Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany w Polskiej Grupie Zbrojeniowej
Opublikował Wiadomość
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12852
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 10 Gru, 2015   

Zdaje się, że komisja ds. tzw. "nadużyć" za rządów PiS funkcjonowała prawie przez cały okres rządów PO/PSL. Ze skutkiem wiadomym.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
djdzej555 
5


Wiek: 39
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 619
Skąd: dziki zachód
Wysłany: Czw 10 Gru, 2015   

[quote="Arrakis"]
Cytat:
Tak było jest i będzie

No właśnie nie. Jeszcze z 8-10 lat temu zbrojeniówka jako dobro szczególne była poza tą karuzelą. Kolejne rządy jej nie tykały. Kto złamał tę zasadę, to wszyscy wiedzą.

Bo przez osiem lat rządziła jedna partia. I Dalej obstaje przy swoim w sprawie nowego prezesa. Wystarczy przyjrzeć się co go łączy z Antonim Macierewiczem. Przypadek?
Te kolejne lata puki Macierewicz będzie ministrem MON to będą delikatnie mówiąc chude. Dla MON jak i PGZ. Może nawet nie będzie to zastój tylko cofanie się. Moja zdanie w tym temacie pogłębia się po obejrzeniu tego wywiadu.


https://www.youtube.com/watch?v=BHgmMkJjVfs
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Czw 10 Gru, 2015   

djdzej555 napisał/a:
Te kolejne lata puki Macierewicz będzie ministrem MON to będą delikatnie mówiąc chude. Dla MON jak i PGZ. Może nawet nie będzie to zastój tylko cofanie się. Moja zdanie w tym temacie pogłębia się po obejrzeniu tego wywiadu.


Dzisiaj przewagę buduje się z wielkim trudem. Czy jest czas na zastój? Albo cofanie?
 
 
djdzej555 
5


Wiek: 39
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 619
Skąd: dziki zachód
Wysłany: Czw 10 Gru, 2015   

To jak uzasadnisz ostatnie decyzje Antoniego Macierewicza. W sprawie nowego prezesa. Bo wg. mnie jest tu tylko zmiana z dobrego (były prezez) na BMW.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Czw 10 Gru, 2015   

No a jak mam uzasadnić?

Sprawa jest prosta - jeśli są skuteczni menedżerowie, inżynierowie i na dodatek w wymiarze biznesowym także - czemu ich zmieniać? Jeśli w Zarządzie czy Radzie Nadzorczej są także osoby z nadania politycznego, ale niemerytoryczne to także niech będą z merytorycznego. Bo wówczas jest szansa na wypracowanie już od góry jakiegoś sensownego stanowiska. Jeśli się wymienia poprzednią figurę polityczną na nową - ok, ale trzeba zostawiać inżynierów czy menedżerów zwłaszcza takich którzy mają sukcesy.

Jeśli nowy prezes BMW będzie mieć wsparcie merytoryczne to ok. Jak się nie wie to trzeba się słuchać kogoś kto wie (technicznie, organizacyjnie, biznesowo). Więc dobrze takiego kogoś mieć.

Histora polskiej zbrojeniówki pokazuje lata rozpadu i bałaganu. Z trudem wraca do normalności. I teraz czarne konie odrodzenia się usuwa?
 
 
baader 
3



Dołączył: 24 Lis 2015
Posty: 101
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 10 Gru, 2015   

rany, jak narobia bałaganu na jeszcze jednym polu gospodarczym (czyli doprowadzą do głębokiej nierentowności kolejne zakłady), to nie starczy im ziarna by nakarmić wszystkie dzioby.
Hm a poza tym myślę że wojsko musi zacząć oswajać się z polską myślą techniczną w zakresie nowego sprzętu
_________________
"Co to jest czasoprzestrzeń panie sierżancie?. To coś takiego gdy kopiecie stąd do wieczora szeregowy"
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Czw 10 Gru, 2015   

Jedna z zasad zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie mówi, że do grupy rozwiązującej problem należy wziąć jednego kompletnego laika, bo jest nadzieja, że zauważy on coś czego nie widzą fachowcy, albo zada tak głupie pytanie, że aż mądre.

