Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: focus
Pią 01 Sty, 2021
Wojska Obrony Terytorialnej
Opublikował Wiadomość
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

Cytat:
Zgadzamy się chyba wszyscy, że było to przedstawienie adresowane do... hmm... ludzi nie specjalnie mających pojęcie o wojsku

O to właśnie to. Film robi się taki jaki pasuje widzom dla których ten film jest. Tak samo krytycy wykpiwają filmy i niezależnie od tego filmy albo robią furorę albo nie.
Ja nie oglądałem więc się nie wypowiem dokładnie o tym filmie. Ale ogólnie o filmach to pisać mogę :D Z tego co piszecie wychodzi na to że widzom na premierze film się podobał. A "krytykom filmowym" nie :D
Z tym że przecież żołnierzy WOT (tych rotacyjnych) nie ma więc to można nazwać co najwyżej "zwiastunem" :D
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

thikim napisał/a:
Z tym że przecież żołnierzy WOT (tych rotacyjnych) nie ma


Nie ważne, ważne że "ciemny naród" wierzy w to, że są.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
kedlaw0 
Banita


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 829
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

Cytat:
Obrona Terytorialna zostanie wyposażona w aplikacje mobilne: #OTrening, #OTakcja. Pozwolą one na lepsze wyszkolenie żołnierzy oraz umożliwią im uzyskanie szczegółowego obrazu pola walki. Dzięki nim ma wzrosnąć efektywność nowej formacji wojskowej.


Kolejny pomysł dla OT. Ciekawy jestem jak wymyślą zabezpieczenia. Co w przypadku przechwycenia telefonu?

http://www.cyberdefence24...-defence24pl-tv
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12853
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

Co prawda zaraz mi się przypomina gen. Koziej i walczące roboty, w czasie kiedy jeszcze żołnierze z.s.w. sprzątali miotełką koszary, ale co tam, żeby tylko się udało.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2451
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

Zdjęcie ukazujące pokaz aplikacji jest przekomiczne. Może dlatego, że fragment na którym jest pokazany kałach rozkładany na części, to tak naprawdę gra. W dodatku darmowa, znajdująca się na platformie Steam ;)
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

PDT napisał/a:
thikim napisał/a:
Z tym że przecież żołnierzy WOT (tych rotacyjnych) nie ma


Nie ważne, ważne że "ciemny naród" wierzy w to, że są.


Nie wiem o co Tobie chodzi. Wierzysz w to, że są?
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
kedlaw0 
Banita


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 829
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

Gveir, czego chcesz. Wszystko co związane z ot jest obecnie prowizorką i to marną. Pokaz jWK jako ot dla łykających pelikanów, przepisy prawne, wielkie obiecanki no i te "zajefajne" aplikacje. Kwestia czy ta prowizorka i byle jakość będzie trwać czy się skończy kiedyś.
 
 
D/0 
4



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 297
Skąd: Poland - Failed State
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

Znaczy się World of Guns ? Ona chyba nie do końca jest darmowa (niektóre elementy są płatne), zresztą nawet jeśli to wątpię czy MON ma zgodę na wykorzystywanie jej w ten sposób. Trzeba by przejrzeć umowę użytkownika. Aż się zastanawiam nad zostaniem małym Kuklińskim i doniesienie tam gdzie trzeba do producenta - może to nawet kraj Sojusznika. :lol: Ciekawe, czy wnieśliby proces ? Ja pomnika może za to nie dostanę, ale wpis z podziękowaniami na "liście płac" w następnej wersji i Season's Pass też jest nie do pogardzenia.
Każdy się unieśmiertelnia jak może. :cool:
_________________
Hope is the first step on the road to disappointment.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2451
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

D/0, dokładnie o tej grze mówiłem. Pewnie, niektóre elementy gry są odpłatne, jak jest to regułą mikropłatności, ale uwierz mi - da się odblokowywać kolejne pukawki bez wydawania kasy. Przy okazji jest to całkiem dobrze zrobiony... symulator?

kedlaw0, doskonale o tym wiem. OT skończy się z dniem, w którym Macierewicz zostanie usunięty z stanowiska. Przypomina mi się mała anegdota. Pewnego razu, któryś z ministrów ON wizytował AON. Był bardzo krytyczny, wiele rzeczy mu się nie podobało, w każdym razie kontekst był taki, iż swoimi słowami bądź działaniami i to nierozważnymi, zdenerwował kadrę naukową AONu. Jeden z profesorów w krótkich słowach powiedział. "Wie pan, panie ministrze, jaka jest różnica między nami? Profesorem się jest, a ministrem się bywa" :D
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
Unkas 
6


Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 1458
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

D/O - Ty doniesiesz, producent wytoczy proces, wygra, a państwo potem karę zapłaci z Twoich i naszych podatków. Hm.....
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sob 10 Gru, 2016   

beryl73 napisał/a:
Nie wiem o co Tobie chodzi.



