Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: focus
Pią 01 Sty, 2021
Wojska Obrony Terytorialnej
Opublikował Wiadomość
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2286
Skąd: z granicy
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2020   

michqq napisał/a:



Mamy dwie służby zajmujące się ochroną infrastruktury transportu - są to SOK i SG.

SOK zajmuje się koleją a SG lotniskami - defacto.



SG w ustawie ma zapisane także - ochrona szlaków komunikacyjnych o znaczeniu miedzynarodowym ( dalekobieżne miedzynarodowe pociągi osobowe) plus patrole na głównych autostradach.

[ Dodano: Sro 15 Kwi, 2020 ]
michqq napisał/a:



Mamy dwie służby zajmujące się ochroną infrastruktury transportu - są to SOK i SG.

SOK zajmuje się koleją a SG lotniskami - defacto.



Jesli chodzi ochronę infrastrukrury na lotniskach to odpowiedzialność za nią jako mienie państwowe ma jeszcze jedna służba - SOL . SG zajmuje się odprawą paszportową , kontrolą pirotechniczną oraz ma nadzór nad kontrolą bezpieczeństwa SOL .

[ Dodano: Sro 15 Kwi, 2020 ]
[quote="michqq"]
PDT napisał/a:



Te wszystkie służby możnaby teoretycznie scalić w jedną slużbę z pogranicza policyjno-wojskowego, jakichś Karabinierów/Żandarmów.



W przypadku formacji granicznych to próby przepoczwarzenia lub zmiany podległości i zadań sięgają jeszcze PRL-u .W latach1965 -72 roku WOP podlegał pod MON . Ze struktur WOP został wyłączony pion krg i pozostał on w strukturach MSW pod nazwą Zarząd Kontroli Ruchu Granicznego .WOP ochroniał tylko tzw granicę zieloną a ZKRG przejścia graniczne. Służbę w ZKRG pełniło około 1100 byłych żołnierzy WOP w mundurach MO.Sytuacja ta trwała do 1972 roku kiedy to powrócono do stanu sprzed 1965 roku.
Na przełomie 1988/89 dojrzewał pomysł na pomysł aby na przejściach granicznych pozostał tylko UC a granicę zieloną miał ochraniać WOP.
W 1991 powstała SG.Przed wejściem do strefy Schengem w 2007 padł pomysł likwidacji SG i wtłoczenia jej struktur w struktury Policji i utworzenia Departamentu Granicznego . No ale życie - Policja nie chciała kolejnego wrzodu na dupie w postaci kolejnych zadań.

Wspomniano tu o NJW .W latach 1997-2001 na każdej strażnicy SG z powodu braków kadrowych stacjonowała 1-2 drużyny NJW .Wspomagały one SG w ochronie granicy państwowej na takich zasadach jak teraz wojska operacyjne wspomagają SG.

SOK - pomysły na tą formację - za pierwszego PIS-u w 2006 roku w sejmie znalazła się ustawa o Straży Kolejowej . Zdechły ,wróciły w 2015 roku ale są w zamrażarce.
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2020   

Może mi ktoś wyjaśnić co tu się odjaniepawliło?

https://mobile.twitter.com/marekpietrzak76/status/1250424104416468996

Pułkownik namawia do łamania przepisów ubiorczych czy tak tylko palnął?
:gent:
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2020   

zielony1 napisał/a:
Przed wejściem do strefy Schengem w 2007 padł pomysł likwidacji SG i wtłoczenia jej struktur w struktury Policji i utworzenia Departamentu Granicznego .


W sumie niegłupie.

michqq napisał/a:
Powiedziałbym że są w kraju dwie służby, które w tej chwili daja się jednoznacznie kwalifikować jako pogranicze wojskowo-policyjne. To Straż Graniczna i Żandarmeria Wojskowa.


