Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Sro 17 Sty, 2018
MON za kierownictwa Macierewicza

Którego z dwóch, kontrowersyjnych ministrów obrony narodowej, uważasz za większego szkodnika?
Bogdana KLICHA
35%
 35%  [ 91 ]
Antoniego MACIEREWICZA
40%
 40%  [ 102 ]
Obaj w jednakowym stopniu działają(-li) na szkodę obronności Państwa
21%
 21%  [ 55 ]
Żadnego z nich nie uważam za szkodnika
1%
 1%  [ 5 ]
Głosowań: 253
Wszystkich Głosów: 253

Opublikował Wiadomość
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Pią 12 Sty, 2018   

wojtek napisał/a:
Wiesz co jest jedna rzecz którą niewątpliwie udało mu się zrobić. Poróżnić środowisko wojskowych podzielić na lepszych, gorszych na tych co byli, a może są agentami itd.


A oto potwierdzenie tego, co napisał wojtek:

WILK711 napisał/a:
PDT, Jest sporo ludzi wartościowych, którzy są patriotami lub po prostu chcą dobrze wykonywać swoją robotę w Armii, a którzy rozpoczynali służbę przed 1989r. Jednym z nich zapewne jest płk Szulejko.

autora tych słów raczej trudno uznać za przeciwnika obecnie panujących.

No i kolejna opinia:
Raven24 napisał/a:
Może i zna się na swoim fachu, ale czy ćwierka po polsku czy np w/g klucza tzw starych kiejkutów?



Ciekawe, prawda?
To może warto powtórzyć sposób zastosowany przez Błaszczaka w Policji? Wszystkich przyjętych do służby przed 1990 r. za bramę? A może każdorazowo przy zmianie władzy wywalać wcześniej przyjetych i powoływać nowych? ;)
Czy to aby nie zakrawa na paranoje?
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 12 Sty, 2018   

jack ols napisał/a:
Więc, luz - blus - i ujadanie. A miało być na poważnie. Gdzie jakość " dobrej zmiany". Zamiany na lepsze ?.

Co jest realne do zmiany - to się należy cieszyć.
A co nie jest do zmiany - to luz i blus :)
Nie zamartwiajmy się tym co się nie zmieni.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
WILK711 
5


Wiek: 52
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: Pią 12 Sty, 2018   

buntaro napisał/a:
wojtek napisał/a:
Wiesz co jest jedna rzecz którą niewątpliwie udało mu się zrobić. Poróżnić środowisko wojskowych podzielić na lepszych, gorszych na tych co byli, a może są agentami itd.


A oto potwierdzenie tego, co napisał wojtek:

WILK711 napisał/a:
PDT, Jest sporo ludzi wartościowych, którzy są patriotami lub po prostu chcą dobrze wykonywać swoją robotę w Armii, a którzy rozpoczynali służbę przed 1989r. Jednym z nich zapewne jest płk Szulejko.

autora tych słów raczej trudno uznać za przeciwnika obecnie panujących.

Wszystkich przyjętych do służby przed 1990 r. za bramę? A może każdorazowo przy zmianie władzy wywalać wcześniej przyjetych i powoływać nowych?[/i] ;)
Czy to aby nie zakrawa na paranoje?


Przywołany odpowiem, że masz rację, w głównych zarysach popieram linię polityki PiS. To jakaś ujma dla mnie?
Nie dzielę ludzi na lepszych i gorszych ze względu na pesel. Każdy ma prawo do swoich poglądów, i Ty i ja również. Ale nie wmówisz mi, że przed AM w Armii byli sami najwyższej klasy fachowcy , a teraz są tylko karierowicze. Wtedy i teraz nie brakowało ani jednych ani drugich. I nie zmieni tego nic i nikt. A pamiętasz jak było przed 1989? Kto wtedy mógł zrobić karierę w Armii? Czasy się zmieniają, rządzący, ba nawet zmienił się ustrój, ale zasady awansów pozostają podobne.
Ps. Wywalanie wszystkich zakrawa na paranoję moim zdaniem, ale już co po niektórych to nie . :cool:
 
 
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Pią 12 Sty, 2018   

WILK711 zacytowałeś tylko część mojej wypowiedzi, przez co ona traci swój sens. Odniosłem się nią do wpisu wojtka. Nie zauważasz różnicy pomiędzy Twoim (cytowanym przeze mnie) wpisem, a wpisem Raven24? Zresztą zadziwiłeś tym nie tylko mnie (ba, nawet ten zwrot " nie do końca kraczesz" przypasował ;) )
Co do poglądów, jest z nimi jak z d.pą - kazdy ma swoje.
A jeżeli chodzi o to:
Cytat:
Ale nie wmówisz mi, że przed AM w Armii byli sami najwyższej klasy fachowcy , a teraz są tylko karierowicze. Wtedy i teraz nie brakowało ani jednych ani drugich. I nie zmieni tego nic i nikt. A pamiętasz jak było przed 1989? Kto wtedy mógł zrobić karierę w Armii? Czasy się zmieniają, rządzący, ba nawet zmienił się ustrój, ale zasady awansów pozostają podobne

zgadzam się z Tobą w 100%
:gent:
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
WILK711 
5


