Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odejścia z armii
Opublikował Wiadomość
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 11 Lis, 2019   

To też jest element, którego ktoś najwidoczniej nie przemyślał. No ale ciężko w naszej armii z myśleniem...
 
 
LotnikLotnikLotnik 
Banita


Dołączył: 11 Lis 2019
Posty: 70
Skąd: Tu
Wysłany: Pon 11 Lis, 2019   

To, że żołnierze powinni znać język angielski to jest fakt niepodważalny, tylko dlaczego podoficer ma zarabiać tyle samo albo i więcej niż oficer, który wg hierarchii jest wyżej ? To może niech kapitan zarabia tyle co pułkownik, a pułkownik tyle co marszałek Polski. Wojsko jest strukturą opartą na stopniach i uposażenie zasadnicze stopnia U - X musi być niższe niż stopnia U - X+1, i tym samym wymagania na U - X muszą być niższe niż na U - X+1.
Inną sprawą jest, że tego nigdy w wojsku polskim nie osiągniemy, bo nikomu na tym nie zależy. Naoglądałem się już awansów majorów, którzy nie mają 1111 z ang, nasłuchałem się już dróg awansów kreślonych na imprezach po pijaku, naczytałem się już rozkazów o wyróżnieniach ludzi, którym największym sukcesem jest niespóźnianie się do roboty. I tak od kilkunastu lat. Teraz wcale lepiej nie będzie, bo i po co ma być lepiej. Odejdą Ci co będą mieli odejść, na ich miejsce przyjdą następni. Tak jest zawsze.
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1822
Skąd: JW ****
Wysłany: Pon 11 Lis, 2019   

LotnikLotnikLotnik napisał/a:
To, że żołnierze powinni znać język angielski to jest fakt niepodważalny, tylko dlaczego podoficer ma zarabiać tyle samo albo i więcej niż oficer, który wg hierarchii jest wyżej ? To może niech kapitan zarabia tyle co pułkownik, a pułkownik tyle co marszałek Polski. Wojsko jest strukturą opartą na stopniach i uposażenie zasadnicze stopnia U - X musi być niższe niż stopnia U - X+1, i tym samym wymagania na U - X muszą być niższe niż na U - X+1.
Inną sprawą jest, że tego nigdy w wojsku polskim nie osiągniemy, bo nikomu na tym nie zależy. Naoglądałem się już awansów majorów, którzy nie mają 1111 z ang, nasłuchałem się już dróg awansów kreślonych na imprezach po pijaku, naczytałem się już rozkazów o wyróżnieniach ludzi, którym największym sukcesem jest niespóźnianie się do roboty. I tak od kilkunastu lat. Teraz wcale lepiej nie będzie, bo i po co ma być lepiej. Odejdą Ci co będą mieli odejść, na ich miejsce przyjdą następni. Tak jest zawsze.


Nie myl korpusu podoficerskiego z oficerskim porównując kapitana z pułkownikiem. Rozszerz swój horyzont na całe Siły Zbrojne. Do kogo masz większe zaufanie do "starego chorążego" czy do "świeżego podpórka"?
A U to tylko umowna literka, można śmiało zastąpić znanym już OR i OF albo dowolnie inaczej. To tylko literka i cyferka porządkowa. To kosmetyka.

Mam pytanie do oficerów, szczególnie starszych.
Kto was wszystkiego nauczył po Szkole Oficerskiej? Kto wam pomagał na kompanii?

Jeżeli podoficer starszy ma być właśnie tym skrzydłowym a nie zwykłym podwładnym to powinien zarabiać tyle co młodszy oficer. Jeżeli podoficer starszy służy w sekcji sztabu to powinien zarabiać tyle co oficer młodszy. Jeżeli podoficer starszy jest na eksponowanym stanowisku w jednostce lub sztabie wyższych związków powinien zarabiać tyle co oficer. Jeżeli podoficer starszy dowodzi jednostką wojskową(SP) to powinien zarabiać tyle co oficer.
Nie trzeba będzie robić limitów wiekowych dla podoficerów zawodowych na SO. Bo już sierżant czy młodszy chorąży zadecyduje którą drogą pójdzie.
Ale przypisanie stopnia do etatu dla podoficerów starszych jest słuszne ale trzeba to zrobić z głową i szacunkiem dla operowanego.
Zacznijcie myśleć obiektywnie i przyszłościowo a nie tylko własnej d*pie. Zacznijcie myśleć o kolejnym pokoleniu żołnierzy, które jest teraz w pieluchach.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
Ostatnio zmieniony przez Riczard Pon 11 Lis, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Pon 11 Lis, 2019   

