Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: MK-J
Pią 18 Paź, 2013
Praca magisterka - misje
Opublikował Wiadomość
magistrantka 
1


Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 11
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

MK-J napisał/a:
Oczekujesz pomocy, a nawet nie podajesz kierunku studiów? Top secret? Mam nieodparte wrażenie, że są to jakieś dziennikarskie rewiry. A współpraca, o jakiej wspominasz musi być oparta na obustronnej szczerości a nie zasłanianiu się enigmatycznymi sformułowaniami o sile sugestii itp. :gent: M.


Od razu zaznaczam że nie są to żadne studia dziennikarskie i tak jak powiedziałam, nie zamierzam nikomu zaszkodzić. Gdyby to miało być dziennikarskie nie zwracałabym sie do wojskowych bo wiem i jak widać tutaj bardzo wyraźnie jakie jest podejście do takich kwestii. Jeśli chce ktoś pomóc, proszę o kontakt. Osoby niezainteresowane nie muszą wypowiadać się próbując mnie "rozpracować", ponieważ oczekuje poważnego podejścia do sprawy, i ciagnięcie za język nic nie da. Zgłosiłam się na forum po pomoc od osób które chcą,nie zamierzam przekonywać nikogo siłą, badanie oczywiscie jest dobrowolne. A do zainteresowanych, to tak jak już powiedziałam, na wszelkie pytania odpowiem w miare możliwości w PW.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

Moja opinia w tej sprawie jest taka, że albo magistrantka odpowie na zadane jej pytania, dokładnie wyjaśni wszelkie wątpliwości już opisane powyżej, albo dajmy sobie z tym spokój. Zawsze mam obawy, gdy ktoś deklaruje, że robi coś dla mojego dobra i powinienem mu być wdzięczny, pomimo, że go o to nikt nie prosił. Zawsze mam obawy, gdy ktoś zadaje mnóstwo pytań, a samemu nie chce na żadne odpowiedzieć. Zawsze mam obawy, gdy ktoś twierdzi, że z wojskowymi nie będzie łatwo itd. W świetle powyższego wydaje się, ze szkoda naszego czasu i transferu. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
magistrantka 
1


Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 11
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

Proszę o uważne czytanie, napisałam jasno, że odpowiem na pytania, ale na PW, więc nie wiem gdzie napisałam że nie odpowiem nikomu. Jeśli jesteście aż tak nieufni, proszę bardzo, znowu się powtórzę - nikogo nie zmuszam do udziału. Ogłoszenie zamieściłam dla osób które chcą wziąć udział, a jeśli chcą informacji bliższych to udziele ich jak najbardziej. Szkoda dyskusji, bo temat nie miał być do wykłócania, tylko do ogłoszenia, a dyskusję możemy przeprowadzić na PW. Ale widzę że większość boi sie mnie jak ognia ;) i póki jestem grzeczna i uprzejma to nic chyba tym nie zyskam.

Powiem szczerze że dyskusja w kółko o tym samym i maglowanie mnie ciągle o to samo na forum jest męczące, i nie taki jest cel mojego ogłoszenia. Powtórze po raz czwarty - jeśli jest ktoś zainteresowany, a widze mało osób na prawde zainteresowanych tym co pisze,więcej chętnych jest do sprawdzania i filtrowania mnie, to proszę o PW. Nie chce mi się w kółko powtarzać to co już pisałam kilkukrotnie, więc proszę o kontakt konkretne osoby na PW i mam nadzieje na wyrozumiałość z Waszej strony, chociaż zaczynam tracić tą nadzieje.

[ Dodano: Czw 17 Paź, 2013 ]
~~Ad~~ napisał/a:
Zawsze mam obawy, gdy ktoś deklaruje, że robi coś dla mojego dobra i powinienem mu być wdzięczny, pomimo, że go o to nikt nie prosił. Zawsze mam obawy, gdy ktoś zadaje mnóstwo pytań, a samemu nie chce na żadne odpowiedzieć.


Będe wdzięczna za nie wkładanie mi w ust słów których nie wypowiedziałam i bez nadinterpretacji bo robi się to nieznośne.
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

magistrantka napisał/a:
Przykro mi, ale nie moge udzielać takich informacji, wcześniej już napisałam temat zarysowany, wiecej informacji sprawi iż moje badanie nie będzie miało najmniejszego sensu, sugestia ma zbyt potężną moc

Jednak później
magistrantka napisał/a:
jak już powiedziałam, na wszelkie pytania odpowiem w miare możliwości w PW.

