Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Strzelectwo
Opublikował Wiadomość
tyracze
6


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1243
Wysłany: Pią 12 Lut, 2016   

napiszę za opos
masz wymogi, jesli je spełniasz to, oprócz ochrony osobistej, z reguły nie ma problemu (za wyjątkiem czasu rozpatrywania, bo to kuleje mimo ustawowych terminów)
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15966
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 12 Lut, 2016   

bolec71, dobrze, że jako podstawę nie dali art. 10 ;)
Cytat:
Art. 10.13)
1. Właściwy organ Policji wydaje pozwolenie na broń, jeżeli wnioskodawca nie stanowi zagrożenia dla samego siebie, porządku lub bezpieczeństwa publicznego oraz przedstawi ważną przyczynę posiadania broni.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
tyracze
6


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1243
Wysłany: Sob 13 Lut, 2016   

za ważną przyczynę uznaje się:
udokumentowane członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze strzeleckim, posiadanie kwalifikacji sportowych, o których mowa w art. 10b, oraz licencji właściwego polskiego związku sportowego – dla pozwolenia na broń do celów sportowych;
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Sob 13 Lut, 2016   

To widocznie Policja ma inne dane - 2009 rok - odmowa, pomimo przynależności do klubu i spełniania wszystkich wymagań jak wyżej (nawet ksero poświadczenia bezpieczeństwa "ściśle tajne" baranom zanosiłem). Teraz nie wiem, ale nie zamierzam się ponownie ubiegać. :gent:
 
 
Ditz 
5


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 555
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 14 Lut, 2016   

Odmówili ci, bo w 2009 r. decyzja dot. pozwolenia na broń do celów sportowych była uznaniowa i mogli wymyśleć byle jaki argument żeby wydać decyzję negatywną. Po nowelizacji ustawy o broni i amunicji z 2011 r. jeśli spełniasz wszystkie wymienione w ustawie wymagania (patent, licencja, członkostwo w klubie, badania, brak negatywnych przesłanek) nie mają prawa ci odmówić - wydanie pozwolenia jest wtedy obligatoryjne.
 
 
djdzej555 
5


Wiek: 39
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 619
Skąd: dziki zachód
Wysłany: Czw 18 Lut, 2016   

Ditz popieram w 100% Twoje wypowiedzi. U mnie chłopaki ze strzelectwa pneumatyczno wskoczyli na górną półkę. Siedmiu na siedmiu w należących do PZSS dostało pozwolenie na broń palną kalibru 9 mm.

bolec71 może Twoi koledzy sa po 90-ce :cool:
 
 
mymlon 
2



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 71
Skąd: GD
Wysłany: Pon 22 Lut, 2016   

Trochę się rozjaśniło z przepisami. Ale do strzelectwa potrzebny jest sprzęt. Możemy oczywiście używać broni klubowej, ale ten kto strzelał wie, że przy intensywnym użytkowaniu i nieostrożnym obchodzeniu się z bronią jej celność spada.

Zakładam budżet 5000 zł. Za to chcę kupić pistolet bocznego zapłonu do strzelań tarczowych i centralnego do strzelań zarówno tarczowych jak i dynamicznych /IPSC/. Strzelanie w IPSC za 2-3 lata, ze względu na dodatkowy sprzęt i dobre zapoznanie się z tą dziedziną sportu.

No i muszę się jeszcze nauczyć strzelać z dwóch rąk. Nauczyli mnie strzelać z jednej ręki co przy lekkim pistolecie sportowym jest ok ale już 25 strzałów z dość ciężkiej CZ SP-01 Shadow jest dość trudne.

Jako pistolet centralnego zapłonu wybrałbym CZ 85 combat ze względu na regulowane przyrządy celownicze natomiast boczny zapłon - nie wiem.
_________________
Warto być przyzwoitym.
 
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 22 Lut, 2016   

Coś takiego na nabój long
http://www.4shooter.com/p...-kal-22-lr.html

lub na krótszy zasięg, mniejszy odrzut na nabój short (uzywane do strzelań konkurencji szybkich):
http://polarms.pl/bro%C5%...alther-gsp.html
lub:
http://polarms.pl/bro%C5%...-20-kal-22.html

Broń typowo sportowa o wysokiej klasie wykonania, celności itp. Życzyłbym sobie jednego z nich gdy trenowałem...

