Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
List Otwarty wdowy, generałowej Krystyny Kwiatkowskiej
Opublikował Wiadomość
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Nie wiesz o czym mówisz, bo jesteś na Forum niecałe dwa lata. Dziesięć lat temu byty podobne do Ciebie, bo przecież nie jesteś normalnym użytkownikiem, były moderatorami. Dlaczego tak było, to możesz sobie poczytać i dopiero przystępować do dyskusji.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Za mojej kadencji też już dostawałęś paski. Nie rozróżniasz, że coś można zrobić ale jeśli zrobisz to w pewien sposób to już przekraczasz granicę "nie można". Wyobraź sobie sytuację, gdzie jakiś przysłowiowy Jan Kowalski zwraca się do ciebie z prośbą o pomoc. Nie lubisz go i możesz mu odpowiedzieć "Nie pomogę". A możesz również odpowiedzieć "Sp... ty ch..." . W teorii mówisz to samo ale sposób stanowi zasadniczą różnicę. Można być asertywnym, co jest akceptowalne i często wskazane. Lub można być chamskim, co akceptowalne nie jest.
Dyskusja przestałą być już związana z tematem. Odpuść sobie, nie zaogniajmy.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Wystarczy tych osobistych wycieczek i przepychanek.
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 18 Cze, 2017   

Nie wiem czy było :
Cytat:
Podpułkownik BOR Jarosław Florczak apelował o zwolnienie z latania z Lechem Kaczyńskim. Był przekonany, że przez prezydenta dojdzie do tragedii. Zginął w katastrofie Smoleńskiej.

Dziennikarze dotarli do akt smoleńskich. Tam natrafili na zeznania generała Mariana Janickiego, szefa BOR, który twierdził, że ppłk Jarosław Florczak postulował o zwolnienie go z latania z ówczesnym prezydentem.

Szefie, jak zwykle burdel, nikt nic nie wie, programy swoje, a realizacja swoje. Jeżeli pan może, to niech mnie pan więcej nie wysyła. Może jestem za stary, może się do tego nie nadaję – miał powiedzieć podpułkownik.

Według świadka, Florczak był przekonany, że Lech Kaczyński doprowadzi do tragedii.

– Pan Prezydent kiedyś doprowadzi do tragedii, zginie wielu niewinnych ludzi (…) Osiem lat byłem z Aleksandrem Kwaśniewskim i tam wszystko grało. O to co się tu dzieję to jest jakaś katastrofa – relacjonował wypowiedzi podpułkownika Marian Janicki.

Jarosław Florczak zginął na służbie 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.


http://pikio.pl/oficer-bo...zi-do-tragedii/

Słowa wypowiedziane po locie do Gruzji.
:gent:
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Nie 18 Cze, 2017   

Próbuje chronić własny tyłek, nic więcej (nikt nie jest w stanie zweryfikować jego słów), tylko styl i sposób żałosny. Widać, że jak się koło tyłka pali to pan generał jest panem generałem małymi literami. Wstyd i hańba dla stopnia i munduru.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
Malinoski 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 458
Skąd: Z daleka ale tutaj
Wysłany: Nie 18 Cze, 2017   

maciejko napisał/a:
Nie wiem czy było :
Cytat:
Podpułkownik BOR Jarosław Florczak apelował o zwolnienie z latania z Lechem Kaczyńskim. Był przekonany, że przez prezydenta dojdzie do tragedii. Zginął w katastrofie Smoleńskiej.

Dziennikarze dotarli do akt smoleńskich. Tam natrafili na zeznania generała Mariana Janickiego, szefa BOR, który twierdził, że ppłk Jarosław Florczak postulował o zwolnienie go z latania z ówczesnym prezydentem.

Szefie, jak zwykle burdel, nikt nic nie wie, programy swoje, a realizacja swoje. Jeżeli pan może, to niech mnie pan więcej nie wysyła. Może jestem za stary, może się do tego nie nadaję – miał powiedzieć podpułkownik.

Według świadka, Florczak był przekonany, że Lech Kaczyński doprowadzi do tragedii.

