Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Wto 25 Cze, 2013
O NFoW, o finansowaniu, o działalności
Opublikował Wiadomość
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13564
Skąd: ---
Wysłany: Nie 16 Cze, 2013   

Sami dobrze wiecie jaka aktywność generuje największy transfer.
Już od dawna, co nie wejdę na NFoW, to tam widzę posty w dziale "Sprzęt i uzbrojenie". Średnio - 75% postów z dnia.
No i bardzo dobrze ... Gdybym mógł poczytać o sprzęcie i uzbrojeniu. A nie - dywagacje geopolityczne militarystów.
Mnie nie interesują: hipotetyczne uzbrojenie, hipotetyczne kierunki rozwoju, ani hipotetyczne wojny z Białorusią. To są tematy dobre na militarium.pl.
Ja chętnie poczytam o tym jak sprzęgnąć RRC z ARK-U2. Jak wymienić to drugie na DF-430. Tymczasem, takich tematów jak na lekarstwo. A co dominuje? To, o czym wspomniałem powyżej.

NFoW zawsze postrzegałem jako portal dla żołnierzy w służbie. Nie jako portal dla dywagacji militarystów.
Sądzę, że nadszedł czas dla Administracji, aby się jasno określić: dla kogo ma to być Forum? Jeśli głównie dla żołnierzy w służbie, to chwała Wam za to. Jeśli ma to być głównie forum "wymiany myśli" militarystów, to ja dziękuję. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Nie 16 Cze, 2013   

Tak zwani "teoretycy sportu" są czasami trochę irytujący, ale z drugiej strony dodają kolorytu naszej społeczności i tzw. innego oglądu sprawy. Dlatego, jak zwykle cały problem tkwi w zachowaniu odpowiednich proporcji. I tu, jak sądzę jest pole do manewru dla moderacji i administracji... :cool:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
Ostatnio zmieniony przez ~~Ad~~ Nie 16 Cze, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Nie 16 Cze, 2013   

i, a jakie widzisz wyjście? Kasować "teoretyzowanie"? Banować "teoretyków"?
A może ten dział zrobić dla "brązowych"?
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Nie 16 Cze, 2013   

Postawiłbym na ostatnią opcję. :gent:
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13564
Skąd: ---
Wysłany: Nie 16 Cze, 2013   

Stevie napisał/a:
A może ten dział zrobić dla "brązowych"?

Jeśli jest to technicznie możliwe - tak bym zrobił.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
jack ols 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 2369
Skąd: mleczna droga
Wysłany: Wto 18 Cze, 2013   

E, o, noo nie jestem pewien. Dlaczego? Ty piszesz "zazwyczaj tylko" slowo. Ktos, a lepiej jak napisze Arrakis zdanie, czy militarysta napisze nam dlaczego tak jest. Rachunki sa wazne, ale musi byc kilka osob i specjalnych gosci ktorzy ze wzgledu na wlasnie wiedze kreca motor na forum.
 
 
Earpman 
8



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 3948
Skąd: SZ RP
Wysłany: Wto 18 Cze, 2013   

Też w sumie jestem za. Zrobić miejsce dla "brązowych" najlepiej w najbardziej poczytnym miejscu bardzo zwalniającego forum.

A poza tym już to przerabialiście jak pamiętam w czasach większej prosperity w dziale "Przegląd mediów". Przyniosło wtedy efekty?

:gent:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13564
Skąd: ---
Wysłany: Wto 18 Cze, 2013   

Tak się dziś zastanawiałem - dlaczegóż nie widzę standardu? Czyli trzech/czwartych postów w dziale "Sprzęt i uzbrojenie", licząc od ostatniej wizyty na forum.
Nawet przyszło mi do głowy, że może został zlikwidowany?

Znalazłem szybko odpowiedź: nie, nie został zlikwidowany. Nawet został specjalnie wydzielony. No ... ale z możliwością pisania przez "brązowych".

I co mamy? Ponad 24 godziny bez jednego postu w tym dziale. Czyżby świadczyło to o tym, iż najbardziej aktywni użytkownicy tego działu (zresztą piszący w dziewięćdziesięciu procentach wyłącznie w tym dziale) nie zamierzają wesprzeć platformy wymiany swoich myśli?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Wto 18 Cze, 2013   

Poczekaj jeszcze trochę. Przelewy trochę idą. ;)
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
jack ols 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 2369
Skąd: mleczna droga
Wysłany: Sro 19 Cze, 2013   

To prawda, a czesc pewnie jeszcze nie wyslana, z prozaicznych czasem motywow.
Cytat:
I co mamy? Ponad 24 godziny bez jednego postu w tym dziale. Czyżby świadczyło to o tym, iż najbardziej aktywni użytkownicy tego działu (zresztą piszący w dziewięćdziesięciu procentach wyłącznie w tym dziale) nie zamierzają wesprzeć platformy wymiany swoich myśli?

Do tego miejsca i, pewien bylem ze odpowiadasz na moj post, teraz mam "kilkukrotna" jasnosc, ze jednak nie. Piszesz ogolnie, zreszta ja tez :gent: .

Cytat:
I co mamy? Ponad 24 godziny bez jednego postu w tym dziale.

Nuda to nuda.
Cytat:
I co mamy? Ponad 24 godziny bez jednego postu w tym dziale.

Tanie panstwo i zgaszone swiatlo. Przypomina mi to motto jednej partii ;) .
Cytat:
Czyżby świadczyło to o tym, iż najbardziej aktywni użytkownicy tego działu (zresztą piszący w dziewięćdziesięciu procentach wyłącznie w tym dziale) nie zamierzają wesprzeć platformy wymiany swoich myśli?

