Strona Główna

<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Okręt Obrony Wybrzeża - wizja
Opublikował Wiadomość
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun

Wysłany: Pią 06 Lis, 2020   

Dokładnie tak Michqq. :brawo:

To co napisał Porze to jakby wyciągać wnioski na temat przyszłej pełnoskalowej wojny na podstawie sztacheta party w remizie.

Na Ukrainie istniały bardzo specyficzne warunki. Geograficzne, socjologiczne, itp. Sama obecność sił rosyjskich praktycznie w tym samym miejscu co rosyjskich.

Na Bałtyku to najbliżej do Bałtijska. Co naszej MW Rosjanie zajmą w Bałtijsku?

porze 
7
porze

Ja rozumiem, że geopolityka nie każdego interesuje.

Otóż Ukraina to był kontratak ideologiczny.

Wcześniej wszyscy obstawiali rozpad Rosji.

Kaliningrad miał być republiką separatystów.

Putin ma Alzhaimera a formoza zajmie to, co jej sealsi wskażą

Tajny znak to karta stałego klienta biedronki a dla oficerow zeszyt z wklejkami fajniakow.

Taki splot lokalny.

Tajny protokół do umowy Pompeo - Hing Wang Yi.
Ostatnio zmieniony przez porze Pią 06 Lis, 2020, w całości zmieniany 1 raz  

Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun

Zanim dojdzie się do geopolityki to jeszcze warto byłoby mieć pojęcie o podstawowej geografii.

porze 
7
porze

a co masz za problem z geografią? Flota bałtycka sowietów to Łotysze Estonczycy a nawet Mołdawianie.

Pozorna rusyfikacja.

Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun

To nie ja mam problem. Nie chcę wskazywać palcem w Twoim kierunku ponieważ nauczono mnie, że to nieładnie tak robić więc staram się ukierunkować nieco delikatniej.

To co napisałeś o zajęciu jednostek ukraińskich nie jest geopolityką. To było konkretne działanie możliwe ze względu głównie na geografię. Tą "słusznie (nie)minioną" jak i ówczesną. Gdybyś nie wiedział to na Krymie Rosjanie mieli własne siły zbrojne, wówczas jeszcze legalnie. I dzięki temu mogli zrobić to co zrobili. W dodatku Ci co zajmowali i Ci zajmowani to nie bardzo się różnili. W sumie do niedawna to się nie różnili.

Niby sporo się zmieniło i niby była Ukraina i FR ale sporo z tego było mocno teoretyczne i nawet sama teoria chyba nie wiedziała jaka ma być. I jak przyszło co do czego to plik "działanie.exe" się zawiesił. Norma. Program miał nową nazwę ale zmienne i większość kodu pozostała stara. Kilka linijek nowego kodu napisał Hindus na umowie o zlecenie. Bo taniej. A stary programista miał backdoory.

porze 
7
porze

dla takich jak ty sie nie różnili

pies, lis, wilk,kojot, szakal tyniie odrozniasz

a Indiana Jones ukrainski akcent w rosyjskim słyszał

tam szło o kase, kupili ich i tyle

Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun

Nie denerwuj się bo to szkodzi Twojej ortografii i interpunkcji.

Jakbyś zajrzał do wątku o zwierzętach to napisałem tam dziś jak to myśliwy "pomylił się" i zastrzelił tego 16 latka z Kazachstanu. A inny pomylił konia z dzikiem. Ja myśliwym nie jestem więc odróżniam ;p

Porze cokolwiek planujemy z SZ to to musi mieć odniesienie do naszej sytuacji. Nie powinno się opierać na czymś, co nie ma odniesienia większego odnośnie naszej sytuacji. Bez względu na to czy rozmawiamy o MW, PSP czy WL.