I ostatecznie
magistrantka napisał/a:
napisałam jasno, że odpowiem na pytania, ale na PW, więc nie wiem gdzie napisałam że nie odpowiem nikomu

magistrantka także napisał/a:
Żadne konsekwencje ani dane oczywiście nie zostaną udostępnione nikomu, gdyż nie chcę i nie muszę znać Waszych danych personalnych ; )

No to życzę powodzenia. Ciekawią mnie wnioski z takiej anonimowej ankiety (której jeszcze nie ma). Jaką masz gwarancję wiarygodności odpowiedzi?
I jeszcze jedno. Dlaczego sama odmawiając zawzięcie odpowiedzi Userom forum dyskusyjnego, na którym zwróciłaś się do nich o pomoc, równocześnie powtarzasz kilka razy swoje tezy o "trudnym i nieufnym środowisku"?

magistrantka napisał/a:
Ale widzę że większość boi sie mnie jak ognia ;) i póki jestem grzeczna i uprzejma to nic chyba tym nie zyskam.

To ostatnie zdanie niech każdy sam oceni... :gent: M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

MK-J napisał/a:
No to życzę powodzenia. Ciekawią mnie wnioski z takiej anonimowej ankiety (której jeszcze nie ma). Jaką masz gwarancję wiarygodności odpowiedzi?


A do czego potrzebne nazwiska? Takie anonimowe ankiety, przeprowadzane przez studentów psychologii UG (jako kierunek magistrantki obstawiam psychologię lub socjologię), a wykorzystywane w pracach magisterskich są standardem. Sam brałem udział w kilku.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

Jeżeli jednak ta praca magisterska miałaby pomóc środowisku (o czym w jednym z postów wspominała magistrantka), to nie przemawia do mnie anonimowa, wręcz korespondencyjna ankieta. Chyba, że grupa byłaby na tyle liczna aby zminimalizować statystycznie ryzyko przypadkowych (nie zgodnych z prawdą) odpowiedzi. Faktem jest, że praktycznie z każdego wyniku można wysnuwać jakieś wnioski. Kwestią do dyskusji pozostaje ich wartość poznawcza czy jakakolwiek inna. Chyba, że kogoś satysfakcjonuje taka sztuka dla sztuki... :cool: M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
magistrantka 
1


Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 11
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

MK-J istnieje coś takiego jak margines błędu, który oczywiście bierze się pod uwage w statystycznych badaniach. Oczywiście że ludzie mijają sie z prawdą, ale sugestywność jest gorsza od niewiedzy i niszczy badania statystyczne. Tak na prawdę osobom które tak dopytują zależy na wysokiej kontroli badania i rozpracowaniu go, czyli z góry osoby takie skreślam gdyż będą zupełnie niewiarygodne. Anonimowość jest czynnikiem zachęcającym do szczerych odpowiedzi, a moja ANKIETA nie ma być analizą czyichkolwiek wypowiedzi tylko bazować na zebranych statystykach stąd moje zdziwienie co do takich problemów i że tylko na tym forum spotkałam sie z taką dziwną reakcją, skoro mój własny ojciec (jako osoba bliska o której wspominałam) który jest osobą bardzo nieufną z fobią wszechobecnej "szarej sieci" nie ma problemów z wypełnieniem prostej kilkupytaniowej ankiety.

dlaczego wspominam o nieufności środowiska wojskowego? bo wiem jak jest,mam doświadczenie z tą grupą nie tylko w rodzinie i tutaj widać to doskonale gdyż wciąż potwierdzacie tą teze każdym kolejnym postem w którym próbujecie rozczłonować wszystko na czynniki pierwsze i znaleźć podstęp którego nie ma.

Oczywiście napisałam że nie moge zdradzić wszystkiego, bo prowadze badanie na pewnej grupie, nie będe tłumaczyć wszystkim forumowiczom czymże jest badanie, a tylko osobom które wezmą udział w mojej ankiecie,czyli tym, które podchodzą do tematu poważnie,a póki co poważnych zgłoszeń mam kilka, i to nie od osób które tu próbują mnie przegadać, tak więc na prawdę, ja nikogo nie zmuszam i jeśli ktoś ma zbyt wiele wątpliwości - proszę bardzo, nie trzeba brać udziału. Kto chce, ten sie do mnie zgłasza i tyle, nic na siłę, przynajmniej z mojej strony jak widać ; ]


i moze powiem dosadnie - opinia czy moja ankieta do Was przemawia jako wiarygodne badanie, czy anonimowość do Was przemawia jako wiarygodna metoda, zostawmy w ocenie promotora, który, moge zapewnić, na pewno nie zezwoliłby na badanie bez podstaw metodologicznych. Widze ze na tym forum wyznajecie zasade - młody nie ma prawa sie znać i podstawić pod ściane póki nie powie wszystkiego, przykro mi, ale znam się i o rzetelność mojej pracy nie musicie sie martwić. Uleganie presji takich osób jak te wypowiadające sie w temacie nic nie zmieni, a mogłaby tylko zaniżyć wiarygodność całego badania.Ponieważ praca magisterska nie jest dla mnie żartem, jeśli zamierzacie tak to traktować to podziękuje za dyskusję i szczerze dziękuje za pomoc tych, którzy temat wzięli na poważnie i zgłosili się do mnie prywatnie do udziału.


