Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odejścia z armii
Opublikował Wiadomość
Pasjonatka 
1


Wiek: 25
Dołączyła: 18 Mar 2021
Posty: 10
Skąd: Podlasie
Wysłany: Pon 14 Cze, 2021   

Tytan w dresie. napisał/a:

Dokładnie tak jest u mnie w jednostce. Szeregowi rezygnują po dwóch, trzech miesiącach pierwszego kontaktu, nie dostają skrócenia wypowiedzenia i siedzą do jego końca na zwolnieniu. Z podoficerami starszymi też dramat, bo wakatów coraz więcej.


To jest właśnie prawdziwy paradoks, że niby jest tak źle, niby tyle wakatów, ale jakoś procedury rekrutacyjne w ogóle nie zostały przyspieszone, a w każdym razie patrząc po przykładzie mojego kolegi, który naprawdę od dziecka marzył o wstąpieniu do wojska, można wysnuć właśnie taki wniosek. Może to akurat taki nieszczęśliwy przypadek, bo wszystkie formalności dotyczące służby przygotowawczej załatwiał tradycyjnie (na WCR się jeszcze wtedy nie załapał). Trzeba być jednak naprawdę zdeterminowanym, żeby tego marzenia nie porzucić jak się widzi, że wysyłając kwit na służbę przygotowawczą w kwietniu, aby ją rozpocząć trzeba czekać aż do listopada (początkowo miał to być lipiec, ale wiadomo jakie były warunki), zaś po jej ukończeniu jeszcze przez dobre pół roku czekać na powołanie do służby zawodowej (na co nadal zresztą czeka...).
Z tego wynika, że cała procedura w jego przypadku trwała... Rok i dwa miesiące. Niech takimi liczbami się chwalą. Zachęcająco to nie wygląda.
 
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Pon 14 Cze, 2021   

Drobna rada: Podziel na przyszłość wypowiedź na akapity.

Kociokwik się ciężko czyta.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
poandy 
4



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 220
Skąd: Wojska pierwszych 5 min.
Wysłany: Pon 14 Cze, 2021   

Właśnie w tym rzecz ,że jeszcze nie ma lipca ,a u personalnych leży stosik dokumentów do obróbki. Dawno tego nie widziałem.
Co do wakatów to mam złe przeczucia, gdyż zaczyna brakować ludzi z uprawnieniami-certyfikatami itp. Ale za bramą jest "stu na jedno miejsce".
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 14 Cze, 2021   

Poandy, zobacz w 33. Bazie jakie tłumy na bramie:
https://napierwszejlinii.blogspot.com/2021/05/powidz-wojsko-szuka-kandydatow-na.html?spref=fb&fbclid=IwAR3Z2NUZeRbk1NrBXMMm7qkTeoUltChBKXQjoYQ9b9sA3SSCzxiAjavYTIs&m=1

"Aż" 8 osób przeszło kwalifikację. Teraz jeszcze pewnie odsiewka na komisji lekarskiej, do tego nie wiadomo ilu wytrzyma do końca roczny maraton procesu przyjęcia.
Masakra.
:gent:
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Wto 15 Cze, 2021   

Drobna "podpowiedź"...

Wakatom nie trzeba płacić :cool:
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
k_r_y_s 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 207
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob 24 Lip, 2021   

W mojej jednostce w związku z tym że wypowiedzenia złożyło kilkunastu podoficerów starszych, wszyscy na stanowiskach szefów, kierowników, dowódców, pierwszy raz w historii zostały wstrzymane lub jak kto woli brak zgody na praktyki zawodowe. Za chwilę sypnie się fala zwolnień, ludzie mieli już pozałatwiane praktyki a tu taka niespodzianka, teraz się nagle oficerowie obudzili że będą musieli zakasać rękawy i do roboty. Dziesiątki się pozwalnialy a chętnych brak, nie ma komu przekazać sprzętu...cywile wiadomo, chętni nie są, atmosfera nieciekawa.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 25 Lip, 2021   

k_r_y_s napisał/a:
cywile wiadomo, chętni nie są


No tak, bo PRON ma w zakresie obowiązków dowodzić, kierować, szefować za 2800 zł, a chorąży za ten same obowiązki bierze 5500 ?. Zdziwiony jesteś taką postawą ?, bo ja nie.
Nie do końca, tak jest jak zaznaczyłeś. Przez 6 miesięcy pełnię obowiązki (p.o.) za Szefa, który na rękę zarabia około 8000 tyś, a ja nic z tego nie mam, co najwyżej ''uścisk prezesa". Nie lamentuję, taka sytuacja, znam realia służby. Są ludzie i ludziska. Po rozwagę.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
k_r_y_s 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 207
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie 25 Lip, 2021   

Zapewne znasz staropolskie powiedzenie " na frajerach świat się opiera", możesz dygać i za dziesięciu, służ Panu wiernie a Pan na Ciebie pierdnie, to są ludzie którzy odchodzą do cywila i mają zamiar się przekwalifikować, za pół roku nikt i nich nie będzie pamiętał. Ja nie mam zamiaru cierpieć za nieudolność polityków którzy doprowadzili do takiego stanu rzeczy.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 25 Lip, 2021   

Z tym czasowym pełnieniem obowiązków na innym stanowisku to ciekawa sprawa. Bo jak to możliwe, że ktoś jest w stanie obsługiwać jednocześnie dwa stanowiska, często przez wiele miesięcy? A nie zawsze taki dublet oznacza zarobienie po pachy, bo sam widywałem takich, którzy w tego typu sytuacjach nadal mieli czas na pogawędki przy kawie, czy inne rozrywki w godzinach pracy. Coś tu chyba jest nie tak z kalkulowaniem etatów i z zakresami obowiązków dla poszczególnych stanowisk.