Weź się Siusiak za robotę. Chyba, że dla ciebie to za trudne. (ciebie - celowo małą literą).
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
LotnikLotnikLotnik 
Banita


Dołączył: 11 Lis 2019
Posty: 70
Skąd: Tu
Wysłany: Pon 11 Lis, 2019   

Riczard napisał/a:
LotnikLotnikLotnik napisał/a:
To, że żołnierze powinni znać język angielski to jest fakt niepodważalny, tylko dlaczego podoficer ma zarabiać tyle samo albo i więcej niż oficer, który wg hierarchii jest wyżej ? To może niech kapitan zarabia tyle co pułkownik, a pułkownik tyle co marszałek Polski. Wojsko jest strukturą opartą na stopniach i uposażenie zasadnicze stopnia U - X musi być niższe niż stopnia U - X+1, i tym samym wymagania na U - X muszą być niższe niż na U - X+1.
Inną sprawą jest, że tego nigdy w wojsku polskim nie osiągniemy, bo nikomu na tym nie zależy. Naoglądałem się już awansów majorów, którzy nie mają 1111 z ang, nasłuchałem się już dróg awansów kreślonych na imprezach po pijaku, naczytałem się już rozkazów o wyróżnieniach ludzi, którym największym sukcesem jest niespóźnianie się do roboty. I tak od kilkunastu lat. Teraz wcale lepiej nie będzie, bo i po co ma być lepiej. Odejdą Ci co będą mieli odejść, na ich miejsce przyjdą następni. Tak jest zawsze.


Nie myl korpusu podoficerskiego z oficerskim porównując kapitana z pułkownikiem. Rozszerz swój horyzont na całe Siły Zbrojne. Do kogo masz większe zaufanie do "starego chorążego" czy do "świeżego podpórka"?
A U to tylko umowna literka, można śmiało zastąpić znanym już OR i OF albo dowolnie inaczej. To tylko literka i cyferka porządkowa. To kosmetyka.



Ja nie mylę, to Ty mylisz wciskając bzdury, że st.chor.szt. powinien zarabiać tyle co oficer. Nie nie powinien, bo jest tylko podoficerem. Sam też jestem tylko podoficerem i na prawdę można się złapać za głowę co tu niektórzy wypisują, co najmniej jakby od podoficerów zależał byt Polski. Nie, byt Polski jest niezagrożony. Korpus podoficerów trzeba zreformować, bo jak się idzie przez jednostkę, co co drugi jest starszym chorążym sztabowym. Co drugi ma co 2 lata 6 z opinii i ci drugi wymiguje się od angielskiego ile może, a ostatnią szkołą jaką widział była szkoła chorążych gdzieś w latach 90tych.
I dlatego właśnie bardziej cenię świeżego ppor, bo nie jest skażony betonem, olewactwem, unikaniem, chowaniem się w jamach, wydawaniem bzdurnych komend, nierozumieniem tekstu pisaniego itp, itd. Jaka by ta reforma nie była to trzymam kciuki, żeby właśnie Ci starej daty odeszli, bo po prostu na nich już czas.

