiGiem 5 do 1 takich jak F-16, po czym przyszedł chory na dysgrafię (czy jak to się nazywa) Vanisher i zaczął pitolić o 17 milionach km Rosji,
Ale posiadanie tego MiGa-29 powoduje, że takie Su-24 czy Su-25 mogą zapomnieć o swobodnym operowaniu nad Polską do momentu wywalczenia przewagi powietrznej lub latać wyłącznie z eskortą.
Cytat:
Vanisher, jak by ci tu wytłumaczyć, policz sobie ile trwa przelot z Mińska do Chabarowska albo Władywostoku i przestań pitolić.
Po pierwsze to w życiu Rosjanie nie wycofają stacjonujących tam Su-27SM, bo to dla nich daleko ważniejszy obszar niż Polska. Po drugie same samoloty to nie wszystko. Co z tysiącami ludzi z obsługi naziemnej czy setkami ton paliwa lotniczego i środków bojowych.
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 27 Kwi, 2013   

Widzę że temat się zapętlił, a co do modernizacji MiG-29 to nikt niczego nie wnosi. Temat zamykam.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 19 Maj, 2015   

Otwarte.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
RadArek 
8



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 3328
Skąd: Polska, ale co 3 tyg.
Wysłany: Wto 19 Maj, 2015   

http://dziennikzbrojny.pl...elaly-nad-ustka

Cytat:
Prawdopodobnie wkrótce słowackie MiG-29 zostaną zastąpione leasingowanymi JAS-39 Gripen. Możliwe, że wrócą jeszcze do naszego kraju na stałe. Polska zainteresowana jest ich pozyskaniem, mają pozwolić na utrzymanie w służbie operacyjnej myśliwców MiG-29 z baz w Mińsku Mazowieckim (obecnie czasowo dyslokowana do Powidza) oraz Malborka.


Ciekawa sprawa. Pozyskamy i zmodernizujemy czy tylko pozyskamy na części?
_________________
Polak diabłu pamięta:)
 
 
 
Michael444 
7



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 2600
Skąd: Z daleka
Wysłany: Wto 19 Maj, 2015   

Słowackie są już po podobnej do naszej modernizacji. Nach Malbork.
_________________
A poza tym uważam, że Polska powinna posiadać broń nuklearną.

Powiedzieć, że ludzie ciało jest konstukcją arcygenialną to jakby powiedzieć, że na słońcu jest ciepło. Stwierdzić, że ludzkie ciało jest dziełem przypadku to jakby utrzymywać, że Ziemia jest płaska.
 
 
corran 
9
pasożyt


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Maj 2005
Posty: 5037
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 19 Maj, 2015   

RadArek napisał/a:
http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,1,9095,aktualnosci-z-polski,slowackie-migi-strzelaly-nad-ustka

Cytat:
Prawdopodobnie wkrótce słowackie MiG-29 zostaną zastąpione leasingowanymi JAS-39 Gripen. Możliwe, że wrócą jeszcze do naszego kraju na stałe. Polska zainteresowana jest ich pozyskaniem, mają pozwolić na utrzymanie w służbie operacyjnej myśliwców MiG-29 z baz w Mińsku Mazowieckim (obecnie czasowo dyslokowana do Powidza) oraz Malborka.


Ciekawa sprawa. Pozyskamy i zmodernizujemy czy tylko pozyskamy na części?


Ściśle mają zastąpić maszyny ex-Niemiemieckie, oczywiście każdy dodatkowy silnik czy radar się przyda.
_________________
Fotorelacje z imprez wojskowych i zbrojeniowych
 
 
 
jonasz 
6


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 1261
Wysłany: Wto 19 Maj, 2015   

MiGi za Rosomaki?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group