Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kobieta w wojsku

Czy jesteś za służba kobiet w wojsku ?
Tak
33%
 33%  [ 180 ]
Nie
36%
 36%  [ 193 ]
Tak, ale w zabezpieczeniu
26%
 26%  [ 140 ]
Nie obchodzi mnie to
2%
 2%  [ 16 ]
Nie mam zdania
1%
 1%  [ 7 ]
Głosowań: 472
Wszystkich Głosów: 536

Opublikował Wiadomość
Ireneusz 
2



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 82
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 08 Lip, 2004   Prosze Stiv nie podawaj więcej takich stron

Byłem na tej stronie i powiem, że wstyd i to olbrzymi.
W sprawie służby kobiet w armii jestem zdecydowanie za ponieważ przy dobrej organizacji nie widzę problemów dla nikogo chyba tylko dla mężczyzn którzy nie rozumieją, że kobieta to też człowiek ale tych jest coraz mniej. Wszystkim Paniom życzę dużo szczęścia wojskowego podczas wykonywania obowiązków służbowych w jednostkach wojskowych. Pamiętajcie, że jest to taka sama praca jak każda inna. I wcale nie jest źle, należy tylko pamiętać o jednej podstawowej zasadzie: mam nad sobą człowieka i pod sobą człowieka.
 
 
 
Szarlej
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Mar, 2005   

Odwiedziłam tę stronkę i co mogę powiedzieć ???
NO COMMENT !!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Pon 14 Mar, 2005   

Byłem na tej stronie, niedoczytałem do końca - ogromny niesmak!!!


:gent:
_________________

 
 
Biko 77
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Mar, 2005   

Kocham kobiety :roll: tyle tylko , że nie w mundurze. Jeżeli już tak bardzo chcą służyć, to może w służbach medycznych.
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon 14 Mar, 2005   

:D a ja sie nie bede powtarzac, jestem za kobietami w armii, ale na normalnych warunkach, moze troche ulg, ale badzmy partnerami w pracy a nie maskotkami :mrgreen: ;) , a komentarze na wortalu troche, nie bardzo nie na miejscu, tracaja chamstwem :(
pozdrawiam :viktoria:
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
mijamoto_ 
2


Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 94
Wysłany: Pon 14 Mar, 2005   

A jakich Agnieszko ulg oczekujesz bo to niezmiernie ciekawe? Moim zdaniem kobiety w armii jak najbardziej mogą służyć jeśli podołają tym samym warunkom co faceci. Nie mniejszym i nie większym. Często w służbie spotykam się z kobietami (nie tylko w mundurach) i niestety większość z nich ( w Polsce oczywiście) oczekuje właśnie różnorakich ułatwień. Niby dlaczego?? Może ty mi to wyjaśnisz.
 
 
kiero
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Mar, 2005   

Kobiety w wojsku, na równych prawach z nami, czemu nie':mrgreen:'
Ciekawe czy w społeczeństwie, w którym ustępuje się miejsca kobietą w środkach komunikacji lub w drzwiach, obojętnie czy wchodzą czy wychodzą, jesteśmy w stanie traktować kobiety w wojsku na równi z męszczyznami':?:'
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon 14 Mar, 2005   

mijamoto_ napisał/a:
A jakich Agnieszko ulg oczekujesz bo to niezmiernie ciekawe? Moim zdaniem kobiety w armii jak najbardziej mogą służyć jeśli podołają tym samym warunkom co faceci. Nie mniejszym i nie większym. Często w służbie spotykam się z kobietami (nie tylko w mundurach) i niestety większość z nich ( w Polsce oczywiście) oczekuje właśnie różnorakich ułatwień. Niby dlaczego?? Może ty mi to wyjaśnisz.


