Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycja zmiany regulaminu
Opublikował Wiadomość
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Nie 24 Sie, 2014   Propozycja zmiany regulaminu

Cytat:
11. Staraj się nie zaśmiecać Forum tematami politycznymi i religijnymi, bowiem głównym celem Naszej działalności jest wszechstronna POMOC w naszej trudnej służbie.


Wydaje się że jest to zapis który warto by rozszerzyć i zaostrzyć.
Ale bez przesady. Całkowicie bez rozmów o religii się nie da.
Z kilku przyczyn, po pierwsze w polskim wojsku są i kapelani i ceremonie wojskowe połączone z religijnymi.
Nie mówic o tym się nie da, to byłoby nakładanie sztucznego tabu.
Dalej - konflikty zbrojne mają równiez stronę czytam wymiar religijny, tak Islam jak i Prawosławie, a Wyznanie Mojżeszowe - nie da się mówićo konfliktach i sztucznie udawać że nie ma religii.
Tak więc, domagałbym się rozzerzenia zapisu, zaostrzenia, ale bez przesady.

Co byłoby celem takiego zaostrzenia?
Otóż, przyznam się NIE CHCE MI SIĘ.
Paru rzeczy mie się nie chce.

(1) Po pierwsze nie chce mi się brać udziału w przewlekłych wielopostowych dyskusjach typu Antyklerykał kontra Obrońca Wiary.
DOPRAWDY - są specjalizowane for a na ten temat, jedne z przewagą Obrońców, drugie z przewagą Antyklerykałów. Każdy może sobie tam iść, i - zależnie od tego czy chce miec poparcie gwiedzi czy "kupę" przciwników - zarejestrować się albo na takim albo na przeciwnym.
Natomiast to, to jest grupa o wojsku.
Dalej:
(2) NIE CHE MI SIĘ.
Nie chce mie się wielokrotnie i znów i znów, nadstawiać tego drugiego policzka. Ile można słuchać "nadawaczy na jeden temat" którym - jak w znanym dowcipie - wszystko się zjednym kojarzy. Ludzie tgo rodzaju sa na grupie tolerowani a nie powinni. Sugerowałbym że sa tolerowani ludzi z "jednego kierunku", mianowicie, gdybym JA w co drugim poście odnosił się do Nauk Jezusa i widział Palec Boży w każdym możiwym i niemożliwym miejcu, to po góra dziesięciu takich wpisach byłbym zbanowany. Gdy ktoś widzi "zgniliznę kleru i hipokryzję KK" w co drugim możliwym i niemożliwym miejscu to jest - cóż - tolerowany. Otóż NIE CHCE MI SIĘ nadstawiac drugiego policzka wciąż i wciąż, natomiast nienastawianie go prowadzi do (patrz pkt 1)
Dalej:
(3) NIE CHE MI SIĘ
Nie chce mi się wysłuchiwać osobistych wynurzeń światopoglądowych, ludzi którzy przejżeli na oczy i uważają iż (tu wkleić) w związku z Jezusem i Kościołem. Od tego sa osobne grupy, osobne miejsca. Zwisa mi i powiewa, jaki ten i ów dyskutant ma OSOBISTY stosunek do Bogów, Kościołów duchowieństa i tak dalej. Drażni mnie próba nawracania na swój światopogląd. Zadziwiające, że w przypadku katoli, gdzie możnaby nawet i znalesć religijny nakaz ewangelizacji innych, jakoś nie spotyka się nachalnej propagandy religijnej (przynajmniej nie tu). Czyż zachęca Was taki jeden z drugim "nawróćcie się koledzy, Jezus was Kocha, przyjmijecie Jego Miłość". Natomiast jeśli chodzi o jakichśtam antykatoli, to toleruje się iż jakiś tam wewnętrzny nakaz zmusza ich do wiecznego otwierania oczu tym którzy są obojętni na Światło Ich Wiedzy. Noż kurde.
"Zaprawdę powiadam Wam" - bo zacznę! Żartuję. NIE CHE MI SIĘ

Podsumowując:
Poza zapisem ogólnym, "nie zaśmiecać Forum tematami religijnymi" prośiłbym o wzmocnienie i wskazanie konkretnie KK. Przykładowo:


11. Staraj się nie zaśmiecać Forum tematami politycznymi i religijnymi, bowiem głównym celem Naszej działalności jest wszechstronna POMOC w naszej trudnej służbie. Minimalizuj dyskusje na temat Kościoła Katolickigo.