– Pan Prezydent kiedyś doprowadzi do tragedii, zginie wielu niewinnych ludzi (…) Osiem lat byłem z Aleksandrem Kwaśniewskim i tam wszystko grało. O to co się tu dzieję to jest jakaś katastrofa – relacjonował wypowiedzi podpułkownika Marian Janicki.

Jarosław Florczak zginął na służbie 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.


http://pikio.pl/oficer-bo...zi-do-tragedii/

Słowa wypowiedziane po locie do Gruzji.
:gent:


Dowody, dowody, dowody. Póki co, to ktoś tam powiedział temu, że tamten wie, że widział, że tamten słyszał.
 
 
Outsider 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 478
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon 19 Cze, 2017   

Przeczytaj sobie relacje z 10.04.2010 r., tam znajdziesz dowody na prorocze słowa i przeczucia tego oficera...
_________________
Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice.

Friedrich Hebbel
 
 
MDS 
7


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2760
Wysłany: Pon 19 Cze, 2017   

Malinoski- a o wymuszaniu lądowania w Tbilisi słyszał?? O publicznym obrażaniu pilotów -słyszał?? O wymknięciu się prezydenta BOR-owi w Gruzji słyszał??? O spóźnieniu na lot do Smoleńska słyszał?? Mało Ci??
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pon 19 Cze, 2017   

Eeee tam, szatańskie wersety
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Pon 19 Cze, 2017   

Malinoski napisał/a:
Dowody, dowody, dowody. Póki co, to ktoś tam powiedział temu, że tamten wie, że widział, że tamten słyszał.

A taki jeden tak pisał do prokuratury:
Cytat:
Żołnierz ten przyniósł wstyd Państwu Polskiemu oraz jego Siłom Zbrojnym. Wykazał się tchórzostwem, gdy tego samego dnia w Tbilisi lądował samolot prezydenta Francji. Przyniósł wstyd Państwu Polskiemu w oczach innych głów państw znajdujących się wówczas na pokładzie i doprowadził do drwiących z Polski artykułów w prasie zagranicznej. Utrudniał prezydentowi wykonywanie jego konstytucyjnych obowiązków, naraził go na niebezpieczeństwo utraty życia (bo droga lądowa przebiegała "w pobliżu linii frontu"), a nawet wbrew woli przetrzymywał Prezydenta w samolocie wojskowym i pozbawiając wolności przetransportował do miejsca, gdzie Prezydent nie chciał się znaleźć. Czy rząd zamierza tolerować tego typu elementy rozprężenia oraz nieprzystojące żołnierzom zawodowym tchórzostwo w obecności Głowy Państwa? Przyzwolenie może doprowadzić do sytuacji, iż w morze nie będą wypływać polskie okręty wojenne (bo kapitanowie uznają, że jest to niebezpieczne), polskie patrole na misjach pokojowych zaczną odmawiać wyjazdu w teren (bo w bazie jest bezpiecznie), a w sytuacji ewentualnej agresji na Polskę żołnierze będą odmawiać jej obrony
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Pon 19 Cze, 2017   

A czy pan Janicki po powzięciu takich a nie innych informacji nie powinien był chociaż notatki służbowej do swojego przełożonego (ministra) napisać? A może powinien był, zmienić proszącego o zmianę? Wszak były to inne rządy, a taka informacja jak znalazł by się wtedy przydała do walki politycznej. Bo jeżeli taka rozmowa się odbyła (w co wątpię), a nie ma z tego nic na papierze, to chyba coś jest nie tak. Osobiście sądzę, że pan Janicki wymyślił sobie ową rozmowę.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
MDS 
7


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2760
Wysłany: Pon 19 Cze, 2017   

Beryl 73. żartujesz prawda? Notatka służbowa bo Pan Prezydent miesza w programach...Co by to dało? Chyba tylko dupochron przed tymi co nie widzą żadnej winy tamtej zmiany. Nic mnie tak nie irytuje jak tego typu pomysły kilka lat po fakcie.
 
 
Duku 
4


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 269
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Pon 19 Cze, 2017   

buntaro napisał/a:
Malinoski napisał/a:
Dowody, dowody, dowody. Póki co, to ktoś tam powiedział temu, że tamten wie, że widział, że tamten słyszał.

