Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Pon 16 Mar, 2015
NFoW umiera
Opublikował Wiadomość
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Wto 10 Mar, 2015   

Henryk Kwinto napisał/a:
Choć nie wykluczam, że ten temat da do myślenia i przemyślenia pewne sprawy (obu stronom sporu). I tak pod tym względem forum ewoluuje.


Tak właśnie uważam - prowadzi to do swego rodzaju refleksji OBU stron, po której dochodzic może do regulacji.

Cytat:
ale nie w ten sposób


Nie ma dobrego sposobu, niestety.
Brakuje mechanizmu zwrotnego, to jest możliwości wywierania wpływu na moderatorów przez niemoderatorów.
To co opisujesz, a więc pojawiające się co jakiś czas dyskusje "jaka ta moderacja zła" to pewien wentyl bezpieczeństwa który MOŻE skutkować także i taką informacją zwrotną.

Cytat:
czy to wina moderacji czy samych userów, którzy od siebie nie potrafią zbyt wiele wykrzesać i wesprzeć?




Ale to uogólniamy czy przejdziemy na konkret?

W kontekście na przykład konkretnie zwrotu "gówniarz" użytego przez Fazi1, szczerze Ci powiem że jak najbardziej usiłowałem wiele wykrzesać
:gent:
Stąd jeszcze raz napiszę, że potwierzam spostrzeżenie i na temat że tak powiem, podwójnych standardów w zakresie wulgryzmów.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 10 Mar, 2015   

Żeby nie było - uważnie śledzę dyskusję. I wyciągam wnioski.
Masz rację michqq, że potrzeba sygnalizowania problemu tego czy innego, ale niech to ma jakiś głębszy sens.
Twierdzę, że wulgaryzm ma niekiedy taką ekspresję jak cała strona wywodu ą,ę ("bułkę przez bibułkę"). Dopuszczam więc od czasu do czasu tego typu "wyskoki". To nie forum dla grzecznych dziewczynek, ale i nadużywanie tego typu komunikacji słownej to zły, naganny przykład.
Co do "wykrzesania". O ile dobrze zrozumiałem Heńka, chodzi o bardziej merytoryczną dyskusję z zachowaniem przewodniego celu powstania Forum (vide: Regulamin I.12) oraz wymiany doświadczeń, umiejętności, wiedzy fachowej.
Co do wsparcia, od ponad 13 lat są problemy z utrzymaniem Forum. Od zawsze prosimy o wsparcie finansowe, bo utrzymanie kosztuje. Osobiście dokładam do tego "interesu" dość sporo ( moja lepsza połowa wścieka się na mnie za to i czasami "chce mnie zabić -0 tu dla ŻW i Prokuratury Wojskowej - tekst pisany kursywą jest żartobliwy i ironiczny , więc nie podlega KK $191.1 ;) ) A wystarczy co miesiąc złotówka i byśmy się rozwijali. A tak od pewnego czasu tkwimy w miejscu. Wszelkie modyfikacje kosztują i nie stać nas na to. Tak jak nie stać nas na to, żeby jeździć i lobbować za tą lub inną sprawą ws obronności. Po prostu.
Wsparcie także w trudnych sytuacjach, gdy trzeba wysłać petycję lub ją napisać. Chyba także o to H.K. chodziło.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   

Henryk Kwinto napisał/a:
i, czyżbyś zachorował na zaniki pamięci? Też jestem bardzo długo na forum i doskonale pamiętam zamordyzm, który panował gdy moderatorem był Prawie Emeryt.

Nigdy nie twierdziłem, że zgadzałem się z każdą decyzją P_E. Ba! Z wieloma się nie zgadzałem. Jak dobrze wiesz - to jedyne co może zrobić zwykły użytkownik: nie zgadzać się. Próba publicznego wyrażenia swojej opinii jest w 95% traktowana jako atak na moderatora i "stosownie" nagradzana. Ja ośmieliłem się wyrazić w tym wątku swoje zdanie. I szczerze przyznam, że spodziewałem się obrony przez atak.

Henryk Kwinto napisał/a:
I Ty teraz piszesz o cenzurze?

Czy mógłbyś przytoczyć moją wypowiedź o "cenzurze"? Gdyż nie przypominam sobie. Jedyne o czym pisałem w tym wątku, to o widocznym rugowaniu użytkowników. Widocznym dla każdego postronnego obserwatora różnych dyskusji.

Henryk Kwinto napisał/a:
Doskonale pamiętam jak płakałeś z tego powodu (szkoda, że część tematów uległa anihilacji :( , bo byłby świetny przykład).

