Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Trudności z wypełnieniem oświadczenia do biura emerytalnego
Opublikował Wiadomość
Emeryt216 
1


Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2016   Trudności z wypełnieniem oświadczenia do biura emerytalnego

Witajcie - mam problem oto taki:
Jest sobie druczek:
http://wbeszczecin.wp.mil.pl/plik/file/druk2a.pdf

no i mam problem jak wypełnić punkt B, ponieważ ani pierwsza opcja ani druga moim zdaniem nie jest zgodna z prawdą a każą wybrać jedną z opcji.
pierwsza opcja:
opłacam* składki na ubezpieczenie społeczne
(podać miesięczną kwotę podstawy naliczenia składek)
od kwoty
przychodu.......................zł


tego nie mogę wybrać, ponieważ jako że mam emeryturę to przecież nie mam obowiązku opłacania ubezpieczenia społecznego więc ten punkt nie zabardzo mogę wypełnić.

natomiast druga opcja:
nie opłacam*
składek na ubezpieczenie społeczne (w takim przypadku jako kwota przychodu będzie przyjęta kwota w
wysokości 60 % przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia)


dlaczego tutaj będzie brana taka kwota przychodu, skoro np miałem przychód np niższy lub wyższy.a składek nie opłacam z tytułu działalności z powodu takiego że mam emeryturę wojskową więc w ZUS poinformowano mnie że nie muszę opłacać składek na ubezpieczenie społeczne ( czyli emerytalne, rentowe )


Zupełnie nie rozumiem tego oświadczenia nie wypełniłem go i nie wysłałem bo nie potrafię tego zrobić. Mi pasowała by opcja pierwsza ale dlaczego w opcji pierwszej nie ma możliwości wpisania kwoty faktycznego przychodu tylko z góry narzucają mi że skoro wybieram opcję pierwszą to jednocześnie oświadczam że osiągnąłem przychód poniżej 60 % przeciętnego wynagrodzenia rocznego.

Dlaczego w tym kraju trzeba być jak prawnik i urzędnik ZUS i US by wypełnić jakiś dokument? Czy nie może być prościej? A może ktoś z Was pomoże o co w tym chodzi?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group