Ale jednego. :!:
 
 
Lansjer
4


Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 155
Wysłany: Czw 10 Gru, 2015   

A może chodzi o tak zwaną "synergię" (modne słowo ostatnio) między MON-em a przemysłem zbrojeniowym, której jak sami pewnie zauważyliście brakowało.
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Czw 10 Gru, 2015   

Tylko że MON nie jest od zdalnego sterowania zbrojeniówką, co ostatnio się lansuje, bo to pomylenie pojęć. Wspólne przedsięwzięcia, owszem. Wspieranie na arenie międzynarodowej, owszem. Ale nie to.
Ale o czym ja piszę - arena międzynarodowa - :lanie:

Cytat:
Ale jednego.

Tak, najlepiej, żeby jeszcze miał dobre notowania na dworze.

Arrakis

[ Dodano: Czw 10 Gru, 2015 ]
Cytat:
Bo przez osiem lat rządziła jedna partia.

Co autor miał na myśli?

Arrakis
 
 
djdzej555 
5


Wiek: 39
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 619
Skąd: dziki zachód
Wysłany: Czw 10 Gru, 2015   

ToMac napisał/a:
No a jak mam uzasadnić?

Sprawa jest prosta - jeśli są skuteczni menedżerowie, inżynierowie i na dodatek w wymiarze biznesowym także - czemu ich zmieniać? Jeśli w Zarządzie czy Radzie Nadzorczej są także osoby z nadania politycznego, ale niemerytoryczne to także niech będą z merytorycznego. Bo wówczas jest szansa na wypracowanie już od góry jakiegoś sensownego stanowiska. Jeśli się wymienia poprzednią figurę polityczną na nową - ok, ale trzeba zostawiać inżynierów czy menedżerów zwłaszcza takich którzy mają sukcesy.

Jeśli nowy prezes BMW będzie mieć wsparcie merytoryczne to ok. Jak się nie wie to trzeba się słuchać kogoś kto wie (technicznie, organizacyjnie, biznesowo). Więc dobrze takiego kogoś mieć.

Histora polskiej zbrojeniówki pokazuje lata rozpadu i bałaganu. Z trudem wraca do normalności. I teraz czarne konie odrodzenia się usuwa?


To wg. Ciebie lepszy BWM od byłego prezesa. No bosko :D
wraz z min wymienili członków rady nadzorczej. Nie dlatego, że źle zarządzali. To tylko był trik polityczny :cool:
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Pią 11 Gru, 2015   

djdzej555, tak na marginesie to po skrócie od słowa "według" czyli "wg" nie stawiamy kropki. Tak stanowią zasady pisowni polskiej.

Przepraszam za OT, ale kaleczenie zasad pisowni języka polskiego bardzo koli mnie w oczy.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
Kos 
Banita
Kos Janek


Wiek: 65
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 695
Skąd: emerytura
Wysłany: Pią 11 Gru, 2015   

A jak się pisze . "Koli mnie w oczy" czy "Kole mnie w oczy". Bo już zgłupiałem.
 
 
djdzej555 
5


Wiek: 39
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 619
Skąd: dziki zachód
Wysłany: Pią 11 Gru, 2015   

W zasadzie to zmiana ta nie była dla mnie zaskoczeniem. Była szybka i trafna wg. założeń partyjnych i nowego ministra MON. Jeszcze czekam na powrót zasadniczej służby wojskowej.
 
 
matlos 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 579
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 11 Gru, 2015   

Kos napisał/a:
A jak się pisze . "Koli mnie w oczy" czy "Kole mnie w oczy". Bo już zgłupiałem.

"Prawda w oczy kole" - inni m mają rację, a my nie możemy się z tym pogodzić :gent:
 
 
Kos 
Banita
Kos Janek


Wiek: 65
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 695
Skąd: emerytura
Wysłany: Nie 13 Gru, 2015   

"Prawo i Sprawiedliwość powołało na stanowisko członka rady nadzorczej jednej z najbardziej wrażliwych wywiadowczo polskich spółek - Polskiej Grupy Zbrojeniowej Mariana Szołuchę. I co z tego? Doktor Szołucha jest ekspertem oraz, wybranym w 2012 roku, skarbnikiem Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych – najbardziej proputinowskiego think tanku działającego w Polsce".
Kolejny kwiatek :???:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group