Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyposażenie indywidualne
Opublikował Wiadomość
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Sob 17 Lut, 2024   

szczecin419 napisał/a:
Jak pamiętam Remov dobrze zrobił odprawiając z kwitem kilku forumowych znawców nie mających pojęcia na temat w którym wypowiadają się ( broń strzelecka).

Tak? "Specjalista" od broni, który nie wiedział, że zamek w pm-63 się cofa? Gratuluję autorytetów.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2451
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 17 Lut, 2024   

szczecin419 napisał/a:
Masa pierdół przebąkiwanych pod nosem


REMOV, weź już skończ. Może ich nabrałeś, ale nie mnie.
Tych werbalnych pierdów jakie z siebie wypuściłeś nawet nie będę komentował :D
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
Ostatnio zmieniony przez Gveir Sob 17 Lut, 2024, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Sob 17 Lut, 2024   

Spotkajmy się na ubitej ziemi.
Broń wybierzesz sam.

Nie chciałem tego pisać. Też skojarzyłem.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Stefan Fuglewicz
Gość Specjalny



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 3622
Wysłany: Sob 17 Lut, 2024   

Ojo joj. A co się tutaj tak nieprzyjemnie porobiło...?

To zanim krew się poleje, zmienię trochę temat.
Na zdjęciach nowszych kompletów osłon balistycznych (nazwa kamizelka nie jest już tutaj adekwatna, bo chroniony jest nie tylko korpus - należałoby wrócić chyba do tradycyjnego określania pancerz) widać element osłaniający szyję. Nie wiem jak to jest teraz określane, w zbroi płytowej podobną rolę pełnił obojczyk.
Z wyglądu przypomina nieco kołnierz ortopedyczny. Wie ktoś może, czy chroni w jakimś stopniu kręgosłup szyjny przy uderzeniu w głowę?
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2451
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 17 Lut, 2024   

Cóż Stefan, po prostu remov się znowu przypałętał tylko pod innym kontem.

Takie kołnierze, podobnie jak osłony na ramiona, krocze czy nerki, są wykonane z miękkich wkładów balistycznych. Co rozumiesz przez uderzenie w głowę? Poprzez upadek z wysokości, utratę pionu i upadek?
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
Unkas 
6


Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 1458
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 17 Lut, 2024   

Raczej szczecin419 to nie Remov choć potrafi pisać... zresztą jak widać ;)
Ale Gveir - weź to na klatę, przeczytaj jeszcze raz, prześledź zamówienia w Maskpolu i ich realizację... może inaczej spojrzysz na jego odpowiedź i swoje wątpliwości/pytanie.

Już tu podobne dyskusje o hełmach były - w końcu dochodziło do mądrości, kiedy to pocisk 9 mm jest zatrzymywany przez hełm ale to nic nie pomaga - bo urywa głowę (no ale w tych testach co na youtubie można znaleźć, to jakoś specjalnie hełmem nie rzuca, itd., itp.) :modli:
Potem ktoś wpadał z pytaniem jaka to jest energia na kręgosłupie po tej 9 albo odłamku (ile g.?) a jaka jest potrzebna, żeby zrobić krzywdę, przy której postawie strzeleckiej, ile amortyzuje hełm, itp. No i się kończyło. Tu odpowiedzi nie było.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2451
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 17 Lut, 2024   

Unkas napisał/a:
Raczej szczecin419 to nie Remov choć potrafi pisać... zresztą jak widać ;)
Ale Gveir - weź to na klatę, przeczytaj jeszcze raz, prześledź zamówienia w Maskpolu i ich realizację... może inaczej spojrzysz na jego odpowiedź i swoje wątpliwości/pytanie.

Już tu podobne dyskusje o hełmach były - w końcu dochodziło do mądrości, kiedy to pocisk 9 mm jest zatrzymywany przez hełm ale to nic nie pomaga - bo urywa głowę (no ale w tych testach co na youtubie można znaleźć, to jakoś specjalnie hełmem nie rzuca, itd., itp.) :modli:
Potem ktoś wpadał z pytaniem jaka to jest energia na kręgosłupie po tej 9 albo odłamku (ile g.?) a jaka jest potrzebna, żeby zrobić krzywdę, przy której postawie strzeleckiej, ile amortyzuje hełm, itp. No i się kończyło. Tu odpowiedzi nie było.


