Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
12 pensji po odejściu na emeryturę
Opublikował Wiadomość
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Wto 23 Paź, 2018   

Za 15 lat ciągłej służby nabędziesz praw do takiej rocznej pensji. Biorąc takową z góry przy odejściu, przez rok nie dostajesz już nic. Dopiero po tym czasie zaczynasz pobierać emeryturę. Odprawa należy się każdemu żołnierzowi, który nabył minimalne uprawnienia emerytalne.
 
 
CATALAYA 
1


Dołączył: 22 Paź 2018
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 24 Paź, 2018   

Rozumiem. Już przy nabraniu minimalnych praw emerytalnych należy się roczna pensja (w Policji takie coś to dopiero po 30 latach służby). W moim przypadku przyszedłem do Wojska mając już prawa emerytalne. Przy zachowaniu ciągłości służby (i stopnia) wychodzi na to, że z automatu nabrałem praw emerytalnych wojskowych.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12905
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 24 Paź, 2018   

Na pewno?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16007
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 24 Paź, 2018   

CATALAYA, co do tego rocznego świadczenia pieniężnego
Cytat:
Art. 96. 1. Świadczenie pieniężne, o którym mowa w art. 95 pkt 1, przysługuje żołnierzowi, z zastrzeżeniem ust. 2–4, który pełnił nieprzerwanie zawodową służbę wojskową przez okres co najmniej piętnastu lat. Przepis art. 94 ust. 3 stosuje się odpowiednio.
2. Świadczenie pieniężne, o którym mowa w art. 95 pkt 1, przysługuje również żołnierzowi zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej pełnionej jako służba stała, który pełnił zawodową służbę wojskową przez okres krótszy niż piętnaście lat, jeżeli został zwolniony wskutek:
1) upływu terminu wypowiedzenia stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej dokonanego przez właściwy organ;
2) orzeczenia przez wojskową komisję lekarską niezdolności do pełnienia zawodowej służby wojskowej, w razie gdy utrata tej zdolności została spowodowana wypadkiem pozostającym w związku z pełnieniem czynnej służby wojskowej albo chorobą powstałą w związku ze szczególnymi właściwościami lub warunkami służby wojskowej;
3) niewyznaczenia na stanowisko służbowe w czasie pozostawania w rezerwie kadrowej;
4) niewyznaczenia na stanowisko służbowe na kolejną kadencję.


CATALAYA napisał/a:
W moim przypadku przyszedłem do Wojska mając już prawa emerytalne.
Posiadasz ustalone już prawo do emerytury z policji ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
CATALAYA 
1


Dołączył: 22 Paź 2018
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

-=Alex=- napisał/a:
CATALAYA napisał/a:
W moim przypadku przyszedłem do Wojska mając już prawa emerytalne.
Posiadasz ustalone już prawo do emerytury z policji ?


Tak, nawet wziąłem emkę za 2 miesiące bo mi się rekrutacja do wojska przedłużyła.
 
 
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

CATALAYA napisał/a:
Rozumiem. Już przy nabraniu minimalnych praw emerytalnych należy się roczna pensja (w Policji takie coś to dopiero po 30 latach służby). W moim przypadku przyszedłem do Wojska mając już prawa emerytalne. Przy zachowaniu ciągłości służby (i stopnia) wychodzi na to, że z automatu nabrałem praw emerytalnych wojskowych.

Trochę inaczej. Uprawnienia do emerytury, a pensja roczna, to dwie odrębne sprawy. Prawa do emerytury wojskowej już masz, natomiast uprawnienia do rocznej pensjii nabierzesz po 15 latach, nieprzerwanej, zawodowej służby wojskowej. Z tego co piszesz, to Twój licznik dopiero wystartował. Odchodząc wcześniej dostaniesz, od razu, przeliczoną na nowo emeryturę wojskową, bez prawa do pensji rocznej.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12905
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

Na pewno? Jesteś tego w 100% pewien, że pójdzie do WBE i naliczą mu emeryturę wojskową przy takiej wysłudze?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

A jaką mają mu naliczyć, skoro jest żołnierzem??? Będzie brał policyjną powiększoną o lata w wojsku??
Ma 20 z Policji. Odsłuży powiedzmy 10 w wojsku i ma emeryturę wojskową po 30 latach służby.

manfred, ktoś z Twoich przodków służył w "elektrykach"? Te twoje motto daje do myślenia i źle się kojarzy.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16007
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

Tytan w dresie napisał/a:
Będzie brał policyjną powiększoną o lata w wojsku??
Tak mnie się wydaje.
Ma juz ustalone prawo do emerytury. Jest emerytem policyjnym. Po 10 latach służby w wojsku emerytura policyjna zostanie na nowo przeliczona i zwiększona "tylko" o 26%.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12905
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

Mnie się też tak wydaje. Dlatego te marzenia policjantów bez 15 lat wysługi w wojsku o 12 pensjach i odprawach mieszkaniowych mogą się rozpłynąć jak mgła na wietrze.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16007
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

Emeryt policyjny, przyjęty do wojska, który nabędzie prawa emerytalne z wojska może wybrać sobie świadczenie wyższe np. wyliczoną emeryturę wojskową (oczywiście zaliczając wysługę policyjną).
Cytat:
Art. 7. W razie zbiegu prawa do emerytury lub renty przewidzianych w ustawie z prawem do emerytury lub renty albo do uposażenia w stanie spoczynku lub uposażenia rodzinnego przewidzianych w odrębnych przepisach wypłaca się świadczenie wyższe lub wybrane przez osobę uprawnioną, jeżeli przepisy szczególne nie stanowią inaczej.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

Czyli komu się dobrze wydaje i ewentualnie ma rację?
Ostatnio zmieniony przez Tytan w dresie Czw 25 Paź, 2018, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12905
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

Pytanie tylko, czy wystąpi zbieg?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

W tym przypadku zbieg raczej występuje. CATALAYA, jest, był, emerytem policyjnym.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16007
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

Jeżeli przesłuży do 15 lat w wojsku to zbiegu nie będzie.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group