Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
a prawda Was wyzwoli...
Opublikował Wiadomość
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014   

Tommy, jakos nie widze Twojego oburzenia w tym starym temacie, a dolaczyles w 2005 roku. A moze administracja i moderacja tamtego okresu byla blizsza Twemu sercu niz aktualna.
bolec71, dziamdziak, to samo.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
dziamdziak
8



Pomógł: 6 razy
Wiek: 64
Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 3458
Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014   

Pragnę zaznaczyć Modzie Fazi, że nie śledze wszystkich wątków forum, stąd umknął mi ten wskazany w linku. Kiedyś, później, przy innym temacie zwrócił moją uwagę ten nick i na priv zapytałem tego forumowicza, czy wie kim był Michael Wittmann? Czy jeśli już wie -bowiem poinformowałem go, czy nie byłoby OK zmienić nick? Nie otrzymałem odpowiedzi. Oczywiście kwestia, czy nick narusza zasady, czy nie - jest dyskusyjna. Prawem moderacji jest uznać, że nie narusza to zasad i pozostawić jak jest. Prawem tych forumowiczów, którzy trochę znają historię, jest mieć odmienne zdanie. Gwoli ścisłości młody Wittmann SS-man brał udział napaści na Polskę i w wojnie obronnej 1939r. strzelał, niszczył sprzęt WP zabijał Polaków (za pewne nie tylko żołnierzy). Trzeba nie mieć elementarnego wyczucia, wiedzy, poczucia przyzwoitości aby na wojskowym forum przyjąć taki nick. Szanuję jednak ocenę moderacji, może być jednak w pewnym momencie kłopot jak pojawi się na forum jakiś panc i przyjmie nick "Heinz Guderian". To był przykład soft.
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014   

FAZI 1 napisał/a:
bolec71, dziamdziak, to samo.


Na morzach i oceanach pewnie wtedy byłem :gent:
 
 
Tommy
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014   

FAZI 1 napisał/a:
Tommy, jakos nie widze Twojego oburzenia w tym starym temacie, a dolaczyles w 2005 roku. A moze administracja i moderacja tamtego okresu byla blizsza Twemu sercu niz aktualna.
bolec71, dziamdziak, to samo.


Wyrażałem swoją dezaprobatę w innym wątku. Poszukam i pokażę.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014   

Z przykrością muszę stwierdzić, że Mod FAZI 1 zatracił "ducha" forum i coraz bardziej odpływa. Szkoda. Całe Forum odpływa i to nie wiadomo gdzie, co widać po ilości aktywnych użytkowników oraz po szybkości zamykania tematów. Wiem, wiem, zapewne znowu mnie wytną lub odznaczą, czas było przywyknąć, ale żal pozostaje po idei, która sięga coraz bardziej bruku... :( A jak mi ktoś zarzuci, ze nie w temacie, to wszak tytuł brzmi: prawda was wyzwoli... :viktoria:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Tommy
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014   

Proszę FAZI 1, tu jest mój post ( nie jedyny w twej sprawie) z 2010r.

"Forum: Historia Wysłany: Wto 19 Paź, 2010 Temat: Historia żołnierza...puchatku ;)
I ktoś tu pisze, że ja sie czepiam gloryfikowania faszystów.....pomnik mu postawcie i napiszcie, że to za zniszczone czołgi naszej 1DPanc :x

I bardzo proszę mi juz nie odpisywać, jak już chcecie sie uzewnetrzniać to najlepiej na forum Waffen SS :zly3: "
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014   

Tommy, masz rację :x przypomnij mi tylko kto był wtedy moderatorami.

