Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sportowcy- żołnierze

Czy armia powinna utrzymywać (być mecenasem) sportowców - tylko z nazwy żołnierzy?
Tak
11%
 11%  [ 27 ]
Nie
85%
 85%  [ 198 ]
Nie mam zdania
3%
 3%  [ 7 ]
Głosowań: 232
Wszystkich Głosów: 232

Opublikował Wiadomość
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 07 Mar, 2019   

Tak, bo to nie ma, wbrew pozorom, nic wspólnego z żołnierskim rzemiosłem.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16007
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 07 Mar, 2019   

Tytan w dresie., "wiszenie na etacie" ? Na pewno nie ma.

manfred, kto to napisał ?
Cytat:
Koledzy, przecież tu nie chodzi o reklamowanie wojska. Chodzi o paru kolesi, którzy mieli odpowiednie układy, żeby się wkręcić do armii, która zabezpiecza im uprawnienia emerytallne (tak, wiem, że szer. zaw. nie bedą mieć emerytury wojskowej ale po skończeniu przez nich służby składki i tak idą na konta emerytalne) i daje pare groszy na kosmetyki, papierosy i takie tam, tudzież oferuje darmowy wikt, opierunek i zakwaterowanie.
Np. znana florecistka Sylwia G., która dotychczas zarobiła tyle, że 99% z nas nie zarobi tyle przez całe życie też jest szer. zaw.
Druga strona medalu to fakt, w jakich sytuacjach ci "żołnierze" armie promują? Przypomnę tylko sesję panny G. dla magazynu dla panów albo udział w teledysku Feel. Czy każdy inny żołnierz mógłby wyczyniać takie rzeczy bez żadnych konsekwencji służbowych?

Cytat:
Kolego, ci ludzie to raczej wstydliwy i ukrywany problem. Czy zastanawiałeś się, co oni mają w swoich KOS-ach? Rzut kulą? Czy może wyjazdy na zgrupowania i zawody?


Wiem wiem, tylko krowa nie zmienia poglądów.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2321
Skąd: z granicy
Wysłany: Czw 07 Mar, 2019   

manfred napisał/a:
Też tak kiedyś myślałem, dopóki nie zobaczyłem jak to wygląda u naszych zachodnich sąsiadów. 44% medali olimpijskich jest zdobywanych przez sportowców - żołnierzy. Rocznie na wojskowy sport idzie 35 mln euro. Nie tylko zresztą w Niemczech. I jest to powód do dumy. W Polsce jak zwykle tzw. polski hejt - żal pomieszany z zawiścią. ja wstawałem o czwartej i jechałem na lotnisko, a oni se biegali


Popieram to co napisał @manfred - u Niemców 44% medali olimpijskich zdobytych przez żołnierzy sportowców , we Francji około 30% ,Rosjanie to już tradycja około 50% olimpijczyków to żołnierze sportowcy ,Amerykanie od Olimpiady w Londynie w 1948 zdobyli przez żolnierzy -sportowców 111 medali - zresztą mają World Class Athlete Program z siedzibą w Fort Carlson/Kolorado.

A jeśli chodzi o emerytury polskich żołnierzy -sportowców , to niekoniecznie muszą je wysłużyć w wojsku - wystarczy ,że przywiozą medal olimpijski dla Polski.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Emerytura_olimpijska
Ostatnio zmieniony przez zielony1 Czw 07 Mar, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16007
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 07 Mar, 2019   

zielony1, widzę, że mylisz i nie odróżniasz sportowca - żołnierza od żołnierza - sportowca, a o tych pierwszych tutaj piszemy. Przykłady tych drugich oraz ich sukcesy podawałem już na forum. Jak będzie się Tobie chciało to poszukaj. :gent:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12905
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 07 Mar, 2019   

Przecież jasno napisałem "też tak kiedyś myślałem". Uczciwie się przyznałem jak Henryk Piecuch i jest to oznaka mojego szczerego i uczciwego charakteru. Ale fakt, że z Sylwią G to już była patologia.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2321
Skąd: z granicy
Wysłany: Czw 07 Mar, 2019   

@alex z całym szacunkiem ale ten sportowiec też prochu nie wąchał , posiada rangę bodaj kaprala .Amerykanom to nie przeszkadza

https://pl.wikipedia.org/wiki/Paul_Chelimo
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16007
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 07 Mar, 2019   

Szczerze powiedziawszy nie chce się mi już na ten temat dyskutować i pisać powtórnie to samo.

