Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Roballo
Pon 29 Paź, 2012
[Problem] Słynne naramienniki MP - co o nich sądzimy?

Czy drażnią Pana/Panią noszone przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej naramienniki MP podczas wykonywanie zadań na terenie kraju?
Tak, jestem żołnierzem i drażnią mnie naramienniki MP noszone przez żołnierzy ŻW
43%
 43%  [ 37 ]
Tak, jestem osobą cywilną i drażnią mnie naramienniki MP noszone przez żołnierzy ŻW
9%
 9%  [ 8 ]
Nie, jestem żołnierzem i nie drażnią mnie naramiennki MP noszone przez żołnierzy ŻW
24%
 24%  [ 21 ]
Nie, nie jestem żołnierzem i nie drażnią mnie naramiennkim MP noszone przez żołnierzy ŻW
10%
 10%  [ 9 ]
Właściwie jest mi to obojętne :)
11%
 11%  [ 10 ]
Głosowań: 85
Wszystkich Głosów: 85

Opublikował Wiadomość
Wolfchen 
5
Rezerwista



Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 457
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Lis, 2012   

Antonio, żeby to było zgodne z prawem, to powinny być litery ŻW minimum tej samej wielkości co MP... :cool:
biler22 napisał/a:
Tylko dlaczego ktoś tego przed EURO nie wymyślił...
W czasie Euro już ŻW chodziło z tymi naramiennikami.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pon 12 Lis, 2012   

Antonio, już to było omawiane w innym temacie. Nie moja wina, że nie potrafisz znaleźć informacji.
Ale dla Ciebie zrobię wyjątek, bo Cie lubię: patrz tutaj i np. tutaj

I kto tu bije pianę?


:gent:

P.S. W przeciwieństwie do niektórych - przynajmniej mam jakieś zasady :P
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Szuja 
1


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 22
Skąd: PL
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

~~Ad~~ napisał/a:
żandarmi, którzy powinni stać na jego straży nie potrafią tego zrozumieć... :-o
Może za dużo od nich wymagamy ?
 
 
Peacekeeper 
5
Land Army



Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 449
Skąd: obecnie na ZS-ach latam
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Również zauważyłem naramienniki MP u żandarmów z oddziału ŻW, który znajduje się w Olesznie (CSWL Drawsko Pom.) jak również w Ustce (CSSP). dla mnie jedynym rozsądnym uzasadnieniem jest to, że na poligonach (rzadziej niż kiedyś) występują żołnierze innych nacji.Żandarmi pełnią patrole również z policją, gdzie też można trafić na obcokrajowca. Słowo POLICJA jest rozpoznawalne w innych językach bez większej sztuki dedukcji, ŻANDARMERIA WOJSKOWA niekoniecznie - może stąd MP. Moim zdanie m niech noszą te naramienniki, które wypchną te buraczane jaskrawo zielone kamizelki.
_________________
" Kobiet w żołnierzach nie pociąga mundur.
Pociąga je fakt, że słucha rozkazów i jest przyzwyczajony do gównianego żarcia "
- demotywatory.pl
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Oj tam, oj tam. Potraktujmy ŻW jako mniejszość narodową, to wtedy nawet "Ustawa o języku polskim" nie będzie miała zastosowania. Zwłaszcza jej art.3. :cool:
Więc może trzeba pójść dalej i zamiast napisów na samochodach ŻW powinno być MP? :lol:
Teraz znów zaczyna się zachłystywanie "Hameryką (10 Jankesów w Polsce), to będzie ŻW na topie. A silne wsparcie na pewno otrzymają od gen. Packa (warunek: muszą kupić jego książkę) :gwizdze:

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Earpman 
8



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 3948
Skąd: SZ RP
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

A koszulki noszone przez żołnierzy "pół oficjalnie" z napisami Navy, Air Force czy Army "rażą" nas czy nie?

:gent:
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Earpman, służbowo czy prywatnie? Bo jak prywatnie, to mi to lotto. A służbowo - podobnie jak ŻW.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Earpman 
8



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 3948
Skąd: SZ RP
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

A dokumenty, doktryny, instrukcje w języku angielskim "rażą" nas czy nie?

