Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sekcje i Piony
Opublikował Wiadomość
meszki 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 65
Wysłany: Pon 04 Sty, 2016   Sekcje i Piony

Panowie i Panie mając na uwadze kilka lat służby w JW ciśnie się na usta taka opinia o tym co się dzieje, jestem ciekaw waszego wrażenia, przechodzę do tematu:
S-1 - niezbadane są wyroki boskie i kadrowe, pomóc Ci nie pomoże ale spróbuj kwestionować czas rozpatrzenia wniosku :) .
S-2 - nikt jeszcze nie widział ich przy pracy, ale to co oni robią jest TAJNE tak że nawet na ćwiczeniu trzeba ich chować w innym miejscu, a i tak przeciwnik jest jak z fusów od kawy.
S-3 - jeszcze nic w tej sekcji nie udało się zrobić na czas i wszystko co nie określone to kompetencje operacyjnej.
S-4 - może dowiozą może będzie, może na czas o ile druk wypełniłeś, a i tak będzie to wina magazynu.
S-5 - dział tłumaczeń tego co się dzieje w języku lengłidź a pierwotny cel komórki może kiedyś ktoś odkryje.
S-6 - niby jest a jedna nie ma, widzimy a nie słyszymy ale jak coś się dzieje z komputerem to idziemy do nich - tylko po co!?
Pion szkolenia - nie pomoże ale zawsze coś znajdzie i skomentuje bo przecież dowódca pododdziału nie może zrobić dobrze zajęć bo nie stosuje wytycznych 1313/13.
Pion ochrony info. niejawnej - przyszli znaleźli a teraz się tłumacz.
Wychowawczy - może już nie polityczny ale dalej bierny i wierny, można dostać gadżet!

Jakie są wasze wrażenia proszę opisujcie, tylko bez wojny między komórkowej.
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Pon 04 Sty, 2016   

co do S-1 bym napisał:
"wyroki boskie da się przewidzieć, kadrowe - nigdy"
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 04 Sty, 2016   

meszki, a gdzież to 8 i 9 :?: Pewnie strach coś napisać na ósemkę, bo mogą pensję przyciąć, co :?:
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
meszki 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 65
Wysłany: Pon 04 Sty, 2016   

ja odniosłem się do przyziemnych warstw - zwykłych żołnierzy S8i9 to SG więc za wysoko, za mało osób by mogło coś napisać :)
 
 
Reginis 
Banita


Wiek: 74
Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 597
Skąd: z rezerwy
Wysłany: Pon 04 Sty, 2016   

Co do S-2, to spróbuj zrobić dobre ćwiczenie bez tej sekcji, o warunkach bojowych nie wspomnę. Co do S-6, to już pod Lenino było wiadomo, że łączność polega na rozwijaniu łączności-braku łączności- i zwijaniu łączności, a na koniec karanie niewinnych i wyróżnianie politycznych - w nowej nomenklaturze wyróżnianie wychowawczych i kapelanów...:)
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Pon 04 Sty, 2016   

meszki, jakbyś służył w mojej jednostce! :brawo:
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
filipek 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 301
Skąd: polska
Wysłany: Pon 04 Sty, 2016   

Punkt widzenia zależy wiadomo od czego. Może kiedyś (czego życzę) wyroki kadrowe skierują "malkontentów" do sztabu i wtedy będziecie partnerami do merytorycznej dyskusji. Przed wojną dowódca pułku miał konia a dziś ma szefa sztabu ( z sekcjami) :lol:
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Pon 04 Sty, 2016   

Reginis napisał/a:
Co do S-2, to spróbuj zrobić dobre ćwiczenie bez tej sekcji, o warunkach bojowych nie wspomnę.


Pełna zgoda ! Przekonałem się o tym osobiście gdy po kilkuletniej służbie w krajowej "trójce" losy służbowe rzuciły mnie do Afganistanu właśnie do S-2. Nigdy w życiu takiego nawału (ciekawej) roboty nie miałem ! Było gorzej niż w tamtejszym S-3 !
W kraju problem jest tego typu, że nie każdy dowódca potrafi w odpowiedni sposób "zaprząc" sztabowych rozpoznawczyków do pożytecznej roboty... A, że często sami się nie rwą to ambicje co poniektórych kończą się na np. planowaniu służb...

Reginis napisał/a:
a na koniec karanie niewinnych i wyróżnianie politycznych - w nowej nomenklaturze wyróżnianie wychowawczych i kapelanów...:)

W najnowszej nomenklaturze powinno być "wyróżnianie ludzi z komórek komunikacji społecznej" i kapelanów ;-)
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 04 Sty, 2016   

looker napisał/a:
Nigdy w życiu takiego nawału (ciekawej) roboty nie miałem !

Coś o tym nawale roboty wiem (nie w Afganistanie oczywiście) i potwierdzam.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
meszki 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 65
Wysłany: Sob 16 Sty, 2016   

zaczyna się dyskusja w ten sposób w jaki chciałem ją skierować teraz pozostaje może rozwinąć o jeden wątek co można a czego nie powinna robić dana sekcja pion - czekam na propozcyję
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Sob 16 Sty, 2016   

W mojej jednostce, w S-2 jest złota robota. Każdy sztabowiec marzy, żeby mieć tyle roboty co oni. S-1 wieczny młyn, S-3 wieczny pośpiech i kupa zadań wszelakich, S-4 walka na kwity z Wrogim Oddziałem Gospodarczym, S-6 łączność kuleje, ale co oni mogą?
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
mariuszkwachu 
5


Dołączył: 05 Wrz 2014
Posty: 369
Skąd: nowogród
Wysłany: Sob 16 Sty, 2016   

Kiedyś miałem kontakt z komórkami "sztabu" w ZW, tam to dopiero jest cyrk i lawina zrzucania od siebie.
 
 
filipek 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 301
Skąd: polska
Wysłany: Sob 16 Sty, 2016   

a może warto zapoznać się z tzw. zakresem działania? :gent:
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Sob 16 Sty, 2016   

Resurrected napisał/a:
S-4 walka na kwity z Wrogim Oddziałem Gospodarczym


I składanie zapotrzebowań na urządzenia z paragrafu 606 - nie do zrealizowania - ponieważ nigdzie dalej niż RBLog nie docierają :P
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 16 Sty, 2016   

Rysuje się pewien podział.
Niektóre S-n mają możliwość realizacji zadań albo samodzielnie albo poprzez odpowiedniki S-n wyższego szczebla, np. S-1, S-3.
Inne takie jak S-4, S-6 w zasadzie o niemal wszystko muszą prosić jednostki z innych struktur. Chociaż w szczegółach to jeszcze inaczej wygląda.
WOGi nie muszą wcale być Wrogie jeśli się umie z nimi współpracować, tam służą przecież żołnierze od Was, często przy formowaniu jednostki przechodzący do tych nowych struktur.
Więc jeśli dobrze współpracowaliście przed to nie powinno być i problemu po.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group