Tak więc upominam o nie przekrzykiwanie mnie, ponieważ to nic nie da. Swoją grupe ankietowanych i tak znajdę, a wyciąganie z kogoś na siłę informacji i prowokowanie dosyć nielogicznymi argumentami jest bezcelowe, tak więc proszę po raz ostatni - jeśli ktoś jest chętny, a boi się że zostanie to użyte w zły sposób, po napisaniu przeze mnie pracy otrzyma ją w nawet formie PDF jeśli zechce, do wglądu, nie ma problemu ;)

nie wiem o co chcecie jeszcze pytać tu na forum, bo ja do powiedzenia na temat moich osobistych kompetencji nic więcej nie mam, moge tylko zachęcić do wiadomości priv jeśli jest jeszcze ktoś chętny wziąć udział w ankiecie.
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 17 Paź, 2013   

magistrantka napisał/a:
Widze ze na tym forum wyznajecie zasade - młody nie ma prawa sie znać i podstawić pod ściane póki nie powie wszystkiego, przykro mi, ale znam się i o rzetelność mojej pracy nie musicie sie martwić.

Szybka jesteś. 9 postów, członkini od wczoraj, a stawiasz pewniki jakbyś przeczytała wszystkie tematy na Forum.
Co do znania sie na czymś, to zawsze trzeba posiąść jakąś wiedzę, potem związane z nią doświadczenie w praktycznym jej wykorzystaniu, a potem można się na tym znać. Niestety w związku z powyższym młodość zawsze będzie wykluczona z grupy znających sie na czymś.

Na koniec zalecam wstrzemięźliwość w osądach oraz spokojniejsze podejście do tematu. Zadałaś pytanie, nie chcesz wyjaśniać, to po prostu czekaj na zgloszenia od chcących Ci pomóc w Twojej pracy. Tylko tyle i aż tyle.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
magistrantka 
1


Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 11
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 18 Paź, 2013   

co do doświadczenia, mam większe niz niejedna osoba na tym forum.

a co do osądzania,to jesteście świetnym przykładem. To mój drugi przewód magisterski, i nie mam lat 20 tylko troche więcej, doświadczenie również, nawet nie wiecie jakie, więc osądzanie mnie jako "dziecko z dziennikarskiej" jest chyba również brakiem szacunku do mojej osoby i kultury osobistej, i powiem szczerze że zamiast współpracować, dosyć mocno zraziłam sie do Waszego towarzystwa jako przepompowanego formą. Spokojnym można być po 4 postach, nie po 9 użerania sie z absurdalnymi pytaniami ludzi którzy czują sie lepsi ode mnie nic o mnie nie wiedząc, do których podeszłam grzecznie i z kulturą,a dostałam liścia zwrotnego.

ja już powiedziałam swoje, kto chce potraktować moje ogłoszenie poważnie i na prawde chce komuś pomóc niech pisze. Reszcie dziękuje i upominam samych moderatorów,aby nie zaśmiecali forum i mojego posta skoro dostałam już pozwolenie na jego zamieszczenie, bo chyba nie spełniacie swojej roli rzetelnie.
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Pią 18 Paź, 2013   

magistrantka napisał/a:
osądzanie mnie jako "dziecko z dziennikarskiej" jest chyba również brakiem szacunku do mojej osoby i kultury osobistej

Czyżby jednak było coś na rzeczy? A może to Ty obrażasz zawód dziennikarza traktując sugestię jako swego rodzaju obelgę?
Cytat:
dosyć mocno zraziłam sie do Waszego towarzystwa jako przepompowanego formą

Powyższym obrażasz także wielu Userów Forum.
Cytat:
po 9 użerania sie z absurdalnymi pytaniami ludzi którzy czują sie lepsi ode mnie nic o mnie nie wiedząc, do których podeszłam grzecznie i z kulturą,a dostałam liścia zwrotnego

Dziwne, że Ty nic o nas nie wiedząc piszesz takie rzeczy. A pytania, które pozwoliłyby właśnie dowiedzieć się czegoś więcej o osobie, która (podobno :!: ) szuka tutaj pomocy - określasz mianem absurdalnych.
Cytat:
upominam samych moderatorów,aby nie zaśmiecali forum i mojego posta skoro dostałam już pozwolenie na jego zamieszczenie, bo chyba nie spełniacie swojej roli rzetelnie.