:gent:
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6057
Skąd: z nikąd
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Tak, bo jadąc do Niemiec czy innych państw nie mam do czynienia z z tak agresywną obecnością jęz. angielskiego.
 
 
Earpman 
8



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 3948
Skąd: SZ RP
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Wiecie co? A ja myślę, że może trochę tak przez gumę ale jednak dotknęliśmy ciekawego problemu, który tak na roboczo nazwałbym " jak dużo NATO powinno być w WP".

:gent:
 
 
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

NATO,
Unia Europejska,
globalizacja,
w dzisiejszych czasach tak wiele kultur, nazw przenika się między sobą. Powstają procesy prowadzące do coraz większej współzależności i integracji - nie tylko państw ale także i kultur, gospodarek państwowych (ECB), procesów a nawet społeczeństw.
Czujecie się Państwo jeszcze Polakami czy już Europejczykami?
Moim zdaniem, w przyszłości - czując się Europejczykiem i tylko w ten sposób, jesteśmy w stanie "przeciwstawić się/pokazać alternatywę" masowej globalizacji spod znaku USA.
Ja czuję się jeszcze Polakiem, ale chciałbym aby moi wnuczkowie czuli się już Europejczykami ale wychowani i ukształtowani z poczuciem suwerenności europejskiej, różnorodnością kultur i zgodnie z postanowieniami motta Unii Europejskiej z 2000r. - "Jedność w różnorodności".
Świat tak czy siak dąży do ujednolicenia. Niekoniecznie chciałbym aby globalizacja postępowała pod marką "MTV, McDonalds and Coca-Cola" i inny "shit from USA". Dobrze jednak, że występują inne religie, kultury, które nie są tak podatne na atak masówki z USA. Choć widziałem, że w niejednym państwie muzułmańskim znaczki McDoland's rozświetlają pobliskie ulice.
Chciałbym także aby Unia Europejska stała się taką zrównoważoną alternatywą w stosunku do "kultury i globalizacji" spod znaku USA.
Wydaje mi się, że polska armia, zbyt dużo czerpie przykładów z USA, ale to jest już temat na inną dyskusję.
A czy Żandarmeria Wojskowa jako rodzaj SZ RP w EU powinna być ukazywana w Polsce, w kraju ojczystym, zgodnie z kilkuwiekową tradycją Żandarmerii Wojskowej, zgodnie z mottem EU jako "zjednoczona w różnorodności" pod postacią ŻW czy pod postacią MP?
Odpowiedzcie sobie sami na to pytanie.
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Żeton napisał/a:
A czy Żandarmeria Wojskowa jako rodzaj SZ RP



Do chwili obecnej sądziłem, że rodzajem Sił Zbrojnych są

1) Wojska Lądowe
2) Siły Powietrzne
3) Marynarka Wojenna
4) Wojska Specjalne.

Ale dzisiaj dołączył kolejny rodzaj - Żandarmeria Wojskowa.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Dobra, przyznaje się do błędu.
Niekoniecznie jako "służba" ale jako
"wyodrębnione i wyspecjalizowane służy"
Jest różnica, nieprawdaż? (dobrze, ze nie podlegamy pod DWLąd albo pod MW albo pod SP czy też WSpec) ale zostawmy po Twojemu - MÓJ BŁĄD.

Chwyciłeś mnie za "języczek", zadowolony?
Widzę, że już mianowałeś dołączyłeś Żandarmerię Wojskową jako służbę więc na pewno jesteś zadowolony.
Ostatnio zmieniony przez Żeton Wto 13 Lis, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Żeton, niech polska armia czerpie przykłady z USA, ale niech to będzie z umiarem i przede wszystkim z głową! Brać dobre, tylko dobre przykłady i dostosowywać je do polskich realiów - nic ot tak kopiuj -wklej, bo wychodzi parodia.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Ja jednak bym postawił w kierunku UE. To już nie jest ta sama Europa, która zawiodła w 1939,. W końcu i Europejczycy dojrzali do tego aby się zjednoczyć.
To jest i będzie w dalszej mierze jeden z większych dylematów rozwoju SZ RP. Wybór kierunku. Niekoniecznie totalnie w jedną stronę - ale na pewno z dominacją jednej ze stron.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group