Co do SG to bliżej bliżej im policji. ŻW i tak jest częścią częścią SZ i na zaopatrzeniu IWSZ
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2441
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2020   

maciejko napisał/a:
Może mi ktoś wyjaśnić co tu się odjaniepawliło?

https://mobile.twitter.com/marekpietrzak76/status/1250424104416468996

Pułkownik namawia do łamania przepisów ubiorczych czy tak tylko palnął?
:gent:


tak, a o co chodzi? :gent:
A tak na poważnie, echa cyrków. Kiedyś każdy na batalionie śmigał z naszywkami z poprzednich jednostek, byli tacy którzy mieli na beretach proporczyki jednostek, nawet tacy co nie zmienili beretów. Nie wiem jak kwestia munduru, ale żołnierze WS nie zbywają się prawa do noszenia multicamu. Dopóki DWOT nie zrobiło porządku i został podłużna naszywka z hasłem WOTu oraz naszywka brygady, tak widziałem asów z naszywkami Pułku Leserów vel Pułku Ochrony, AON nawet, 42 blsz zwanej bazą 42 rodzin, desant też się pojawiał i wiele innych. Tylko podhalańczyków nie widziałem.
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2286
Skąd: z granicy
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2020   

michqq napisał/a:


Formacja typu Żandarmeria Narodowa lub Karabinierzy w krajach w których istnieje ma swoje zadania codzienne, obejmujące między innymi zadania naszych mundurowych z SOK albo z SG (tak!)


Tylko we Francji - dzisiaj i tylko na lotniskach i granica morska( w portach odprawą zajmuje się Policja Narodowa) ( kiedyś na granicach lądowych tylko departament granicznej policji narodowej - Żandarmeria Narodowa nie zajmowała się ruchem granicznym i ochroną granicy)Karabinierzy także nigdy nie ochraniali granicy .We Włoszech od tego sa dwie służby - Policja i Guardia di Finanza. W Hiszpanii Narodowy Korpus Policji oraz Gwardia Obywatelska.

[ Dodano: Sro 15 Kwi, 2020 ]
michqq napisał/a:
A ja się powtórzę - mamy w Polsce dość liczne już służby mundurowe, i n


Wyobraż sobie ,że w tak zwanej Europie Zachodniej jest od cholery formacji mundurowych (policyjnych) zajmujących się milionem różnych spraw.

[ Dodano: Sro 15 Kwi, 2020 ]
PDT napisał/a:


Co do SG to bliżej bliżej im policji. ŻW i tak jest częścią częścią SZ i na zaopatrzeniu IWSZ


Tak to prawda. Do 2003 lub 2004 roku to jest nowelizacji ustawy o SG - SG na wypadek W stawała się częścią składową SZ RP - zapis ten zlikwidowano.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2441
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2020   

A gdy zaczęła się cała ruchawka na wschodniej Ukrainie, to gruchnęła wieść o tym, że SG będzie od teraz szkolić się z użyciem broni długiej czyt. Beryli :D
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2286
Skąd: z granicy
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2020   

Gveir napisał/a:
A gdy zaczęła się cała ruchawka na wschodniej Ukrainie, to gruchnęła wieść o tym, że SG będzie od teraz szkolić się z użyciem broni długiej czyt. Beryli :D


Gdzieś do 2010 SG na swoich stanach posiadała tysiące starych klekotów AKMS .Od 2 lat robi zakupy Beryli i Grotów. Ja sam na strażnicy/placówce do 2011 roku posiadałem na stanie klekota z 1983 roku. :) Dbałem ,chuchałem ale czas robił swoje.
Ja do służby zabieram dwie jednostki broni - P99 z 32 sztukami naboi oraz PM98 z dwoma krótkimi magazynkami po 15 sztuk naboi. I to jest standart - w ochronie szlaków komunikacyjnych na drodze patrol samochodem - drugi z patrolu posiada strzelbę Mossberg z 6 sztukami amunicji. Wystarczy na wojne nie idę. Acha zapomniałem - jeszcze torba z PS-em -zawsze można stodołę podpalić.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2441
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2020   

