Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepisy ubiorcze
Opublikował Wiadomość
weteran_DZ 
2


Dołączył: 28 Lis 2022
Posty: 64
Skąd: Z-P
Wysłany: Wto 02 Kwi, 2024   

-=Alex=- napisał/a:
Wpadli na sposób (?)

Żeby nie tracić czasu na przebieranie się w mundur wyjściowy? :)
A może już mole pogryzły szlachetny materiał?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 02 Kwi, 2024   

weteran_DZ, czego oczy nie widzą tego ... nie możesz pokazać na forum. :lol:

weteran_DZ napisał/a:
A może już mole pogryzły szlachetny materiał?
Istnieje opcja, że jeszcze nie pobrali.

[ Dodano: Sro 03 Kwi, 2024 ]
Mamy nowy stopień w WP. :lol:
Cytat:
Dziś generał porucznik Piotr A. BŁAZEUSZ objął dowództwo nad EUROCORPSem po przybyciu do Strasburga.
https://www.facebook.com/SztabGenWP

Pierwszy raz w życiu widzę "mewki" na zielonym mundurze.
https://www.wojsko-polski...g-2_upscale.jpg
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
mboro 
5



Wiek: 44
Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 511
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 05 Kwi, 2024   

:???:
Nawet w 1 BLWL noszą mundury stalowe...

...z innej beczki:
Widzieliście taki wzorek oznaki stopnia?



:oops1:

[ Dodano: Pią 05 Kwi, 2024 ]
PS. Okazuje się, że i w MarWoju niektórym bliżej do BePePe...
/siano - słoma/






:nie2:
_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem
  
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2024   

Przykro patrzeć. Wstyd, żenada. Nawet nie wiem jak to określić. :( :cry:
Cytat:
Dziś w Sztab Generalny WP gościł kmdr Roman Rakowski ps. „Grab” i „Długi", który w marcu br. skończył 100 lat.
To Kawaler Orderu Virtuti Militari oraz Krzyża Walecznych. (...)

https://www.facebook.com/...306289031740016
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Maj Or 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 234
Skąd: MSD rezerwisty
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2024   

Nawet prostakowi nie chciało się przebrać na wyjściowo na wizytę takiego Gościa. Widać jak słuszne było twierdzenie prezesa Ad Army na jego temat.
_________________
- Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem. (von Horn)
- W domu!!! W fabryce od pana nie wymaga się egzaminów na człowieczeństwo ani egzaminów na humanitarność, w fabryce potrzebne są pańskie mięśnie i mózg pański i tylko za to płacimy panu (Borowiecki)
 
 
WG 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 777
Skąd: Wojsko Polskie
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2024   

Wiesław jest za mocny, żeby się w galówkę ubrać. To komandos jest.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2024   

Jedni nadrabiają miną, inni ... umundurowaniem. I chyba coś w tym jest.

Ale jak z wizytą przybył gen. Carsten Breuer to cały sztab ubrał na galowo, mimo iż Niemcy byli na wyjściowo.
https://www.facebook.com/...475824524786465
https://www.facebook.com/...475664001469184
Pozer ?

Cytat:
Krzysztof Zalewski
Szkoda tylko z całym szacunkiem Pan generał nie wystąpił w mundurze chociaż wyjsciowym
Cytat:
Stowarzyszenie Entuzjastów ORP Ślązak i Sympatyków Marynarki Wojennej ·
Miło widzieć Pana Komandora w tak znakomitej formie! ❤
Panie Generale na spotkanie z Kawalerem Orderu Virtuti Militari oraz Krzyża Walecznych wypadałoby chyba założyć mundur galowy...
Cytat:
Adrian Wyszyński
To stuletni kawaler orderu VM może ubrać się w mundur galowy a generał przyjmuje go w szmaciaku? Wstyd.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12855
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2024   

Wiesiu to zawsze wiedział, skąd wiatr wieje...
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Maj Or 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 234
Skąd: MSD rezerwisty
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2024   

Nasunęły mi się dwie refleksje ze swojej służby wojskowej.

W 1993 roku przybyłem do jednostki jako absolwent WAT. Oczywiście z całkowicie odwojskowioną mentalnością, jak wielu absolwentów tej szkoły :lol: . Otrzymałem zimny kubeł wody. Mieszkałem w internacie wojskowym odległym od jednostki wojskowej jakieś 500 m. A mimo to do jednostki musiałem chodzić na wyjściowo. Następnie było przebranie w mundur polowy na apel poranny. Jeżeli były zajęcia na Obiekcie Techniczno — Bojowym (praca Bojowa, BiUS, Dzień Techniczny, Obsługa roczna, Obsługiwanie okresowe, to przebierałem się w umundurowanie czołgisty. Po powrocie z obiektu było przebieranie w mundur polowy, celem udziału w apelu południowym, no i na koniec przebranie w mundur wyjściowy celem przejścia 500 m do internatu. I jakoś się żyło, i nikt nie płakał, jaka to głupiznę musi robić. Należy nadmienić, że istniało coś, co nie było to już funkcjonującym obyczajem, ale część starszej kadry nosiła pod mundurem polowym koszulę wyjściową z krawatem. I nikomu korona z głowy nie spadła.

