Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Misja Afganistan - serial fabularny
Opublikował Wiadomość
szeryf3 
7
Już rezerwa.



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 2175
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 15 Lis, 2012   

…w sprawie błędów i niedoróbek w „Misji Afganistan”. Parę słów od scenarzysty…

http://blog.wirtualnemedi...ters-gonna-hate
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 15 Lis, 2012   

RIPOSTA DZIENNIKARKI

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 03 Gru, 2012   

Czyli nic nowego.
Jak mawia klasyk - "... gdzie dwóch Polaków, tam trzy partie ...".

A jeśli chodzi o film, to na tyle ciekawy, że chętnie co tydzień zasiadam przed monitorem by obejrzeć następny odcinek.

A wpadki :?:
Nie ma wpadek tylko ten co nic nie robi ;)
 
 
szeryf3 
7
Już rezerwa.



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 2175
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 03 Gru, 2012   

Piękny cytat z 9 odcinka.
''To jest robota jak każda inna - tylko trochę inna".
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 04 Gru, 2012   

Ostatnio miałem okazję odsłuchać książkę „Z Afganistanu.pl - Alfabet Polskiej Misji” Marcina OGDOWSKIEGO - ciekawa rzecz, dobre uzupełnienie serialu.
 
 
Kamaz1973 
5
Pancerny inseminator



Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 481
Skąd: Wawa
Wysłany: Pią 14 Gru, 2012   

Ostatni odcinek Misji Afganistan to obciach. Żołnierze paradują na Check Poincie bez kamizelek, seks w Rośku w nocy gdy napewno ktos by tam był stale chociażby na termie, gadanie z ludnością po ... angielsku gdy ma się naturalnych afgańczykow jako wsparcie ANP, samodzielny Star w natarciu... jako wóz logistyczny ( to może przechodziło w Iraku ale juz nie w Afganie przynajmniej od kilku zmian) gdy to nie logistyka polska gotuje w bazach ( robią to KBR lub obecnie FLOR czy jakoś tak), impreza z choinką na posterunku wysuniętym itd. Chociazby dowóz żarcia można było zrobić lepiej bo na takich akcjach jak doraźny posterunek o sile plutonu ( minimum to ile pamiętam to była kompania) zaopatrywany był z ... powietrza bo konwoje logistyczne nie docierały po terenie w afganie ( nawet opancerzone Oshkoshe się kopały i zasilaja zasadnicze bazy w pobliżu HWja) a mamy przecież i C-130 i śmigłowce podobne do tych co latają w Afganie ( Mi 8, Mi 17, Mi 24).
Generalnie Misja stoczyła się do poziomu Klanu.
_________________
Nihil est in intellectu, quod non fuerit antea in sensu. J.Locke XVII w.
Nisi ipse intellectum. Leibnitz XVIII w.
 
 
Luzac 
3


Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 136
Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

Ja osobiście życzyłem temu serialowi jak najlepiej ale to co się głębi w głowach scenarzystów wola o pomstę do nieba. Mam gdzieś to, że Rosomaki są innego koloru, że Mi-8/17 są "krajowe", że otoczenie jest zrobione najmniejszym kosztem, dla mnie akcja mogłaby się rozgrywać w dwóch pokojach. Miałem jednak nadzieję, że mogę liczyć przynajmniej na dobrą grę aktorską i ciekawy scenariusz bo to nic nie kosztuje, a może właśnie to kosztuje najwięcej wysiłku, więc nikomu się nie chce. :gent:
 
 
stachu1 
5
<O((((><


Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 329
Skąd: ja mogę to wiedzieć?
Wysłany: Wto 18 Gru, 2012   

Bo to jest serial dla - jak powiedział mój dobry znajomy - wszystkich czyli głównie dla kobiet. I w sumie ma rację i też tak myślę.
_________________
Choć nieraz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę
J.K. Piłsudski
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 18 Gru, 2012   

Fajnie by było gdyby TVP zrobiła serial dokumentalny odcinek 1/ Misja Irak, odcinak 2/ Misja Afganistan itd. Pokazać prawdziwe wydarzenia i przy okazji była by misja spełniona i to bez cudzysłowu.
Fajne uzupełnienie obecnego serialu i perspektywa do wydarzeń.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Wto 18 Gru, 2012   

stachu1 napisał/a:
Bo to jest serial dla - jak powiedział mój dobry znajomy - wszystkich czyli głównie dla kobiet. I w sumie ma rację i też tak myślę.

