Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Misja Afganistan - serial fabularny
Opublikował Wiadomość
peter.Ka 
5


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 370
Skąd: bywam tu i tam
Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   Misja Afganistan - serial fabularny

Chciałbym rozpocząć dyskusję na temat tej produkcji z dwóch głównych powodów. Po pierwsze jest to chyba pierwsza fabularna produkcja w całości opowiadająca historię związaną z misją. Po drugie jest to pierwszy od dawna obraz który w jakiś sposób może rzutować na obraz naszej obecności w Afganistanie na tak szerokiej publice. Chciałbym również zapytać osoby z tym związane, jak bardzo Wojsko Polskie maczało w tej produkcji palce (poza oczywistym wypożyczeniem 'rekwizytów' oraz miejsca). Ja osobiście zauważyłem w udostępnionych materiałach wiele błędów merytorycznych ale tych chyba nigdy sie nie uniknie. ;)
Zamieszczam link do zwiastuna serialu, ale na koncie tego użytkownika znajdziecie resztę materiałów, szczególnie polecam filmik 'kostiumy' na rozweselenie w ten pochmurny dzień ;)
http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13499
Skąd: ---
Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

Obejrzałem wszystkie zajawki: wydaje się to być ciekawe. Jest szansa na dobry serial przybliżający Polakom i misję i ludzi, którzy tam służyli/służą.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

Produkcja fabularna więc zadajcie sobie pytanie na ile wypaczy obraz zwykłym zjadaczom chleba. Zauważcie że wielu oglądało np. "czas Honoru" i już wiedzą jak to było w czasie II wś. To jeszcze pół biedy ale jestem pełen obaw o kolejny sezon czyli to co po wojnie.
Ludzie są zaganiani i z natury leniwi więc wszystkie filmy i seriale w bardzo łatwy sposób mogą zafałszować prawdę na pokolenia. Mam nadzieję że twórcy są osobami odpowiedzialnymi i nie pogonią tylko za łatwą kasą.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
peter.Ka 
5


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 370
Skąd: bywam tu i tam
Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

Ja staram się myśleć pozytywnie, ale nie wmawiam sobie że to będzie polskie Generation Kill. Jak na tę chwile to 'wszystko się może zdarzyć' ;)
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

W czerwcu nie było dyskusji.

http://www.nfow.pl/viewto...rial+afganistan
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Baldigozz 
7



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 2041
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Nie pokazują życia żołnierzy na misjach - źle. Pokazują, też źle, bo może nie tak pokazują.
 
 
Hudson 
3



Wiek: 43
Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 111
Skąd: miasto:)
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Oby nie wyszła jakaś opera mydlana tylko że w warunkach "misyjnych". Chodź wszędzie trąbią o wątku miłosnym więc może się okazać że to będzie główna oś fabuły :( . Ech brakuję jakiegoś dobrego filmu o naszych żołnierzach.
_________________
"CIESZ SIĘ MŁODZIEŃCZE W MŁODOŚCI SWOJEJ..."|- KS. KOHELETA
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Hudson, a obejrzałeś już serial, że marudzisz?

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

steell napisał/a:
Zauważcie że wielu oglądało np. "czas Honoru" i już wiedzą jak to było w czasie II wś. To jeszcze pół biedy ale jestem pełen obaw o kolejny sezon czyli to co po wojnie.

Niestety "Czas humoru" wypaczył obraz II WŚ. Nie byłoby problemu, gdyby autorzy nie reklamowali go jako filmu prawie historycznego- tylko napisali prawdę- nakręciliśmy "M jak Miłość" osnutą na II WŚ :cool: Niestety społeczeństwo obejrzało i te bzdury uznali za faktyczny obraz Polski pod okupacją. Już w CzPiP było więcej realizmu.
Zaś co do "Misji Afganistan"- jeśli nie będą za bardzo bić w dzwon "realistyczny i prawdziwy" to nawet przekłamania filmowców, w celu uatrakcyjnienia filmu nie będą razić. W końcu to nie ma być dokument tylko serial przygodowy "wojenny".
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
szczota36 
1


Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 11
Skąd: Zielona Gora
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Mam nadzieję, że będzie pokazane prawdziwe oblicze misji. Bo też czytałem o tym, że ma być pani porucznik i 2 panów będą się bić o nią i to dosłownie. Czas pokaże co tam nakręcili
 
 
peter.Ka 
5


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 370
Skąd: bywam tu i tam
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

Za nami premiera dwóch pierwszych odcinków. Można je obejrzeć online. Jak dla mnie to bardzo słaba ocena, jeśli chodzi o sprawy merytoryczne, to od momentu pierwszych scen w Afganistanie, co chwile jakiś szczegół (jak i czasem ogół) raził mnie po oczach. Jakie są Wasze opinie? :gent:
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

Cytat:

Czy serial "Misja Afganistan" to "Bitwa pod Wiedniem II"?


Dziś w nocy w polskich bazach w Afganistanie każdy, kto miał możliwość, oglądał pierwsze dwa odcinki najnowszej produkcji Canal +. Jak reagują na film prawdziwi żołnierze, wysłani na afgańską wojnę?

W pierwszej serialowej potyczce - skądinąd w miarę przyzwoicie zrealizowanej scenie - ranny zostaje jeden z bohaterów. Następująca później ewakuacja helikopterem MEDEVAC ograna zostaje ujęciem odlatującego... Mi-8. Jak wiemy, w rzeczywistości zajmują się tym amerykańskie black hawki. Rozumiem, ograniczenia budżetowe, ale w tym przypadku zawiodło coś więcej. Wystarczyło bowiem ustalić - a nie jest to wiedza tajemna - że w Polsce produkuje się ten typ helikoptera.

- Szkoda, że w rolę maszyny ewakuacji medycznej musiał się wcielić śmigłowiec typu Mi - uważa Michał Tabisz, rzecznik prasowy PZL Mielec. - Naprawdę nie trzeba jechać do Afganistanu czy USA - w Mielcu zawsze mamy do dyspozycji black hawka gotowego do lotu.


LINK

A tu LINK do wpadek pod Wiedniem ;) M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

Taka okazja marketingowa przepadła. :cry: .
Tak swoją drogą, to wersję A+ w Mielcu dają? :oops1:


Ja, jak na razie, jestem ostrożnie na tak. Po prostu trzeba pamiętać, do kogo ten serial jest adresowany i przymknąć czasami oko, albo nie oglądać.


Arrakis
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

Arrakis, masz rację. Trzeba pamiętać do kogo jest ten film adresowany i jak do tej pory jest nieźle.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
MariuszRB 
6


Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 1140
Skąd: Chojnów
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

Jak ktoś ma problem z "Misją Afganistan", to niech sobie przypomni "Demony wojny ...". :D

P.S. Tym zaś, którym spokoju nie daje - rzekomo fałszujący polską historię - "Czas honoru", sugeruję powrót do źródeł czyli, jakże wiarygodnych i prawdziwych, "Czterech pancernych ..." czy "Stawki większej niż życie". Na kilku kanałach puszczają to praktycznie na okrągło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group