Chodzi mi, w nawiązaniu do słów poprzednika, że tworzy się dla celów tzw. propagandy sukcesu iluzję że już tego istnieją stąd moja parafraza słów klasyka .
Cytat:
Wierzysz w to, że są?


"Obrażasz" mnie. :tongue10: Ja nie muszę wierzyć lub nie. Ja wiem, że tych tych "rotacyjnych" jeszcze nie ma. Pojawić się będą mogli dopiero wtedy kiedy oprócz niedawno uchwalonej ustawy będą obowiązywać także nowe akty wykonawcze. Może to potrwać nawet do wiosny.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Stefan Fuglewicz
Gość Specjalny



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 3622
Wysłany: Sob 10 Gru, 2016   

Stwarzanie iluzji jest ważnym elementem działań i przygotowań militarnych. Tylko, do diaska, trzeba to robić profesjonalnie...

Czy "OT skończy się z dniem, w którym Macierewicz zostanie usunięty z stanowiska"? Nie sądzę. Wielu poprzednich rządów dostrzegało potrzebę istnienia tej formacji, w takiej lub innej formie. Jeśli powstanie już nowa struktura - choćby tylko część planowanych w trzech województwach jednostek, to myślę, że nie doszłoby do ich likwidacji i rozpuszczenia ludzi, ale raczej do reorganizacji, by zachować ten potencjał.
Ciekaw jestem, czy wypowie się na temat OT "gabinet cieni" - zdaje się, że od ogłoszenia o jego powołaniu jeszcze nie dał znaku życia.
 
 
Liber 
6
Ojczyzna, Honor, Podwładni



Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 1617
Skąd: Z mitologii
Wysłany: Sob 10 Gru, 2016   

Wydaje się, że cała koncepcja szkolenia WOT jest do bani. Jak to możliwe, aby powtarzać scenariusz szkolenia Narodowych Sił Rezerwowych w sensie nie tyle programowym ile strukturalnym. Nie może być tak, że szkolenie weekendowe, będzie podstawą realizacji programu i osiągania celów szkoleniowych w jakimś tam cyklu szkoleniowym. Zgranie na poziomie batalionu, o brygadzie już nie mówię, może trwać latami i być może niewiele z tego wyjdzie.
_________________
"Błogosławieni, którzy nic nie robią, jeśli niczego nie umieją wykonać dobrze..." :)
„Nigdy się nie poddawajcie, nigdy, przenigdy – w żadnej sprawie, wielkiej czy małej, doniosłej czy błahej – nigdy nie podddawajcie się niczemu z wyjątkiem honoru i zdrowego rozsądku” Winston Churchill
 
 
Malinoski 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 458
Skąd: Z daleka ale tutaj
Wysłany: Sob 10 Gru, 2016   

Gabinet cieni to zespół ludzi, którzy mają za zadanie negować co się da, jak się da i gdzie się da. Są nie obiektywni i, jeśli chodzi stricte o obronę kraju, niekompetentni, co pokazał i Bronisław i psychiatra i ten ostatni, którego największym osiągnięciem było to, że nic nie zepsuł.
 
 
Stefan Fuglewicz
Gość Specjalny



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 3622
Wysłany: Sob 10 Gru, 2016   

W pewnych okolicznościach "nic nie zepsuł" może urosnąć do rangi poważnego komplementu...
Sprawdziłem w sieci - jednak przynajmniej raz zabrali głos, także w sprawie działań w resorcie obrony.
"Cieniem MON" jest Czesław Mroczek, ale na ten temat wypowiadał się też Tomasz Siemoniak, pełniący w tym gabinecie funkcję wicepremiera.

Edit: próbowałem znaleźć, co konkretnie mówili, ale jest z tym problem. Media elektroniczne podają tylko streszczenia i migawki, a na oficjalnej stronie gabinetu też nie znalazłem tekstów analiz, tylko skład gabinetu, serię spotów oraz linki do FB i TT.
Najbardziej konkretny tekst, na jaki trafiłem:
http://www.tysol.pl/a2365...-zaakceptowania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group