Serial ma przynieść zysk. Na ok. 25 mln. potencjalnych widzów, ilu jest w stanie wyłapać wszystkie błędy? Kilka tysięcy? Większość błędów? Kilkadziesiąt tysięcy? Statystyka zabija realia, statystyka powoduje, że serial ma gromadzić widownię. Nie specjalistyczną, ale dużą, bo to ma odbicie w kosztach reklamy w przerwie, przed i po emisji.
Ktokolwiek liczył na prawdziwość przekazu, chyba nie pomyślał o kosztach prawdy (sceneria, sprzęt).
Z drugiej strony, czasami się zastanawiam, co powoduje ludźmi usiłującymi w fikcji literackiej lub filmowej szukać prawdy? Kilka lat temu jakaś organizacja chciała zakazu emisji "Czterech pancernych", bo zakłamuje prawdę. Ale nie słyszałem, żeby ktokolwiek występował przeciwko "Rambo" lub "Zaginionemu w akcji" z tego samego powodu - a przecież to taka sama fikcja. Ostatnie produkcje o czasach wojny i powojennych w Polsce, ukazujących jakimi to bohaterami byli ci, których szykanowano lub pomijano przez 50 lat to również fikcja. I nikt nie protestuje?
Filmografia to przemysł. Ma przynosić zyski.
Obyśmy kiedyś doczekali dobrych produkcji dokumentalnych i fabularnych z abonamentu...
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
stachu1 
5
<O((((><


Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 329
Skąd: ja mogę to wiedzieć?
Wysłany: Sro 19 Gru, 2012   

steell napisał/a:
Fajnie by było gdyby TVP zrobiła serial dokumentalny odcinek 1/ Misja Irak, odcinak 2/ Misja Afganistan itd. Pokazać prawdziwe wydarzenia i przy okazji była by misja spełniona i to bez cudzysłowu.
Fajne uzupełnienie obecnego serialu i perspektywa do wydarzeń.


lokom napisał/a:
Obyśmy kiedyś doczekali dobrych produkcji dokumentalnych i fabularnych z abonamentu...


No i doszliśmy do wyjścia, o które nam chodziło ;)
_________________
Choć nieraz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę
J.K. Piłsudski
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012   

Obejrzałem parę odcinków i muszę stwierdzić trochę błędów merytorycznych. Korpusówki pozamieniane miejscami, sznur oficerski u szeregowego, nie ma baretki, a nosi odznaczenie, zdejmowanie beretu przed wejściem do pomieszczenia, "to tak na szybko". Duży minus dla konsultantów wojskowych, że nie wyłapali, bo pewne rzeczy aż rażą.
ppłk Tomasz SZULEJKO
kpt. Artur PINKOWSKI,
por. Jacek ĆWIĘKA,
kpt. Włodzimierz BARAN
Wojciech Majeran.

Na pewno z cywila, poprzez założenie munduru nie da zrobić się żołnierza. Od razu da się to odczuć, czy to przez sposób noszenia beretu, poruszania się, oddawania honorów.

Po prostu film do oglądania, a nie do analizowania i porównywania.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
athlon 
5
Szczęśliwy emeryt



Wiek: 57
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 597
Skąd: Sulęcin
Wysłany: Nie 30 Gru, 2012   

A w Wędrzynie to pewien p/pułkownik Małaszyńskiego za nie oddanie honoru chciał cofnąć.
Aktor nie zajarzył, że to na niego oficer się wydziera i szedł dalej, ale dzielny żołnierz dogonił winowajcę i go zaczął bluzgać itd.
A Małaszyński, z uśmiechem, że on tu film robi, obrócił się na pięcie i poszedł .... mina p/pułkownika bezcenna :)
_________________
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

athlon napisał/a:
A w Wędrzynie to pewien p/pułkownik Małaszyńskiego za nie oddanie honoru chciał cofnąć.


Czyli nic się w armii nie zmieniło. Malowani ppłk ganiają za honory, a na polu walki ganiają do taborów ;)
W serialu miłe wrażenie wywołuje gra Piotra MICHALSKIEGO, występującego w roli mjr Szeligi.
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

Ostatni odcinak za nami, przy okazji nawiązano chyba w zmienionej formie do przypadku z nangar.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group