A taki jeden tak pisał do prokuratury:
Cytat:
Żołnierz ten przyniósł wstyd Państwu Polskiemu oraz jego Siłom Zbrojnym. Wykazał się tchórzostwem, gdy tego samego dnia w Tbilisi lądował samolot prezydenta Francji. Przyniósł wstyd Państwu Polskiemu w oczach innych głów państw znajdujących się wówczas na pokładzie i doprowadził do drwiących z Polski artykułów w prasie zagranicznej. Utrudniał prezydentowi wykonywanie jego konstytucyjnych obowiązków, naraził go na niebezpieczeństwo utraty życia (bo droga lądowa przebiegała "w pobliżu linii frontu"), a nawet wbrew woli przetrzymywał Prezydenta w samolocie wojskowym i pozbawiając wolności przetransportował do miejsca, gdzie Prezydent nie chciał się znaleźć. Czy rząd zamierza tolerować tego typu elementy rozprężenia oraz nieprzystojące żołnierzom zawodowym tchórzostwo w obecności Głowy Państwa? Przyzwolenie może doprowadzić do sytuacji, iż w morze nie będą wypływać polskie okręty wojenne (bo kapitanowie uznają, że jest to niebezpieczne), polskie patrole na misjach pokojowych zaczną odmawiać wyjazdu w teren (bo w bazie jest bezpiecznie), a w sytuacji ewentualnej agresji na Polskę żołnierze będą odmawiać jej obrony

Autorem jest ówczesny poseł PiS Karol Karski (ten od melexa)
A tu jeszcze jedna "perełka" autorstwa śp. posła P. Gosiewskiego:
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/4D0917D9
Tak próbowano upodlić i zaszczuć żołnierza, dzięki któremu być może ludzie na pokładzie tego samolotu, podróżujący do Gruzji przeżyli.
MDS, miałem okazję przekonać się osobiście jakie "porządki" panują w Kancelarii Prezydenta, kiedy z kilkoma innymi żołnierzami otrzymałem odznaczenie z rąk śp. prezydenta L. Kaczynskiego. Tak pewnie wyglądały klasyczne pijane zające w kapuście
S!
_________________
Panie, jesteśmy pielgrzymami i zawsze będziemy sie starali dojść coraz dalej...
Motto 22. SAS
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Wto 20 Cze, 2017   

Odnośnie "perełki" Gosiewskiego.
Cytat:
1. Czy pilot ma prawo odmówić wykonania rozkazu zwierzchnika Sił Zbrojnych RP?


To czy Szanowni Posłowie czasami konsultują swoje interpelacje u prawników? -bo od odmowy wykonania rozkazu lub niewykonania rozkazu istnieje kontratyp .

Jeszcze jedno, kiedyś juz to cytowałem: http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/48F2D07E
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Wto 20 Cze, 2017   

PDT napisał/a:
Bo sobie tego nie przypomną a na pewno tak długo jak jak kult smoleński będzie częścią składową doktryny politycznej Państwa. Tak bezpieczniej nawet jakby takie drwiny miały miejsce.

Ale już coś takiego podciągnąłbym pod "brak czujności rewolucyjnej" ;) :
Cytat:
Ponadto afera wybuchła dopiero miesiąc po combrze, który odbył się w maju. W dodatku na imprezie bawiła się senator PiS Dorota Czudowska, która wówczas nie zauważyła żadnych, godnych potępienia przejawów naśmiewania się z katastrofy smoleńskiej.
– W czasie, gdy byłam na głównej sali, nie było ani żadnych aluzji, ani drwin z katastrofy smoleńskiej. Gdy wychodziłam, zauważyłam, że przy jednym ze stolików stał rekwizyt – powiedziała „Faktowi”.
I właśnie o ten rekwizyt, czyli makietę samolotu z napisem „Tu polewaj”, cała awantura.

http://www.lubin.pl/kto-wygra-walke-o-polska-miedz
http://miedziowe.pl/content/view/83988/189/
Jak wynika z tych artykułów tematem smoleńskim można walczyć na różnych frontach :(
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group