Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[TVN24] Oficerowie, którzy pobili policjantów przeniesieni d
Opublikował Wiadomość
anko45 
1
anko45


Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 21 Sty, 2017   

To chyba nie ten temat. Jak ktoś chce sobie pogadać o pragmatyce kadrowej, to chyba w innym miejscu :) .
Do brzegu...co tam z oficerami z tematu?
 
 
Ptica 
6
SNFoW



Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 1203
Skąd: Kujawskie plemie
Wysłany: Sob 21 Sty, 2017   

Pierwszy post i tekst jak Moderator. Nieźle zaczynasz :not2:
_________________
Lepsze jutro było wczoraj...i nigdy nie wróci :(
 
 
anko45 
1
anko45


Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 21 Sty, 2017   

Ponieważ niektórzy zachowują się jak przekupki na jarmarku. Byle tylko strzępić język.
P.S. Moderatora nie znałem, nie znam i poznawać bliżej nie zamierzam. Staram się być obiektywny.
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 21 Sty, 2017   

Stop panowie. Tematyka jest wyraźnie zaznaczona w tytule, proszę się jej trzymać i nie zbaczać ani nie robić prywatnych wycieczek.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
henio_1234 
1
emeryt


Dołączył: 20 Sty 2017
Posty: 28
Skąd: polska
Wysłany: Sob 21 Sty, 2017   

Malinoski napisał/a:
Kolego Brzytwa,

w tej sprawie Ci panowie byli podczas szkolenia poligonowego w innym miescie niz to szkolenie sie odbywalo, byli w hotelu, w ubraniach cywilnych, pili alkohol, i do tego wszystkiego kogos jeszcze pobili.

Pal licho to pobicie, bo to sprawa do rozpatrzenia, ale cala inna otoczka, w przypadku kogokolwiek innego powodowala by prawie ze natychmiastowa dyscyplinarke z MONu.

Ps. Przepraszam za brak polskich znakow, awaria klawiatury.


Witam wszystkich w temacie.

Nie sposób nie wypowiedzieć się w powyższej kwestii.
W mojej prawie 25 letniej slużbie nie raz pomimo szkolenia poligonowego przebywałem w domu, chodziłem w ubraniu cywilnym i robiłem różne rzeczy. Pobyt poza poligonem był oczywiście wpisany do rozkazu dziennego. Czy to coś dziwnego? Utrzymuję kontakty z kolegami nadal służącymi i nie słyszałem, aby zmieniło się coś w tej kwestii, Widocznie młodzież w dzisiejszych czasach nie doświadcza tego. A pobicie? To już inny temat, zasługujący na prokuratora.

[ Dodano: Sob 21 Sty, 2017 ]
Brzytwa napisał/a:
Marek15 napisał/a:
Zasada w WP jest taka:
1. Jak sierżant lub chorąży coś przeskrobie to ma problem sierżant lub chorąży;
2. Jak coś przeskrobie pułkownik lub generał to problem ma kto?
A no prokurator - jak to umorzyć.


No nie bardzo. To bardziej kwestia dobrego adwokata tj. takiego, który przede wszystkim dużo krzyczy, pisze skarg, składa wniosków dowodowych. Taki potrafi nieźle rozjechać każdą sprawę... a przynajmniej sporo namieszać. Z korzyścią dla swojego klienta. Może to być nawet i szeregowy. Kwestia honorarium.


Masz rację Brzytwa, to nie jest tak jak pisze Marek15, ja pomimo dość wysokiego stopnia miałem spore problemy i to nie przez moją osobę, ale przez moich podwładnych w batalionie, nikt na stopień nie patrzył, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

[ Dodano: Sob 21 Sty, 2017 ]
Riczard napisał/a:
Dziwię się, że ten wątek ma aż tyle stron. Czasy trepów-pijaków się skończyły. Wyje***ć ich na zbity ryj do pośredniaka bez praw emerytalnych, niech robią do 65 roku życia w cywilu. Minister Antoni zresztą niedługo dobierze się wszystkim do d*py, którzy choćby unitarką otarli się o PRL. I kto ich będzie żałował? Nikt. Bo nikt w armii nie jest niezastąpiony. A jak pozwalnia się trochę etatów, to co bystrzejsi i inteligentejsi podoficerowie i szeregowi na tym skorzystają- zostaną oficerami. W przyrodzie nie ma próżni..

Ostrzeżenie. Myślę, że powodu nie muszę wyjaśniać.
Szwejk


Nikt nie jest niezastąpiony? Wątpię. A to, że co bystrzejsi i inteligentejsi podoficerowie i szeregowi na tym skorzystają- zostaną oficerami. Również wątpię.
 
 
Malinoski 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 458
Skąd: Z daleka ale tutaj
Wysłany: Sob 21 Sty, 2017   

henio_1234 napisał/a:
Malinoski napisał/a:
Kolego Brzytwa,

w tej sprawie Ci panowie byli podczas szkolenia poligonowego w innym miescie niz to szkolenie sie odbywalo, byli w hotelu, w ubraniach cywilnych, pili alkohol, i do tego wszystkiego kogos jeszcze pobili.

Pal licho to pobicie, bo to sprawa do rozpatrzenia, ale cala inna otoczka, w przypadku kogokolwiek innego powodowala by prawie ze natychmiastowa dyscyplinarke z MONu.