Co widać najlepiej właśnie na przykładzie tego tematu. Nic tylko narzekajacym wręczyć na 11.11 komplet pieluchomajtek, żeby im wystarczyło do dnia ogłoszenia reformy.
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 782
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Pon 11 Lis, 2019   

Riczard napisał/a:
Jeżeli podoficer starszy ma być właśnie tym skrzydłowym a nie zwykłym podwładnym to powinien zarabiać tyle co młodszy oficer.
A zarabia wiecej. A Ty pisales zeby dac mu jeszcze wiecej. Ile wg Ciebie powinien zarabiac miesiecznie, np. ml. chor. w stosunku do mlodego ppor.?
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1822
Skąd: JW ****
Wysłany: Pon 11 Lis, 2019   

LotnikLotnikLotnik, Wiem, że jest takich wielu. Tacy właśnie psują wizerunek chorążego. Ale nie można popierać pewnych rzeczy tylko w złości do nich. Oni i tak wcześniej czy później odejdą. Reformę trzeba robić pod przyszłe pokolenie nie wyrzynając starego.
Gdyby natomiast patrzeć kto jest skażony a kto nie to okazałoby się, że 100% Sił Zbrojnych jest do zwolnienia.
Reformę trzeba zrobić porządnie i jawnie a nie w piwnicach MONu.
Dobra ustawa to taka, która obowiązuje kilkadziesiąt lat. Mam dość legislacyjnej sraczki.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
parys 
5


Dołączył: 25 Sty 2017
Posty: 371
Skąd: WL
Wysłany: Pon 11 Lis, 2019   

Kolejne wcielenie siusiaka zawitało na forum. Chory facet. Odciąć calkiem od internetu.
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1822
Skąd: JW ****
Wysłany: Pon 11 Lis, 2019   

Jefrjeitor napisał/a:
Riczard napisał/a:
Jeżeli podoficer starszy ma być właśnie tym skrzydłowym a nie zwykłym podwładnym to powinien zarabiać tyle co młodszy oficer.
A zarabia wiecej. A Ty pisales zeby dac mu jeszcze wiecej. Ile wg Ciebie powinien zarabiac miesiecznie, np. ml. chor. w stosunku do mlodego ppor.?


Stosunkowo to tyle samo.
Młodszy chorąży to STE:PODOFICER U-5/U-6/U7 i tak powinno zostać. Widełki w dwóch koszykach(podoficer młodszy i podoficer) powinny zostać.
Aczkolwiek ogólnie podoficerowie i oficerowie powinni zarabiać więcej.
Za mała jest różnica między starszym szeregowym a kapralem.
Mój podwładny, szeregowy U-0 z klasą 3 i poniżej 26 roku życia zarabia tyle co ja. Bez sensu. Żeby to był chociaż kierowca albo działonowy. To zwykły strzelec.
Podoficer młodszy powinien zarabiać więcej co najmniej o 1/2 od szeregowych.
A nie populizm i socjalizm. Szeregowi specjaliści( i nie trzeba tu tworzyć osobnego stopnia już jest starszy szeregowy) to jakieś 1/4 szeregowych. Reszta to żołnierz funkcji prostych których powinni brać z obowiązkowego poboru. Armia w Polsce nie powinna być w pełni zawodowa i koniec. Nie żyjemy na wyspie na środku oceanu.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
LotnikLotnikLotnik 
Banita


Dołączył: 11 Lis 2019
Posty: 70
Skąd: Tu
Wysłany: Pon 11 Lis, 2019   

Cytat:
Mój podwładny, szeregowy U-0 z klasą 3 i poniżej 26 roku życia zarabia tyle co ja. Bez sensu. Żeby to był chociaż kierowca albo działonowy. To zwykły strzelec.


Mój podwładny, starszy chorąży sztabowy z klasą 1 i wysługą 25 lat zarabia tyle co ja - porucznik. Bez sensu. Żeby chociaż to był technik śmigłowca, optoelektronik albo diagnosta, ale to zwykły pomocnik dowódcy plutonu.

I tak oto działa mentalność Kaliego. Podoficerowie zarabiają więcej niż szeregowi, OK. Oficerowie zarabiają więcej niż podoficerowie - NO JAK TO TAK MOŻNA. Wychodzi na to, że w ogóle podoficerowie powinni zarabiać więcej niż szeregowi, więcej niż oficerowie, i więcej niż prezydenci. Razem wzięci.
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 782
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Pon 11 Lis, 2019   

Riczard, powtorze to co kiedys juz napisalem- mam nadzieje, ze nigdy nie bedziesz decydowal o sprawach wazniejszych, niz te dotyczace druzyny. Byloby to niebezpieczne dla otoczenia.
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1822
Skąd: JW ****
Wysłany: Pon 11 Lis, 2019   

LotnikLotnikLotnik napisał/a:
Cytat:
Mój podwładny, szeregowy U-0 z klasą 3 i poniżej 26 roku życia zarabia tyle co ja. Bez sensu. Żeby to był chociaż kierowca albo działonowy. To zwykły strzelec.


