Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkolenia rezerwistów - mobilizacja
Opublikował Wiadomość
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Niedługo obowiązek meldunkowy ma być zniesiony i co wtedy ??
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Pan 
5


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: zza miedzy
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Szukałem przepisów na ten temat, i jedyne co znalazłem to to, że rozporządzenie w tej sprawie, aktualizowane jeszcze w 2012 roku, już nie obowiązuje:

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 1 czerwca 2004 r. w sprawie wojskowego obowiązku meldunkowego, obowiązku powiadamiania wojskowego komendanta uzupełnień oraz uzyskiwania zezwolenia na wyjazd i pobyt za granicą
Tekst ogłoszony: pdf D20041480.pdf
Status aktu prawnego: uznany za uchylony
Data ogłoszenia: 2004-06-19
Data wydania: 2004-06-01
Data wejścia w życie: 2004-07-01
Data obowiązywania: 2004-07-01
Data uchylenia: 2014-08-01
Organ wydający: RADA MINISTRÓW

W związku z powyższym ponawiam pytanie - jakie przepisy od 02-08-2014 obowiązują w tym zakresie?
_________________
Zawsze chwalcie wypowiedzi Pan'a :-)
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

gathern napisał/a:
Niedługo obowiązek meldunkowy ma być zniesiony i co wtedy ??


Tego nie wie nikt. Pytałem kumpla z WKU Gdynia i sami nie wiedzą jak to ogarną. :gent:
 
 
Pan 
5


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: zza miedzy
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

bolec71 napisał/a:
Jeżeli masz kartę mobilizacyjną to tak, jeżeli nie masz to nie. :gent:


No cóż, wprowadzasz ludzi w błąd. Nie lepiej nie odpowiadać, jak się nie wie? Tak dla potomnych, przy wyjazdach powyżej 3 miesięcy jest to konieczne.
_________________
Zawsze chwalcie wypowiedzi Pan'a :-)
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Tak dla potomnych to proponuję zapytać w dowolnym WKU, bo przerabiałem to kilka razy (WKU Wejherowo, WKU Gdynia, WKU Gdańsk 1 i WKU Jasło) :!: Odpowiedź brzmi: "jeżeli ma Pan kartę mobilizacyjną to powinien Pan powiadomić, ale jeżeli Pan nie ma to nie ma takiej konieczności" :!:

Przed chwilą dzwoniłem do WKU Warszawa Mokotów i usłyszałem to samo :!: :!: :!:
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11570
Skąd: -)
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Pan napisał/a:
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 1 czerwca 2004 r. w sprawie wojskowego obowiązku meldunkowego, obowiązku powiadamiania wojskowego komendanta uzupełnień oraz uzyskiwania zezwolenia na wyjazd i pobyt za granicą

Tekst ogłoszony: pdf D20041480.pdf
Status aktu prawnego: uznany za uchylony
Data ogłoszenia: 2004-06-19
Data wydania: 2004-06-01
Data wejścia w życie: 2004-07-01
Data obowiązywania: 2004-07-01
Data uchylenia: 2014-08-01
Organ wydający: RADA MINISTRÓW

W związku z powyższym ponawiam pytanie - jakie przepisy od 02-08-2014 obowiązują w tym zakresie?


Najwyraźniej żadne, a WKU chyba "jedzie na prawie powielaczowym", czyli zakłada że używać będzie nieaktualnego rozporządzenia.
:gent:

[ Dodano: Sro 03 Wrz, 2014 ]
bolec71 napisał/a:
Przed chwilą dzwoniłem do WKU Warszawa Mokotów i usłyszałem to samo


Ale nie spytałeś o podstawę prawną, rozumiem.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
plut. pchor. rez 
6



Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 31 Maj 2005
Posty: 1017
Skąd: ten dym?
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

A art. 53 ustawy o powszechnym obowiązku obronnym RP ?
_________________
Wojna nie wybucha wtedy gdy gotowi są do niej wszyscy, lecz wtedy gdy gotowi są do niej tylko niektórzy.
 