Wiek: 52
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: Pią 12 Sty, 2018   

buntaro, wiem, zdziwiłem również PDT ;) . Sam widzisz jak to jest oceniać kogoś nie znając go wcale lub tylko z kilku czy kilkudziesięciu wypowiedzi . Mam poglądy jakie mam, cieszę się, że rządzi PiS, a nie PO a dlaczego to dłuuugo by tłumaczyć, jednym zdaniem to panom i paniom z PO nigdy nie wierzyłem i czas pokazał , że miałem rację, ale nie znaczy to, że wszystkich z jednej strony uważam , że są super. a z drugiej że nie są. Doceniam tych co bez względu na opcję dobrze wykonują swoją służbę Ojczyźnie i napawają mnie obrzydzeniem wszelkiej maści karierowicze i tzw. chorągiewki na wietrze. Ludzie Ci nie mają mym zdaniem żadnych wartości w życiu poza mamoną (karierą). AM ma twardy kręgosłup i za to m.in. go cenię. Żal mi pani Płk byłej rzecznik, a z drugiej strony czuję smutek, że ja ( i bardzo wielu mi podobnych żołnierzy) po skończeniu szkoły oficerskiej (w normalnym toku) przez ponad ćwierć wieku służby do takiego stopnia nie miałem nawet cienia szansy dojść. No chyba żebym poświęcił wszystko swojej karierze i znalazł odpowiedniego protektora. ;) Przy czym karier podobnych jak wspomnianej rzecznik MON za czasów PO było dużo więcej, a wszystko dzięki ustawie pragmatycznej za czasów pana Jabu z lat 2003/2004.
 
 
Raven24 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 887
Skąd: zapomniałem
Wysłany: Pią 12 Sty, 2018   

Cytat:
Ciekawe, prawda?
To może warto powtórzyć sposób zastosowany przez Błaszczaka w Policji? Wszystkich przyjętych do służby przed 1990 r. za bramę? A może każdorazowo przy zmianie władzy wywalać wcześniej przyjetych i powoływać nowych? ;)
Czy to aby nie zakrawa na paranoje?


:D

Nie wiem, mam za mało danych - może i warto :roll:
Każdorazowo - nie. Paranoja - raczej nie.

Jakąś zasadę trzeba przyjąć - Ty masz jakiś punkt widzenia, ktoś ma inny. I tyle.
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Sob 13 Sty, 2018   

Kolejne podsumowanie.Plusy i minusy

Cytat:
Być może wynikało to z tego, że tak naprawdę główny punkt zainteresowania Macierewicza leżał zupełnie gdzie indziej. Do zakupów głowy nie miał, kwestię tę scedował na współpracowników, a sam skupił się na rewolucji kadrowej. Przy udziale znanego z obcesowości wiceministra obrony Bartłomieja Grabskiego (potrafił przez kilkanaście minut łajać generała za to, że ministrowi dostarczono nieodpowiednie buty) szukał wszelkich przejawów nieprawomyślności. Jej objawy były różne – mogło to być rozpoczęcie służby jeszcze w czasach PRL, mogło to być powitanie Bartłomieja Misiewicza z niewystarczającymi honorami. Na dodatek zwolnienia odbywały się w sposób dla oficerów nie do przyjęcia – często decyzje przekazywali im żołnierze niżsi rangą, czasem późnym wieczorem otrzymywali kopertę z „wyrokiem”. Ale o ile wielu oficerów Macierewicza znienawidziło, o tyle jednak podoficerowie i szeregowi patrzyli na niego znacznie łaskawszym okiem – bo tego, który daje podwyżki, zachowuje się w dobrej pamięci.

Cytat:

Jak wygląda bilans kierowania przez Antoniego Macierewicza resortem obrony narodowej? Do sukcesów można jeszcze dodać zwiększenie zaangażowania wojsk amerykańskich w Polsce (choć na to wpływ MON był niewielki) czy dobiegające końca negocjacje w sprawie największego, wartego kilkadziesiąt miliardów złotych, kontraktu na dostawę tarczy przeciwrakietowej Wisła. Także liczne mniejsze zakupy. Warto też wspomnieć o tym, że w wojsku udało się przełamać barierę „niedasizmu”. Za Macierewicza okazało się nagle, że się da. I za to mu chwała.