Natomiast, to idiotyczne występowanie w umundurowaniu polowym, przez wyższą kadrę sztabów i dowództw. Oczywiście ten obyczaj został przejęty od Amerykanów, którzy wszędzie tak się nosili,. A nasi, chcąc się do nich upodobnić, przenieśli ten obyczaj do nas. Mimo że jest całkowicie niezgodny z obowiązującymi u nas przepisami ubiorczymi. W moim garnizonie natomiast zdarzyło się coś zupełnie przeciwnego. Przebywały w nim rotacyjnie kolejne amerykańskie bataliony zaopatrzenia. No i jak to bywa dowództwa a czasem i pododdziały były zapraszane na liczne polskie uroczystości i uroczyste apele. Oczywiście przybywali na nie w umundurowaniu polowym, jak to mają we zwyczaju. I tak się działo przez pierwszą rotację. Ale od drugiej i następnych można było zauważyć, że dowództwo zaczęło przychodzić na wyjściowo lub galowo jak to robiło i nasze dowództwo. A przecież nikt im nie zwracał uwagi, jak się mają ubierać, dla przełożonych najważniejszy był ich udział, co miało podnosić polityczną rangę uroczystości.
Widocznie, czegoś się nauczyli i coś zmienili w swoim postępowaniu i chwała Amerykanom za to. Za to naszym głąbom hańba i wstyd, że nie potrafią uszanować własnych uroczystości i spotkań.
_________________
- Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem. (von Horn)
- W domu!!! W fabryce od pana nie wymaga się egzaminów na człowieczeństwo ani egzaminów na humanitarność, w fabryce potrzebne są pańskie mięśnie i mózg pański i tylko za to płacimy panu (Borowiecki)
  
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2024   

Z tym przebieraniem to zapomniałeś jeszcze o tym, że jak miało się instruktaż do służby to przebierałeś się w mundur służbowy na ten instruktaż.

Trudno się dziwić Amerykanom, że występowali w mundurach polowych. Nasi jadąc do Iraku, Afganistanu ... na misje, raczej mundurów wyjściowych i galowych nie zabierali.
Maj Or napisał/a:
Mimo że jest całkowicie niezgodny z obowiązującymi u nas przepisami ubiorczymi.
Obecne przepisy są tak dostosowane pod wierchuszkę, że w mundurze polowym "możesz nawet spać".
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11572
Skąd: -)
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2024   

-=Alex=- napisał/a:
Z tym przebieraniem to zapomniałeś jeszcze o tym, że jak miało się instruktaż do służby to przebierałeś się w mundur służbowy na ten instruktaż.


A. Jak rozumiem buty i spodnie od munduru wyjściowego były takie same jak i od galowego - więc przebierając się nie zmieniałes spodni.

Cytat:
Należy nadmienić, że istniało coś, co nie było to już funkcjonującym obyczajem, ale część starszej kadry nosiła pod mundurem polowym koszulę wyjściową z krawatem.


Z podobnego powodu.

Pytanie cywila:
Jak to wygląda / wyglądało w przypadku służby koedukacyjnej - osobne przebieralnie / szatnie dla kobiet?
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
  
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2024   

michqq napisał/a:
Cytat:
-=Alex=- napisał/a:
Z tym przebieraniem to zapomniałeś jeszcze o tym, że jak miało się instruktaż do służby to przebierałeś się w mundur służbowy na ten instruktaż.

A. Jak rozumiem buty i spodnie od munduru wyjściowego były takie same jak i od galowego - więc przebierając się nie zmieniałes spodni.
Buty do galowego i wyjściowego był inne. Tylko nie rozumiem cytowanie mojego wpisu dot. munduru służbowego, a pytanie o mundur wyjściowy i galowy. :-o

michqq napisał/a:
Cytat:
Cytat:
Należy nadmienić, że istniało coś, co nie było to już funkcjonującym obyczajem, ale część starszej kadry nosiła pod mundurem polowym koszulę wyjściową z krawatem.

Z podobnego powodu.
Nie ma żadnego podobnego powodu. Musiał przebrać się w inny mundur, począwszy od butów, spodni, marynarki, nakrycia głowy.

michqq napisał/a:
Pytanie cywila:
Jak to wygląda / wyglądało w przypadku służby koedukacyjnej - osobne przebieralnie / szatnie dla kobiet?
Kobiety przebierały się na strychu, albo w piwnicy.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13521
Skąd: ---
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2024   

Zwłaszcza, że wtedy kobiety generalnie nie służyły w Armii.

Rzecz jasna - pomijam personel medyczny.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12855
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2024   

No był chyba taki zestaw - mundur polowy + koszula i krawat



ale na jakich zasadach?


Chyba nie tylko zsw, bo tu widać wyraźnie zupełnie wygogolonego ppor?






Chyba że to była jakaś gra w rozbieranego. Szwejki się porozbierały do gołego, a ten zdjął koszulę i krawat?
Ale przy Jaruzelskim? Chyba nie...

Może ktoś bardziej kompetentny się wypowie?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
  
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2024   

manfred napisał/a:
No był chyba taki zestaw - mundur polowy + koszula i krawat
Tak, w garnizonie. Na szkoleniu poligonowym i "w polu" bez koszuli i krawata.

michqq, zapomniałem napisać, że było jeszcze takie coś jak okresy mundurowe co wymuszało różne umundurowanie.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group