 
Pan 
5


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: zza miedzy
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

W pytaniu było określone, dwumiesięczny pobyt za granicą.
A art.53:
Art. 53. 1. Osoby podlegające obowiązkowi czynnej służby wojskowej są obowiązane do zgłaszania wojskowym komendantom uzupełnień zmian imienia, nazwiska, wykształcenia i zawodu, oraz miejsca pobytu stałego (zamieszkania) lub pobytu czasowego trwającego ponad trzy miesiące lub adresu do korespondencji, a także wyjazdu za granicę na okres dłuższy niż sześć miesięcy oraz powrotu z tego wyjazdu.

bolec71, a WKU W-wa Śródmieście się zna :efendi2:

Tak swoją drogą, w sytuacji gdy WKU do trzech miesięcy nie może znaleźć rezerwisty (wszystko zgodnie z przepisami), to nie ma szans żeby polska rezerwa wojnę wygrała :-(
_________________
Zawsze chwalcie wypowiedzi Pan'a :-)
Ostatnio zmieniony przez Pan Sro 03 Wrz, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Pan, ale ja nie informowałem pytającego, co mówią przepisy, tylko jak jest faktycznie. Za granicę wyjeżdżam regularnie (na pobyty powyżej 4 miesięcy) od 2006 roku i zawsze dzwonię do WKU i zawsze otrzymuję odpowiedź, że nie ma potrzeby informowania (jestem of. rezerwy z kat.A bez przydziału mobilizacyjnego) . :gent:
 
 
Pan 
5


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: zza miedzy
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

bolec71, to ja byłem pytającym :-) I wiem o co pytałem i jaką, błędną, odpowiedź dostałem.
Ale już wszystko zostało w tej materii napisane, więc nie ma o co się sprzeczać. Obowiązuje ustawa.
_________________
Zawsze chwalcie wypowiedzi Pan'a :-)
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Mi jak wręczono kartę mobilizacyjną ponad rok temu to powiedziano tak. Ja im mówię że mieszkam obecnie na stałe praktycznie w Norwegii ale mam meldunek w Polsce z powodu posiadania firmy także w Polsce i z powodów praktycznych, gdyż buduję nieruchomość, posiadam konta bankowe itd.

Na to babka do mnie: niech Pan się nie przejmuje my to tylko tak wydajemy żeby zapełnić luki na stanowiskach.

Poza tym przy okazji bycia w WKU mówię babce też że w książeczce wojskowej mam trochę nieaktualne dane, bo od czasu gdy wyszedłem z wojska, podniosłem wykształcenie do poziomu inż. i że nie jestem już kawalerem.

Na to ona: a to se Pan wpisze tam ołówkiem w domu te rzeczy.

Ja na to bez słów tylko :???:

Chyba sobie też zanotowała że mieszkam w Norwegii w jakimś ich kajeciku.

Ogólnie to w WKU ich senne życie wyglądało jak by mieli po prostu na rezerwistę "Wyjebane"... mówiąć kolokwialnie.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Czyli pomimo "profesjonalizacji" nic się nie zmieniło w tej instytucji, o której zawsze twierdziłem, że w tym kształcie nie powinna istnieć, bo nic nie może oprócz przerzucania sterty kwitów. Gdybyście poczytali zakres zadań WKU, to by wyszło, że są potrzebni i prawie za wszytko odpowiadają, a jak jest w rzeczywistości, to każdy może się przekonać idąc z jakimkolwiek zapytaniem do tego przybytku. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Mi odpowiada, że nie jestem im potrzebny. :gent:
 
 
Pan 
5


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: zza miedzy
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Najprostszy sposób na pozbycie się przydziału to informacja do WKU o wyjeździe na ponad 6 miesięcy z kraju. Jak mi powiedziano, z automatu zdejmuje się przydział.

A, jak ktoś w rezerwie chce awansować, nie ma 50 lat, to prędziutko do WKU. Są trzymiesięczne kursy na AON, po których jest to możliwe.
_________________
Zawsze chwalcie wypowiedzi Pan'a :-)
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Jaki pracodawca da Ci 3 miechy wolnego :???:
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group