Co mam wziąć na klatę? Że artykuły jedno, a to co widzę to drugie? ;) Jeśli te zamówione hełmy rozmyły się po jednostkach, bo jest takie zapotrzebowanie to spoko - mam nadzieję, że trafiły w pierwszej kolejności do jednostek liniowych. Tam są najbardziej potrzebne.
Brakuje, by typ zaczął mi mówić - tak jak remov - że nie widziałem tego co widziałem oraz kłamię, albo mam halucynację :D
Nie zmienia to tego, że typ jest bucem i ma napuchnięte ego, a ja mam na takich uczulenie.

Nie wchodzę w głębszą dyskusję o jakiej wspomniałeś, bo się nie znam. To tematyka fizyki, znajomości uzbrojenia - rzeczy zaawansowane.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
szczecin419 
5
dobry hełm nigdy nie jest zły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 396
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 17 Lut, 2024   

Cytat:
Nie zmienia to tego, że typ jest bucem i ma napuchnięte ego, a ja mam na takich uczulenie.

Gveir pewnie tego nie możesz sobie wyobrazić, ale ja również nie mogę znieść buca jak to fajnie określiłeś o mentalności trepa z zapadłej jednostki powtarzającego slogany marnej jakości wyniesione z knajpy co podaje rozwodnione piwo.
Cytat:
że nie widziałem tego co widziałem oraz kłamię, albo mam halucynację
sam to powiedziałeś i w to jestem w stanie Tobie uwierzyć.
Cytat:
Nie wchodzę w głębszą dyskusję o jakiej wspomniałeś, bo się nie znam.

No wreszcie coś szczerze napisanego, ale po jakim czasie. Było od razu tak pisać.

Do Stefana.
Gveir ten
Cytat:
... widać element osłaniający szyję... Z wyglądu przypomina nieco kołnierz ortopedyczny.
nazwał prawidłowo kołnierzem.
To jest kołnierz wg definicji PN-V-87000, pkt 3.3
Resztę pytania uzupełnią zapewne znawcy kamizelek.

Gveir, pytanie do Ciebie, z którego fragmentu mojej wypowiedzi zacytowałeś zdanie "Masa pierdół przebąkiwanych pod nosem"??
To jest jakaś ordynarna manipulacja. Tym bardziej, że widać u Ciebie pisownię zrobioną innym krojem pisma. Potrafię sam napisać, ale żeby wkładać mi w tekst pisany takie spreparowane kawałki?
Oświadczam, że to zdanie nie jest moim i nie napisałem czegoś takiego.
Tutaj Gveir zagalopowałeś się za daleko. To co napisałeś wcześniej, przypomnę:
Cytat:
...oraz kłamię...
ma tutaj ewidentny ślad.
_________________
DARUŚ
 
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2451
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 17 Lut, 2024   

Remov, skończ już. Nudny jesteś.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
szczecin419 
5
dobry hełm nigdy nie jest zły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 396
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 17 Lut, 2024   

Ciach.
Zabrakło cywilnej odwagi? Znów brak argumentów?
Widać taki typ jak ty już tak ma.
Wszelkie inne kolejne uwagi i opinie kieruj na Berdyczów.
_________________
DARUŚ
 
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2451
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 17 Lut, 2024   

szczecin419 napisał/a:
Ciach.
Zabrakło cywilnej odwagi? Znów brak argumentów?
Widać taki typ jak ty już tak ma.
Wszelkie inne kolejne uwagi i opinie kieruj na Berdyczów.


