Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o pomoc w pracy magisterskiej :)
Opublikował Wiadomość
Leniwiec 
1


Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 7
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   Proszę o pomoc w pracy magisterskiej :)

Szanowni Państwo. Piszę pracę magisterską na temat Wojska Polskiego. W związku z tym szukam żołnierzy do udziału w moim projekcie. Jeśli ktoś znalazłby dwie minuty na jej wypełnienie byłabym ogromnie wdzięczna. Nie musicie odpowiadać na wszystkie pytania, każda z osobna jest dla mnie ważna :) Udzielone przez Państwa odpowiedzi są oczywiście anonimowe. Bardzo dziękuję za pomoc. Dziękuję również za zgodę administratora na umieszczenie ankiety :)

Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1eYOu9W5HHEvk9H0IGycttkqEKqMkx4VCyVeDMGjetho/viewform
 
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Leniwiec, przeczytałem ankietę, nie wypełniałem bo nie mieszczę się w kategorii osób do których skierowana jest ankieta. Dam Ci jedną radę. Jeżeli chcesz mieć wiarygodne odpowiedzi usystematyzuj pytania (zagadnienia). Czym innym jest wiedza o służbie w jednostce w tym poligony i misje, jeszcze inne zagadnienie to całość sił zbrojnych, a jeszcze inne to nasz udział w sojuszach. Ponadto wkładasz do ankiety pytania o to co byś zmienił w wojsku, o tym czy można liczyć na psychologów. A na zakończenie jeszcze pytanie czy kobietom w wojsku jest "lekko". Według mnie trochę taki "misz masz", ale to tylko moja ocena. Może w takich pytaniach masz jakiś cel ?

miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
Leniwiec 
1


Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 7
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Jest misz masz ponieważ tylko tych konkretnych informacji potrzerbuje, przy czym one maja stworzyć pewien model społeczny wojska jako całości. A stworzenie kilku dziesięciu ankiet dla kilku pytań mijało by się z celem. Pytania są ułożonelosowo. Większe informacje uzyskuje osobiście od kierujących jednostkami jeśli godzą się na rozmowe. Jeśli chodzi o pytanie dotyczacych jednostek czy misji to chciałabym uzyskać informacje typu czy jest monotyonnie, codziennie rutyna i robienie tego samego, nudno itp. Co chciałbys w wojsku zmienić to tu bardziej np. Zwiększenie możliwości prowadzących do awansu itp. Psychologów dotyykam ponieważ spotkałam się z publikacjami gdzie jest to zachwalane i że się z nich korzysta ochoczo że tak powiem-fakt ten mnie zastanowił i stąd to pytanie. Kobiety w wojsku. No cóż wiem że są tu zdania podzielone i ciekawi mnie czy panowie uważają że są faworyzowane w pewien sposób. Mam nadzieje ze przedstawiłam w miare mój zamysł. Osobiście wywiady wychodzą mi o wiele lepiej :p

Proszę popracować nad poprawną pisownią, bo to jest podstawa każdej pracy magisterskiej. Na naszym Forum posty pisane poprawnie są milej widziane. MK-J
 
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Z całym szacunkiem. Zanim zostaniesz magistrem, podszlifuj trochę pisanie w języku ojczystym.
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Przepraszam, to ma być ankieta do pracy MAGISTERSKIEJ ???
I moderator dał zgodę na zamieszczenie tego tutaj ???
Faktycznie poziom szkolnictwa schodzi w tym kraju na psy :(
Szanowana "Pani" chyba powinna zmienić temat i zakres pracy (chociaż i tak nie wiemy jaki on jest w tej chwili) bo z podejścia do ankiety to ja sukcesu nie wróżę.
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16005
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Ankieta absurdalna.
Cytat:
2. Wstpiłeś/aś do armii przed czy po profesjonalizacji? Jeśli po to dostrzegasz jakieś zmiany? Ulepszenia?
Jeżeli po, to w jaki sposób może określić zmiany, jak nie wie jak było przed.
Cytat:
3. Jak wygląda codzienny, typowy dzień w jednostce/na poligonie/misji zagranicznej?
Nie można wrzucać do jednego worka służbę w/na np. JW, bazach, jednostkach RSZ, TOAW, IC, poligonów, misji ...
Cytat:
8. Stanłą/ełabyś w obronie Polski, czy złożył/abyś wypowiedzenie?
A to jest hit. :efendi2: Byłyby jaja jakby wszyscy złożyli wypowiedzenie.
Cytat:
11. Czy w wojsku jest ciężej kobiecie? Czy nie odczuwa się różnić płciowych?
Pytanie nie jest sprecyzowane. Co to znaczy "ciężej" ?

McSimus napisał/a:
Przepraszam, to ma być ankieta do pracy MAGISTERSKIEJ ???
Przyłączam się do pytania, czysto retorycznego. :gent:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

-=Alex=- napisał/a:
Cytat:
8. Stanłą/ełabyś w obronie Polski, czy złożył/abyś wypowiedzenie?

A to jest hit. :efendi2: Byłyby jaja jakby wszyscy złożyli wypowiedzenie.


