Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sejm uchwalił ustawę o L-4 mundurowych
Opublikował Wiadomość
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 24 Sty, 2014   

Zwolnienie lekarskie jest w pewnym sensie samo w sobie absurdem.
Idzie człowiek do lekarza dostaje zwolnienie, ma leżeć w domu ale zanim zacznie leżeć to musi lecieć po lekarstwa do apteki i wrócić do domu. Jeśli mieszka sam to wypadałoby także kupić coś do jedzenia.
Ale może być inaczej - dostaje zwolnienie, mieszkam sam, ale 20 km dalej mieszka moja mama. Jak już mam leżeć to potrzebuje jednak pewnej pomocy, lepiej więc byłoby dla mojego zdrowia jakbym pojechał do mamy, tam dostanę wszystko czego mi trzeba do wyzdrowienia. Ale kontrola stwierdzi brak człowieka w miejscu zamieszkania, a miał leżeć.
Lekarz wystawia zwolnienie na tydzień, jakiś prorok z niego że wie że za tydzień wyzdrowieje? Ja zdrowieje za 2 dni. I co? Muszę dalej leżeć w łóżku. Ba, nie daj Boże kontrola porządniejsza, stwierdzą ze wyzdrowiałem. Moja wina że za wcześnie? I zarzucą oszukiwanie.
I tak można mnożyć przykłady że to nic wspólnego z logiką nie ma.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Pią 24 Sty, 2014   

FAZI 1 napisał/a:
cała ta ustawa ma na celu tylko jedno-zabranie 20% z uposażenia

Sądzę, że pan premier et consortes po raz kolejny zadziałali w myśl zasady "Panu Bogu - świeczkę, diabłu - ogarek". Długi czas przygotowywano grunt pod ukształtowanie w oczach rządnej krwi cywilnej opinii publicznej obrazu mundurowych jako pasożytów i krezusów. No i dokopano im (nam). Nie ważne, że od zabrania 20% służbom - nie przybędzie cywilom. Pan premier liczy, że takimi chwytami zyska opinię wielkiego sprawiedliwego. Śmiem wątpić. To wszystko dzieje się w ramach prób odwracania uwagi od nieudolności władzy na wielu płaszczyznach i przekierowania złości ludzi na innych. Divide et impera! Ale coraz więcej osób zaczyna dostrzegać fałsz takich działań. :( M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 24 Sty, 2014   

Coraz więcej to znaczy dalej mało. Zresztą kto wie, jak wygra opozycja czy nie przywrócą nam tego przywileju. Ale dla kraju to już nie ma znaczenia kto rządzi.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 24 Sty, 2014   

bolec71, wystarczyło tylko trochę pomyśleć na miejscu dowódców. W zwolnieniu było na przykład wpisywane czy wymaga leżenia w łóżku, można to było sprawdzić odwiedzając żołnierza. Tylko oznaczenie choroby jest niewidoczne na druku L4. Tych co pracowali w czasie zwolnień też można było sprawdzić. Wysyłanie "chorowitych" na komisje to też było narzędzie z którego nie korzystano. Pamiętaj że jak gdziekolwiek zachowały się dowody to wszystko jest do udowodnienia. No ale zawsze lepiej przejść po prostu do porządku dziennego, a nie stwarzać sobie dodatkową robotę do wykonania. Twierdzenie, że nic nie można było zrobić jest z gruntu fałszywe, bo albo był to kolega, albo było to po prostu lenistwo. To są jedyne wytłumaczenia braku działań.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
pampi 
5
To już 23 rok , końcowe odliczanie.....


Wiek: 51
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 678
Skąd: Moja Ojczyzna
Wysłany: Pią 24 Sty, 2014   

Ciekawe , naprawdę . Wiek emerytalny do 55 roku życia, opiniowanie co roku , podwyżki raz na cztery lata, 80 % za L - 4 itp.itd. Bardzo zachęcające do służby . :brawo:
 
 
Hejdaż 
1


Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: K-ów
Wysłany: Pią 24 Sty, 2014   

A co z żołnierzami pełniącymi obowiązki na wakujących stanowiskach? Tak, są takie wakaty, na które po kilka lub kilkanaście m-cy nie ma chętnych. Za pełnienie obowiązków za wakat w stopniu/korpusie wyższym otrzymywałem około 3,5% poborów na niego przewidzianych. Obecnie już emeryt, nie powiem, że to także zaważyło na mojej decyzji. Jak się pełni takie obowiązki to wiadomo, trzeba się sprężyć, to nie to samo co 2 tyg. zwolnienia kolegi, za które ma być 20%.
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Sob 25 Sty, 2014   

FAZI 1 napisał/a:
W zwolnieniu było na przykład wpisywane czy wymaga leżenia w łóżku, można to było sprawdzić odwiedzając żołnierza.