Nie chcę mi się dyskutować z kimś kto ma ego większe niż Piąta Flota US Navy :D
Nie chcę mi się ujawniać gdzie służę, ale zapewniam Cię - nie jest to zielony garnizon.
Ten pogrubiony fragment zacytowany przeze mnie, a o który tak się spłakałeś jak małe dziecko, to podsumowanie Twoich pierdów werbalnych w moją stronę, ergo tego fragmentu gdzie się produkowałeś na mój temat.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
szczecin419 
5
dobry hełm nigdy nie jest zły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 396
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 17 Lut, 2024   

1. Źle mnie oceniłeś, bardziej VII.
2. Z wielką szkodą dla tego niezielonego garnizonu. Nie ujawniaj skąd bo będzie wstyd i poruta dla kumpli.
3. Użyłeś wyróżnienia na tym forum dla cytatów, a to jest manipulacja. Oddaję uwagę.
4.
Cytat:
ergo tego fragmentu gdzie się produkowałeś na mój temat.

No jeśli twój przełożony ma inne zdanie na twój temat niż ja to współczuję wszystkim wokół z niezielonego garnizonu. W takim wypadku nawet ten HP-05, o którym napisałeś
Cytat:
HP-05 w świetle wojny na Ukrainie nie są hełmem dla WP
nie należy się Tobie.
Będziesz jeszcze długo paradował w stalówce.
Nie wiesz co to jest Berdyczów, prawda?
Pisz tam, ponawiam apel.
_________________
DARUŚ
 
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2451
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 18 Lut, 2024   

szczecin419 napisał/a:
1. Źle mnie oceniłeś, bardziej VII.
2. Z wielką szkodą dla tego niezielonego garnizonu. Nie ujawniaj skąd bo będzie wstyd i poruta dla kumpli.
3. Użyłeś wyróżnienia na tym forum dla cytatów, a to jest manipulacja. Oddaję uwagę.
4.
Cytat:
ergo tego fragmentu gdzie się produkowałeś na mój temat.

No jeśli twój przełożony ma inne zdanie na twój temat niż ja to współczuję wszystkim wokół z niezielonego garnizonu. W takim wypadku nawet ten HP-05, o którym napisałeś
Cytat:
HP-05 w świetle wojny na Ukrainie nie są hełmem dla WP
nie należy się Tobie.
Będziesz jeszcze długo paradował w stalówce.
Nie wiesz co to jest Berdyczów, prawda?
Pisz tam, ponawiam apel.


Remov, skończ się produkować. Jesteś nudny.
Wszystko co tam pierdolisz o mnie, jest tak dalekie od prawdy jak Porto od Władywostoku. Swoje debilizmy na mój temat leć i zamelduj cioci na Helu.

Nie, HP-05 nie jest kandydatem na hełm podstawowy WP. Prędzej HP-04.
HP-05 powstały na fali mody dyktowanej przez specjalsów, wysoki hełm który nie kryje tak dobrze jak np. wz.2005.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
szczecin419 
5
dobry hełm nigdy nie jest zły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 396
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 18 Lut, 2024   

Gveir
Pierwsze dwa zdania jak zwykle ciach.
Nie używaj ordynarnych kapralskich słów, których używasz na swoim rewirze do jazdy na szmacie. Forum NFOW nie lubi i gani takie słownictwo. Jeśli nie wiesz to przeczytaj Regulamin tego forum punkt II.6. To tyle o kulturze słowa.

Cytat:
Nie, HP-05 nie jest kandydatem na hełm podstawowy WP. Prędzej HP-04.