Z konfliktu na Ukrainie to dla nas największym wnioskiem, który my ignorujemy, jest kwestia gotowości bojowej, czasu reakcji oraz bezsensu jednostek "siedzących na workach". Lepsze 2 czy 3 dywizje w garści niż 4 na mapie :cool:

michqq 
10

Wojciech Łabuć napisał/a:
Z konfliktu na Ukrainie to dla nas największym wnioskiem, który my ignorujemy, jest kwestia gotowości bojowej, czasu reakcji oraz bezsensu jednostek "siedzących na workach". Lepsze 2 dywizje w garści niż 4 na mapie

Z konfliktu na ukrainie wniosków możńa wyciągnąć więcej i roznorodne, ale to może nie ten temat...
Co do gotowości bojowej i rozwijalności to najbardziej mi sie podoba przedstawiana tu przez kogoś koncepcja "puchnących batalionów i dywizjonów" w Wojskach Lądowych.

Żeby w czasie P batalion miał te np 31 wozów bojowych, ale gotowych "od ręki", natomiast żeby na czas W przewidywano batalionową strukturę po te 50kilka, zagarażowaną i zaworkowaną, a rozwijaną jeśli jest na to czas.

W rezultacie struktury powyżejbatalionowe, brygad i dywizji, byłyby identyczne w czasie P i W, bez planów rozwijania na tym akurat szczeblu, natomiast "regulowanie" byłoby tylko na szczeblu batalion/dywizjon.

Hm.
:gent:

Cytat:
Lepsze 2 czy 3 dywizje w garści niż 4 na mapie

A może własnie cztery dywizje ale z regulowanymi batalionami?
i przy każdej okazji. (Modlitwa św. Tomasza)

Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun

Kwestia do dyskusji. Ale dla mnie najpierw te 2 -3 z odpowiednim zabezpieczeniem, wsparciem, rozpoznaniem. A jaka forma batalionu to sprawa do dalszego rozważania. I moim zdaniem nie trzeba było rumakować z jednolitym WOT. Można było pomyśleć o rozwijaniu jednostek w oparciu o WOT w niektórych regionach. Niemniej, znów moim zdaniem, kluczowe jest, że jak się robi gorąco to liczy się czas reakcji i to zgranymi jednostkami. Z odpowiednim zabezpieczeniem, w tym plot, świadomych tego co się dzieje dookoła. Z artylerią będącą w stanie pomóc i wesprzeć oraz ułatwiać działanie przez zdolność do szybkiego i głębokiego porażenia przeciwnika aby jak najbardziej zdezorganizować przeciwnika i dać szansę na jak najoptymalniejsze wykorzystanie tych skromnych sił, które będziemy mieć.

Dla mnie to nawet możemy przejść na pułki zamiast brygad. Szczególnie jeśli to byłoby coś w rodzaju nie istniejących już kawalerzystów US Army. W sumie jednak cokolwiek byle nie na workach.

porze 
7
porze

Bezwład decyzyjny byl skutkiem dezorientacji w temacie legalności władzy i korupcji

Konsolidacja Rosjan vs. ogłupienie Ukrainców.

Operacja specjalna.

Tak sie dzis wygrywa.

Brzytwa 
6

No dobra, 39 stron wizji ORP i co dalej? :-o

Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun

To co ze stępką pod prom.

Brzytwa 
6

Schowali aby nie ukradli, albo stoczniowcy sami sprzedali na złom.

porze 
7
porze

Wysłany: Pon 09 Lis, 2020   

Dla tych, którym sie wydaje, ze znają geografię - tekst o tym, że nie Krym miał być republiką separatystyczną, a Królewiec.

https://www.polityka.pl/t...rt-stalina.read

Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun

Wysłany: Pon 09 Lis, 2020   

I? Nadal pozostaje aktualne moje pytanie czy spodziewasz się, że Rosja zajmie nasze okręty bazujące w Bałtijsku?

Podpowiadam, że aby geograficznie to co napisałeś miało sens to okręty Floty Bałtyckiej musiałyby ponownie stacjonować w Świnoujściu. A nie bazują od 28 lat. Na wypadek gdybyś nie wierzył:

https://www.polskieradio....jska-radzieckie

https://www.iswinoujscie.pl/artykuly/11244/

Odpowiedz do tematu