No i proszę - sam wpisujesz się w manierę typu "gówniarz". Czy kiedykolwiek płakałem w swoim życiu? Tak, płakałem. Zawsze po śmierci bliskiej mi osoby.

Henryk Kwinto napisał/a:
Pamiętam też jak później broniłeś gdy P_E odszedł. Ciekawe dlaczego.

Gdyż uważałem, że bilans jego moderacji był na duży plus.

Henryk Kwinto napisał/a:
Ktoś kto nigdy nie odpowiadał za takie przedsięwzięcia ciężko pojąć, że bycie moderatorem to także odpowiedzialność. Nie tylko za wizerunek, powagę, ale i odpowiedzialność karną. Trzymanie się pewnych reguł. Wiem coś o tym, bo na kilku forach byłem moderatorem.

To jest kreacja Twoich wyobrażeń. Pewnie Cię zaskoczę. Lub zgoła - zadziwię. Mam znakomite porównanie, gdyż przez cztery lata byłem administratorem pewnego forum dyskusyjnego. I siłą rzeczy - jednocześnie na nim moderowałem.
Pewnie o tym nie wiesz ale to ja pierwszy zastosowałem u siebie system ostrzeżeń. I to ja podrzuciłem później ten pomysł administracji NFoW.

Henryk Kwinto napisał/a:
A skąd nagłe taki atak na moderację?

Jeśli każdą odwagę do wyrażenia krytyki nazywał będziesz atakiem, to na takiej płaszczyźnie rzeczywiście nie warto rozmawiać.

Co do pozostałej części Twojej wypowiedzi, to w zasadzie odpowiedzi na nią już udzieliłem powyżej.

Jak zapewne zauważyłeś, można napisać post w dyskusji bez używania określeń typu: płakałeś, jęczenie, itp. Choć i tak cieszę się, że nie użyłeś dla poparcia swojego stanowiska słowa gówniarz.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   

i, faktycznie , nie użyłeś słowa cenzura, ale z Twojego postu można było wywnioskować, że tak właśnie myślisz.
Jak inaczej zinterpretować Twoją wypowiedź:
i napisał/a:
Takiego zamordyzmu jaki dziś zobaczyłem nie widziałem jeszcze na NFoW.
Nawet niewinnych karzą.
?

Co do "płakania" - czy trzeba tłumaczyć inteligentnemu człowiekowi co to oznacza? Może faktycznie należy napisać elaborat z wieloma mądrymi słowami dla określenia narzekania?

O P_E już nie piszę, bo nie widzę sensu.

Pomimo, że zarejestrowałem się później od Ciebie (na początku można było pisać jako niezalogowany/zarejestrowany), to pamiętam TO forum od początku. I od początku był system ostrzeżeń, więc nie przypisuj sobie tego czego nie jesteś autorem.
i napisał/a:
Jeśli każdą odwagę do wyrażenia krytyki nazywał będziesz atakiem, to na takiej płaszczyźnie rzeczywiście nie warto rozmawiać.

Przepraszam, ale rzuciłeś zdaniem (powyżej cytat) o zamordyzmie i uważasz to za konstruktywną krytykę? Wg mnie, to typowy atak bez podania przyczyny.

A co do "gówniarza" - sam właśnie użyłeś tego sformułowania. :roll: W moim ponad 50-letnim życiu używało się tego określenia w rożnych kontekstach. :D

No i - warto rozmawiać :)
H.K. :bye:
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   

Odniosę się tylko do tej części Twojej wypowiedzi:
Henryk Kwinto napisał/a:
Pomimo, że zarejestrowałem się później od Ciebie (na początku można było pisać jako niezalogowany/zarejestrowany), to pamiętam TO forum od początku. I od początku był system ostrzeżeń, więc nie przypisuj sobie tego czego nie jesteś autorem.

Wielokrotnie pisałem na NFoW, iż nie jestem tego forum archiwizatorem. Nie zapisuję wypowiedzi, nie robię "skrinów" ekranu. Zerknąłem do prywatnych wiadomości. Niestety, zachowały się tylko te od 2011. roku. Nie mogę zatem przytoczyć Ci tej mojej wiadomości, w której postulowałem wprowadzenie na NFoW systemu ostrzeżeń.

Już raz zarzuciłeś mi demencję. Teraz zaś piszesz nieprawdę. Pisywałem na NFoW przed wymogiem rejestracji. A i długo po wymogu rejestracji nie był tu używany system ostrzeżeń. Ale zapewne Stevie pamięta.

