Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Minister zniósł limity awansowe dla żołnierzy
Opublikował Wiadomość
JozinM 
1


Dołączył: 24 Cze 2017
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 15 Sie, 2021   

Najszybciej awansują plecaki i personalni co sami na siebie kwity piszą. Wszystkiego najlepszego z okazji Święta Wojska Polskiego
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1822
Skąd: JW ****
Wysłany: Nie 15 Sie, 2021   

Zaskoczę Cię. Moi personalni też nie awansowali. Cięcie było głębokie.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
zaq12wsx 
1


Dołączył: 18 Lis 2016
Posty: 42
Skąd: SP
Wysłany: Pon 13 Wrz, 2021   

Pytanko. Moi przełożeni widza mnie na wyższym stanowisku. Awans wiąże się ze zmianą grupy podoficerskiej (z podoficera młodszego na podoficera ). Opinia wzorowa, wf zawsze 5, spełniam wszystkie wymagania i wytyczne na nowym stanowisku. Kadrowcy mają problem a mianowicie twierdzą że nie mogę obijać etatu po 2 latach na potrzeby SZ, gdyż ostatni awans miałem na potrzeby SZ według limitu i oceny wzorowej. Czy jest jakiś przepis który normuje nie możliwość awansowania na potrzeby SZ dwa razy pod rząd?! Szczególnie że teraz awans nie byłby wymagany limit awansowy?! Proszę o pomoc
 
 
hindus 
1


Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Wrz, 2021   

Przepisu nie ma, ale DK taką zasadę w tej chwili stosuje.
 
 
zaq12wsx 
1


Dołączył: 18 Lis 2016
Posty: 42
Skąd: SP
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2021   

Ale skoro awans się odbywa na poziomie jednostki wojskowej to czy DK musi dać zgodę?! Czy tą decyzję podejmuje Dowódca ?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2021   

Oficjalnie dowódca, a nieoficjalnie często szef S-1. Jeżeli to beton, to wszystko stoi. Niezrozumienie przepisów, własne interpretacje itd..
 
 
zaq12wsx 
1


Dołączył: 18 Lis 2016
Posty: 42
Skąd: SP
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2021   

Ma ktoś dostęp do tych "wytycznych"?
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2021   

Jeśli rzeczywiście są takie wytyczne DK, to idę o zakład, że dotyczą one wyłącznie zmiany zaszeregowania (mianowania) w ramach zajmowanego stanowiska, a nie mianowania w związku z wyznaczeniem na wyższe stanowisko służbowe. Bo są to jednak dwie różne sprawy. Radzę wymóc na kadrowcach, aby jeszcze raz przeanalizowali te wytyczne. Jeżeli Twój awans faktycznie jest po myśli przełożonych, to powinni się tym zająć.

A swoją drogą dziwię się takim wytycznym. Skoro podoficer jest "notorycznie" wzorowy (to kryterium macierewiczowskie, nie ustawowe), to dlaczego odbierać mu możliwość tego drugiego awansu?... Rozsądnej odpowiedzi na to pytanie nie spodziewam się, ale znając wojskową mentalność, zapewne usłyszałbym argument: "Bo byłoby mu za dobrze".
 
 
bodzio1973 
5
29 lat 5 m-cy



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 797
Skąd: KILLER TANKS
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2021   

Szwejk napisał/a:
A swoją drogą dziwię się takim wytycznym. Skoro podoficer jest "notorycznie" wzorowy (to kryterium macierewiczowskie, nie ustawowe), to dlaczego odbierać mu możliwość tego drugiego awansu?... Rozsądnej odpowiedzi na to pytanie nie spodziewam się, ale znając wojskową mentalność, zapewne usłyszałbym argument: "Bo byłoby mu za dobrze".


