Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Atak na Iran.
Opublikował Wiadomość
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11585
Skąd: -)
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2012   

Arrakis napisał/a:
III Wewnętrzna sytuacja polityczna w Polsce z jednej oraz w III Rzeszy i ZSRR po drugiej (państwa totalitarne)


Hmmm.... Fakt ze bylismy wtedy panstwem autorytarnym a nie demokracja. Junta wojskowa. Fakt - Bereza Kartuska, ale i tak malo kto nazywa Polske przedwrzesniowa panstwem totalitarnym. Gratuluje odwagi nazywania spraw po imieniu.
(W.J.W.)
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
stachu1 
5
<O((((><


Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 329
Skąd: ja mogę to wiedzieć?
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2012   

jack ols: Ale Jakiekolwiek działanie zbrojne na Iran czy nawet w samym Iranie, to tylko papka, która nas karmią. Rozłóż sobie mapę z tego regionu i zobacz, że reszta świata byłaby po uszy w gó.... W chwili obecnej mamy tzw. kryzys, który sprzyja tym, którzy go wywołali. Tak więc reszta świata leży, kwiczy i robi pod siebie.
Załóżmy taką sytuację: Ty i ja mieszkamy w domkach jednorodzinnych na tym samym osiedlu. Między moją posiadłością, a Twoją jest posiadłość naszego wspólnego sąsiada. Ów sąsiad to dobry znajomy bardzo bogatego biznesmena, który mieszka na drugim końcu osiedla. A co ważne ten biznesmen jest też moim dobrym znajomym. A Ty po prostu nie lubisz mnie, do tego nasz wspólny sąsiad pomaga Ci. Co ważne na swoim podwórku budujesz sobie baterie słoneczne - ja jestem przeciw - ale będąc ze mną w sporach oświadczasz, że mi nic do tego i żebym sobie odpuścił. Ja jednak nie opuszczam i twierdzę, że te baterie zagrażają zdrowiu mieszkańców osiedla i ostrzegam Cię, że jeżeli nie zaprzestaniesz tej budowy, to ja zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby Ci przeszkodzić. W między czasie Nasz wspólny sąsiad jeszcze bardziej Ci pomaga, a Biznesmen z drugiego krańca osiedla ma zaś moją pomoc w rożnych sytuacjach biznesowych i jestem inwestorem w jego niektórych biznesach. Co ważne przez Twoją posiadłość przebiega droga, do reszty osiedla. I teraz ja stawiając Ci ultimatum, że albo rozbierasz nieszczęsne baterię, albo kicha będzie, Ty odpowiadasz, że nie mam prawa, a do tego zablokujesz drogę. W tej sytuacji Biznesmen się wycofuje rakiem - ja tracę sojusznika. No tak jak myślisz, kto dostanie po uszach od reszty osiedla?

Arrakis: No wiesz testy to jednak testy ;)

michqq: Tylko, żeby reszta społeczeństwa, a nawet sami zainteresowani do tego jeszcze dorośli.
_________________
Choć nieraz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę
J.K. Piłsudski
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2012   

michqq napisał/a:
Arrakis napisał/a:
III Wewnętrzna sytuacja polityczna w Polsce z jednej oraz w III Rzeszy i ZSRR po drugiej (państwa totalitarne)


Hmmm.... Fakt ze bylismy wtedy panstwem autorytarnym a nie demokracja. Junta wojskowa. Fakt - Bereza Kartuska, ale i tak malo kto nazywa Polske przedwrzesniowa panstwem totalitarnym. Gratuluje odwagi nazywania spraw po imieniu.
(W.J.W.)

No, muszę Cię rozczarować. Chodziło o te 2 państwa przed nawiasem, porównywane z Polską.

Arrakis
 
 
jack ols 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 2369
Skąd: mleczna droga
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2012   

stachu1 napisał/a:
Ale Jakiekolwiek działanie zbrojne na Iran czy nawet w samym Iranie, to tylko papka, która nas karmią. Rozłóż sobie mapę z tego regionu i zobacz, że reszta świata byłaby po uszy w gó.... W chwili obecnej mamy tzw. kryzys, który sprzyja tym, którzy go wywołali. Tak więc reszta świata leży, kwiczy i robi pod siebie.

    Dlatego musza skalkulowac ryzyko,kluczem informacja.
    Nie jestem zwolennikiem kolejnej wojny.Kazde panstwo ma prawo samostanowic o sobie.
    Iran(swietoszkiem nie jest) w tamtej czesci swiata jest naturalnym liderem w regionie,
    dazacym w perspektywie do uzyskania pozycji lokalnego mocarstwa o statusie nuklearnym.
    Dla Izraela nie do zaakceptowania,dla USA raczej nie,inni nie protestuja.
    Slabo sie znam na klotniach o miedze ale zalapalem.
    Moim zdaniem jesli Iran zrezygnuje na swojej gieldzie naftowej z rozliczen w euro i pozostanie przy dolarze (gielda zajmujaca sie obrotem ropa naftowa,opiera sie na 3 indeksach,amerykanskim WTI,europejskim BRENT,arabskim DUBAI.Wszystkie wyrazane w
    dolarach),i pozwoli Inspektorom kontrolujacym ich program atomowy na bardziej elastyczny dostep do instalacji,to sa spore szanse ze Bialy Dom dogada sie z Iranem