Jak się wypowiesz co do opinii, że funkcjonariusze służb mundurowych MSW nie lubią polskiego P99 i mu nie ufają, po dwóch feralnych wypadkach w Policji? Podobno to co produkuje Walther, a to co Łucznik, to różne rzeczywistości. Gdzieś czytałem, jak funkcjonariusz SG przyznawał się, że woli PM98, bo ufa mu bardziej niż pistoletowi.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2020   

Gveir napisał/a:
maciejko napisał/a:
Może mi ktoś wyjaśnić co tu się odjaniepawliło?

https://mobile.twitter.com/marekpietrzak76/status/1250424104416468996

Pułkownik namawia do łamania przepisów ubiorczych czy tak tylko palnął?
:gent:


tak, a o co chodzi? :gent:
A tak na poważnie, echa cyrków. Kiedyś każdy na batalionie śmigał z naszywkami z poprzednich jednostek, byli tacy którzy mieli na beretach proporczyki jednostek, nawet tacy co nie zmienili beretów. Nie wiem jak kwestia munduru, ale żołnierze WS nie zbywają się prawa do noszenia multicamu. Dopóki DWOT nie zrobiło porządku i został podłużna naszywka z hasłem WOTu oraz naszywka brygady, tak widziałem asów z naszywkami Pułku Leserów vel Pułku Ochrony, AON nawet, 42 blsz zwanej bazą 42 rodzin, desant też się pojawiał i wiele innych. Tylko podhalańczyków nie widziałem.


Zakładam ze naszywka ta będzie noszona na drugim ramieniu na zasadach na jakich nosi się naszywki na PKW lub dużych ćwiczeniach.

Bo te naszywki nie są oficjalnie zatwierdzane przez MON-a, a używane są powszechnie właśnie na PKW i ćwiczeniach.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2286
Skąd: z granicy
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2020   

Gveir napisał/a:
Jak się wypowiesz co do opinii, że funkcjonariusze służb mundurowych MSW nie lubią polskiego P99 i mu nie ufają, po dwóch feralnych wypadkach w Policji? Podobno to co produkuje Walther, a to co Łucznik, to różne rzeczywistości. Gdzieś czytałem, jak funkcjonariusz SG przyznawał się, że woli PM98, bo ufa mu bardziej niż pistoletowi.


A co ja mogę lubić - wychodzę do służby z tym co Ojczyzna mi zakupiła . Przezorny zawsze ubezpieczony - dwie jednostki broni - zawsze można skorzystać z drugiej . Efekty wad z P99 można dedykować fanom strzałów na sucho - i dotyczy to ośrodków szkolenia ( no chyba że używa się bijników ).
A PM 98 mercedesem wśród peemów nie jest ( a mam porównanie z poprzedniej jednostki organizacyjnej do MP5 ) ale to dobra broń. Mi się strzela dobrze. A po dodaniu półksiężycowej osłony zatrzasku jest dobrze.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2020   

gathern, może być, że będzie to forma giftu.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2286
Skąd: z granicy
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2020   

-=Alex=- napisał/a:
gathern, może być, że będzie to forma giftu.


Poczekaj jeszcze chwilę , po zarazie zrobią z tego militarną biżuterię w formie orderu . Najbardziej zasłużeni ( czytaj w cudzysłowie ) będą nim odznaczani tysiącami.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13756
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 15 Kwi, 2020   

Gadżeciarze, jeszcze niech "sprawności" sobie sprawiają jak harcerze. :x
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2020   

:nie3:
:statek:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2020   

Stevie, przecież koledzy piszą o WOT. Zgodnie z tematem wątku.

[ Dodano: Czw 16 Kwi, 2020 ]
Całe 510 stron wątku, w pigułce:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25872101,jak-za-16-zlotych-miesiecznie-poglebic-podzialy-w-wojsku-w.amp
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group