Chodzi mi glownie o urlopy macierzynskie, ale nie wychowawcze i egzamin z wf ( chyba, ze jednostki specjalne to ten sam ), bo przebieg sluzby powinien byc na takich samych warunkach ( poligony, sluzby itp. ) tutaj zero ulg i dyskryminacji :mrgreen:
pozdrawiam ;)
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
cyngiel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Mar, 2005   

Równouprawnienie TAK :mrgreen:
A więc zapraszam do mojej JW np na służbę pierwsze 1-4dni po żołdzie .Na nadzory na pododdziele na 3 dni przed wyjściem rezerwy.Na zajęcia z powołanymi na przeszkolenie rezerwistami . Jeżeli taka pani da sobie radę to będzie żołnierzem przez duże Ż i jestem za kobietami w armii .
pozdrawiam cyngiel :gent:
 
 
Thorgall 
4



Wiek: 57
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 208
Skąd: Warmińsko-Mazurskie
Wysłany: Pon 14 Mar, 2005   

WIem, że kobiety walczyły o równouprawnienie, więc też nie widzę problemu aby służyły w wojsku, jeśli mają predyspozycje i potrafią dorównać mężczyznom to czemu nie!? Osobiście jestem za! Może coniektórzy mężczyźni wzieli by się za robotę widząc przeciwnika w spudnicy? :viktoria:
_________________
"Daj człowiekowi wszystko, czego zapragnie, a zgnębisz go!" Stanisław LEM
Obecnie emeryt MON!
 
 
 
Szarlej
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Mar, 2005   

agnieszka napisał/a:

Chodzi mi glownie o urlopy macierzynskie


Macierzyńskie przysługują :)
 
 
Maximus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Mar, 2005   

Pewnie narażam się pewnej części forumowiczów... ale otwarcie mówię... ja nie jestem zwolennikiem kobiet w wojsku!!! To nie jest profesja dla pań. J.I.Jeyn... to bajka... szkoda tylko fryzury Demi Moor. Prawdą jest, że bywały w historii przykłady bohaterstwa i poświęcenia kobiet... ale one tylko utwierdzają mnie w mojej opinii... to nie jest profesja dla kobiet!!! Nie rozumiem akceptacji połowicznej... tzn. TAK...ale tylko na pewnych stanowiskach...??? O jakie stanowiska chodzi??? Żołnierzem trzeba być w każdym calu... nie można być trochę żolnierzem i trochę kobietą. Zbyt wielką estymą darzę kobiety, by pozwalać na to, aby znosiły trudy służby, by to pochwalać!!! Jest przecierz wiele innych dziedzin, gdzie panie mogą się wykazać!!! Nie powinniśmy dopuszczać do tego, by narażać je na hamstwo, na stresy, na nieeleganckie (delikatnie mówiąc) traktowanie... one mają być matkami ... zdrowych polskich dzieci.[list=][/list]
 
 
CWO
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Mar, 2005   Maskotka

Obecna sytuacja zatrudniania kobiet w wojsku jest troszkę zwariowana. Większość jednostek aby przypodobać się politykom ztrudnia panie szybko je awansując aby pokazać jacy to oni są postępowi. CZy tak to miało wyglądać?
Zalatuje zwykłą propagandą a feministki pieją z radości. Sytuacja unormuje się ale za parę lat .
 
 
skipy 
5
emeryt



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 446
Skąd: Dworce Chaosu
Wysłany: Wto 15 Mar, 2005   

Zajrzałem na to forum i niedoczytawszy do końca opuściłem je z niesmakiem. Dramat i żenada. :x
A zagłosowałem na tak bo jestem za równouprawnieniem :mrgreen:
Kobieta w wojsku tak ale tylko na tych samych prawach jak faceci.
Żadnej taryfy ulgowej i szarmancji. Może za wyjątkiem typowych spraw kobiecych ale to chyba logiczne. W wielu armiach ten model sprawdza sie i nikt nie robi żadnego halo z tego że pani kapral śpi w jednym namiocie z panem sierżantem, lub też razem jadą w konwoju lub patrolu. Tak jak amerykanie w Iraq. Widzę tylko jeden problem. Jeżeli te panie zostaną zmanierowane przez przełożonych i media to wojsko skręci sobie bat na własną d... A nie tędy droga :nie2:
Pozdrawiam i życzę wszystkim towarzyszkom broni sukcesów. :gent:
 
 
trol 
4



Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 175
Skąd: ***** ***
Wysłany: Wto 15 Mar, 2005   

Rzuciłem okiem na tamto forum i ja. Komentarz do tego co przeczytałem : żenada
Co do kobiet w wojsku to chyba jestem za. Czy na równych zasadach, nie wiem bo i chyba nie da sie wprowadzić równych zasad. Jest to płeć która ma troszkę inne słabości i troszkę inaczej jest zaprogramowana biologicznie.
_________________
Łapie się chorobę weneryczną, ryby się łowi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group