Ale jeśli już zachodzi potrzeba dodatkowego powierzenia czasowego pełnienie obowiązków na innym stanowisku, to dlaczego za darmo albo za symboliczne grosze?
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 25 Lip, 2021   

Szwejk napisał/a:
Ale jeśli już zachodzi potrzeba dodatkowego powierzenia czasowego pełnienie obowiązków na innym stanowisku, to dlaczego za darmo albo za symboliczne grosze?


Czym innym jest cz.p.o dla kadry, względem dodatków zdaniowych jakie mogą otrzymywać w ramach funduszu wynagrodzeń
PRON. Szeroki temat.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 25 Lip, 2021   

Pierwsza część mojego posta dotyczyła zastępstw w ogóle, ale druga, ta zacytowana przez Ciebie focus, odnosiła się wyłącznie do żołnierzy zawodowych. A ci za cz.p.o. przez okres do 2 miesięcy nie otrzymują nic, a dopiero potem mają płacone wynagrodzenie, lecz groszowe. Ale skoro Ty pełnisz dodatkowe obowiązki za "uścisk prezesa", jak to określiłeś, to widać, że i pracownicy pod tym względem nie mają wesoło.
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Pon 26 Lip, 2021   

Znam takiego mistrza który pobierał cz.p.o., zastępstwo za L4 za dwóch a i kawę miał czas pić...
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
jaro1974 
1


Wiek: 49
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 18
Skąd: gdzieś ze wschodu...
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Rzadko się wypowiadam tutaj na forum ale zazwyczaj dużo czytam. W każdym bądź razie jeżeli mówimy o odejściach z armii to w mojej jednostce na chwilę obecną wypowiedzenia złożyło 10 osób co na cały stan jednostki daje około 8-9% całego stanu osobowego. I co najlepsze wśród nich jest zastępca i dowódca jednostki. Wnioskując, jednak coś się dzieje skoro takie ruchy są wykonywane. Tylko teraz nie wiadomo czy to ma związek tylko z odprawami mieszkaniowymi czy też z ustawą o służbie wojskowej.
 
 
saintmarek 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 206
Skąd: SZRP
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

wieczne500 napisał/a:
Znam takiego mistrza który pobierał cz.p.o., zastępstwo za L4 za dwóch a i kawę miał czas pić...


Może dlatego, że samo pobieranie dodatkowej kasy nie jest zbyt czasochłonne ? ;)
 
 
thor40 
1


Dołączył: 04 Lut 2021
Posty: 22
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 31 Lip, 2021   

jaro1974 napisał/a:
Rzadko się wypowiadam tutaj na forum ale zazwyczaj dużo czytam. W każdym bądź razie jeżeli mówimy o odejściach z armii to w mojej jednostce na chwilę obecną wypowiedzenia złożyło 10 osób co na cały stan jednostki daje około 8-9% całego stanu osobowego. I co najlepsze wśród nich jest zastępca i dowódca jednostki. Wnioskując, jednak coś się dzieje skoro takie ruchy są wykonywane. Tylko teraz nie wiadomo czy to ma związek tylko z odprawami mieszkaniowymi czy też z ustawą o służbie wojskowej.


Tak jak piszesz - nie wiadomo, z czym to związane. Ale każdy ma swój rozum i podejmuje pewne decyzje. Ja odchodzę po 26 latach i 1m-c w listopadzie br. Nosiłem się z tym zamiarem już jakiś czas - ze względu na kolesiostwo przy kursach i wyznaczaniach na wyższe stanowisko. Jestem 16 lat na sprzęcie - myślałem ze skoro odchodzi mój dca plutonu - ( sprzęt taki sam )to wskoczę na jego miejsce - niestety -kolesiostwo - przychodzi klient który mój sprzęt widział na zdjęciach tylko ( koleś z logistyki) , ale przydupas obecnego szefa sztabu dywizjonu. Ale to akurat nie była kropla która spowodowała położenie tzw kwita - spowodowało to wymienienie komisji do spraw kodyfikacji przepisów - wcześniej 13 osób w tym gen Andrzejczak, na skład 5 dyrektorów departamentów ( sami cywile) + wice i minister - a powód - wcześniejszy zespół był mało sterowalny - oraz niedopuszczenie do prac konwentu - Wniosek - minister i jego zespół mogą w tych przepisach wpisać sobie wszystko. dlatego szkoda ryzykować - trzeba brać co swoje i szukać szczęścia gdzie indziej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group