Rozumiem Ciebie, jednak w tym akurat przypadku, nie rozumiem. To jeden z niewielu dzialow gdzie wiele osob nie zwiazanych z armia, branza technomilitarna, ex tych i tych, tez osob interesujacych sie tematem tam pisalo madrze, nijako i glupio. Wiem transfer i koszta plus koniec miesiaca..., jednak nie jestem przekonany. Nie napisze "moim skromnym zdaniem" bo jak to czytam to sie loguje i zabieram transfer.
Mysle ze wspierac Forum beda tylko Ci z wojska i ex. Jednoczesnie obserwujac zanik branzowych portali - NFOW powinien bardziej przyciagac forumowiczow, bedac jakoscia i dystrybuowac wiedza. Jednak nie tematami typu - Godzilla versus Mechagodzilla. Tylko merytoryka postow i czestszymi wpisami czynnych zawodowcow.
 
 
Stamp 
Banita


Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 2623
Skąd: były Garnizon Polska
Wysłany: Czw 20 Cze, 2013   

No, panowie, bardzo ładnie. Jak teraz ktoś będzie chciał zaczerpnać wiedzy jak to napisał "i" jak sprzęgnąć RRC z ARK-U2, albo po prostu gdzie znaleźć jakąś instrukcję do sprzętu, to bedzie, oprócz tego że musi załozyć konto na forum, to jeszcze bedzie musiał czekać aż wpłynie przelew na odpowiednie konto. A sprawy bywają czasem pilne. Są tacy co chcą uzyskać tylko tą jedną poradę typu gdzie znaleźć katalog części, instrukcję itp. Jeżeli już mleko się rozlało, to proponuje utworzyć dla takich osób dział "Pomoc" lub "Porady praktyczne" albo "Eksploatacja sprzętu" nie tylko dla brązowych. Taka moja porada, za darmo. A jeszcze jedna porada (co tam, stać mnie;), układ forum generuje zbedny ruch, na przykład kiedy się zaloguję pojawia się zbedna (dla mnie) strona z komunikatem "zobacz posty nieprzeczytane" czy jakoś tak w tym stylu. Jeszcze nigdy nie skorzystałem z tego linku, a przecież dla chcących można go umieścić w formie przycisku na jednej z innych stron a nie na specjalnej oddzielnej stronie która musi się załadować (poza zbędnym transferm, strata czasu i nerwów). Jeśli chodzi o wpłatę na brązowego to nie interesuje mnie to, wolę zachować anonimowość i pewnie większości internautów tak ma.
_________________
"Byli czekiści nie istnieją." W. Putin
Ostatnio zmieniony przez Stamp Czw 20 Cze, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 20 Cze, 2013   

Stamp, no tak teraz to będzie trzeba się wysilić. Skandal w biały dzień. Żołnierzowi każą się wysilać, a przecież już sama jego służba to taki wysiłek, że całą resztę to powinni mu podać na tacy tz. rozwiązać problemy rodzinne, zdrowotne, zawodowe, służbowe itd itp.

Za darmo i z pocałowaniem w rączkę za tą ciężką służbę.


A może po prosty trzeba być przewidującym? Założyć konto szybciej i dorzucić się do platformy wymiany informacji, tak w ramach solidarności zawodowej ( ja co prawda w tej chwili nie korzystam, ale inni koledzy z wojska mają łatwiej).

Że i napisaniu PW do administracji i próby wysłania potwierdzenia przelewu nie wspomnę.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Czw 20 Cze, 2013   

Stamp napisał/a:
Jeśli chodzi o wpłatę na brązowego to nie interesuje mnie to, wolę zachować anonimowość i pewnie większości internautów tak ma.

Zdecyduj się, czy chodzi o anonimowość, czy liczysz, że inni będą utrzymywać to, co Cię (podobno) nie interesuje ale mimo to chcesz tworzyć kolejne działy? Niby chcesz pomagać, ale żeby Forum funkcjonowało a Ty mógłbyś dawać tutaj swoje "rady za darmo" - ktoś inny musi zrzucić się na transfer. Czyli: weźmy się i zróbcie... Gratuluję. :gent: M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
Wysłany: Czw 20 Cze, 2013   

Stamp napisał/a:
Jeśli chodzi o wpłatę na brązowego to nie interesuje mnie to, wolę zachować anonimowość i pewnie większości internautów tak ma.

:lanie:
Postawa prawie jak leminga: dadzą - dobrze, nie dadzą - popłaczemy i ... alleluja i do przodu.
Anonimowość? A co stoi przejść się na pocztę wypełnić przekaz i wpisać dane Jana Kowalskiego (w tytule wystarczy prawdziwy nick)? Jak się che to sposób pomocy zawsze się znajdzie. Ale .... albo się ma jaja, albo wydmuszki. Co to za żołnierz jak nie ma cojones?
A tak nawiasem mówiąc, żyjemy w Korei Płn? Ktoś ściga userów naszego forum? Ktos poniósł jakieś konsekwencje pomagając czy wspierając nasze forum? Czy admini lub modzi przekazali nieprawnie jakieś dane użytkownikiów? Jak do tej pory nie słyszalem o ani jednym takim przypadku.
Stamp, nie bądź Grodzki(a) :cool: :lol:
H.K. :bye:
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13564
Skąd: ---
Wysłany: Czw 20 Cze, 2013   

Stamp napisał/a:
Jeśli chodzi o wpłatę na brązowego to nie interesuje mnie to

A krzyż Ci na drogę.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group