Żołnierze sportowcy
http://www.nfow.pl/viewto...ortowcy&start=0
Nasi pseudo-żołnierze na VI Letniej Olimpiadzie
http://www.nfow.pl/viewto...der=asc&start=0

manfred napisał/a:
Ale fakt, że z Sylwią G to już była patologia.
Oby jedna. Że przypomnę.
Cytat:
Zdyskwalifikowany za doping trzykrotny mistrz świata w podnoszeniu ciężarów stracił miejsce w Wojskowym Zespole Sportowym. Na życie będzie zarabiał jako szeregowy w jednostce wojskowej w Siedlcach. Ma tam dbać o porządek w hali sportowej.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
misio 
5



Pomógł: 14 razy
Wiek: 47
Dołączył: 23 Paź 2004
Posty: 745
Skąd: Z dużego pokoju
Wysłany: Pią 08 Mar, 2019   

Jaki hejt? Ja się nie interesuję sportem i nawet nie znam tych ludzi. A miałem wątpliwą przyjemność od podszewki widzieć jak przebiega kurs podoficerski dla nich. Nie wiem czy tam nawet laborantów z hali nie było. Jak pisałem wyżej, jedna paniusia to pytała czy nie może w innym terminie przyjechać bo ma eventy reklamowe. Na kurs się spóźniła, weszła do mnie do kancelarii w dresiku i powiedziała "dzień dobry" z głupim uśmieszkiem... Na pytanie gdzie ma mundur odpowiedziała, że nie przywiozła. Pokazałem jej gdzie jest brama jednostki i że ja jej na kurs nie zapraszałem.
Tylko uposażenie ich łączy z wojskiem. Pewnie im tylko przeszkadza to wojsko. Współczuję dowódcom tych zespołów sportowych.
_________________
https://podoficer.pl/
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Pią 08 Mar, 2019   

A ja panowie odpowiem Wam krótko - kto inny decyduje o tym jak zostaną wydane pieniądze podatników i to czy pójdzie z tego czy innego ministerstwa nie ma znaczenia. Wam nie musi się to podobać ale to JEST REKLAMA DLA WOJSKA. I sposób na zabezpieczenie egzystencji dobrych sportowców przez państwo. Etatów nie zabierają bo mają swoje. Czy to ma sens czy nie decyduje ktoś inny ale hejtowanie i generalizowanie odnośnie wszystkich sportowców-żołnierzy jest mocno nie na miejscu. W większości Ci ludzie cięzko trenują aby być na móc rywalizować na wysokim poziomie. Oczywiście wyjątki się zdarzą ale tak jest wszędzie. Macie wątek o patologii umundorawania, jest choćby wątek o 3 panach oficerach, którzy postanowili poimprezować "z przytupem". Jednak z punktu widzenia państwa nie ma absolutnie znaczenia pod jakim szyldem będą im zaoferowane stypendia. Skoro sportowcy-żołnierze są tak popularni w innych państwach i byli popularni w Polsce od dawna to widocznie jest dla tego uzasadnienie. Wyrażanie dezaprobaty dla tego - proszę bardzo, mamy demokratyczne państwo. Ale hejt bo "kradno etaty" itp jest mocno nie na miejscu. Dzięki wysiłkowi wielu z tych sportowców miliony Polaków mogło miec łzy w oczach widząc naszych na najwyższym stopniu podium przy dźwięku "Mazurka Dąbrowskiego". Lub mogliśmy mieć mnóstwo emocji i radości widząc ich dających z siebie wszystko kiedy do złotego medalu zabrakło odrobinę.

Misio jak "interesujesz" się sportem i nie znasz Justyny Święty-Ersetic czy Sofii Ennaoui to jest to tylko i wyłącznie Twój problem. Pani Justyna to wielokrotna medalistka, w tym złota, choćby z Mistrzostw Europy. Tu masz filmik z tego jak zaledwie kilka dni temu zdobyła złoto z koleżankami na Halowych Mistrzostwach Europy w Glasgow:

https://www.youtube.com/watch?v=q5WbY9h_Hco

Sofia na razie ma głównie złote medale na poziomie mistrzostw Europy juniorów ale ma też brąz na 1500m na poziomie seniorów czy złoto na Athletics World Cup. Więc tu również trafiłeś kulą w płot.

Co do zapaśnika to mogłeś nie słyszeć bo ktoś z PZ nawet nie pofatygował się aby sprawdzić o kim pisze. Tomasz zmienił się w Tadeusza. Tylko z nazwiskiem do końca nie udało mu się i Michalak nie został Michalikiem. Może to nie jest Andrzej Wroński ale nie jest to zupełnie nieznana osoba bez jakichkolwiek osiągnięć.