Chociaż moderatorzy w tym wątku pisali jako zwykli Użytkownicy (bo takimi przecież są) to jednak skomentuję powyższe jako moderator dedykując i polecając Twojej uwadze fragment Regulaminu Forum:
3. Podważanie autorytetu oraz krytyka Administratora/Moderatora na forum to droga do otrzymania ostrzeżenia. Jeżeli nie odpowiada Ci styl panujący na forum, to napisz do administratora forum, lub poszukaj sobie innego miejsca w sieci, gdzie będziesz mógł wyrażać swoje opinie w sposób, który Ci pasuje.

Myślę, że dalszy dialog nie ma sensu, bo - wybacz - ale zaczyna wyglądać na trollowanie lub swego rodzaju prowokację z Twojej strony. Chyba, że o to Ci właśnie chodziło. Od tej pory w tym wątku będę reagować wyłącznie jako moderator. Rzetelnie. :gent: M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4640
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Pią 18 Paź, 2013   

A nie przyszło Wam do głowy, że userka studiuje medioznwstwo albo komunikacje społeczną i tematem jej pracy jest budowanie opini publicznej na podstawie różnic pomiedzy prawdą na temat misji wykreowaną przez media a prawdą jaka jest w głowach misjonarzy?
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pią 18 Paź, 2013   

Na tym portalu kilka lat temu mieliśmy prowokatorkę w osobie wykładowczyni akademickiej - wielu z niesmakiem wspomina konwersacje z nią.

magistrantka napisał/a:
co do doświadczenia, mam większe niż niejedna osoba na tym forum.


Dobrze, że napisałaś słowo "niejedna", ale do skromnych nie należysz.
Nie możesz mieć do nikogo pretensji o to, że nie ufa osobie która na portalu społecznościowy pojawia się nagle pod pseudonimem (nickiem) i oświadcza, że potrzebuje bliżej niesprecyzowanych informacji które mogą się mieścić w kategoriach informacji niejawnych lub dóbr osobistych.
Jeżeli chcesz występować anonimowo pod pseudonimem oczekując oczekując korzyści intelektualnych to musisz, czy Tobie się to podoba czy nie, wypracować sobie markę u osób od których oczekujesz pożądanych informacji - dowieść że jesteś godna zaufania i nie obrażać się jak nastolatka, a Szanowna Koleżanka zachowała się lowelas który przy zawieraniu znajomości "bez ogródek" proponuje seks bez zabezpieczenia. Dlatego proszę nie mieć pretensji, że zostałaś przez Nas chłodno przyjęta.

magistrantka napisał/a:
Reszcie dziękuje i upominam samych moderatorów,aby nie zaśmiecali forum i mojego posta skoro dostałam już pozwolenie na jego zamieszczenie, bo chyba nie spełniacie swojej roli rzetelnie.


Wydaje mi się, że zgoda jednego z moderatorów na umieszczenie Twojego apelu nie zabrania pozostałym do wyrażania subiektywnych opinii zwłaszcza, że nie posługują "służbowym kolorem czcionki" - podżegasz do cenzury ?

Jak myślisz, ile ze strony prawnej warte jest takie przyrzeczenie:
Cytat:
Zapewniam też, że moja ankieta nie ma na celu sprawdzania jakiejkolwiek kwestii o której nie wolno mówić, bliska mi osoba była na misjii i wiem czym jest "tajemnica wojskowa" zwłaszcza wyczulona na tematy misyjne Żadne nieodpowiednie czy niewygodne pytanie nie padnie w ankiecie, chyba że nikomu nie będzie przeszkadzało takie pytanie,ale to tylko za zgodą uczestników. Żadne konsekwencje ani dane oczywiście nie zostaną udostępnione nikomu, gdyż nie chcę i nie muszę znać Waszych danych personalnych ; )


Bo moim skromnym zdaniem nic.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Pią 18 Paź, 2013   

PDT, wydaje się, że Twój podpis wskazuje na sedno problemu... :cool:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
Wysłany: Pią 18 Paź, 2013   

A mi tu pachnie butą i prowokacją dziennikarską rodem z TVN. Szybka w nastawieniu oraz osądzaniu środowiska do którego zwraca się z prośbą. I ta buta jest wskazówką (także niechlujność w pisaniu). Jak w bajce o "tymitumie".
Już miałem Ci pomóc (i namówić innych do tego), ale zraziłaś mnie do siebie swoją postawą. Gdybyś była w wojsku, to powiedziałbym Ci to samo, ale w krótkich, twardych żołnierskich słowach.
H.K. :bye:
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pią 18 Paź, 2013   

Henryk Kwinto napisał/a:
rodem z TVN.


Jeżeli to to prawda to łatwo byłoby wskazać kto się pod tym kryje.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group