Zapraszam do dyskusji.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Nie 24 Sie, 2014   Re: Propozycja zmiany regulaminu

michqq napisał/a:
Zapraszam do dyskusji.

NIE CHCE MI SIĘ. ;)
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
jack ols 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 2369
Skąd: mleczna droga
Wysłany: Nie 24 Sie, 2014   

Ile Boga ma ktos w sercu, zalezy od wlasciciela. Fundamentalizm jest niebezbieczny, bo chory.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Nie 24 Sie, 2014   

Resurrected napisał/a:
NIE CHCE MI SIĘ.


No faktycznie tak sobie wyszło.

Pisane w pośpiechu - co widać.
Ja chcę dyskusji, ale - dyskusji na temat zaostrzenia regulaminu.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Nie 24 Sie, 2014   

Nie chce mi się optować za zaostrzaniem regulaminu, no chyba że dla tych, którzy obrażają uczucia religijne i godność ludzi, tylko dlatego, że krytykują KK. A przecież napominanie grzeszników jest powinnością każdego chrześcijanina, czyż nie? :cool:
Reasumując zaostrzenie regulaminu dla ludzi obrażających innych ludzi - tak, a dla krytykujących grzeszne zachowania bliźnich nagroda w postaci np. pochwały w nowym dziale pod nazwą - "Aleja pochwał"... :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Nie 24 Sie, 2014   

Ciekawe, że nikomu nie przeszkadza krytyka Islamu, setki postów są na ten temat :hmmm:
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Nie 24 Sie, 2014   

bolec71 napisał/a:
Ciekawe, że nikomu nie przeszkadza krytyka Islamu, setki postów są na ten temat


Znaczy, nie rozumiem Twojego zdziwienia.
Komu uważasz że powinna przeszkadzać.

Moderacja, jeżeli chodzi o krytykę religii jakiejkolwiek, wykazuje dalece idącą powściągliwość, nie przeszkadza im krytyka czy to Islamu czy KK, "setki postów" są na ten temat.
Natomiast jeśli chodzi o szarych piszących - to najprawdopodobniej zwyczajnie brak tutaj wyznawców Islamu.
Czyżbyś zarzucał Katolikom, iż nie bronią Islamu?
:-)
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 24 Sie, 2014   

bolec71, niestety krytyka Islamu czy Judaizmu wynika z tego co oni tam wyprawiają (na bliskim wschodzie), a bojownicy islamscy z ISIS sami się proszą o powiązywanie i rozumienie, ichniej wojny jako wojny religijnej. Oni walczą nie przeciwko jakiemuś państwu, oni walczą z wyznawcami innych religii. My już nie prowadzimy wojen przeciwko religiom, zresztą w armiach NATO służą żołnierze różnych wyznań. :gent:
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
SzeregowyBogus 
3
Chrześcijanin NIE Katolik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 103
Skąd: Czyżew
Wysłany: Nie 24 Sie, 2014   

Jeżeli temat jest w offtopie, to co przeszkadza temat kościoła czy jakiś inny? W końcu to offtop, więc rozmawiamy o czym chcemy. Czuć tu cenzurą...
_________________
"Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać." rtm. Witold Pilecki
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 24 Sie, 2014   

SzeregowyBogus napisał/a:
Czuć tu cenzurą...

Podziękuj cenzurze.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
SzeregowyBogus 
3
Chrześcijanin NIE Katolik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 103
Skąd: Czyżew
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

Serio dostałem ostrzeżenia za wyrażenie swojej opinii? :-o
_________________
"Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać." rtm. Witold Pilecki
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

Bo na Forum nie ma cenzury, jest tylko dbałość o wysoki poziom merytoryczny wypowiedzi. :gent:
 
 
SzeregowyBogus 
3
Chrześcijanin NIE Katolik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 103
Skąd: Czyżew
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

A wiec wypowiedzi o KK nie mogą być merytoryczne? :P

Dobra nie wbijam się w temat bo znowu będzie że szerzę propagandę Anty-kk.
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

SzeregowyBogus napisał/a:
A wiec wypowiedzi o KK nie mogą być merytoryczne?


Pewnie mogą, ale dbałością o wysoki poziom merytoryczny czasopisma tłumaczyli mi "za komuny" wycięcie z lokalnej gazetki harcerskiej mojego artykułu o Kedyw-ie :zly4:
 
 
SzeregowyBogus 
3
Chrześcijanin NIE Katolik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 103
Skąd: Czyżew
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

Masz szczęście że tylko tłumaczyli :P
_________________
"Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać." rtm. Witold Pilecki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group