Byłbym zatem ostrożny z takimi oskarżeniami. Czy Ci się to podoba, czy nie, to ja podsunąłem ówczesnej administracji ten pomysł. W jednym masz rację: nie pamiętam, do kogo wtedy napisałem. A już sprawdzić tego nie mogę.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   

Szczerze mówiąc, nie pamiętam tak dawno to było :-o
System ostrzeżeń jest wbudowany w skrypt.

Zresztą, nie ma o co kruszyć kopii. Widzę, że i jednemu, i drugiemu zależy na jakości Forum, a to jest bardzo ważne :viktoria:

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   

Masz rację - jest wbudowany w phpBB. I to ja zaproponowałem Wam skorzystanie z niego. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Jok 
Banita
Jok vel Heniek86 vel Ad


Wiek: 69
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 247
Skąd: z Polski
Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   

Jestem na NFoW prawie od samego początku. Zawsze próbowałem mieć swoje zdanie, a nie tylko zdanie jedynie słuszne. Za swoje zdanie w różnych tematach zostałem wyrzucony, ale się tego nie wstydzę. Ci co mnie znają, to wiedzą, że moje kolejne odsłony (obecnie w opisie pod nickiem) nie trudno było rozszyfrować. Żeby FAZI 1 nie używał argumentu typu - wszyscy wiemy kim jesteś- to właśnie dlatego ten opis wstawiłem.

Co do głosu "i", to jak wiecie sam wielokrotnie próbowałem kruszyć beton nie tylko w MON, ale i tu na tym Forum, gdzie nie tylko ja spotkałem się z oporem materii, ostracyzmem itd.
"I", jak by bardziej przycisnął, to zapewne spotkał by się ze ścianą, a na końcu z banem. Kiedyś cokolwiek próbował zrobić w tej kwestii Gecko, ale obecnie jako moderacja to jakby temat przestał go interesować. Chodzi mi głownie o zapisy regulaminu, których moderacja nie stosuje, albo stosuje wybiórczo i zazwyczaj na swoją korzyść. O czym wspominał też "i".
Ten sposób dyktatorski, w dodatku niesprawiedliwy bo oparty na "widzi misie" moderacji styl zarządzania i dyscyplinowania użytkowników prowadzi do tego, że wypacza się dyskusję na istotne problemy. Wielu cennym użytkowników , a tym samym cennych głosów na istotne sprawy i problemy naszego życia nie tylko wojskowego, bo nie samym wojskiem człowiek żyje, nigdy nie przebije się do szerszego audytorium. Tak wielu użytkowników już z nami nie ma, bo nie mieli ochoty udowadniać, że nie są wielbłądami, a mają tylko odmienne poglądy. Szkoda, że za poglądy i postawy można w dzisiejszych czasach doświadczać sankcji.
Jeszcze raz powtarzam, ja się swoich poglądów nie wstydzę, a na Forum mi zależy, bo przez lata mogłem prowadzić liczne dyskusje, wymiany poglądów, zdobywać informacje lub dzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami, doświadczaniem i bezinteresowną pomocą.

Skoro Stevie twierdzisz, że wszytko śledzisz, analizujesz i starasz się wyciągać wnioski, to może i te wpisy do czegoś konstruktywnego Cię doprowadzą, czego Tobie i nam wszystkim życzę.
Pozdrowienia dla "i"!
_________________
"W Polsce są zazwyczaj dwa wyjścia z sytuacji: normalne i nadprzyrodzone. Normalne jest takie, że z nieba schodzą zastępy aniołów i robią za nas. A nadprzyrodzone - kiedy sami weźmiemy się do roboty." Tadeusz Konwicki
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4640
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   