~~Ad~~, bo ile można Was pilnować. Niby wojsko, starzy userzy, weterani Forum, a nic samokontroli :!: I następny populizm "sięga bruku". Pewnie, że w takich popieprzonych tematach gdzie z igły robi się widły dyskusja sięga bruku. Można rzec "stare konie", a pretensje jak u przedszkolaków. Pretensje do myślących szerzej tylko dlatego, że beton jeszcze nigdy nie przyjął zdroworozsądkowego myślenia. Miał rację mjr. Kups mówiąc, że beton się klonuje, że ostatni cekaemiści spod Lenino nigdy nie wymrą, bo najłatwiej się znać na kurzach i wypolerowanych butach. Pewnie, że młodzież ma swoje za uszami ale betonem jeszcze nigdy nikt nie wygrał z młodością.
Na koniec takie tam, co było w moim podpisie parę lat temu: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014   

~~Ad~~, nie kreuj sie na strasznie uciśnionego, bo Ci to nie wychodzi, ok? :P Myślisz, że kogoś wzruszą zwroty typu: "znowu mnie wytną lub odznaczą" lub "żal pozostaje po idei, która sięga coraz bardziej bruku." No teraz wypada mi się targnąć się wprzódy posypać sobie głowę popiołem, nalożyć wór pokutny i na klęczkach prosić o wybaczenie?

A tego bruku sięga od początku. Co jakiś czas można to wyczytać. Było to tyle razy, że chyba już głębiej jesteśmy niż piekło. :roll:
No, ale "prawda nas wyzwoli". :-o Fakt. Najlepiej z oddali poszczekać, ponarzekać, powyzywać. A jak! .

Szkoda, że gdy przychodziło co do czego (realnego działania pod własnym imieniem i nazwiskiem), to zdecydowana większość trzymała się z daleka. Po prostu wymiękała. Wystarczyło lekko "pod górkę", trochę się wystawienia i nagle za plecami widziałem pustki. Zostawali ci najwytrwalsi. Czasami zdarzało się, że niektórzy odchodzili "z podkulonym ogonem" obszczekując nas na lewo i prawo. Pal ich licho. Życzę im wszystkiego najlepszego, bo przyda się im szczęście - niektórzy powiadają, że karma wraca w podwójną siłą.

Taka głupia pisanina coraz bardziej pogłębia moje przekonanie, że czas zamknąć ten projekt. Cóż, nic nie jest wieczne.

Temat "Michaela" jest nic innego jak jątrzenie i czepialstwo. Temat zastępczy? Ciekawe dlaczego? Ilu z piszących napisało do niego, aby zmienił nick? Alboż, co takiego napisał, że trzeba użyć argumentu nicka? Czyżby argument typu:"brudne buty"?
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
dziamdziak
8



Pomógł: 6 razy
Wiek: 64
Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 3458
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Nie ma się czym załamywać, ani frasować. Ot jeden forumowicz przyjął kontrowersyjny nick, moderacja stanowczo nie zareagowała - część forumowiczów to rozczarowuje. Rzeczywiście ilu z nas napisało na priv do tegoż forumowicza - kim był ów SS-man i prośbę o zmianę nicku? Za pewne niewielu. To, że są ludzie, którzy nawiązują do takich historycznych postaci, to norma (krzywa idzie w górę), szkoda jednak, że na tym forum. Umówmy się więc, że piszemy do M.W. na priv i tyle. Zrobi jak uważa, choćby zmienił...imię. Twój projekt Stevie, cały czas działa. Może nie zawsze jest tak, jakbyś chciał, ale to działa, pomaga wielu ludziom informacyjnie, edukuje, pozwala upuścić niezadowolenie lub okazać szacunek, wymienić poglądy. Postaci tu piszące są różne, jak różni są ludzie - taka jest przyroda, której częścią jesteśmy. Powołanie tego forum - realizacja Twojego projektu, było wielką sprawą i należy Ci się za to wyłącznie uznanie i szacunek, który w mojej ocenie masz (nie tylko z mojej strony).Śmiesznym byłoby zamkniecie forum, z powodu dyskusji zastępczej nt. nicku forumowicza w tym rozpoczętym przeze mnie innym temacie. Proponuje odblokować ten zamknięty. Modzie Fazi. W mojej ocenie, tak jak potrafisz najlepiej wykonujesz swoje na nfow obowiązki. Zawsze jest tak, że cos jednym pasuje innym - nie. Istota forum jest możliwość wypowiedzi, wolność słowa, nawet jeśli ono jest głupie, o ile nie jest obraźliwe, czy niegodne, łamiące zasady regulaminu, dobrych obyczajów. Rola strażnika, a taką wykonują moderatorzy nie jest łatwa, bowiem trzeba ingerować niekiedy w żywioł "intelektualny". Reasumując, nie będziemy załamywać rąk nad jednym M.W. To dobrze, że dyskutujemy, że nie jest nam obojętny ten nick na wojskowym forum. To oznacza, że jest z nami bardzo dobrze. Najgorsza rzeczą jest obojętność - upadek ducha. M.W. nie zasługuje na to aby przywoływać jego pamięć. Ważne jest to, że nie jesteśmy głupkami, którzy nie reagują na imię zbrodniarza, co strzelał m.in. do naszych. Nie poddawać się, nie tracić ducha, nie tracić nadziei - niech wiedza, mądrość, szacunek dla przeszłych pokoleń naszych przodków, uczynią nas i potomnych silnymi w prawdzie, która wyzwala, bo daje siłę.O tym jest ten wątek - o prawdzie, za która tak tęsknimy, a która jest niszczona.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Czyli jednak syndrom oblężonej twierdzy i ktoś tu mówi o betonie... :oops1:
A na koniec może jednak trzeba zastanowić się czy trochę nie spuścić z tonu jak w górnych rejestrach zalatuje fałszem?
Aha, to nie moja wina, że ludzie z byłej GTW tak postąpili więc i pretensje nie do mnie.
A dyskredytowanie moich opinii i mojej osoby było nagminne za czasów GTW, a teraz dzięki drażliwym tematom znowu daje mi się to odczuć czego przykładem może być ostatni wpis Admina.
No ale temat nie o tym więc EOT. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

