Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
12 pensji po odejściu na emeryturę
Opublikował Wiadomość
dawid810909 
2


Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 85
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2016   

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, myślę że to rozwiewa wszystkie moje wątpliwości :efendi2:
 
 
kam222 
1


Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 26
Skąd: Wiry
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

Podbijam temat. służyłem 15 lat w jednostce gdzie przysługiwał mi dodatek specjalny. Następnie przeniosłem się do jednostki gdzie tego dodatku nie było i tam służę już 3 rok. moje pytanie brzmi czy 12 pensji po zwolnieniu się do cywila dostanę z tym dodatkiem specjalnym czy nie? Z tego co wyszperałem w przepisach w ostatnim miesiącu pełnienia służby przywrócą mi ten dodatek w celu naliczenia emerytury. A przysługuje 12 pensji wraz z dodatkami o charakterze stałym należnymi na ostatni dzień pełnienia służby :-o . Dzieki za pomoc
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

Tak, przywrócą Ci ten dodatek w ostatnim uposażeniu przed wyjściem do cywila. Tylko będziesz musiał udokumentować fakt, iż takowy dodatek otrzymywałeś.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12853
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

To chyba jak nie będzie dokumentów w TAPie.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
kam222 
1


Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 26
Skąd: Wiry
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

W TAP mam decyzję administracyjną o przyznaniu dodatku... Sami to nalicza czy mam pisać jakieś wnioski ?
 
 
julk1 
5


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 313
Skąd: stąd
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

Sami to naliczą. W mojej jednostce był zwyczaj, aby projekt decyzji dać do przeczytania delikwentami, aby ten wyłapał ewentualne błędy.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

Ciekawy zwyczaj :ciekawe:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kam222 
1


Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 26
Skąd: Wiry
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

A czy 12 pensji tez będzie z tym dodatkiem ?
 
 
D_Mrozu 
1


Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 1
Skąd: łódź
Wysłany: Wto 05 Wrz, 2017   

Witam
-=Alex=- napisał/a:
Ciekawy zwyczaj :ciekawe:

U mnie był ten sam zwyczaj i wychwyciłem, że nie naliczyli mi nagrody jubileuszowej za 30 lat.
Pozdrawiam
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 06 Wrz, 2017   

No cóż można powiedzieć ? Dobrze, że tacy ludzie robią tylko "kwity".
Mnie źle wyliczyli wysługę, ale WBE nie sugerowało się tym co policzyli w JW i sami obliczyli poprawnie na podstawie przebiegu służby.

kam222 napisał/a:
A czy 12 pensji tez będzie z tym dodatkiem ?

Cytat:
Art. 95. Żołnierzowi zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej, niezależnie od odprawy, o której mowa w art. 94, przysługują następujące należności pieniężne:
1) przez okres jednego roku po zwolnieniu ze służby wypłacane co miesiąc świadczenie pieniężne w wysokości kwoty uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym, należnego w ostatnim dniu pełnienia służby;
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 782
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Jak rozumiecie ten zapis:
Cytat:
3. Do okresu zawodowej służby wojskowej, o którym mowa w ust. 1 i 2, zalicza się okresy pełnienia nieprzerwanej czynnej służby wojskowej, z wyłączeniem okresów zawieszenia w czynnościach służbowych lub tymczasowego aresztowania, chyba że prawomocnym orzeczeniem postępowanie karne lub dyscyplinarne, będące przyczyną zawieszenia lub aresztowania, zostało umorzone bądź żołnierz został uniewinniony na podstawie prawomocnego wyroku lub orzeczenia o uniewinnieniu w postępowaniu dyscyplinarnym.

oraz:
Cytat:
1. Świadczenie pieniężne, o którym mowa w art. 95 inne należności pieniężne żołnierza zwolnionego z zawodowej służby wojskowej, pkt 1, przysługuje żołnierzowi, z zastrzeżeniem ust. 2-4, który pełnił nieprzerwanie zawodową służbę wojskową przez okres co najmniej piętnastu lat. Przepis art. 94 odprawa żołnierza zwolnionego z zawodowej służby wojskowej ust. 3 stosuje się odpowiednio.

Żeby otrzymać, po przejściu na emeryturę, roczną pensję trzeba mieć 15 lat nieprzerwanej służby zawodowej? Czy wystarczy, np. 1 rok ZSW, 2 lata służby nadterminowej i 12 lat zawodowej służby wojskowej, które to były pełnione bez przerw.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Trzeba pełnić nieprzerwaną zawodową służbę wojskową przez okres co najmniej 15 lat, a do okresu tej zawodowej służby wojskowej, zalicza się okresy czynnej służby wojskowej.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Cytat:
Czy wystarczy, np. 1 rok ZSW, 2 lata służby nadterminowej i 12 lat zawodowej służby wojskowej, które to były pełnione bez przerw.

Tak, wystarczy, bo właśnie tego typu sytuację ustawodawca miał na myśli.

-=Alex=-, masz inne zdanie?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Nie, identyczne.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
CATALAYA 
1


Dołączył: 22 Paź 2018
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 23 Paź, 2018   

Odświeżę trochę temat
W Policji odsłużyłem 20 lat. Po trzech miesiącach wstąpiłem do Wojska a konkretnie w październiku tego roku. Proszę mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi 12 pensjami na odejście na emeryturę. Czytam tutaj, że należy się już po 15 latach służby. Czy pomimo odebrania w jednej transzy tych 12 pensji emerytura jest płacona co miesiąc? Moje pytania mogą wydawać się banalne ale jak już napisałem mój staż w Wojsku jest dość krótki i dopiero zaczynam się wdrażać w socjal. Ponadto interesuje mnie druga kwestia związana z moją sytuacją zawodową. Wiem, że to nie ten dział ale tutaj już się rozpisałem więc tutaj skończę. Do meritum: kwestia odprawy mieszkaniowej. Jeśli dobrze rozumiem to już od pierwszego dnia służby w Wojsku mam uprawnienia do tego świadczenia? Oczywiście nie mam zamiaru zwijać żagli po zebraniu pieniędzy ale chciałbym wiedzieć na czym stoję. Z góry dziękuję za informację i okazaną wyrozumiałość. :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group