Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Pią 18 Lis, 2016
Obchody Święta Niepodległości w 2014 r.
Opublikował Wiadomość
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

klm napisał/a:
thikim, szczerze mówiąc zagubiłem się w Twoim wywodzie i zupełnie nie wiem o co Ci chodzi

W moim całym wywodzie chodziło o to że są Polacy mądrzy i głupi :D , kulturalni i chamowaci. Wszystkie strony zagospodarowują każdą z tych grup. Ba, pozostawienie tych chamskich i głupich samych sobie byłoby największą głupotą.
Stąd mamy na Marszu Niepodległości wiele haseł które się mogą normalnym ludziom nie podobać. Ale tacy są ludzie. Ogólnie tylko jedno jest rozsądne: organizatorzy muszą przygarnąć i tych mniej normalnych.
Potem oczywiście każda ze stron wypomina innej że: "a u Was to są chamy i kretyni". U wszystkich są ;)

Poprawiłem cytowania steell
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12890
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

Starsi, mniej wykształceni, z mniejszych ośrodków.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13543
Skąd: ---
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

Prosiłbym o nieco więcej staranności w cytowaniu. Nie ja to napisałem.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
klm 
7


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 2481
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

thikim napisał/a:
Ogólnie tylko jedno jest rozsądne: organizatorzy muszą przygarnąć i tych mniej normalnych.


To prawda, ale też organizatorzy, czy szerzej, partie powinny mieć wpływ na swoich członków. I kiedy chcą, to mają. Partie, w których każdy robi co chce szybko się kończą.

A tak ogólnie, to poziom agresji wśród Polaków jest ogromny. Tu nie ma czegoś takiego, że nie zgadzam się z Twoim zdaniem, ale wierzę, że chcesz dobrze tylko się mylisz. W Polsce jeśli masz odmienne zdanie, to albo jesteś ubekiem albo naziolem, do wyboru. Jeśli popełnisz błąd to na pewno zrobiłeś to celowo, bo chciałeś okraść, oszukać. Generalnie za każdym działaniem przeciwnika politycznego stoją złe intencje. Jeśli ktoś nie wierzy, to niech poczyta fora najpopularniejszych polskich gazet, a potem wejdzie na fora gazet angielskich czy izraelskich. Różnica w poziomie dyskusji jest porażająca.
_________________
Kontrola najwyższą formą zaufania
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 14 Lis, 2016   

Partia ma już jakiś formalny nadzór nad członkami.
W przypadku marszów jednak sprawa dotyczy sympatyków a nie członków partii czy ugrupowań. Nad sympatykami nadzoru praktycznie nie ma. A wiadomo że im więcej sympatyków tym lepiej. Więc trzeba przygarniać wszystkich. Jedno nieopatrzne zdanie na temat swoich sympatyków może być bardzo kosztowne.
Nie mam wątpliwości że więcej dla kraju znaczy praca u podstaw niźli darcie buzi ;) ale z punktu widzenia systemu wyborczego darcie buzi jest chyba jednak ważniejsze.
Dlaczego? - wystarczy wejść na YT i porównać ilość odsłon przysłowiowych filmków: "Tajemnice kosmosu" z przysłowiowym "Tajemnice ..." :lol: Nie ma porównania.
Wszyscy mają niskie pobudki. Niektórzy mają dodatkowo wyższe pobudki, ale to tylko dodatkowo.
Poziom agresji jest znaczny. No ale to już wiązana sprawa: media <-> społeczeństwo.

[ Dodano: Pon 14 Lis, 2016 ]
i napisał/a:

Prosiłbym o nieco więcej staranności w cytowaniu. Nie ja to napisałem.

Przepraszam :gent: przegapiłem przy cytowaniu, że automat wpisał Ciebie.
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 14 Lis, 2016   

Jednak nacjonalizm wg definicji książkowej dał o sobie znać:

Cytat:

Policja zabezpieczyła nagranie, na którym grupa zamaskowanych osób spaliła flagę Ukrainy. Miało do tego dojść podczas marszu narodowców 11 listopada. W niedzielę policja zasugerowała, że flaga, którą spalono, może być flagą Ruchu Autonomii Śląska. Ostatecznie jednak wycofała się z tego, przyznając, że "film wiele wyjaśnia". Filmy z wydarzeń, do których miało dojść 11 listopada, błyskawicznie obiegły internet. Widać na nich jak grupa osób, cześć zamaskowanych, podeptała flagę ukraińską, a następnie ją podpaliła. W tle nagrania słychać krzyki "Bóg, Honor i Ojczyzna", "J....ć UPA i Banderę", "To my, to my, Polacy" Nagranie udostępnił też na Twitterze Jan Grabiec, poseł PO. Na wpis odpowiedziała policja. "Czyn nieładny, znany nam, ale prawdopodobnie wg ustaleń była to flaga RAŚ - Autonomii Śląska, a nie sąsiadów z Ukrainy" - napisano.


http://www.tvn24.pl/polic...i,691780,s.html

Czyn brzydki, godny potępienia. :gent:
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 14 Lis, 2016   

Pomimo wszelkich animozji i zaszłości, takich rzeczy się nie robi. Rząd powinien potępić bez dwóch zdań. Jak już chcieli pokazać swoje niezadowolenie, mogli spalić flagę UPA.
maciejko, powiedz mi jeszcze czy spalono jedną flagę czy było masowe palenie setek lub choćby dziesiątek flag Ukrainy?
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Pon 14 Lis, 2016   

A ja widziałem powiewającą flagę Ukrainy na błoniach Stadionu Narodowego.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 14 Lis, 2016   