Jakie to łatwe - "nie interesuję się" więc moge pisać co mi ślina na klawiaturę przyniesie.
 
 
misio 
5



Pomógł: 14 razy
Wiek: 47
Dołączył: 23 Paź 2004
Posty: 745
Skąd: Z dużego pokoju
Wysłany: Pią 08 Mar, 2019   

Wzruszyłem się teraz.
Dalej to nie zmienia faktu, że Pani szeregowa, czy tam kapral będzie stać na podium przy dźwiękach hymnu amerykańskiego.
Po co robić w ogóle szopki z ich kursem podoficerskim? Od razu mianować kapralami za zasługi dla sportu i tyle.
_________________
https://podoficer.pl/
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Pią 08 Mar, 2019   

Misio tak samo jak i u nas są sportowcy, którzy reprezentowali wcześniej inne barwy. Życie. I to co oni zrobili nie ma najmniejszego odniesienia do reszty sportowców.

Mnie to ani ziębi ani grzeje, czy się wzruszyłeś czy nie. Za to głupi hejt bo mnie to "nie interesuje" i przypisywanie WSZYSTKIM sportowcom-żołnierzom najgorszych cech jest lekko mówiąc poniżej pewnego poziomu. Nie podoba się to, że są kursy - nazbieraj podpisów i skieruj wniosek do sejmu niech się parlamentarzyści zainteresują tą "niesprawiedliwością dziejową". Ja w tym czasie będę się cieszył z sukcesów naszych sportowców i tego jak będą odznaczani - a będa na pewno i w pełni będą na to zasługiwali.
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2321
Skąd: z granicy
Wysłany: Pią 08 Mar, 2019   

-=Alex=- napisał/a:

Od sportu to jest odpowiednie ministerstwo. Więc może ono powinno ich finansować i dać im etaty ?
Może w ministerstwie rolnictwa coś by się znalazło ? Dlaczego nie, jak można w MON.


160 etatów dla żołnierzy -sportowców . 3 Wojskowe Zespoły Sportowe i sekcja spadochronowa bodajże w Bydgoszczy.
Uposażenie plus baza treningowa działka MON . Udział żołnierzy sportowców członków kadry narodowej oraz ekipy olimpijskiej w krajowych i międzynarodowych przedsięwzięciach sportowych finansowany z środków PKOl ,Polskich Związków Sportowych i Ministerstwo Sportu .

[ Dodano: Pią 08 Mar, 2019 ]
misio napisał/a:
"Polska olimpijka zmieniła barwy narodowe. Działacze kazali jej zapłacić 43 tys. euro (http://www.tvn24.pl)"
Źródło: https://eurosport.tvn24.pl/inne,132/aleksandra-shelton-zmienila-barwy-narodowe-i-atakuje-polskich-dzialaczy,915923.html



W szermierce obowiązuje 3 letni okres karencji . Ale federacje się dogadały i od 2019 A. SHELTON jest w kadrze narodowej USA.

[ Dodano: Pią 08 Mar, 2019 ]
misio napisał/a:


czy w US Army?


Nie przystąpiła do programu US.Army World Class Athlete Program
 
 
misio 
5



Pomógł: 14 razy
Wiek: 47
Dołączył: 23 Paź 2004
Posty: 745
Skąd: Z dużego pokoju
Wysłany: Pią 08 Mar, 2019   

No ale chyba ona już nie jest żołnierzem w takim razie? Mam nadzieję ...
_________________
https://podoficer.pl/
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2321
Skąd: z granicy
Wysłany: Pią 08 Mar, 2019   

misio napisał/a:
No ale chyba ona już nie jest żołnierzem w takim razie? Mam nadzieję ...


Żołnierzem zawodowym to nie ale z racji tego ,że posiada podwójne obywatelstwo jest żołnierzem rezerwy WP .
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16007
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 08 Mar, 2019   

zielony1 napisał/a:
Ale federacje się dogadały i od 2019 A. SHELTON jest w kadrze narodowej USA.
Nie dogadały się tylko sama zapłaciła.
zielony1 napisał/a:
Uposażenie plus baza treningowa działka MON .
Odwołuję to aby ministerstwo rolnictwa dało im etaty. Proponuję ministerstwo finansów i etaty w NBP.

misio napisał/a:
No ale chyba ona już nie jest żołnierzem w takim razie?
Nie jest.
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na zdjęcia, które zlinkowałem i daty
http://www.nfow.pl/viewto...ghlight=#885600

7 wrz 2017 prywatne zdjęcie na portalu - st. kpr.
21.02.2019 - Gala sportu - st. szer.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group