Zauważ, że nikt z ostatnio wrzucających w ten temat swoich wypowiedzi nie pisze o HP-05 w kontekście pierwszego wyróżnionego zdania. W "dyskusji" tylko Ty rzucasz tym nazewnictwem. Nikt też nie kłóci się z Tobą łącznie ze mną na temat mniejszości czy wyższości jego walorów nad hełmem np. wz.2005 czy HP-04 o którym dalej.
Z determinacją pijanego trzymającego się płotu kolejny raz powtarzasz tę kwestię wyróżniając hełm HP-04. Nikt też nie pyta co ma być w przyszłości hełmem podstawowym bo w domyśle ma być... hełm model z programu TYTAN o czym piszący i wypowiadający się tutaj wiedzą lub nie. Kiedy, w jakich ilościach, jak będzie wyglądał ostatecznie i dla kogo ostatecznie ( wszyscy, część mniejsza lub większa stanu osobowego) zostanie wydany nie wiem i nie wiadomo. Czy będzie modelem podstawowym i z czego ostatecznie wykonanym, nie wiadomo. Jak na razie jest z prepregu aramidowego. To tak w wielkim skrócie o hełmie Tytan.
Jeśli chodzi o model HP-04. To, że wygląda fajnie i ładnie , nie zaprzeczam, lubię ten model. nie oznacza, że w myśl Twojego życzenia stanie się hełmem podstawowym. Jak na razie w WP funkcjonuje jako osłona głowy artylerzystów z Krabów i samobieżnych moździerzy RAK M120 na platformie kołowej i (chyba, nie jestem pewien czy już są, lub będą) gąsienicowej .
Oprócz WP ( w roli hełmofonów) jest używany w stosunkowo niewielkich ilościach w policji i SG.
Teraz nazewnictwo. Po raz pierwszy hełm HP-04 stał się po zmianie nazwy na HB-04 około maja 2017 r. właśnie na użytek artylerzystów w Krabach. Od kliku lat oficjalnie istniej już tylko i wyłącznie jako HB-04 ( patrz strona inter. producenta, katalogi Maskpolu). Mówimy oczywiście o modelu nowym, a nie o starych już użytkowanych żeby była jasność.
Jeżeli używasz symboli staraj się uwzględniać nowe obowiązujące nazewnictwo bo to ułatwi w dyskusji rozpoznawalność modeli. Jeżeli nie wiedziałeś o tym to już wiesz.
Jedziemy dalej.
Widzę niestety, że masz wielką niechęć do liczenia i słowa pisanego w różnych komunikatach zamieszczanych m.in. na stronie Twojego "chlebodawcy" choć mogę się mylić co do owego zatrudniającego. Otóż jak poczytasz sobie komunikat z 8.03.2023 zamieszczony choćby na portalu "Twojej instytucji macierzystej" , a może jest inaczej ?-znajdziesz szereg liczb. Po kilku prostych działaniach arytmetycznych ( nie trzeba kalkulatora) z dodawaniem i odejmowaniem wychodzi na jaw, że różnicach w zamówionych hełmach wz.2005 i HP-05 (o których już się tutaj wypowiedziałeś) wynosi 14 000 sztuk na korzyść wz.2005.
Przy zamówieniu z taką różnicą, sporą lub jak dla niektórych niewielką jak na taką ilość sumaryczną,- nie wynika jednoznacznie co w zamyśle zamawiającego było , że
Cytat:
... wysoki hełm który nie kryje tak dobrze jak np. wz.2005.

zamówił poszczególne ilości w takiej proporcji.
Hełmu HB-04 jak zauważysz nie było w zamówieniu. Niestety Twojej opinii w tej kwestii nie uwzględniono.
Wiem, że w Twoim standardzie opinia inna niż twoja jest :
Cytat:
Tych werbalnych pierdów jakie z siebie wypuściłeś nawet nie będę komentował

Zakładam, że teraz będzie zapewne ponownie tak samo z takim samym odzewem.

Mógłbym oczywiście w ramach ordynarnej riposty rzucić "mięsem" jak ty i zakończyć wywód, ale powstrzymuję się bo to nie mój poziom jeśli nie mam wiedzy i nic mam do powiedzenia.
Wszystkie informacje zawarte powyżej są dla forumowiczów zainteresowanych tematem hełmów, a nie tylko dla jednego użytkownika niby w polskim mundurze z jednostki, która nie jest w lesie.
Tak nawiasem, ciekawostka: hełmofony brytyjskie firmy RACAL ( hełmofon miękki + czerep kompozytowy) będące w części na wyposażeniu ah Krab nie sprawdzają się w boju. Warunki ich użytkowania w Ukrainie są destrukcyjne dla ich delikatnej kondycji.
_________________
DARUŚ
 
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2451
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 18 Lut, 2024   

Nudny jesteś z tym swoim przerośniętym ego. Z każdego Twojego zdania wylewa się ton omnibusa, który gnębiony w szkole, teraz dorobił się kompleksu wyższości i odbija sobie lata gnębienia.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group