Mój podwładny, starszy chorąży sztabowy z klasą 1 i wysługą 25 lat zarabia tyle co ja - porucznik. Bez sensu. Żeby chociaż to był technik śmigłowca, optoelektronik albo diagnosta, ale to zwykły pomocnik dowódcy plutonu.




I tak oto działa mentalność Kaliego. Podoficerowie zarabiają więcej niż szeregowi, OK. Oficerowie zarabiają więcej niż podoficerowie - NO JAK TO TAK MOŻNA. Wychodzi na to, że w ogóle podoficerowie powinni zarabiać więcej niż szeregowi, więcej niż oficerowie, i więcej niż prezydenci. Razem wzięci.


Jak nie rozumiesz różnicy między szeregowymi a podoficerami i oficerami to wróć do Szkoły Podoficerskiej...
Pisałem zresztą tylko o podoficerach starszych a ty jak na lewaka przystało wyrywasz zdania z kontekstu i przeinaczasz to co napisałem.

Jefrjeitor napisał/a:
Riczard, powtorze to co kiedys juz napisalem- mam nadzieje, ze nigdy nie bedziesz decydowal o sprawach wazniejszych, niz te dotyczace druzyny. Byloby to niebezpieczne dla otoczenia.


Nadzieja kocha swoje dzieci.

Będę za trzydzieści lat decydował o sprawach wagi państwowej i taki jeden z drugim malkontent z mentalnością z grzeczności nie napiszę jaką nic na to nie poradzi.
Pozdrawiam :hey:

Snuj sobie te swoje fantasmagorie - bo to Ci wolno, ale nie przenoś sporu na grunt polityczny, nazywając swoich oponentów - ni w pięć ni w dziewięć - lewakami!
Szwejk
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
LotnikLotnikLotnik 
Banita


Dołączył: 11 Lis 2019
Posty: 70
Skąd: Tu
Wysłany: Pon 11 Lis, 2019   

Riczard napisał/a:
Będę za trzydzieści lat decydował o sprawach wagi państwowej


Znaczy będziesz ważył ziemniaki państwowe jako kierownik magazynu żywnościowego ?
 
 
electron77 
4


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 275
Skąd: WL
Wysłany: Pon 11 Lis, 2019   

LotnikLotnikLotnik napisał/a:
(...)starszy chorąży sztabowy (...) ale to zwykły pomocnik dowódcy plutonu.


No raczej nie, to może być np dowódca plutonu, szef pododdziału, podoficer specjalista na szczeblu brygady, SPD ale nie pomocnik dowódcy plutonu.
 
 
prusak 
1


Dołączył: 11 Lis 2019
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 11 Lis, 2019   

Bład było likwidacja korpusu chorążego, w każdej formacji w Polsce jest korpus chorążych/aspirantów z których najlepsi idą na kursy oficerskie, ponieważ nie ma szkół oficerskich, tylko kursy w formacjach MSW i MS., tylko w MONie chorąży to podoficer, degradacja stopni który kiedyś do lat 60 był pierwszym stopniem oficerskim. Żeby np być chorążym w SOP czy SW trzeba mieć studia wyższe skończone. Wszystkie stopnie chorążych zostały w Straży Granicznej , który ma swój korpus chorążych, jeszcze niedawno można było z cywila ze studiami dostać się do szkoły chorążych. Pomijało się wtedy korpus podoficerski

[ Dodano: Pon 11 Lis, 2019 ]
a tak z ciekawości jak u was chorąży sztab zarabia np po 12 latach służby, bez żadnej klasy specjalizacji, jakie są stanowiska dla tego stopnia?
Ostatnio zmieniony przez prusak Pon 11 Lis, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group