Istotnie absurdalna ponieważ po ogłoszeniu mobilizacji lub w czasie wojny prawo złożenia wypowiedzenia zostaje zawieszone a służbę wojskową pełni się obowiązkowo i bezterminowo.

Leniwiec, co to za kierunek studiów :?:
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Czyżby super modne "Bezpieczeństwo Narodowe"? :cool:
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
Leniwiec 
1


Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 7
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Bronić się nie będę jeśli chodzi o błędy, bo wiem że są. Prawdą jest że nie mam zielnego pojęcia o wojsku. Promotor kazał mi zrobić ankietę, ja miałam zupełnie inną wizję tego (nie miało być tego typu rzeczy w mojej pracy). On sprawdził pytania i powiedział, że takie mają być. A jak wiadomo z promotorem się nie walczy. Jest służba zawodowa i traktowana jako praca, a w pracy wypowiedzenie można złożyć. Dlatego takie pytanie się pojawiło. Niestety nie mam nikogo, kto mógłby mi pomóc, czy zwrócił by mi uwagę na potrzebne rzeczy. Ciężko się pisze o czymś co się dopiero poznaje. W literaturze jest wszystko piękne, jednak praca nie może być przedstawieniem ideału wojska.
 
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Leniwiec napisał/a:
Jest służba zawodowa i traktowana jako praca, a w pracy wypowiedzenie można złożyć.


Bardzo błędne postrzeganie przedmiotu sprawy. Służba wojskowa jest sama w sobie specyficzną relacją pomiędzy Państwem a Obywatelem. Znam przypadki gdzie takie pojmowanie sprawy doporowadziły do postawienia zarzutu w postępowaniu karnym.

Leniwiec napisał/a:
On sprawdził pytania i powiedział, że takie mają być. A jak wiadomo z promotorem się nie walczy.


Zna on zasady służby wojskowej zarówno zawodowej jak i różnych innych form służby żołnierzy niezawodowych ? Zwłaszcza, że od 2013 roku w ograniczonym zakresie i bez większego rozgłosu przywrócono obowiązek służby wojskowej a w tym nieznacznie ten obowiązek rozszerzono.


Ponawiam pytanie: co to za kierunek studiów?

Wyśmiane przez nas pytanie aby miało sens powinno mieć mniej więcej takie brzmienie:
Kod:
 8. Stanłą/ełabyś w obronie Polski, czy ... zdezerterujesz ?
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

To widzę, że Twój promotor też ma mgliste pojęcie o wojsku.

Leniwiec napisał/a:
Jest służba zawodowa i traktowana jako praca, a w pracy wypowiedzenie można złożyć.


Służba zawodowa jest służbą ( na zasadzie powołania) a nie pracą, tak przynajmniej ja to rozumiem. Chociaż nie jest to jednoznaczne z rozumieniem pojęcia służby zawodowej przez niektórą część obecnie służących. Wypowiedzenie jako pojęcie istnieje a nazywa się "wypowiedzenie stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej" i trwa trochę dłużej.

Leniwiec napisał/a:
Ciężko się pisze o czymś co się dopiero poznaje.


To proponuję zacząć od początku i podstawowej lektury czyli http://isap.sejm.gov.pl/D...=WDU20130001355 i jak poznasz podstawy służby zawodowej bo o niej pewnie piszesz to proponuję udać się także z tą ankietą (poprawioną lub nie) do jednostki wojskowej i tam po uzyskaniu zgody przez Dowódcę możesz ją przeprowadzić na reprezentatywnej grupie.
Ponadto istnieje bardzo dużo podstaw prawnych (ustawy, rozporządzenia MON) służby zawodowej poza wskazaną wcześniej do których należy zajrzeć, żeby wyrobić sobie pogląd.

miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
Leniwiec 
1


Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 7
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Promotor z wojskiem nie ma raczej nic wspólnego. A jest to politologia, wybrany przeze mnie temat nie przeszedł, więc zostałam z wojskiem. Szczerze to nie mogę się połapać z formami służby, zwłaszcza jeśli chodzi o rezerwę. Ponieważ rezerwą w literaturze do jakiej dotarłam nazwani są Narodowymi Siłami Rezerwowymi. Pytałam się kolegów to powiedzieli że to nie jest to samo. Zgłupiałam. Zatem już jest błąd w pracy, nie wątpię że znalazłoby się ich więcej. Dziękuje za wszystkie uwagi.
 
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Leniwiec napisał/a:
A jest to politologia, wybrany przeze mnie temat nie przeszedł, więc zostałam z wojskiem. Szczerze to nie mogę się połapać z formami służby, zwłaszcza jeśli chodzi o rezerwę.

:zly4:
O tempora, o mores!

Odezwij się na priv, Może pomogę.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Leniwiec,
http://mon.gov.pl/dokumenty/
http://archiwumbip.mon.gov.pl/5.html
To tyle jeśli chodzi o zapoznanie się z obowiązującymi w wojsku dokumentami.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
Leniwiec 
1


Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 7
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Nie ukrywam, że cywilowi który nie miał z wojskiem nigdy nic wspólnego jest ciężko pisać na ten temat. Lepiej by mi na pewno poszło jeśli byłabym w wojsku. Dziękuje za pomoc.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group