Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
12 pensji po odejściu na emeryturę
Opublikował Wiadomość
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

To chyba właśnie wtedy będzie. Wcześniej wysłużona emerytura w Policji i dodatkowo w wojsku. Pogubiłem sie już... :-o
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12787
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

Tam jest wyraźnie napisane do zbiegu uprawnień do dwóch emerytur. Czyli 15 lat tu i 15 tu. Teoretycznie możliwe, ale wtedy dopiero by się w d.... dostało.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

No i ok. To właśnie miałem na myśli. Pozostaje pytanie, czy w przypadku gdy nie przesłuży w wojsku tych 15 lat, to po odejściu np. po 10, emeryturę kto będzie wypłacał? Moim zdaniem to właśnie WBE, a nie policyjne biuro emerytalne. Po prostu doliczą służbę w Policji i tyle.
WBE może płacić emerytury ludziom którzy służyli np.: 1,5 roku w ZSW, powiedzmy 4 lata w Policji i 9,5 zawodowej, co nijak nie wychodzi 15 lat w wojsku. Zlicza się wszystkie okresy w służbach mundurowych i wylicza emeryturę wojskową.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15915
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

Tytan w dresie napisał/a:
Moim zdaniem to właśnie WBE, a nie policyjne biuro emerytalne. Po prostu doliczą służbę w Policji i tyle.
Właśnie policyjne biuro emerytalne będzie wypłacać nadal emeryturę powiększoną (przeliczoną) powtórnie o te lata służby w wojsku.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
bat1970 
1


Dołączył: 02 Lis 2018
Posty: 8
Skąd: Pomorze
Wysłany: Sro 07 Lis, 2018   

Witam.
Odchodzę z armii z dniem 31.01.2019 r. Wszystko wskazuje na to że nowe stawki uposażenia dopiero się kształtują i w tym roku raczej "tabeli" nie zobaczymy. Tutaj moje pytanie odnośnie 12 pensji. Jeżeli podwyżka będzie naliczona powiedzmy w marcu z wyrównaniem od stycznia to jeżeli wezmę te 12 pensji z góry, to potem mi tą różnicę jakoś wyrównają? Czy jednak lepiej kazać wypłacać co miesiąc pobory ? - tego rozwiązania jednak bym nie chciał.
 
 
CATALAYA 
1


Dołączył: 22 Paź 2018
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 07 Lis, 2018   

Ok. Zasięgnąłem języka w WBE. Co do emerytury to nie ważne jest ile lat przesłużę w wojsku, to właśnie WBE wyliczy mi emeryturę z całego łącznego okresu służby biorąc pod uwagę wysokość ostatniej pensji. I tutaj uwaga: jeśli ostatnia moja pensja z wojska będzie niższa niż ostatnia moja pensja z policji to mogę wybrać i zwrócić się do Zakładu Emerytalno Rentowego MSWiA i oni jeszcze raz przeliczą mi emkę z ostatniej pensji z policji biorąc pod uwagę łączny okres służby w obu formacjach. I wtedy to ZER będzie mi wypłacał emkę. Co do kwestii 12 pensji to muszę mieć te 15 lat odsłużonych w samym wojsku aby uzyskać prawa do tego świadczenia. Ciekawe natomiast jest to że skoro jestem na starych zasadach emerytalnych z policji i uzyskałem prawo do tej emerytury to od razu mam prawo do odprawy mieszkaniowej w wojsku.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15915
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 07 Lis, 2018   

CATALAYA napisał/a:
Ciekawe natomiast jest to że skoro jestem na starych zasadach emerytalnych z policji i uzyskałem prawo do tej emerytury to od razu mam prawo do odprawy mieszkaniowej w wojsku.
A tą informację to skąd masz ? Z WBE ?
Rozwiń to swoje zdanie, które zacytowałem.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
CATALAYA 
1


Dołączył: 22 Paź 2018
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Lis, 2018   

-=Alex=- napisał/a:
CATALAYA napisał/a:
Ciekawe natomiast jest to że skoro jestem na starych zasadach emerytalnych z policji i uzyskałem prawo do tej emerytury to od razu mam prawo do odprawy mieszkaniowej w wojsku.
A tą informację to skąd masz ? Z WBE ?
Rozwiń to swoje zdanie, które zacytowałem.


Już rozwijam. Tą informację uzyskałem w AMW od uprzejmej pani zajmującej się odprawami mieszkaniowymi właśnie. Skoro odchodzę na emeryturę a nie zachodzą negatywne okoliczności wymienione w ustawie to mam prawo do odprawy mieszkaniowej. Okres służby w obu formacjach jest tożsamy więc mając prawa emerytalne z policji mam z automatu prawa do emerytury wojskowej.
 
 
maniek0-3 
1


Dołączył: 22 Lis 2018
Posty: 1
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   Roczna

Witam. Odchodzę 31.01.2019r. na emeryturę i mam pytanie?
Przy rocznej z góry pobierają jakiś tam podatek 29% z czego na koniec roku można odzyskać 7....% przy rozliczaniu pita. Dodając jedno do drugiego i dzieląc to przez 12 miesięcy wychodzi prawie to co zarabiam TERAZ bez stu paru złotych miesięcznie (jakieś podatki :) )

Natomiast jak to jest z pensją co miesiąc? Ja myślałem, że to jest to samo co teraz zarabiam, a jest ponad 500zł mniej. Wiem bo kolega w tym samym stopniu i z tą samą wysługą jest już na rocznej pensji i dostaje 500zł mniej.....

Czy po roku jest to jakoś wyrównane? Dlaczego jest tak duża różnica? Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15915
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 23 Lis, 2018   

maniek0-3 napisał/a:
Przy rocznej z góry pobierają jakiś tam podatek 29%

Cytat:
4a) z tytułu świadczeń pieniężnych otrzymywanych po zwolnieniu ze służby przez funkcjonariuszy służb mundurowych oraz żołnierzy, w związku ze zwolnieniem tych osób ze służby stałej na podstawie odrębnych ustaw, przez okres roku co miesiąc lub za okres roku jednorazowo albo co miesiąc przez okres trzech miesięcy – w wysokości 20 % należności
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
dzipong 
1


Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 5
Skąd: z Polski
Wysłany: Sob 24 Lis, 2018   

CATALAYA, siema czy sluzac w policji dostales dofinasowanie do zakupu mieszkania ?
ok 1500 zl na osobe hyba wychodzi
 
 
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Sob 24 Lis, 2018   

-=Alex=- napisał/a:
Tytan w dresie napisał/a:
Moim zdaniem to właśnie WBE, a nie policyjne biuro emerytalne. Po prostu doliczą służbę w Policji i tyle.
Właśnie policyjne biuro emerytalne będzie wypłacać nadal emeryturę powiększoną (przeliczoną) powtórnie o te lata służby w wojsku.

Czyli z tego co pisze CATALAYA wnoszę, że miałem jednak rację z tym WBE.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15915
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 24 Lis, 2018   

A ja nadal mam wątpliwości.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Rava 
1


Dołączył: 12 Sie 2019
Posty: 4
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

12 pensji jest należne po 10 latach służby zawodowej czy po 15 latach służby zawodowej. Już sie pogubiłem na juszczyku jest 10 lat a w art. 96 jest napisane 15 :zly2:
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 09 Lis, 2019   

A które źródło jest ważniejsze?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group