Ps. Przepraszam za brak polskich znakow, awaria klawiatury.


Witam wszystkich w temacie.

Nie sposób nie wypowiedzieć się w powyższej kwestii.
W mojej prawie 25 letniej slużbie nie raz pomimo szkolenia poligonowego przebywałem w domu, chodziłem w ubraniu cywilnym i robiłem różne rzeczy. Pobyt poza poligonem był oczywiście wpisany do rozkazu dziennego. Czy to coś dziwnego? Utrzymuję kontakty z kolegami nadal służącymi i nie słyszałem, aby zmieniło się coś w tej kwestii, Widocznie młodzież w dzisiejszych czasach nie doświadcza tego. A pobicie? To już inny temat, zasługujący na prokuratora.



Kolego, ja też będąc na poligonie byłem w domu (niedziela - czas wolny) oczywiście za zgodą przełożonych (jak i cała kompania), ALE NIE W ŚRODKU TYGODNIA, a przypominam, że popijawa miała miejsce w środę/czwartek.
 
 
henio_1234 
1
emeryt


Dołączył: 20 Sty 2017
Posty: 28
Skąd: polska
Wysłany: Sob 21 Sty, 2017   

Malinoski napisał/a:
henio_1234 napisał/a:
Malinoski napisał/a:
Kolego Brzytwa,

w tej sprawie Ci panowie byli podczas szkolenia poligonowego w innym miescie niz to szkolenie sie odbywalo, byli w hotelu, w ubraniach cywilnych, pili alkohol, i do tego wszystkiego kogos jeszcze pobili.

Pal licho to pobicie, bo to sprawa do rozpatrzenia, ale cala inna otoczka, w przypadku kogokolwiek innego powodowala by prawie ze natychmiastowa dyscyplinarke z MONu.

Ps. Przepraszam za brak polskich znakow, awaria klawiatury.


Witam wszystkich w temacie.



Nie sposób nie wypowiedzieć się w powyższej kwestii.


A ja bywałem w środku tygodnia i co z tego wynika? Czas wolny jest wtedy kiedy określi przełożony, nadgodziny i itp. chistorie to tylko na emeryturze.
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1215
Skąd: MSS
Wysłany: Sob 21 Sty, 2017   

Diver napisał/a:
Dystans pomiędzy oficerami i podoficerami był duży i w IIRP i w PRL

I tak powinno pozostać forever. "Kto się wróblem urodził, kanarkiem nie zdechnie".
Każda strażacka drabina ma swój koniec, a ich łączenie taśmą typu "stong" w 99% kończy się tragicznie :gent:
_________________
BORN TO RIDE
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11587
Skąd: -)
Wysłany: Sob 21 Sty, 2017   

Star660 napisał/a:
Diver napisał/a:
Dystans pomiędzy oficerami i podoficerami był duży i w IIRP i w PRL

I tak powinno pozostać forever.


Może, może, ale w takim razie cenzus wykształceniowy podniesiony odpowiednio wyżej.

Magister jako minimum dla podporucznika, dalej publikacje i nauczanie w trakcie służby oficera młodszego traktowane jako otwarty przewód doktorski I studia doktoranckie.
Doktorat zaś obowiązkowy dla awansu do kasty oficerów starszych.
Pasi?
Noblese oblige.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13543
Skąd: ---
Wysłany: Nie 22 Sty, 2017   

henio_1234 napisał/a:
chistorie to tylko na emeryturze.

No to życzę Ci czasu na tej emeryturze co byś postudiował słownik ortograficzny.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
zzigi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 343
Skąd: z kont
Wysłany: Nie 22 Sty, 2017   

I jeszcze się chwali że, ma poważny stopień. :)
Pozdrawiam.
_________________
Wspierałem, wspieram, będę wspierał.
 
 
henio_1234 
1
emeryt


Dołączył: 20 Sty 2017
Posty: 28
Skąd: polska
Wysłany: Nie 22 Sty, 2017   

i napisał/a:
henio_1234 napisał/a:
chistorie to tylko na emeryturze.

No to życzę Ci czasu na tej emeryturze co byś postudiował słownik ortograficzny.


Literówka się wkradła, skąd Ty możesz znać moją ortografię, może tak mniej złośliwości by się przydało z Twojej strony, bo jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie, to się nie udzielaj.

[ Dodano: Nie 22 Sty, 2017 ]
zzigi napisał/a:
I jeszcze się chwali że, ma poważny stopień. :)
Pozdrawiam.


Nie chwaliłem się żadnym stopniem, nie podałem jego nazwy, to było do przykładu, że żaden stopień nie ma znaczenia przy sprawach karnych.
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 22 Sty, 2017   

Panowie grzecznie proszę jeszcze raz, piszcie na temat.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 30 Mar, 2017   

I historii ciąg dalszy

http://wiadomosci.wp.pl/g...06249297659521a


Czyli jednak proces ....
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15990
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 30 Mar, 2017   

Obecnie meritum sprawy to
Cytat:
Dodał, że poszkodowani wystąpili do sądu o zadośćuczynienia, które solidarnie mieliby zapłacić wszyscy oskarżeni. Policjant i obie policjantki chcą po 30 tys. zł, strażnik miejski - 10 tys. zł.
:efendi2:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group