Steell nie powinna być żadna palona i tyle. A do tego wulgarne okrzyki. Chciałbyś w tym czasie przechodzić z dzieckiem koło takiej "zabawy"?
:gent:

[ Dodano: Pon 14 Lis, 2016 ]
Tymczasem jest oficjalna nota dyplomatyczna.

http://www.rp.pl/Dyplomac...gi-Ukrainy.html

:gent:
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 14 Lis, 2016   

maciejko napisał/a:
nie powinna być żadna palona i tyle.
Przecież tak napisałem, po prostu chciałem wiedzieć czy to masowa akcja czy jakaś pojedyncza "inicjatywa".
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
markii 
5


Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 315
Skąd: otwock
Wysłany: Pon 14 Lis, 2016   

239099 napisał/a:
Cóż mija kolejna rocznica odzyskania niepodległości.
Obyły się po raz kolejny Marsz Niepodległości i po raz kolejny bez ekscesów...

Ciekaw jestem czy osoby, które tak mocno pluły na uczestników marszu w gorących latach poprzednich jak np. 2011/12/13 odszczekają te wszystkie obelgi i insynuacje skierowane wobec organizatorów i uczestników tej imprezy.


Cóż - Pan na Belwederze się zmienił i już w tamtym roku obyło się bez prowokacji Policji i większych ekscesów. Wystarczy , żeby Policja nie prowokowała ludzi a już nowy szeryf (MSWiA) przypisuje sobie zasługi jak to spokojnie było dzięki niemu - to jak w tym kawale o kozie :cool: . A ja myślę, że najspokojniej byłoby gdyby Policja i inne służby trzymały się jak najdalej od tego Marszu; organizatorzy i tak by sobie poradzili . Na marginesie obiektywnie rzecz biorąc most to nie jest najlepsze miejsce na tego typu manifestacje. Abstrahując od przyczyn, w razie jakieś paniki ludzie się tratują. A te rodziny z dziećmi... fajnie tylko , że tłum to jest tłum i skanalizowany na moście w razie jakieś paniki to przepis na gotową tragedię.
 
 
mboro 
5



Wiek: 45
Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 513
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 15 Lis, 2016   

steell napisał/a:
(...) mogli spalić flagę UPA.

Coś ty, jeszcze by się saperzy obrazili...

A tak na marginesie: we Wrocławiu spalono wydrukowaną flagę UPA...

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 15 Lis, 2016   

steell napisał/a:
Pomimo wszelkich animozji i zaszłości, takich rzeczy się nie robi. Rząd powinien potępić bez dwóch zdań

Na to jest odpowiedni punkt kodeksu karnego.
Naprawdę rząd powinien zajmować się poważnymi sprawami a nie każdym chuligańskim wybrykiem. Sparaliżujmy Polskę - spalmy 100 flag różnych państw. (to ironia). Rząd nie nadąży z tłumaczeniami i upadnie.
Kiedy to państwo stanie się poważnym państwem?
Co dalej? Chuligan napluł na chodnik. Rząd ogłasza 3-dniową żałobę narodową.
Po to powstały instytucje na różnych szczeblach żeby ogarniać pracę na swoim poziomie. Chuligan, kartka papieru i zapałki to nie jest poziom rządu tylko poziom dzielnicowego. Ja wolałbym żeby rząd miał czas i chęci aby zająć się kierowaniem państwem.
Niemniej mentalność polska jest taka: może i awansowałem z obory do rządu ale dalej się będę zajmował tym na czym się znam czyli g...
Trochę żartuję. To nie tylko polska mentalność ale dziś ogólnoświatowa. Na całym świecie ludzie opuszczają obory i idą do polityki :D

[ Dodano: Wto 15 Lis, 2016 ]
markii napisał/a:
a już nowy szeryf (MSWiA) przypisuje sobie zasługi jak to spokojnie było dzięki niemu

To faktycznie było lekko żałosne. Zrobiłem mniej - więc to moja zasługa :)

[ Dodano: Wto 15 Lis, 2016 ]
maciejko napisał/a:
A do tego wulgarne okrzyki. Chciałbyś w tym czasie przechodzić z dzieckiem koło takiej "zabawy"?

A kto by chciał. Też się boję chodzić z dzieckiem do przedszkola ;) Właściwie to ta wulgarność jest wszędzie gdzie są ludzie. Ale to tajemnica poliszynela.
 
 
ntech 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 442
Skąd: S-ki
Wysłany: Wto 15 Lis, 2016   

W 2014 bylo tak :
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Czw 17 Lis, 2016   

mboro napisał/a:

A tak na marginesie: we Wrocławiu spalono wydrukowaną flagę UPA...


Robienie takich rzeczy w obecnych czasach to i głupota, głupota polityczna. Frustraci którzy nie mają jak się realizować. Dla takich być może dobra jest wojna. Po obu stronach. Jak im pourywa ręce i nogi, to może dotrze czym jest pokojowa współegzystencja, tolerancja i wybaczenie.

Niestety, dzieją się różne rzeczy i ludzie dziwne mają poglądy. Tu proszę, posłanka się albo popisała albo to znów jakaś manipulka:

http://wiadomosci.gazeta....html#BoxNewsImg

Cytat:
Posłanka PiS ma propozycję dla nie-katolików: Oświadczenie, że wyznają polskie wartości albo deportacja


Skąd szanowna posłanka wie, czy już obywatele wyznania np. prawosławnego nie przestrzegają konstytucji i dlaczego mieli by to deklarować teraz. No to jest jedna z najgorszych twarzy obecnej ekipy. Tępota, hipokryzja, ksenofobia, sianie podziałów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group