Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Minister zniósł limity awansowe dla żołnierzy
Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 03 Sie, 2020   

Mamy.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
yahoo1976 
1


Dołączył: 30 Lip 2020
Posty: 6
Skąd: pomorze
Wysłany: Pon 03 Sie, 2020   

Alex a mógłbyś podesłać na email.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 15 Sie, 2020   

Dziwna cisza zapanowała w temacie mianowań, a dziś przecież mamy 15 sierpnia. Co z tegorocznym limitem awansowym, bo w Dzienniku Urzędowym MON nie widzę decyzji w tej sprawie?
 
 
zaq12wsx 
1


Dołączył: 18 Lis 2016
Posty: 42
Skąd: SP
Wysłany: Sob 15 Sie, 2020   

Skoro nie ma decyzji to nie ma zniesienia limitów.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 15 Sie, 2020   

Nie, inaczej: skoro nie ma decyzji, to nie ma limitu. A skoro nie ma limitu, to nie ma awansów.

Ale nie mam pewności, czy nie ma decyzji, bo może jest, ale w tym roku niepublikowana. Dlatego zadałem powyższe pytanie.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 15 Sie, 2020   

Cytat:
Do 3 sierpnia powinny trafić do Departamentu Kadr MON wnioski żołnierzy zawodowych przewidzianych do awansu z okazji Święta Wojska Polskiego. Przewiduje to decyzja nr 125 /DK szefa MON z 22 lipca w sprawie limitu awansowego w 2020 r.

W odróżnieniu do lat poprzednich decyzja ta nie została opublikowana w Dzienniku Urzędowym MON. Tegoroczny dokument z bardziej szczegółowymi wytycznymi ministra obrony narodowej dla organów kadrowych jednostek i instytucji wojskowych obejmuje szeregowych zawodowych, podoficerów i oficerów młodszych. Szef MON zaleca, by awanse w tych korpusach z okazji 15 Sierpnia oraz 11 Listopada otrzymali żołnierze zawodowi, którzy spełniają warunki na te dni określone w art. 40, ust.3, art. 41 ust.2 oraz 42 ust. 1 ustawy pragmatycznej.
https://m.portal-mundurowy.pl/index.php/start/item/12178-decyzje-awansowe-bardziej-kadrowe
Cytat:
Decyzję w sprawie awansów w 2020 roku podjął minister obrony Mariusz Błaszczak. Dokument dotyczy tylko tych żołnierzy, którzy – zgodnie przepisami – mogą awansować o stopień wyżej, nie zmieniając zajmowanego stanowiska. (...)

http://www.polska-zbrojna...ojska-Polskiego
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 15 Sie, 2020   

Dziękuję -=Alex=- za wyjaśnienie. Mam nadzieję, że te szczegółowe wytyczne dla organów kadrowych są dojrzalsze od tych z 2016 roku i w końcu kadrowcy będą działać w zakresie zmian zaszeregowania jednolicie.
Ciekawe, dlaczego w tym roku decyzję "utajniono". Szkoda, bo skoro od początku interesuję się tym tematem, to chciałbym zapoznać się także z tegoroczną decyzją oraz z nowymi wytycznymi.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 15 Sie, 2020   

Szwejk, czytałeś ten artykuł z portal-mundurowy.pl ? A, widzę że czytałeś. Można tam trochę wyczytać pomiędzy wierszami.

Szwejk napisał/a:
Ciekawe, dlaczego w tym roku decyzję "utajniono".
"Aby chłopi nie byli za mądrzy". Może przez to, inni będą mieć mniej problemów (?).

To jest ciekawe,
Cytat:
Zgodnie z przyjętą przez resort obrony narodowej „Koncepcją rozwoju korpusu podoficerów”, ...
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
KTO 
2


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 59
Skąd: polska
Wysłany: Pon 24 Sie, 2020   

Cześć,
pilnie potrzebna decyzja nr 125 /DK szefa MON z 22 lipca w sprawie limitu awansowego w 2020 r.