A ja miałem przypadki że podwładny wyjechał sobie w czasie zwolnienia do Zakopanego na narty (oficjalnie do brata leżeć) i co miałem jechac za nim 800 km i sprawdzać. Znalazłem na szczęście zdjęcia na NK i wyje..ałem go z okrętu na magazyny do lasu "za brudne buty" :!:
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sob 25 Sty, 2014   

bolec71 napisał/a:
nalazłem na szczęście zdjęcia na NK i wyje..ałem go z okrętu na magazyny do lasu "za brudne buty"


Niejeden już dokonał "aktu samopod********nia się" za pomocą N-K.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 25 Sty, 2014   

Jeden dowódca dostał zwolnienie lekarskie lekarza jednostki. Pojechał, zapukał do jego prywatnego gabinetu w czasie zwolnienia:
Dzień dobry,
Dzień dobry.
Wie Pan kim ja jestem?
Nie :D
Pana pracodawcą. No więc Pan już u nas nie pracuje.

Słowa sam ułożyłem do sytuacji.
Ale nie zawsze się tak da.
Co innego jak są ewidentne dowody, co innego jak ktoś na chama pracuje w czasie zwolnienia myśląc że jest bezkarny.
 
 
aquirre 
4
jedi



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 282
Skąd: UE
Wysłany: Sob 25 Sty, 2014   

Thikim, czy znasz jakiś przywilej, który raz nam zabrano i po zmianie ekipy rządzącej przywrócono? Jakoś nie mogę sobie przypomnieć żadnego, chyba, że jako przywilej uznamy, że żołnierz z oceną poniżej "4" z WF może dostać nagrodę.
Pamiętam za to jak politycy ówczesnej opozycji głośno krzyczeli na temat absurdalności powszechnych oświadczeń majątkowych a po dojściu do "koryta" przeszło im święte oburzenia (podobnie jak z abonamentem RTV).
Wszystkim chętnym do otrzymania kasy za chorującego towarzysza broni przypomnę tylko, że wcale nie jest, i nigdy nie było, intencją ustawodawcy aby doszło do bezpośredniego transferu. Standardem będzie, że obowiązki pełnić będzie Nowak, a doceniony zostanie Kowalski ;) Mowa jest tylko o zwiększeniu funduszu jednostki, a podział wewnętrzny nastąpi tak jak zwyczajowo odbywa się w naszych jednostkach. W jednych bardziej,w innych mniej transparentnie, ale to tyle. Nikt na chorobie bliźniego się nie wzmocni finansowo :) Ważne, że ładnie zabrzmiało w mediach :)
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 25 Sty, 2014   

bolec71, to był tylko przykład, ale sam dałeś przykład że jak się chce to można. Takich możliwości udowodnienia ściemniania jest mnóstwo, trzeba tylko chcieć.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
jeszcze wojskowy 
6
jeszcze wojskowy


Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 1290
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 25 Sty, 2014   

Jedno jest pewne na L4 20% w plecy, ale jest i plus utworzą nowe stanowiska wśród cywili i żołnierzy. Zołnierz zawodowy STE: mjr stanowisko- kontroler zwolnień, pracownik cywilny-pion głównego ksiegowego-obniżacz uposażenia, :cool: I tak to się skończy a jak ktoś będzie chciał to i tak pójdzie na L4 i jak będzie chciał to i tak będzie miał 100% Amen
 
 
Modrak 
5
Rezerwa kadrowa forever


Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 391
Skąd: Centrum
Wysłany: Sob 25 Sty, 2014   

Ptica napisał/a:
Do Prezydenta :czytam: , później Dziennik Ustaw i już.....
A za służby w dni wolne, święta itd wielkie G :x Myślę że "mundurowe rodziny" odpłacą tej zgrai obłudników "pięknym za nadobne" podczas wyborów :tongue10:

... najpierw ustawa trafi do Senatu, jeśli Senat zgłosi poprawki to wróci do Sejmu , sejm zagłosuje zgłoszone poprawki i dopiero do Prezydenta. Jeśli wszyscy uporają się z zapisami ustawy (Sejm, Senat i Prezydent) i ogłoszą ją Dziennikiem Ustaw w lutym to bedzie obowiązywać od 1 kwietnia , jeśli w marcu to od 1 maja 2014 itd ...., taki jest zapis wprowadzający ustawę. :zly4:
_________________
Modraczek
 
 
tfab 
3


Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 134
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Sob 25 Sty, 2014   

Piszecie o komisjach po zwolnieniach,a czy spotkaliście się kiedyś żeby jeden lekarz podważył orzeczenie drugiego?
 
 
jeszcze wojskowy 
6
jeszcze wojskowy


Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 1290
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 25 Sty, 2014   

tfab w jakim swiecie Ty żyjesz? zobacz co robią orzecznicy-lekarze w ZUS, zejdź na ziemię
:kartka: Już mi się nie chce pisać za co. Domyśl się. FAZI 1
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group