Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
12 pensji po odejściu na emeryturę
Opublikował Wiadomość
Yoseikan 
4
Nowy, ale stary...


Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Siły z Powietrza...
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2020   

Pytanie do "świeżych" emerytów z tego roku - czy dostaliście już wyrównania po podwyżce rocznej pensji, odprawy i innych świadczeń?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2020   

Rozmawiałem wczoraj z kolegą, który odszedł z końcem stycznia i on żadnego wyrównania jeszcze nie otrzymał.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2020   

Najprawdopodobniej chodzi o to:
Cytat:
§ 3. Przepisy rozporządzenia mają zastosowanie do ustalania wysokości uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych od dnia 1 stycznia 2020 r.


Cytat:
§ 5. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.


Cytat:
Warszawa, dnia 1 kwietnia 2020 r.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
radeks 
1


Dołączył: 02 Cze 2019
Posty: 9
Skąd: hmm
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2020   

Yoseikan napisał/a:
Pytanie do "świeżych" emerytów z tego roku - czy dostaliście już wyrównania po podwyżce rocznej pensji, odprawy i innych świadczeń?

Jestem emerytem od 01.04.20r :D i dostałem emeryturę po starych naliczeniach.
 
 
robpiwcio 
2


Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 78
Skąd: polska
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2020   

Yoseikan napisał/a:
Pytanie do "świeżych" emerytów z tego roku - czy dostaliście już wyrównania po podwyżce rocznej pensji, odprawy i innych świadczeń?


Jestem emerytem od 01.02. i dostałem wyrównanie wszystkiego co otrzymałem na odejście. Wypłata była w tygodniu przed świętami.
Teraz czekam na informację, czy nowy atestat dostane do domu czy pójdzie od razu do WBE.
Jak już będzie w WBE to chyba wtedy będzie wyrównanie rocznej i nowa decyzja na emeryturę.
 
 
Yoseikan 
4
Nowy, ale stary...


Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Siły z Powietrza...
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2020   

Odnoszę wrażenie, że u nas jakiekolwiek regulacje prawne są interpretowane jak się komu podoba, z terminami dowolnymi, na różnych zasadach i bez pośpiechu, zwłaszcza jak chodzi o pieniądze dla szrego obywatela, bo w drugą stronę to zaraz następuje naliczanie odsetek.
 
 
saintmarek 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 206
Skąd: SZRP
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2020   

Takie szybkie pytanie do obecnych, "świeżych" emerytów: czy wyliczenia na stronie Juszczyka dotyczące wysokości emerytury są wiarygodne ? Jak to było w Waszym przypadku ?
 
 
maro21 
2
maro


Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 71
Skąd: Wojsko Polskie
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2020   

saintmarek, Są niewielkie różnice ale to niewielkie. W moim przypadku było to jakieś 20 zł. na moją niekorzyść.
_________________
maro
 
 
saintmarek 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 206
Skąd: SZRP
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2020   

Czyli różnica pomijalna i można mieć jakieś w miarę dokładne pojęcie.
Dziękuję.
 
 
JanekZKrakowa 
1


Dołączył: 25 Kwi 2020
Posty: 2
Skąd: Dolnośląsk
Wysłany: Sob 25 Kwi, 2020   

Witam, mam pytanie odnośnie 12 pensji, a mianowicie w październiku odchodzę na emeryturę, chciałbym pobrać 12 pensji z góry, jednakże w sierpniu wchodzę na drugi próg podatkowy czyli 32%. Pytanie czy pobiorą mi ryczałt za te 12 pensji, później zwrócą nadpłatę w następnym roku(chyba 7,75%), tak jak w innych przypadkach(gdy nie przekraczamy progu podatkowego) czy od razu mi zabiorą 32 %. Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Zastanawia mnie fakt co byłoby korzystniejsze dla mnie.
Proszę o wsparcie...
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16007
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 25 Kwi, 2020   

JanekZKrakowa, WBE to nie urząd skarbowy.
Cytat:
Wojskowe Biuro Emerytalne w Warszawie uprzejmie informuje, iż ze świadczenia pieniężnego przysługującego przez okres 1 roku po zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej potrącane są następujące należności:
1. podatek w formie ryczałtu w wysokości 20 % dochodu (art. 30 ust. 1, pkt. 4a oraz ust. 8 ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych Dz. U. z 2012 r. poz. 361 z późn. zm.), którego nie łączy się z dochodami opodatkowanymi podatkiem dochodowym na podstawie art. 27 wymienionej ustawy.
2. Składka na ubezpieczenie zdrowotne w wysokości 9,00 % (art. 66 ust. 1 pkt. 16 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2015 r., poz. 581 z późn. zm.).
Ponadto zgodnie z art. 27 b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych istnieje możliwość odliczenia od podatku dochodowego obliczonego zgodnie z art. 27, składki na ubezpieczenie zdrowotne opłaconej w danym roku podatkowym nie przekraczającej wysokości 7,75 % podstawy wymiaru tej składki.
https://wbewarszawa.wp.mil.pl/u/Wykaz_dokumentow_do_emerytury_-_renty_wojskowej.pdf
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
JanekZKrakowa 
1


Dołączył: 25 Kwi 2020
Posty: 2
Skąd: Dolnośląsk
Wysłany: Sob 25 Kwi, 2020   

Dziękuję za odpowiedź. Pzdr.
 
 
Tomasz81 
1


Dołączył: 27 Sie 2020
Posty: 6
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 24 Cze, 2021   

Cześć. Czy ktoś wie jaki jest termin wyplaty 12 pensji gdybym chciał w,iasc z góry? Odchodzę 30 czerwca. 1 złożę wniosek w WBE. Zastanawiam się ile to może trwac
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16007
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 24 Cze, 2021   

Cytat:
Art. 95. Żołnierzowi zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej, niezależnie od odprawy, o której mowa w art. 94, przysługują następujące należności pieniężne:
1) przez okres jednego roku po zwolnieniu ze służby wypłacane co miesiąc świadczenie pieniężne w wysokości kwoty uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym, należnego w ostatnim dniu pełnienia służby;

Cytat:
Art. 96.6. Świadczenie pieniężne, o którym mowa w art. 95 pkt 1, wypłaca się żołnierzowi zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej w terminach określonych w art. 81 ust. 1, a w przypadku gdy żołnierz wystąpił o wypłatę tego świadczenia, za cały należny okres jednorazowo z góry, nie później niż w terminie trzydziestu dni od dnia złożenia wniosku w tej sprawie.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group