Niejako czuję się wywołany do tablicy. Pamiętasz co Ci pisałem? Nie chodzi o to co się mówi ale jak się mówi. O każdej sprawie można pisać w sposób, który razi i w sposób który zmusza do przemyśleń. To, że zostałem przyjęty w poczet Modów nie znaczy, że zmieniłem postrzeganie świata. Podstawą każdej dyskusji (moim zdaniem i według wyznawanych przez ze mnie zasad) jest wzajemny szacunek dyskutantów i szacunek do tematu i bohaterów postów. Jeżeli ktoś zaczyna w każdym temacie bez względu na to czego dotyczy schodzić do jednego dwóch wątków to jak to traktować? jeszcze tylko brakuje by w wątku o pistolecie WIST, poprzez grę w karty, piki, kolor czarny i już poprzez sutannę wyjść na temat kościoła a wtedy nagle ozywają niektórzy dyskutanci. Druga ścieżka to hasło Ukraina. Wystarczy że jak ktoś założy wątek o zamkach polskich na Ukrainie to po 4-6 stronach dowiemy się o rzezi Wołyńskiej. To jest męczące. nawet nie pomogło założenie wątku o tym tragicznym wydarzeniu. tam dyskusja zakończyła się 23 lutego. Mało było? nawet do wątku o bitwach i potencjale próbowano wsadzić "zdrajców i niepewnych narodowościowo Ukraińców" i na 100 % jakby pozwolił to temat zszedłby na rzeż Wołyńska a dla zachowania pozorów trzymania tematu to liczono by różnicę potencjałów siekiery i głowy ludzkiej.
Nie chodzi o zabijanie zdania czy prawa do własnego zdania ale o zachowanie poziomu dyskusji i używanie argumentów adekwatnych do tematu. Dzięki temu, że pewne osoby nie pozwalają na te wszystkie wycieczki to nie dyskutujemy we wszystkich watkach o polityce, kościele, Wołyniu i banderowcach. pisałem Ci kiedyś zacietrzewieniem nie da rady. Stanie murem powoduje mur z drugiej strony. Co drugi krzyczy zmienić regulamin. może i racja. Ale najpierw proponuję nauczyć się go przestrzegać. Ma ktoś problem z wolnością słowa? proste. Zakłada własne forum i ustala własne zasady. Che ktoś zmian? jest procedura opisana w regulaminie jak się to robi. Tylko, że trzeba czytać ten regulamin i go stosować. I działa. jak się ma odpowiednie argumenty to działa. Przykład zmiany punktu dotyczącego tematów politycznych. Ty się burzysz, ze ciągle Mody cię pouczają. A co robisz TY? Pouczasz ciągle modów. Wieczny problem. gdyby to była prawda, że te wszystkie posty wylatują bo napisał je dany użytkownik, który z zasady ma być udupiony przez Modów to nie miałbyś ani jednego postu. A tu nie chodzi o użytkownika który pisze ale o sposób w jaki przekazywane są myśli użytkownika. tylko tyle i aż tyle.
Pozdrawiam
P.S.
Myślałem, że masz lepsze zdanie o mnie, ale widocznie myliłem się skoro uważasz, że zostanie Modem spowoduje u mnie zmiany mentalne. Nie znasz mojego charakteru skoro tak myślisz.
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   

Jok napisał/a:
ja się swoich poglądów nie wstydzę

Ale to nie znaczy, że musiałeś pisać w stylu Faktów i Mitów jak była dyskusja o KK. I takie między innymi zachowania skłaniają do uciszania w zarodku tego typu dyskusji.

Już raz pisałem. Kiedyś były Tu tylko tematy neutralne, o wojsku. Tematy typu Tanie Państwo bardzo łatwo mogą stać się zarzewiem konfliktów personalnych dlatego nawet delikatne odstępstwa są usuwane żeby nie powodować waśni. Podam może drastyczny przykład użytkownika Natipak. Po dwóch postach zaczynał sie tak rozkręcać że nie można było przejść obojętnie wobec jego tekstu, a na poprawianie ok. 20 zwrotów w każdym z tekstów zabrakło by czasu nawet dla 10 moderatorów. Tak więc teksty wylatywały w kosmos całe.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   

Gecko, dziękuję. Zgrabnie to ująłeś. Wielokrotnie o tym pisaliśmy w różny sposób (w podobnym tonie), ale nie do wszystkich to dociera. Szkoda, bo ten czas można by poświęcić na inne tematy.
Jok, wiesz doskonale, że wiedzieliśmy o Twoich nowych wcieleniach i samo to, że otrzymywałeś kolejne szanse pod innymi nickami (byli tacy co mieli kilkanaście takich szans) świadczy o naszej cierpliwości i wyrozumiałości do Ciebie. Więc raczej powinieneś być ostatnim, który narzeka.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   

Nie podawajmy na potwierdzenie swojej słuszności postępowania przykładów skrajnych. Natipak też dostałby ode mnie bana. Jak i wielu innych. Warunek: po ostrzeżeniu. A nie po przysłowiowej dwururce. Uzupełnionej kolejną przez drugiego moderatora.

