Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie grzebią w odprawach i należnościach!!!!!
Opublikował Wiadomość
zino 
4


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 234
Skąd: Poland
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016   

Wielu odchodząc nie kryło, że robi to dla odprawy mieszkaniowej i ma zamiar wrócić jak się uda. Chwilę ich nie było bo roczną brali to sobie odpoczęli a teraz wracają bogatsi o kilkaset tysi i "wypoczęci" :brawo: Też bym tak zrobił jak bym miał "gwarancję" ponownego zatrudnienia w mojej JW. No i ryzyko RWKL - po latach wątroba już nie ta :-o Cała ta akcja z odprawą mieszkaniową, obawą przed jej utratą i odchodzenie ludzi którzy chętnie by jeszcze posłużyli powoduje powrót do pytania które już zadawałem na forum i dobrze by było żeby je poddać pod rozwagę decydentom" Czy nie warto wypłacać odprawy mieszkaniowej na wniosek żołnierza w każdej chwili od momentu uzyskania uprawnień emerytalnych? :?: :?: :!: Podam przykład. Mija mi 15 latek, składam wniosek i biorę odprawę. Od tej chwili nie interesuje mnie co tam grzebią, spokojnie sobie służę bez gwałtownych ruchów no i NIE POBIERAM ŚWIADCZENIA MIESZKANIOWEGO :!: A tak to służę z "duszą na ramieniu" śledząc forum (to akurat mi nie przeszkadza :D ), biorę świadczenie mieszkaniowe (to też nie :lol: ) i czekam licząc że pozwolą mi posłużyć jeszcze rok, dwa itp. A ja chętnie zrezygnował bym z tych kilkunastu dodatkowych tysięcy wziętych "pod strachem" i przytulił odprawę w tej chwili wiedząc, że za kilka lat miał bym więcej a ze świadczeniem to już sporo więcej. Nie jestem chciwy :cool:
Pozdrawiam.
 
 
marekul87 
1


Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 5
Skąd: Północ
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016   

Szanowni Panowie,
Jestem z pokolenia oficerów " po kursie zbierania czereśni" czyli Studium Oficerskim. Przed rozpoczęciem "kariery" w wojsku studiowałem dziennie na państwowej uczelni; żeby zarobić na stancje i życie od razu po zdaniu sesji jeździłem zagranicę by w ciągu 2,3 miesięcy zarobić na utrzymanie przez resztę roku. Przed dostaniem się do wojska również pracowałem "w cywilu" 2 lata.
Po przyjściu do wojska zauważyłem, że wielu ludzi boi się odchodzić do cywila a to dlaczego?
Wielu podoficerów, po odbyciu "Z-ki" trafiali do wojska i to był ich jedyny żywiciel- poznali system, zobaczyli jak można "robić aby się nie narobić"- trzeba być cwanym. Tak ciułali te latka.
Podobnie z oficerami - Ci od początku mieli dane wszystko: spanie, jedzenie, pensja 1szego każdego miesiąca.
Po przyjściu zastanawiałem się jak to możliwe, że ludzie mogą wykonywać tak durne rozkazy i czynności; przecież gdyby to była firma prywatna to dawno by upadła z powodu nieefektywności pracy. Ludziom nie chce się myśleć, a wiedzą że i tak nie muszą ponosić odpowiedzialności za swoje czyny.
Zaraz będzie riposta to po co przyszedłeś do wojska, odpowiadam:
1. Myślałem, że jest tu inna atmosfera, a praca w wojsku pozwala pracować fizycznie i umysłowo
2. Chciałem wrócić do kraju, do swojej rodziny
3. Myślę, że mogę coś ofiarować dla swojego kraju zamiast za profity.
Zostało mi 6 lat do podstawy emerytury, wielu podoficerów mówi mi, że jak będę mieć te 15 to zmieni mi się myślenie, możliwe, że tak, ale na razie staram się by mi beton nie zastygł w głowie i za te 6 lat mógł go wylać z mojego czerepu ;-)
Szanowni Panowie, nie bójcie się pracy w cywilu, tam po prostu trzeba dać coś więcej od siebie, trzeba poszukać, trzeba być elastycznym, trzeba pomyśleć.Wiem, że im człowiek starszy tym bardziej się nie chce i może to jest główna przyczyna...

Przepraszam, za mały off top, ale po prostu mnie wzięło na śmiech jak ludzie zaczęli pisać, że tak strasznie w tym wojsku...
 
 
Płk Zbigniew Siusiak 
Banita


Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 519
Skąd: 56 Special Air Base
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016   

W cywilu to przede wszystkim kolego trzeba COŚ POTRAFIĆ.

A w wojsku większość jedyne co potrafi to narzekać i unikać roboty. Co lepsi potrafią strzelać i biegać. A jakiś tam nikły procent umie coś więcej.