Tu masz jeszcze dwa Walther-y warte uwagi :
http://www.optykamysliwsk...owa.html?page=2

Zresztą jest tego więcej. Trzeba by było sprawdzić celność z imadła i wówczas podjąć decyzję.
 
 
djdzej555 
5


Wiek: 39
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 619
Skąd: dziki zachód
Wysłany: Wto 23 Lut, 2016   

mymlon na Facebook''u masz grupę Broń Palna. Chłopaki są "obcykani" polecam.
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 23 Lut, 2016   

djdzej555, czyżby moje propozycje były niedobre? Zaproponowane pistolety to poziom światowy. Mozna je spotkać na ME, MS i IO. Problemem może być tylko stan techniczny konkretnego egzemplarza.
 
 
mymlon 
2



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 71
Skąd: GD
Wysłany: Wto 23 Lut, 2016   

bond napisał/a:
to poziom światowy.


Dzięki, właśnie na takiej opinii mi zależało.

HAMMERLI X-ESSE 6" - moje odczucia z ostatnich zawodów. 25 strzałów 7 zacięć. Poprzednio z niego strzelałem było ok ale pomimo poj magazynka 10 szt można było ładować 5. Powodem zacięć mogła być amunicja.

bond napisał/a:
dwa Walther-y warte uwagi


I to chyba jest strzał w 10. Niedrogo, marka uznana więc w przyszłości nie będzie problemu z odsprzedażą, tylko trzeba trafić na normalny egzemplarz. No i pytanie, czy są "wszystkożerne"

bond napisał/a:
na Facebook''u masz grupę Broń Palna


Chyba wolał bym się raczej nie chwalić moimi zainteresowaniami.
_________________
Warto być przyzwoitym.
 
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 23 Lut, 2016   

Zacięcia - najczęstszy problem to źle wyregulowane "uszy" magazynka. Trzeba poświęcić chwilę i właściwie je dogiąć aby w prawidłowym kierunku ustawiały nabój. Praktyka (moja) wskazuje że potrzeba na to 10-15 minut maksymalnie.
Amunicja też może być problemem ale to trzeba sprawdzić używając innej na próbę.

7 zacięć na 25 strzałów to poziom absolutnie nieakceptowalny na zawodach. Tak naprawdę każde zacięcie wybija z rytmu i należy ich unikać. Najczęściej (a i tak bardzo rzadko) to niewypał. Nie wiem jaki charakter miały zacięcia w Twoim przypadku.
 
 
mymlon 
2



Dołączył: 22 Lip 2005
Posty: 71
Skąd: GD
Wysłany: Wto 23 Lut, 2016   

bond napisał/a:
Nie wiem jaki charakter miały zacięcia w Twoim przypadku.

Nabój ustawiał się przekoszeniem, zamek nie mógł się zaryglować

Przykładowa grafika:


Tak jak już wcześniej pisałem, strzelałem z tej broni kilka dni wcześniej inną amunicją. Było ok choć broń nie jest idealnie przestrzelana i trzeba nanosić poprawki.
_________________
Warto być przyzwoitym.
 
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 23 Lut, 2016   

Tak jak napisałem, wina magazynka moim zdaniem. Za szeroki rozstaw uszu magazynka.
W tych pistoletach przyrządy celownicze każdy strzelec ustawia sobie sam pokrętła. 2 skoki na jeden pierścień tarczy. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalne przestrzeganie. Korzystałem z tego samego pistoletu pneumatycznego z kumplem i ja po nim bez korekty skupienie miałem na czwórce na godz 4 a on po mnie po przeciwnej stronie tarczy. Potem w ciemno przedstawiały z grubsza przyrządy na właściwe nastawy.
 
 
djdzej555 
5


Wiek: 39
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 619
Skąd: dziki zachód
Wysłany: Sro 24 Lut, 2016   

bond Twoje propozycje to strzał w 10-kę :gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group