Bardzo dobrze to ująłeś. Osobiście chciałbym mieć wszystkich podwładnych na ocenę 6 by móc profesjonalnie działać, ale niestety tak nie jest i nigdy nie będzie. Skoro ktoś oceniany jest wzorowo to powinien być za to promowany (oczywiście nie wszystkie szóstki są zasadnie wystawiane ale to pewnie tylko margines). Po takim działaniu DK nasuwa się pytanie czy warto tak ciężko pracować na ocenę wzorową skoro można czuć się "oszukanym" na drodze awansowej. :gent:
_________________
"Miłość Ojczyzny Naszym Prawem"
 
 
Najemnik25 
1


Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 22
Skąd: Zachód
Wysłany: Nie 19 Wrz, 2021   

Witam. Zostalem oficerem 12.09.2016 roku. Na Porucznika zostałem awansowany 15.08 2019 r. z limtu po prawie 3 latach służby z oceną wzorową . Czy w tym roku jak otrzymam z opiniowania ocenę wzorową otrzymam awans z limitu na 11 listopada?? Pozdrawiam i Szczęścia Życzę
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13531
Skąd: ---
Wysłany: Nie 19 Wrz, 2021   

Za Polską Zbrojną (wytłuszczenia moje):
Cytat:
W 2016 roku po raz pierwszy MON zniosło limit awansowy. Od trzech lat awans mogą otrzymać wszyscy żołnierze do kapitana włącznie, którzy spełnią ustawowe wymagania dotyczące m.in. stażu służby.

Cytat:
By otrzymać awans, trzeba spełnić określone warunki: mieć ocenę bardzo dobrą z opinii służbowej oraz odpowiednio długi staż na danym stanowisku, przy czym w przypadku oficerów i podoficerów to, co najmniej trzy lata, zaś w przypadku szeregowych – pięć lat. Wprawdzie przepisy dopuszczają możliwość awansu żołnierzy z krótszym stażem (oficerowie i podoficerowie co najmniej dwuletnia służba na stanowisku, a szeregowi trzyletnia), ale od nich jest wówczas wymagana ocena wzorowa z opinii służbowej.

Nie widzę zatem przeciwwskazań.

Jednego tylko nie rozumiem. Napisałeś, że awansowałeś z limitu w 2019. roku. A Polska Zbrojna podaje, że limity zniesiono w 2016.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Najemnik25 
1


Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 22
Skąd: Zachód
Wysłany: Nie 19 Wrz, 2021   

Mój błąd tak dokładnie zgodnie z decyzją o zniesionym limicie.

Właśnie niby zgodnie z ustawą mogę. Ale słyszałem, że dwa razy po wzorowej nie można awansować.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13531
Skąd: ---
Wysłany: Nie 19 Wrz, 2021   

Nigdzie nie spotkałem się z zapisem o takim obostrzeniu.
Czyżby to była znów jakaś radosna twórczość kadrowców?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 19 Wrz, 2021   

zaq12wsx napisał/a:
Pytanko. Moi przełożeni widza mnie na wyższym stanowisku. Awans wiąże się ze zmianą grupy podoficerskiej (z podoficera młodszego na podoficera ).


Cytat:
Ale skoro awans się odbywa na poziomie jednostki wojskowej to czy DK musi dać zgodę?! Czy tą decyzję podejmuje Dowódca ?


Czym innym jest mianowanie w ramach limitu, względem mianowania wynikającego z wyznaczenia na wyższe stanowisko. Zgodnie z decyzją MON mianowanie w ramach zaszeregowania do wyższego stopnia dowódca uzgadnia z przełożonym. Natomiast wyznaczenie na wyższe stanowisko wraz z mianowaniem nie jest wymagane, po spełnieniu ustawowych warunków (kurs, ocena, staż w stopniu).
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Najemnik25 
1


Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 22
Skąd: Zachód
Wysłany: Nie 19 Wrz, 2021   

Tak dokładnie to rozumiem. Ale czy jest możliwość awansu w ramach zaszeregowania najpierw na stanowisku dowódcy plutonu ppor./por. z oceną wzorową na Porucznika, a pozniej na stanowisku dowódcy kompanii por./kpt. Na Kapitana z oceną wzorową po 2 latach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group