~~Ad~~, tylko cześć mojej wypowiedzi kierowane było bezpośrednio do Ciebie.
Powtórzę jeszcze raz, nie rób z siebie uciśnionego. To, że toczyłeś "prywatną wojenkę" z jednym z byłych GTW to inna sprawa. Nie zauważyłem dyskredytowania Twoich opinii. Osobiście z niektórymi się nie zgadzam, czego dawałem wyraz nie raz, nie dwa bezpośrednio (np. wtrącanie w ostatnim czasie we wszystkie tematy KK). Jeżeli przywoływanie do porządku uważasz za dyskredytowanie to trudno. Wynika z tego, że nie mamy moderatorów a tylko "dyskredydatorów". :lol:
dziamdziaku, dziękuję za dobre słowo (jak zwykle) i mądrą wypowiedź. Zdaję sobie sprawę ze swoich słabości czy mocnych stron. Ale Forum to użytkownicy. I to jakie ono jest tworzy atmosfera wypowiedzi. My tylko pomagamy utrzymać jakieś ramy chcąc spełniać swoją misję. Coraz trudniej te ramy utrzymać, bo kontestatorów coraz więcej i coraz ostrzej atakujących, więc sam rozumiesz, że się odechciewa.

A tak na marginesie, kończąc ten OT, po raz kolejny poprosiłem Michaela, aby zastanowił się nad zmianą nicka.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Generalnie, to w zamierzchłych czasach, kiedy obowiązywała tzw. netykieta, przyjęte było na forach, że nie są akceptowane nicki osób nieżyjących, żyjących, sławnych, niesławnych.
Bo jakby to wyglądało, gdyby na forum pojawił się Józef Piłsudski, Władysław Anders albo Witold Pilecki :zly4:
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11476
Skąd: -)
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Cytat:
Bo jakby to wyglądało, gdyby na forum pojawił się Józef Piłsudski, Władysław Anders albo Witold Pilecki

Albo "FAZI"?
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
dziamdziak
8



Pomógł: 6 razy
Wiek: 64
Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 3458
Wysłany: Pią 21 Paź, 2016   

https://www.youtube.com/watch?v=cC0hKmbKgxc
Bolesne, ale polecam.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 21 Paź, 2016   

No cóż, praprababka podobno mawiała że za cara było lepiej :D Tak II RP miała wiele wad. Ale jednak mimo to był to niewiarygodny wręcz wysiłek całego narodu aby zacząć tak wiele od nowa. I udało się. :gent:
A to że tam jeden czy drugi przestawał z tym czy innym. To ma najmniejsze znaczenie.
Dzięki za link oczywiście.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group