Precyzując dokładniej chodzi mi o to gdzie mogę znaleźć zapis o którym mowa jest w artykule z podanego linku (kolor czerwony) mówiący o możliwości awansowania żołnierza w rezerwie kadrowej lub dyspozycji.

Cytat:
Jak wynika z interpretacji przepisów z ubiegłych lat przez Departament Kadr MON, inne przesłanki tj. zwolnienia lekarskie, okres wypowiedzenia itp. nie powinny mieć wpływu na decyzje awansowe. Podobnie jak to, czy żołnierz znajduje się w rezerwie kadrowej lub dyspozycji.

Najwyższy czas zapoznać się z Regulaminem Forum. Zgodnie z jego punktem II.12, kolor czerwony zastrzeżony jest dla Administratora i Moderatorów. Dlatego zacytowany fragment artykułu odczerwieniłem i przekształciłem w cytat.

Szwejk
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 24 Sie, 2020   

Teraz dopiero zwróciłem uwagę na to
decyzja nr 125 /DK szefa MON z 22 lipca w sprawie limitu awansowego w 2020 r.
Przecież to jakaś "fejkowa" decyzja. Decyzja jest łamana przez DK szefa MON (?). Jeżeli to ministra ON, to nie było jeszcze takiego numeru.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 24 Sie, 2020   

KTO, żołnierza przeniesionego do rezerwy kadrowej lub do dyspozycji nie można awansować. Zmiana zaszeregowania w ramach stopnia etatowego danego stanowiska służbowego możliwa jest tylko względem żołnierza, który zajmuje to stanowisko, a żołnierze przeniesieni do rezerwy kadrowej lub do dyspozycji nie zajmują przecież żadnego stanowiska.

Z zacytowanego przez Ciebie fragmentu artykułu prasowego rzeczywiście wynika, że w przeszłości były jakieś interpretacje DK, w myśl których można było lub należało mianować takie osoby. Jeśli tak, to byłaby to oczywista bzdura, która ani w tegorocznej decyzji awansowej, ani w wytycznych do niej zapewne nie została powtórzona.

-=Alex=- napisał/a:
Decyzja jest łamana przez DK szefa MON (?).

Nie -=Alex=-, wszystko jest w porządku. Po ludzku brzmi to tak: decyzja szefa MON nr 125/DK.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 24 Sie, 2020   

Szwejk napisał/a:
Po ludzku brzmi to tak: decyzja szefa MON nr 125/DK.
Nie ma takiej opcji.
Decyzja ministra wydana i rejestrowana (numer nadany) przez DK i w podpisie dyrektor departamentu ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 25 Sie, 2020   

Zwróciłem jedynie uwagę, że numer decyzji nie jest łamany przez "DK szefa MON", a po prostu przez "DK". Gdybyś jednak zechciał rozwinąć swoją myśl, w szczególności wyjaśnić, skąd wiesz, że decyzję podpisał dyrektor DK, a nie MON (czyżbyś ją posiadał?), łatwiej byłoby mi zrozumieć Twój zarzut jej nieprawidłowości.
 
 
saintmarek 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 206
Skąd: SZRP
Wysłany: Wto 25 Sie, 2020   

-=Alex=-, przecież to jest "tylko" tytuł dokumentu i wcale nie musi oznaczać ani wskazywać osoby go podpisującej. Co najwyżej może podpowiadać kto był autorem zapisów (DK MON).
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 25 Sie, 2020   

Decyzje ministra "wyglądają" w taki sposób "Nr/MON".
http://www.dz.urz.mon.gov...k/pozycje/2020/
Ostatnia decyzja ministra ma numer 118 (z dn. 21 sierpnia 2020 r.). Więc skąd ten numer 125(?).

Decyzje dyrektorów departamentów w taki
Nr/DK
Nr/DPZ
Nr/DOIN
itd.
Więc jest to decyzja wydana przez dyrektora DK z jego numerem.

Nie wiem czy ktoś piszący ten artykuł czegoś nie skopał.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group