Nigdy natomiast nie wyrugowałbym z Forum ludzi, którzy nie zgadzają się z moim zdaniem.
Na ten przykład Henryk Kwinto nie zgadza się z moim zdaniem. Ale ja jego zdanie szanuję. I nawet by mi do głowy nie przyszło rugować go za to, iż jego osąd jest odmienny do mojego.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 11 Mar, 2015   

i, Natipak nie został uziemiony raz tylko co najmniej 4/5 razy. Pierwsze dwa razy ostrzeżenia szły w normalnej kolejności od żółtej kartki poprzez pojedyncze paski, ale ileż można się bawić z jednym jak do obrobienia jest kilku takich. No ale Ty widzisz tylko to co chcesz widzieć. Następnym skrajnym przykładem był/jest dziamdziak. Nawet nie wiesz jak trudno było mu dawać kartki albo paski (no ale dla Ciebie to moderator jest tym złym), ale to było dokładnie to co opisał Gecko. Każdy trącający Ukrainą temat to był dla niego powód do pisania o Rzezi Wołyńskiej. Super pisał, czytało się jego posty z zaciekawieniem ale to nie była droga do zaakceptowania.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
Jok 
Banita
Jok vel Heniek86 vel Ad


Wiek: 69
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 247
Skąd: z Polski
Wysłany: Czw 12 Mar, 2015   

Nie dziwię się, że moderacja z administracją bronią swojego stanowiska jak niepodległości. Nie dziwcie się też temu, że część użytkowników też broni swojego stanowiska pomimo stania na przegranej pozycji w sytuacji jednostronnego dyktatu. Merytorycznie nadal nie uzyskaliśmy wyjaśnień odnośnie niestosowania się władz do regulaminu i działowania według uznania. Argument typu, bo mogę, lub załóż sobie swoje forum jest poniżej krytyki.
Odpowiedzi typu "huzia na Józia" , a ty masz rude włosy, albo nie lubimy twojego sposobu wypowiadania się, stylu albo wypowiadasz się poniżej poziomu, też świadczą o czymś.


Darujcie sobie też ten protekcjonalny ton w stosunku do mnie, bo to jest przynajmniej niegrzeczne, a dosadniej to jest to zwykłe... i do tego poniżej poziomu.

Gecko, nie oceniam Cię źle, ale takie odniosłem wrażenie po zmianie Twojego statusu, chyba wolno mieć jeszcze swoje odczucia...? Aha, chyba sam też rozumiesz jak to jest gdy Cię ktoś niesprawiedliwie ocenia i postrzega...:)

[ Dodano: Czw 12 Mar, 2015 ]
Co do kolejnych moich wcieleń, to ja zostałem do nich zmuszony, ale był czas, że nawet admini i moderatorzy mieli jednocześnie różne wcielenia, prawda..? Tak więc jakiś to dziwny zarzut i do tego poniżej poziomu:(
_________________
"W Polsce są zazwyczaj dwa wyjścia z sytuacji: normalne i nadprzyrodzone. Normalne jest takie, że z nieba schodzą zastępy aniołów i robią za nas. A nadprzyrodzone - kiedy sami weźmiemy się do roboty." Tadeusz Konwicki
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Czw 12 Mar, 2015   

"NFoW umiera", ale dyskusja w "hospicjum" nadzwyczaj ożywiona.
Jok napisał/a:
Merytorycznie nadal nie uzyskaliśmy wyjaśnień odnośnie niestosowania się władz do regulaminu i działowania według uznania.

Może wreszcie wskazałbyś punkt regulaminu, z którego wywodzisz powyższe :?:

Zastanawia mnie, czy niektórzy:
-nie czytają regulaminu w ogóle,
-nie rozumieją zapisów regulaminu,
-mają regulamin w... głębokim poważaniu,
-są masochistami, bo nie podobają się im zasady Forum opisane regulaminem a mimo to są nadal z nami,
-chcą zostać męczennikami użalając się nad losem Usera prześladowanego przez wredną moderację
.

Jest bardzo wiele dziedzin, miejsc, których funkcjonowanie ubrane jest w jakieś ramy (często zwane regulaminem). Najlepszym przykładem jest służba w SZ RP. Niemal wszystko uregulowane jest zapisami regulaminów (dodatkowo ustaw, rozporządzeń, wytycznych itp.). W szeregi SZ wstępuje się dobrowolnie. Nie wyobrażam sobie, aby żołnierze kontestowali zasady regulaminu, których byli świadomi podejmując decyzję o służbie zawodowej.

Dlatego czasami dziwi mnie zachowanie niektórych Kolegów, którzy tutaj mają pewne reguły w doopie. Czy to chęć odreagowania, "anonimowego" dokopania społecznie zapieprzającej tzw. "władzy", czy wreszcie leczenia jakichś kompleksów i podbudowania własnego ego :?:

Wszystko się zmienia, Forum - także. I nie dlatego, że moderacja działa tak, a nie inaczej. Rzeczywistość dookoła nas jest dziś inna niż choćby rok temu. Mam nadzieję, że przynajmniej za to nie obarczycie winą Adminów i Modów...
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group