Wojsko Polskie :brawo:
_________________
Panie pułgłówkowniku Zbigniewie, Musiałem Pana wydymać :)
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016   

Płk Zbigniew Siusiak, nie oceniaj wszystkich swoją miarą.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
warmiak 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 57
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 300
Skąd: rezerwa
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016   

Uderz w stół a cymbał grzmiący się odezwie na bank... :cool:
_________________
"Ranę zadałeś - ranę otrzymasz" Ajschylos
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016   

warmiak, to do mnie?
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
warmiak 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 57
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 300
Skąd: rezerwa
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016   

nie, piętro wyżej :gent:
_________________
"Ranę zadałeś - ranę otrzymasz" Ajschylos
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016   

Panowie, ostudźcie głowy.
steell
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
misjonarz70 
1



Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 18
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   Dementi. ..DDK MON

Steve , szacun i sorry, rzeczywiście nie zwróciłem uwagi na datę. .. cieszę się, że jest dementi z tak wysokiego szczebla MON, pozdrawiam
_________________
☆Honor ojczyzny jest w ręku armii☆
 
 
 
fiodor.mk 
5


Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 355
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

marekul87 napisał/a:
Szanowni Panowie,
Jestem z pokolenia oficerów " po kursie zbierania czereśni" czyli Studium Oficerskim. Przed rozpoczęciem "kariery" w wojsku studiowałem dziennie na państwowej uczelni; żeby zarobić na stancje i życie od razu po zdaniu sesji jeździłem zagranicę by w ciągu 2,3 miesięcy zarobić na utrzymanie przez resztę roku. Przed dostaniem się do wojska również pracowałem "w cywilu" 2 lata.
Po przyjściu do wojska zauważyłem, że wielu ludzi boi się odchodzić do cywila a to dlaczego?
Wielu podoficerów, po odbyciu "Z-ki" trafiali do wojska i to był ich jedyny żywiciel- poznali system, zobaczyli jak można "robić aby się nie narobić"- trzeba być cwanym. Tak ciułali te latka.
Podobnie z oficerami - Ci od początku mieli dane wszystko: spanie, jedzenie, pensja 1szego każdego miesiąca.
Po przyjściu zastanawiałem się jak to możliwe, że ludzie mogą wykonywać tak durne rozkazy i czynności; przecież gdyby to była firma prywatna to dawno by upadła z powodu nieefektywności pracy. Ludziom nie chce się myśleć, a wiedzą że i tak nie muszą ponosić odpowiedzialności za swoje czyny.
Zaraz będzie riposta to po co przyszedłeś do wojska, odpowiadam:
1. Myślałem, że jest tu inna atmosfera, a praca w wojsku pozwala pracować fizycznie i umysłowo
2. Chciałem wrócić do kraju, do swojej rodziny
3. Myślę, że mogę coś ofiarować dla swojego kraju zamiast za profity.
Zostało mi 6 lat do podstawy emerytury, wielu podoficerów mówi mi, że jak będę mieć te 15 to zmieni mi się myślenie, możliwe, że tak, ale na razie staram się by mi beton nie zastygł w głowie i za te 6 lat mógł go wylać z mojego czerepu ;-)
Szanowni Panowie, nie bójcie się pracy w cywilu, tam po prostu trzeba dać coś więcej od siebie, trzeba poszukać, trzeba być elastycznym, trzeba pomyśleć.Wiem, że im człowiek starszy tym bardziej się nie chce i może to jest główna przyczyna...

Przepraszam, za mały off top, ale po prostu mnie wzięło na śmiech jak ludzie zaczęli pisać, że tak strasznie w tym wojsku...


:efendi2: :brawo: inna riposta możliwa tylko od leni o których piszesz, tak trzymaj na przekór dzisiejszym trendom - warto być uczciwym i pracowitym :!:
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

fiodor.mk napisał/a:
...warto być uczciwym i pracowitym :!:

Przepraszam, czy Ty aby na pewno z tego świata piszesz? I powyższym twierdzeniem obejmujesz także SZ RP?
 
 
chorąży 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 244
Skąd: pomorze
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

Witam Panowie. Piszecie że nic się nie zmieni ? Powiedzcie kto mi zagwarantowuje że moje dzisiaj mi należne 329 495.13 PLN z odprawy mieszkaniowej również będzie mi należne przy odejściu przy pełnej emeryturze??? Mieć a nie mieć - otóż jest pytanie. Wydaje mi się jak zabraknie jednego chorążego to armia nie straci gotowości bojowej. :brawo:
 
 
new33 
4
Bareja wiecznie żywy


Wiek: 46
Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 198
Skąd: Behind enemy line
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

Nie wierzysz w zapewnienienia najlepszego ministra ON od czasów rozpadu Układu Warszawskiego??? :???:
_________________
Przychodzi Antoni do lekarza, a lekarz mówi:
- Nareszcie.......

2020 - U pacjenta bez zmian...
 
 
bert 
4


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 150
Skąd: z krainy spokojności...
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

Nikt Ci tego nie zagwarantuje. Nikt też nie zagwarantuje, że nadejdzie jutro :not2: Życie to ciągłe wybory, decyzje. Ja swoją podjąłem pięć lat temu, dla mnie też ważne były pieniądze z odprawy. Dzisiaj decyzji nie żałuję. Odprawa nie była jednak jej jedynym powodem i uważam, że nie powinna być, ale każdy ma inną sytuację i daleki jestem od oceniania kogokolwiek. Po drugiej stronie bramy da się żyć, i to zdecydowanie nie gorzej. Trzeba tylko mieć pomysł, chęć i świadomość, że wszystko jest w naszych rękach. Dziś jestem też jednym z ostatnich dinozaurów uważających, że warto być uczciwym i pracowitym (nie mylić pszczoły z osłem), choćbym miał być ostatnim uczciwym na tej planecie - to warto.
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

chorąży napisał/a:
Witam Panowie. Piszecie że nic się nie zmieni ? Powiedzcie kto mi zagwarantowuje że moje dzisiaj mi należne 329 495.13 PLN z odprawy mieszkaniowej również będzie mi należne przy odejściu przy pełnej emeryturze??? Mieć a nie mieć - otóż jest pytanie. Wydaje mi się jak zabraknie jednego chorążego to armia nie straci gotowości bojowej. :brawo:


Nikt Tobie tego nie zagwarantuje. Nawet bez zmiany prawa, bo cena metra kwadratowego raz rośnie, raz spada.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group