    Izrael dostanie lizaka w postaci kilku wiecej F-35,THAADow,moze pelnego dostepu do
    amerykanskiego radaru na pustyni starszych braci i bedzie spokoj do nastepnego kryzysu.
    Jesli nie coz,swiat islamu po wiosnie ludow,amerykanska opinia publiczna wie kto jest szatanem.Reszta swiata niema nic do gadania.
    Slabo wyobrazam sobie rajd 1000 Abramsow i 100 Roskow pedzacych po pustyni na Teheran.





 
 
Ksawery 
5


Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 560
Skąd: z lasu
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Musimy wypełniać sojusznicze zobowiązania, a naszym sojusznikiem jest Izrael mimo że do NATO nie należy.
Rząd Polski będąc ostatnio w Izraelu podpisał wzajemną współpracę w kilku dziedzinach między innymi zdrowia, szkolnictwa i nauki i nas interesujący w związku z tematem w dziedzinie wojskowości.
 
 
Netah 
5


Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 973
Skąd: Legnica
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2012   

Co w zamian?
_________________
Netah
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2012   

Netah, dla ułatwienia pogrubię:
Cytat:
wzajemną współpracę

Wersja dla "słabszych" wzajemna to my dla nich i oni dla nas. Bez urazy.
 
 
Diver 
6


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: EPWA
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2012   

Ksawery napisał/a:
Musimy wypełniać sojusznicze zobowiązania, a naszym sojusznikiem jest Izrael


Nie mogę sobie przypomnieć żadnego traktatu pomiędzy RP a Izraelem, który ustanawiałby formalny sojusz wojskowy i zobowiązywał Polskę do stanięcia w obronie Izraela. Mógłbyś podać na forum? :gent:
_________________
It’s a whole lot better to go up
the river with seven studs
than a hundred shitheads.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11585
Skąd: -)
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2012   

Ksawery napisał/a:
Musimy wypełniać sojusznicze zobowiązania, a naszym sojusznikiem jest Izrael mimo że do NATO nie należy.


Izraeel nie jest naszym sojusznikiem z punktu widzenia traktatow miedzynarodowych.
Umowy o wspolpracy wojskowej mamy z polowa krajow na tym globusie, w tym np. z Chinami.
Natomiast zolnierzowi to nie analiza traktatow a zwierzchnik mowi kto jest sojusznikiem a kto przeciwnikiem.
Znaczy - w danej kampanii.
W nastepnej moze byc odwrotnie.
Taki na przyklad Muktada Sadr w ciagu kilku miesiecy z przeciwnika do ktorego byl rozkaz strzelac (doslownie) - stal sie przyjacielem. (Legalnym tolerowanym politykiem opozycji, w kraju ktorego administracje uznajemy za przyjazna).
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
oskarm 
9



Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 4774
Skąd: 3miasto
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2012   

Cytat:
Umowy o wspolpracy wojskowej mamy z polowa krajow na tym globusie, w tym np. z Chinami
Pozostaje miec nadzieje, ze oni, w razie czego, zadzialaja wolontariacko...
_________________
One of the serious problems in planning the fight against American doctrine, is that the Americans do not read their manuals, nor do they feel any obligation to follow their doctrine...

"W Polsce są zazwyczaj dwa wyjścia z sytuacji: normalne i nadprzyrodzone. Normalne jest takie, że z nieba schodzą zastępy aniołów i robią za nas. A nadprzyrodzone - kiedy sami weźmiemy się do roboty." Tadeusz Konwicki

"Une guerre de religions, c'est quand deux peuples s'entretuent pour savoir qui a le meilleur ami imaginaire"
 
 
jack ols 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 2369
Skąd: mleczna droga
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2012   

Jesli ta umowa bedzie sie koncentrowac na wspolpracy wojskowo-przemyslowej,szkolenia obslugi F-16 i wspolpracy sil specjalnych.To ok.
Tylko jak rozumiec zapis o scislej wspolpracy w dziedzinie obronnosci.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11585
Skąd: -)
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2012   

jack ols napisał/a:
Tylko jak rozumiec zapis o scislej wspolpracy w dziedzinie obronnosci.


Odpowiedz jest prosta.
Rozumiec ja nalezy tak, jak to politykom w danym momencie jest wygodnie.
:-)
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Netah 
5


Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 973
Skąd: Legnica
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2012   

bond napisał/a:
Netah, dla ułatwienia pogrubię:
Cytat:
wzajemną współpracę

Wersja dla "słabszych" wzajemna to my dla nich i oni dla nas. Bez urazy.


Tego się obawiałem...
czyli kto tu kogo wydyma
_________________
Netah
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2012   

To chyba oczywiste.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group