Ale niestety, zapamiętamy go z zupełnie innych rzeczy. Trochę śmiesznych. Trochę strasznych.


http://wiadomosci.dzienni...-smolenska.html
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 13 Sty, 2018   

Po zdymisjonowaniu Macierewicz obiecał:
Cytat:
Zrobię wszystko żeby wspierać rząd, szefa MON Mariusza Błaszczaka, żeby wspierać tych wszystkich, którzy będą kontynuowali dotychczasowe zmiany w Wojsku Polskim.

A co, jeśli rząd nie będzie sobie życzył takiego wsparcia? A co, jeśli nowy MON będzie miał własną wizję armii?... obawiam się, że eksminister rzeczywiście zrobi wszystko, aby dotrzymać obietnicy...

Myślę, że rozłam na prawicy tuż, tuż. A następnie ostra konfrontacja, a że wojny bratobójcze bywają szczególnie krwawe... oj, będzie się działo!
 
 
Vuko 
1


Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 45
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 13 Sty, 2018   

Szwejk napisał/a:
Po zdymisjonowaniu Macierewicz obiecał:
Cytat:
Zrobię wszystko żeby wspierać rząd, szefa MON Mariusza Błaszczaka, żeby wspierać tych wszystkich, którzy będą kontynuowali dotychczasowe zmiany w Wojsku Polskim.

A co, jeśli rząd nie będzie sobie życzył takiego wsparcia? A co, jeśli nowy MON będzie miał własną wizję armii?... obawiam się, że eksminister rzeczywiście zrobi wszystko, aby dotrzymać obietnicy...

Myślę, że rozłam na prawicy tuż, tuż. A następnie ostra konfrontacja, a że wojny bratobójcze bywają szczególnie krwawe... oj, będzie się działo!
Myślę, że się mylisz. Nie zdziwiłbym się, gdyby Antoni wrócił do MON po wyborach w 2019.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 13 Sty, 2018   

Chciałbym się mylić, bo wolałbym, aby politycy swoją energię wykorzystywali pozytywnie - dla dobra Państwa, a nie na wzajemne, destrukcyjne utarczki.

Czy cytowanie w całości posta poprzedzającego miało sens? - zastanów się.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15943
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 15 Sty, 2018   

Cytat:
Antoni Macierewicz poza rządem. Jednak nadal będzie jeździł służbową limuzyną .
(...)
Jak to możliwe? - Żandarmeria Wojskowa ochrania ministra obrony narodowej przez 30 dni od zaprzestania pełnienia przez niego funkcji, chyba że wcześniej chroniona osoba sama z tego zrezygnuje - potwierdza w rozmowie z "SE" ppłk Artur Karpienko, rzecznik prasowy Żandarmerii Wojskowej.

To jednak nie wszystko. Macierewicz nawet po upływie 30 dni będzie mógł korzystać ze służbowego samochodu z kierowcą. Na wniosek nowego ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, Macierewicz został szefem podkomisji wyjaśniającej katastrofę smoleńską. Według decyzji z 26 kwietnia 2017 r., którą wydał sam Macierewicz, samochód funkcyjny przysługuje właśnie przewodniczącemu podkomisji.
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/super-express-antoni-macierewicz-poza-rzadem-jednak-nadal-bedzie-jezdzil-sluzbowa/rjlrvnw

Kiedyś był taki film z bardzo wymownym tytułem - "Tak to się robi w Chicago". :lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pon 15 Sty, 2018   

Przypominam: przedostatni dzień PODSUMOWANIA. Potem zamykamy.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 15 Sty, 2018   

Drogi -=Alex=-, czyżbyś nie dostrzegł manipulacji, wyraźnej przecież, w tym artykuliku? Przekaz jest następujący:

1) Macierewicz, jako szef podkomisji, będzie jeździł samochodem służbowym (funkcyjnym).
2) Jak to możliwe, skoro ochrona przysługuje byłemu ministrowi tylko przez okres 30 dni od odwołania go z urzędu!?

Przepraszam, a co ma ochrona osobista do samochodu funkcyjnego?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15943
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 15 Sty, 2018   

Przekaz jest następujący
"Według decyzji z 26 kwietnia 2017 r., którą wydał sam Macierewicz, samochód funkcyjny przysługuje właśnie przewodniczącemu podkomisji."

Jestem ciekawy czy wynagrodzenie także sobie wcześnie ustalił ? :brawo:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Pon 15 Sty, 2018   

Jak media i MON donoszą AM ma pełnić funkcję "społecznie" ;)
Co do ewentualnej ochrony sprawa też jest prosta. Jakoś nie widzę przeciwwskazań, żeby posiadacz "wiedzy tajemnej i niedostępnej maluczkim" nie mógł być ochraniany na podstawie odrębnej decyzji ministra, prędzej zdziwiłoby mnie gdyby było inaczej ;)
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group